ikinci cocuk yapmayan var mi bizim gibi?

benimde kızım 3 yaşında. bende 1 yıl sonra tekrar hamile kalmayı düşünüyorum. hatta geçenlerde kızım koşarak yanıma geldi annne benimde kardeşim olsun. ben onu severim. çok öperim dedi bi tuhaf oldum. yani onun yanında bu tür şeyleri asla konuşmayız ama belliki oda bile istemeye başlamış. tabi herşeyin hayırlısı ama bence bir çocuk tek büyümememli.

allahim herkesin gönlüne göre versin. ama galiba benim bu hayalim suya düstü. esimden cit cikmiyo. rahati bozulsun istemiyor kanimca.

Bende ilk çoçuğunu zor büyüten ve bir çoçuk daha yapsam bu ilkokula başlamadan asla yapmam diyenlerdendim.Ama geçen sene eylül ayında artık vaktin geldiğini ve oğluma bir kardeş gerektiğini düşünerek çalışmalara başladık.Mart ayında hamile kaldım fakat kimyasal gebelikmiş kaybettik.Şimdi marttan beri uğraşıyorum ama daha hamile kalamadım.Öncelerde söylediğim "yok ben ıkıncı fln istemıyorum,7 yaşına gelsin öyle gb büyük sözlerimin cezasını çekiyorum gibime geliyor.O yüzden ikinci çocugu düşünen arkadaşlar bu işi ertelemeyin,ilk çocuk gibi hemen olacak die de düşünmeyin.Ben çok kolay hemen olur sandım yanıldım.Ufak bir araştırmada ıkıncı bebek kısırlığı denen vakanın küçümsenmeyecek kadar hızlı arttığını öğrendim.6 kadından biri normal yolla hamile kalamıyor,bu çok büyük bir oran.Düşünenler bu fikri ertelemeyin derim.
Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar versin.Evlat hayatta ki en büyük servettir.

kardeş ihtiyacı, asıl küçükken oyun oynamak için değil,
yetişkin olunca hayatın tüm yönlerini beraber yaşamak için gereklidir bence..

kardeş ihtiyacı, asıl küçükken oyun oynamak için değil,
yetişkin olunca hayatın tüm yönlerini beraber yaşamak için gereklidir bence..

benim bir abim var ama yüzünü dahi görmüyorum. tek cocuktan farkim yok. birbirine düskün olmayinca istersen bir düzine kardesin olsun yine ayni.:a015:

walla Rabbim daha ilkini vermedi bana ama inş.ben en az 3 tane istiyorum kendimde 3 kardeşiz eşimde çok güzel bnece kalabalık aile tabi bakabilene

benim bir abim var ama yüzünü dahi görmüyorum. tek cocuktan farkim yok. birbirine düskün olmayinca istersen bir düzine kardesin olsun yine ayni.:a015:

evet haklısın bazı ailelerde öyle oluyor.. gönül bağı olmadıktan sonra çok kardeş olamnında bi anlamı kalmıyor..
Rabbim yavrularımızın arasına hayırlı muhabbet versin :Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…