ikinci evliliğinizi yapacak olsanız aşk mı mantıkmı dersiniz

E

EU1

Ziyaretçi
ikinci evliliğini yapan bayanlar size sormak istiyorum.sizce tekrar
evlilik kararı aldığınızda bu evlilik mantık evliliği mi olur yoksa aşk evliliğimi
yaparsınız. fikirlerinize ihtiyacım var

canım ben bu gruba girmiyorum ama fikrimi söylemek istiyorum...mantık evliliğide yapsan sonuçta sevgi oluyor belki aşk olmuyor ama önemli olan sevgi değilmi...bence birbiriyle bağlantılı diye düşünüyorum...

bu bizim isteğimiz doğrultusunda değil çok fazla
kader kısmet diye bi şey var
kısmet aşksa aşk evliliği yaparsın
değilse mantık.
reddetmenin delilik olduğu bi evlilik teklifini elimin tersiyle ittim
sadece mantıkla olmaz dedim
pişman mıyım (kısmet değilmiş demek. teselli etse de)
evet
hesabı sen yap artık

sonucta ikiside ayni yere cikiyor gibi geliyor bana. severek evlensek bile hersey illa ki monotonlasmiyor mu, heyecan kirilmiyor mu?
ama her ne kadar mantik evliligi yapilsada, yinede karsi tarafa biraz olsun ilgi duyulmasi gerekiyor, biraz elektriklenme olmasi gerekiyor diye düsünüyorum sevgi yada ask olmasada. baska türlü icine sindirmekte zorlanilacagi fikrindeyim. kalici olan özelliklere bakmak gerek bence, saygi, anlayis, iyi niyet. bu ask evliliginde de mantik evliligindede olabilir. önemli olan da bu olsa gerek. ha ask evliliginde tek arti sadece baslangic icine sinerek oluyor, daha bir hevesle evleniliyor diye düsünüyorum.

ilk evliliğimin neden bittiğini düşünürüm.ilk evlenme teklifini kabul ederken yaptığım hataları gözden geçiririm.ilk eşimle kıyaslama yaparım.
benzer yanlar fazlaysa tercihimi mantıktan yana kullanır ve kabul etmem.:1closedeyes:
tersiyse durum gene mantıklı olur ve kabul ederim.:icecream:
her iki durumda mantık yanii:smiley-cool:

Güya mantık evliliği yaptığını düşünerek hareket eden ve şimdide hala boşanmaya uğraşan bir kişi olarak artık mantık değil duygularımın sesine kulak vererek aşk evliliği yapmayı düşünürdüm.
Birde artık kesinlikle güven veremeyen ve vicdan muhasebesinden yoksun insanlardan uzak duracağım.

benim çevremde genelde tek gördüğüm ikinci eşlerr daha pahalıya gidiyorr
maddi anlamda
bugünümee şükürr maddi anlamdada çok iyiyizz
amaa eşim kadar kimseyi sevemeyeceğim içinn
olaki bir gün bu durum olursaaa kesinn aşırı zengin biri olsun isterdimmm
son günlerimi olsunnn hizmetçi uşaklar arasında geçirmek içinnnn

ben 2 ci evliliğimi yapmış biri olarak düşüncelerimi paylaşıyım ilk evliliğim severek olmuştu hemde uzun süre bekleyerek evlenmiştim ama evlilik 6 ay gibi sürmüştü . evlenince o aradaki büyü heyecan aşk sevgi malesef ki kalmıyor ben bunları yaşadım benim düşüncem bu tabi sonucu ise uzun süre mahkeme koridorlarında git geller oldu ama iyiki de ayrılmışım ben çok uzun süre düşünerek ayrıldım içimde şu an keşke diye bir kelime asla geçmiyor bu bakımdan çok rahatım. 2 ci evliliğimi daha sağlam temellerle olsun diye bu sefer görücü usulu yada mantık evliliği diyelim bu şekilde yaptım 6 ay gibi kısa zamanda apar topar evlendim benim yazılarımı okuyanlar bilir şu anda çok büyük sorunlar yaşıyorum evliliğimde valla şu an ise düşüncem keşke hiç evlenmemiş olsaydım doğruyu yanlışı o anda içinde olduğun durumlardan dolayı karar verip yeniden evlenmeye kalkıyor insan senin eğer bu şekilde bir durumun söz konusu ise çok iyi düşün derim ben doğru insanın olduğuna karar vermek için zaman tanı kendine bi de sana tavsiye erkekler içlerindeki 2ci kişiliklerini sinirlendikten sonra daha iyi gösteriyorlar onu bazı şeylerle dene sinirlendir bakalım nasıl tepki verecek ama bunları yaparken yanlız olun o zaman tam olarak sana davranışlarını göstere bilir bu benim fikrim benden söylemesi.

Kocam dan (Allah korusun) ayrılırsam işim olmaz
bidaha evlilikle...
Mannak mıyım be? Tekrar bekar olmuşum...
Ne evlenecem, direkt bekarlık hayatıma geri dönerdim...:dance:

Bir daha da evliliği adını ağzıma almazdım.

Not : Bunu mutlu bir evliliği ama HARİKA bir bekarlığı olan insana sorarsan cevap aynen böyle olur...:icecream:/I]

tatlım .. aşk ewliliği güzelde MANTIK DAHA SONRA AĞIR BASIYOR... kime sorduysam böle dedi....
ben kendi adıma söliyim eşimle aşk evliliği yaptım... ve 10 yılı aştı evliyiz 4 yılda öncesi var.....
ve eşim kapıdan girdiğinde hala içim titrer eşimde aynı şeyleri farklı ifade eder....bu aşk.... değilmi hala sürüyor.....
ama yaşam kalitesi ve geçmişte yaşanan tatsız olaylar kişilere mantık evliliği yapmaya itiyor....... aslında bi bakıma katılıyorum.....rahat bi yaşam , sıkıntısız bi ortam her hanımın arzusudur özellikle zor bi evlilik yaşamış hanımların tercihidir... yalnız şimdiye kadar mantık evliliği yapıpta mutsuz olan bi arkadaşım olmadı....yani gördüğüm kadarıyla aşk evliliği yapıp mutsuz olanlar çoğunlukta.....
TABİ İSTİSNALAR KAİDELERİ BOZMAZ....

şimdi ne desem bilmiyorum birinci evliliğe bağlı birazda ondaki yaşananlar duygular göz önünde olur herhalde....

ikinci evlilik için, aşk ve mantık bir arada bulunmazsa acele etmem,bulmadan evlenmem...
yasakkelime yasakkelime yasakkelime

sadece aşk ya da mantık yetmez.(aşk evliliği yapan knskns un düşüncesi)
(Allah herkese ilk eşiyle mutlu yuva nasip etsin)

Son düzenleme:
bende eşinden ayrılmış biri olarak ilk ewliliğim mantık mı aşkmı bilmiorm aslındas görücü usulu oldu ama daha sonra ailem hiç istemedi ben ısrar ettim tanışdıktan sonra aşık olmuşdum herallde ama bundan sonra hiç düşüğnmek itsemiorm ewliliği canım öle bi yandıki kalbim öle acıdıki duygu kalmadı bende resmen doun oldum diolarki yaşın küçük ilerde unutursdun ewlenirsin hiç zannetmiorm bidaha güwenmek heyacanlanmak sewmek sewilemk öle zor gelioki oyüzden kırılmamak için asla diorm

Kadere cok inanirim. Kaderinde ayrilik varsa, her ne sekilde evlilik yaparsan yap, alnina yazilani yasarsin. Ha madem öyle ozaman hayati gözü kapali yasayalim gitsin anlamina gelmiyor bu. Ama evlilikler gördüm, ne büyük asklarla baslayip biten, evlilikler gördüm ne kadar mantikli bir evlilik oldugu halde yine hüzünle sonuclanan. Ben yasamadim, cevremde gördüklerim.

Insan kaderini yasar.. asik olup evlenip sonra ayrilan bir insan, eger mantik evliligi yaptiginda yillarca sürecek diye düsünüyorsa yaniliyordur.. Bu gibi seylerin ilerisini göremiyoruz malesef. Ya yasayip görecegiz, ya da hic bulasmayacagiz..

Ask evliligiydi hep istedigim tercihim
Ama yasadiklarim mantikli düsünerek karar verilmesinden yana degisdi
Ask ve mantik ikiside bir arada olsa olmazmi yokmu böyle bir secim sansimiz:KK43:
Birde Sensible arkadasimiz hakli Kader karsimiza ne cikartirsa Bir sekilde yasamiyormuyuz?

ben ikinci evliligimi yaptim biraz mantik evliligi oldu cunku yine esimle evlendim:roflol:

evlenmek için karar vermek cok tuhaf bir süreçti benim için aşk ,hiç düşünememek gözlerinin kör olması gibi bir şey ama pişman olmadım cok şükür
ikincisi olcaksa umarım olmaz yine böyle olmalı
mantık evliliği yapamam heralde ben mantıklı birisi miyim zaten bilmiyorum:)

ben böyle şeylerin kader kısmet olduğunu düşünüyorum
hayatta herşey planladığımız gibi gitmiyor
herzaman istediğimiz şeyleri yaşayamıyoruz.

bunlar kader kısmet işi
ben mantıkmı aşkmı demiyorum hayırlısı diyorum.

hayırlı olan beri gelsinnn.cümlemiz için.

Tabiki hersey kader kismet....
Bence, ilk evlilik ask evliligi oldugu zaman, ikinciye gelince insanlar daha çok mantik evlilik yapiyor. ama bence sonuç ayni, mantik evlilige baslayan bir insan muhakkak zamanla esine baglanip, seviyordur.
bence ask mi mantik degil de, acaba yillardir aradigim O mu sorusunu dusunmeli...

X