İkinci evlilik öncesi kararsızlıklarım 🙁 kafam karmakarışık lütfen okuyun

Çok kibar görünen insanların içinden ayı çıkıyor. O içindeki ayılığı gizlemek için böyle kibarlıklar yapıyor. Dua et ki evlenmeden gerçek yüzünü göstermiş sana evlendikten sonra boşanmaktan çekinirdin, çünkü ilk evliliğin bitmiş. 2. Evlilik zor bir tercih. Çünkü sütten ağzın yanmış bir kere. “Ya bununla da olmazsa?” Düşüncelerin olur hep.

Sen bu kişiden uzak dur doğru kişi senin için kim bilmiyorum ama kesinlikle bu kişi değil…

Sordular mı bilmiyorum? Siz hep beraber dışarıda vakit geçirdiniz mi? Çocuklar tanışıp kaynaştı mı? Adam nasıl davranıyor dışarıda? Hadi evlenelim demeyle olmuyor bence çocuklar var. Tanışıp kaynaşması lazım oğlun küçük değil rızası olması lazım yani istemeli yoksa içine kapanır sizden uzaklaşabilir.
Ayrı evlerde aşkınıza devam edin derim. Aynı eve geçiş hızlı olacak gibi ve bu çocuklar için çok tehlikeli. Ben aynı evde yaşamadan önce Adamın benim çocuğuma ilgisi tepkisi nasıl anlaşabilecek mi oğlum adama ısınabilecek mi diye düşündürdüm. Birde onun oğlu sonradan dahil olmuş başta böyle bir evlilik düzeni konuşulmamış. Duygusal olmayın!
Her hafta sonu çocuklarla dışarı çıkıyoruz. Oğluna ne alırsa benim oğluma da alır parkta Mısır oyuncak vs mesela. Ben de onun oğlunun oğluna alırım . Oğlumla oyun da oynuyor. Hatta katlanabilir masa tabure aldı en son çocuklarla pikniğe gideriz diye ayrıldık öyle nasip olmadı . Çocuklarla çıktığımızda da başbaşa çıktığımızda bana karşı tavrı davranışı iyi. Ancak hayatında ben varken instagramdan tanımadığı bir kaç kadının resmine yorum yapmış kıyameti kopardım. Bana açıklaması senelerdir bekarım ciddi ilişkim olmadı senden önce. Sosyal olmaya alıştım, hem ne oldu yorum yaptıysam kadını eklemedim Ya, bir daha yapmam sen de haklısın özür dilerim dedi o uygulamasında sildi. ama açıklamaya savunmaya bakar misinız. Zaten o yorumlardan sonra şüphelendim. Zaten o dönem numaramı değiştirecektim eski eşimle ortak arkadaşlardan falan uzak kalmak için. Numaramı değiştirdim. Adama canım yeni hat aldım demek için bi mesaj attım önce ne tepki verecek diye. Bugün çok şıksınız beyefendi dedim üzerinde benim aldığım gömlek var . Kimsiniz yazmasını bekledim benim aşkım demek için. Normalde kimsin kardeş tanıyamadım demesi lazım. Adam teşekkür ederim ama sizi tanıyamadım dedi. Bende ben sizi tanıyorum daha önce kayıtlıydım sildiniz mi beni yazdım. İsminizi bağışlar mısınız kaydedeyim yazdı. Bir de orda kavga çıkardım her tanımadığına böyle niçin yazıyorsun dedim. Benim karakterimde kibarlık var. Ben nezaketle büyüdüm ayrıca tanımadığım biri mi sen beni işletirken daha önce kayıtlıydım sizde dedin bende acaba eski arkadaş falan mı diye kırmamak için nazik davrandım dedi . O seni tanıyor olabilir sen tanımıyorsun diyorum yine kendini savunuyor. . Hem yeni numaramla işletirken yazıyor bana. Hemde bana instagramdan yazıyor canım biri bana yazıyor sen misin hattını mı değiştirdin diye. Yok aşkım falan dedim. Sen tanımadığın insana niye yazıyorsun ki deyince tamam aşkım yazmıyorum zaten artık kim olduğunu söylemediği için dedi. En son benim işleten dedim. Bu kez de bana güvenmesin işlettin bi sürü söylendi. Sen millete yorum yaparsan bende güvenmem amacım işletmek değildi yeni numaramın sevinciyle yazdım sen vıcık vıcık cevap verince işletmeye başladım dedim. Ama yok hep kendini haklı çıkarmaya çalıştı

Beni yanlis anlamayin ama ailenizle araniz nasil? Cok sevgi dolu buyumediniz mi? Hic mi sevilmediniz ki boyle bir mesaja agliyorsunuz? Bu adam neden bosanmis? Cocuguna nafaka odememek icin velayeti almis. Bu adamdan tam olarak ne bekliyorsunuz? Adam buram buram yapaylik kokuyor ve bu hareketleri ile sizi etkilemis. Yapmayin kendinize gelin silkelenin.
hiç baba sevgisi görmedim. İlk sevgi gördüğüm adamla evlendim boşanmak zorunda kaldım hala bi yanım sevilmek istiyor bi yanım oğlunla keyfine bak diyor bu konuda babamı hiç affedemiyoruz

hiç baba sevgisi görmedim. İlk sevgi gördüğüm adamla evlendim boşanmak zorunda kaldım hala bi yanım sevilmek istiyor bi yanım oğlunla keyfine bak diyor bu konuda babamı hiç affedemiyoruz

Bakin hatalar insanlara mahsustur,bir hata yapip eski esinizle evlenmissiniz ama her hata insana bir tecrube katar ve bizi bu gunku biz yapar. Siz hatanizdan ders cikarmamissiniz. Bekar bir kadinsiniz tabi ki sevip sevilmek istemeniz en dogal hakkiniz ama bu adam dogru bir adam degil. Omrunuzu tamamen oglunuza adayip omur boyu bekar kalmaniz gerekmiyor ama bu kadar sevgiye ac olursaniz sizi cok kolay ikna ederler. Su adamin yazdiklarini okudukca ben buradan deliriyorum siz huzunleniyorsunuz. Yapmayin etmeyin. Bakin her sey dozunda iyidir. Kibarligin da bir dozu olur. Buradan bile suphe duymaliydiniz.

Bakin hatalar insanlara mahsustur,bir hata yapip eski esinizle evlenmissiniz ama her hata insana bir tecrube katar ve bizi bu gunku biz yapar. Siz hatanizdan ders cikarmamissiniz. Bekar bir kadinsiniz tabi ki sevip sevilmek istemeniz en dogal hakkiniz ama bu adam dogru bir adam degil. Omrunuzu tamamen oglunuza adayip omur boyu bekar kalmaniz gerekmiyor ama bu kadar sevgiye ac olursaniz sizi cok kolay ikna ederler. Su adamin yazdiklarini okudukca ben buradan deliriyorum siz huzunleniyorsunuz. Yapmayin etmeyin. Bakin her sey dozunda iyidir. Kibarligin da bir dozu olur. Buradan bile suphe duymaliydiniz.
hayır şu an aşka düşüp gözüm kör olup kanacak bir kadın değilim. Öyle olsa buraya danışmaz şartlarını kabul ederdim oğlum var ve ondan başka kimse umrumda değil

hayır şu an aşka düşüp gözüm kör olup kanacak bir kadın değilim. Öyle olsa buraya danışmaz şartlarını kabul ederdim oğlum var ve ondan başka kimse umrumda değil

Umarim barismazsiniz. Oyle bir ihtimal olursa buraya yazin buradaki herkes sizi kendinize getirmek icin elinden geleni yapacaktir.

Umarim barismazsiniz. Oyle bir ihtimal olursa buraya yazin buradaki herkes sizi kendinize getirmek icin elinden geleni yapacaktir.
Asla barışmam. Su an oğlum kucağımda uyuyor evimde huzurla kahvemi içiyorum yavrumun düzenini bozmaya vebaline girmeye niyetim yok kafamda tek bi acaba kalmadı yorumlarla bunu kesinleştirdim

Kızlar çok kararsızım ve çaresizim. 3 sene önce alkolik eşimden fiziksel psikolojik şiddet gördüğüm evliliğimden ayrıldım. 10 yaşında oğlum var memurum. Eşimle evliyken kredi çekip ev almıştım evi kredisini ben ödüyorum diye oğlumuz benle kalacak diye bize bıraktı kendi arabayı aldı. Aşka küsmüşken kimseye güvenmezken iş yerimde biriyle tanıştım. O da memur. O kadar nazik naif ki arabaya binerken kapımı açar montumu giydirir bi yere giderken. İs yerindeki en nazik insan diyebilirim. Arabaya binerken kapımı bile açar. Herkes imrenerek bakıyor bize. dün Oturduk planlar yapmaya başladık . Evlenince senin evde mi otururuz kiraya mı çıkarız nerde yaşarız falan . Benim evde tek cocuk odası var anlaşamazlar ayrı odaları olsun dedim hak verdi senin evi satma o ev oğlunun hakkı yeni eve kiraya çıkarız dedi. Senin evi kiraya verip o kiradan gelen parayla yeni evin kirasını ödeyelim dedi. Bende o evin kirasını direk oğlumun hesabına atarım ona birikim olur yeni evin kirasını beraber öderiz sonuçta benim evim de olmaya bilirdi kirada oturtabilirdik sıfırdan dedim. kira her sene artar 20 olsa on sen on benden çıkar ikimizi de zorlar senin evden gelen kirayla kiramızı ödemek borca girmemek maaşlarımızla çocuklara birikim yapmak gezmek daha kolay gibi diyor. Ya da evini sat işe yerine yakın 2 cocuk odalı ev al ev sizin eviniz ona bi sözüm yok yine oğluna kalacak. Sende ev bende araba varken neden kiraya cıkalım yeni araba kredisine girelim. Sen evi oğlun için kiraya vereceksen bende arabamı satıp oğluma altın yapmak zorundayım dedi. Tamam hadi evi sattım yeni eve taşındık yeni evin eşyaları nasıl olacak dedim. Ne eksiğin varki evde dedi. Ne demek ne eksiği var eski eşimden kalan eşyaları mı kullanalım dedim. Biraz tartışınca yatak odasını değiştiririz ilerleyen zamanda diğer eşyaları beraber yavaş yavaş değiştiririz dedi. Bende evimi oğluma arabanı oğluna yatırım yapalım. Sıfırdan kiraya cıkıp eşya alalım dedim. İlk evliliğimiz olsa tamam ama çocuğumuz var borçsuz yaşayalım dedi. kafam karıştı . amacım borçsuz yaşamak gezmek çocuklara rahat birikim yapmak dedi. Sen de araba masraflarına karşma dedi bakımını falan ben yaptırırım dedi. Evin masrafları tabi ki ortak olacak dedi. Asla gocunmam evlilik paylaşmaktır tabi ama arabayı ben karşılarım. Barınmayı sen karşılıyorsun demesi ödemeleri bölmesi bana biraz saçma geldi kafam karıştı sizce art niyetli bi düşünce mi . Bir de bana evi karıştırma oğlumun dedim diye sen kendine değil oğluna öncelik verirsen mutlu olamazsın sen oğluna öncelik veriyorsun dedi. Evet tabi ki oğlum öncelik dedim peki sana oğlunla mutluluklar dedi bana . Kısaca kızlar sende ev bende araba var. Senin evde oturalım eşyaları kullanalım ilerde değiştirelim dedi ama ben ısrar etmesem yatak odası değiştirme fikri bile yoktu. Anne evinde bıkmış beni ev arkadaşı gibi kullanmak istiyor resmen. Bi yandan soğudum bi yandan hala bende borçsuz yaşamak istiyorum evimde otururuz ondan da araba olur diyorum aka hem evimi kullanıp hem masrafları ortak etmesi bide eşya borcuna girmek istememesi beni çok rahatsız etti. Simdi de ben istemiyorum artık deyince hiç eşya almam demedim yavaş yavaş alırız demeye başladı ama güvenemiyorum nolur bana akıl verin içimdeki acaba beni bitirdi
Evlenme, sevgi hariç her şey var anlattıklarında. Ceketini tuttu diye düzgün biri sanacak kadar boşlukta mısın?

Bunun sebebi çocukken yeterince sevilmemekten oluyor bence. Duygular mantıktan her zaman daha baskın bir güdü oluşturuyor. Yeterince cocukken tamamlanmiyoruz. Ondan oluyor.
Ne bileyim, yine de 30 undan sonra "Çay var içersen ben var seversen"e de kanmazsın. Çok kötü ya. 😂

Her hafta sonu çocuklarla dışarı çıkıyoruz. Oğluna ne alırsa benim oğluma da alır parkta Mısır oyuncak vs mesela. Ben de onun oğlunun oğluna alırım . Oğlumla oyun da oynuyor. Hatta katlanabilir masa tabure aldı en son çocuklarla pikniğe gideriz diye ayrıldık öyle nasip olmadı . Çocuklarla çıktığımızda da başbaşa çıktığımızda bana karşı tavrı davranışı iyi. Ancak hayatında ben varken instagramdan tanımadığı bir kaç kadının resmine yorum yapmış kıyameti kopardım. Bana açıklaması senelerdir bekarım ciddi ilişkim olmadı senden önce. Sosyal olmaya alıştım, hem ne oldu yorum yaptıysam kadını eklemedim Ya, bir daha yapmam sen de haklısın özür dilerim dedi o uygulamasında sildi. ama açıklamaya savunmaya bakar misinız. Zaten o yorumlardan sonra şüphelendim. Zaten o dönem numaramı değiştirecektim eski eşimle ortak arkadaşlardan falan uzak kalmak için. Numaramı değiştirdim. Adama canım yeni hat aldım demek için bi mesaj attım önce ne tepki verecek diye. Bugün çok şıksınız beyefendi dedim üzerinde benim aldığım gömlek var . Kimsiniz yazmasını bekledim benim aşkım demek için. Normalde kimsin kardeş tanıyamadım demesi lazım. Adam teşekkür ederim ama sizi tanıyamadım dedi. Bende ben sizi tanıyorum daha önce kayıtlıydım sildiniz mi beni yazdım. İsminizi bağışlar mısınız kaydedeyim yazdı. Bir de orda kavga çıkardım her tanımadığına böyle niçin yazıyorsun dedim. Benim karakterimde kibarlık var. Ben nezaketle büyüdüm ayrıca tanımadığım biri mi sen beni işletirken daha önce kayıtlıydım sizde dedin bende acaba eski arkadaş falan mı diye kırmamak için nazik davrandım dedi . O seni tanıyor olabilir sen tanımıyorsun diyorum yine kendini savunuyor. . Hem yeni numaramla işletirken yazıyor bana. Hemde bana instagramdan yazıyor canım biri bana yazıyor sen misin hattını mı değiştirdin diye. Yok aşkım falan dedim. Sen tanımadığın insana niye yazıyorsun ki deyince tamam aşkım yazmıyorum zaten artık kim olduğunu söylemediği için dedi. En son benim işleten dedim. Bu kez de bana güvenmesin işlettin bi sürü söylendi. Sen millete yorum yaparsan bende güvenmem amacım işletmek değildi yeni numaramın sevinciyle yazdım sen vıcık vıcık cevap verince işletmeye başladım dedim. Ama yok hep kendini haklı çıkarmaya çalıştı
Ohoooo adam aldatmaya yüzde bin beşyüz meyilli bir boncuk dağıtan . Çok iyi yapmışsınız ayrilmakla . Ya bendeki su memur erkek nefretinde çok haklıyım sanırım 😂😂

Şimdi de annesinden şu mesajı yazmıs. Gözlerimden yaşlar akıyor okurken. Ben gerçekten beni seven birini mi kaybediyorum düşüncesiyle çok acı çekiyorum kızlar. Evet gerçekten de hasta oldum yılbaşı gecesi serum takmaya geldiler arkadaşıyla ameliyat olduğumda da geldi hastaneden çıkışıma falan yardım etti ama bu maddi konuları açınca hepsi göz boyamak için miydi yoksa gerçekten seviyor mu kafayı yedim düşünmekten ben ağlamaktan mahvoluyorum kaç gündür 🙁

Bir haftadır ev yüzünden mantık konuştuk seninle geri kalan 4 ay benim için çok özeldi. Ben güzel şeyler yaşadım seninle..Yine yaşardım. Kıymet vermekse tabiki sana gözüm gibi baktım hasta oldun özel acil ekibi çağırdım. Hasta oldun yanındaydim .. ameliyat oldun yine yanindaydim. Moralin iyi olmadığı günlerde yanında oldum. Tatile giderken de yanında oldum. Herşeyinle hiçbir hesap kitap yapmadan hemde..Ama sen bana duygusuz dersen ve hesap kitap yapıyorsun dersen buna ben değil hiçbir insan bu şekilde muameleyi hak etmez .... konuşmak istediğim halde yan yana gelip benimle konuşmak yerine uzaktan yazıp anlatmani tercih etmeni de unutmam. Ben vicdan olarak her zaman rahat uyuyacağım . Sen rahat uyuyabilecek misin karşındaki insana yaptıklarından. Çocuğunu evladım gibi gördüm sadece çok fazla zaman geciremedim. O senin en büyük varlığın ona sözüm yok. Sıkıntı yaşamadan seninle hayatım son bulsun istedim sadece. Çünkü sesine aşık olmuştum. Naifligine...Dedim işte aradığım huzur bu insanda....Ama zaman insan daha başka tanıyor. Rabbim sana bol bereketli güzel günler göstersin evladınla mutlu ol hep....Şair diyor ya hani benim sana verebileceğim çok şey yok aslında çay var seversen, ben var seversen yol var gidersen ...

Oglunda eski esiniz hatirlatir diyerek cocugunuzla evinizdeki eski eşyaları aynı kefeye koyan adam bu. Bosuna duygusallasmayin.

Aslinda sizin eviniz varken adamin sizinle yasamasi kadar olagan bisey yoktu. Ya da Eviniz kiraya verilirdi, kira gelirinizin bir kısmını yeni evin kirasina verirdiniz, bu adamda bir o kadar pay koyardi, öder gecerdiniz. Bu adam evliligin dogal sonucu olan gider ortakligina bile yanaşmadı.

Bide sizde olaylara degisik bakiyosunuz. Siz onun cocuguna ablalik, o sizin cocugunuza abilik yapar anca. Anasi babasi hayatta olan cocuga ebeveynlik yapilmaz

Ne bileyim, yine de 30 undan sonra "Çay var içersen ben var seversen"e de kanmazsın. Çok kötü ya. 😂
Ona kanmadım zaten. Hastayken evime kadar serum takmaya acilden arkadaşını getirmesine, ameliyat olduğumda yanımda olmasına, hastane çıkışı eşyalarımı taşıyıp ilaçlarımı almasına, hafta sonu beraber bi sahile sandalye atıp oturabilmemizw kandım. Eski eşim evde otelde yaşayan misafir gibiydi evliliğin son senelerinde. Pazar kahvaltısı hazırlardım kalkıp eşlik etmezdi. 3 kez bebek kaybettim tek başıma arabayla o kanamalı halimle acile gidip narkozlu operasyon geçirdim tekrar arabayla eve döndüm eski eşim hala uyuyordu. Tamam geç saatle kadar çalışıyordu ama bebeğimizi kaybettigimdende yanımda olur insan. Eski eşte bunları görmeyince insana kendini değerli hissettiriyor yenisinde görmek.

Ohoooo adam aldatmaya yüzde bin beşyüz meyilli bir boncuk dağıtan . Çok iyi yapmışsınız ayrilmakla . Ya bendeki su memur erkek nefretinde çok haklıyım sanırım 😂😂
İş yerinde gördüğü her erkeğe kadına selam veriyor. Hepsiyle ayak üstü sohbet ediyor. Sorduğumda eskiden personel işleri birimindeydim o yüzden herkesi tanıyorum diyor. Ama yemekhanede bi kadın sürahiyi istedi diye ısrarla kadına bardağınızı uzatın deyip de suyunu doldurmazsın ya. Hele yanında ben varken. Dışarda restoranda parkta bebekli kadın görüyoruz veya köpeği kedisi olan. Kadına dönüp ayyy maşallah falan . Zaten bunları gördüm iyice bi soğudum. Ayrıca benle sevgiliyken instagramda bi sürü kadının fotoğrafının altına nerde o eski sahurlar, bu şarkının adı neydi acaba falan yazmasına anlam veremiyorum. Hala arayış içinde misin benle sevgili olmak yetmedi herhalde dedim. ortak arkadaşlarımız o senin yorumlarını görse benim için ne genis kadınmış sevgilisi kimlere yorum yapıyor demez mi . Senin için şuna bak sevgilisi var millete yürüyor demez mi. Kimsenin bi şet demesine de gerek yok ben varken yorum yapma amacın ne dedim. Sanki kadını mı ekledim bi daha yapmam dedi yapmadı da. Sonra instagramını kontrol ettim bi avukat kadına bugün yine güzelliğiniz üstünüzde falan yazmıs. O benim tanıdık yakın arkadaşım falan kıvırdı. Neymiş benden önce ciddi ilişkisi olmamış sosyal takılmaya alışmış . Ay sinir oldum açıklamalarına başından beri her şeyde bi kendini haklı çıkarma çabası. Tüm bunların üstüne daha yolun başında mal mülk konuşunca ben zatenbitirdim içimde

İş yerinde gördüğü her erkeğe kadına selam veriyor. Hepsiyle ayak üstü sohbet ediyor. Sorduğumda eskiden personel işleri birimindeydim o yüzden herkesi tanıyorum diyor. Ama yemekhanede bi kadın sürahiyi istedi diye ısrarla kadına bardağınızı uzatın deyip de suyunu doldurmazsın ya. Hele yanında ben varken. Dışarda restoranda parkta bebekli kadın görüyoruz veya köpeği kedisi olan. Kadına dönüp ayyy maşallah falan . Zaten bunları gördüm iyice bi soğudum. Ayrıca benle sevgiliyken instagramda bi sürü kadının fotoğrafının altına nerde o eski sahurlar, bu şarkının adı neydi acaba falan yazmasına anlam veremiyorum. Hala arayış içinde misin benle sevgili olmak yetmedi herhalde dedim. ortak arkadaşlarımız o senin yorumlarını görse benim için ne genis kadınmış sevgilisi kimlere yorum yapıyor demez mi . Senin için şuna bak sevgilisi var millete yürüyor demez mi. Kimsenin bi şet demesine de gerek yok ben varken yorum yapma amacın ne dedim. Sanki kadını mı ekledim bi daha yapmam dedi yapmadı da. Sonra instagramını kontrol ettim bi avukat kadına bugün yine güzelliğiniz üstünüzde falan yazmıs. O benim tanıdık yakın arkadaşım falan kıvırdı. Neymiş benden önce ciddi ilişkisi olmamış sosyal takılmaya alışmış . Ay sinir oldum açıklamalarına başından beri her şeyde bi kendini haklı çıkarma çabası. Tüm bunların üstüne daha yolun başında mal mülk konuşunca ben zatenbitirdim içimde
Ucuz çok ucuz .. sizi tebrik ediyorum tam 12den doğru kararı vurmussunuz ayrilarak

Ucuz çok ucuz .. sizi tebrik ediyorum tam 12den doğru kararı vurmussunuz ayrilarak
Ve bu haline kızdığımda sen herkese karşı soğuksun ben kolay ısınamam diye kendin söylemiştin. Ben de böyleyim nezaketliyim gülümserim . Ben böyle yetiştim dedi yine kendini savundu. Bende bu nezaket değil artık cıvıklık

Ve bu haline kızdığımda sen herkese karşı soğuksun ben kolay ısınamam diye kendin söylemiştin. Ben de böyleyim nezaketliyim gülümserim . Ben böyle yetiştim dedi yine kendini savundu. Bende bu nezaket değil artık cıvıklık
Alakası yok canım 🌺 gerekli yerlerde gerektiği gibi davranmak soğukluk değil âdaptir. Kesinlikle size ulaşmasına müsade etmeyin burda benim dahi midem bulandı.

Yok zaten kimseyi istemiyordum ben ısrar edince nazik kibar birine benzetince deneyelim dedim. Ama 1 haftadır maddi konularda ömrümü yedi amannnnn yok anam yok ben oğlumla iyiyim kimsenin prenses erkek triplerşnş cekemem
Zaten ben evliliği bilen, boşanmış insanların evlenme hevesini de anlamıyorum. Anası danası akrabası insanı bezdiriyor. Bir de ikinci evliliklerde eski eşi çocuğu da ekstra geliyor.
Çocuğunuz büyümüş zaten sevin sevilin, gezin tozun. Neden illa evlilik bağı kurup bir sürü insanla muhattap olasın ki?
Ben boşansam tekrar evlenmem. Hem ev yüküm artacak hem yeni kayın aile ilişkileri kuracağım. Gereksiz yük. Sevgilimle gezerim mis gibi dertsiz

X