ikinci cocuk yapmayan var mi bizim gibi?

burakerime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
198
1
sevgili arkadaslar, allah bagislarsa bir oglum var teyzeleri ellerinizde öper. kocaman adam oldu 11 yasinda. ben cok ara verdim ve 2.yi yapmadim. benim gibi yapmayanlar sonra pisman oldunuz mu? bana pisman olursun yap diyorlar. tek cocuklu arkadaslarim bana bir cevap verirmisiniz? tek cocuk yetistirmek gercekten zor ama esimde pek cocuk istiyor sayilmaz yani. oglani benden kiskaniyor. arada lafi geciyorda hic icraat yok? bazen cevremdekilerin neden cocuk yapmiyorsun yoksa olmuyor mu, kimde kusur var? yok fizigin bozulacakta ondan mi yapmiyorsun gibi sacma sapan soru ve yorumlarindan cok bunaldim cok:gitme:

tek çocuk iyidir...durumumuz vahim zaten ülke olarak dünya olarak..şahsen ben 1 tane istiyorum allah kısmet ederse

Bendede tek çocuk kızım 21 yaşında artık bir ara eşim ister gibi oldu ama niyetlenmedik hiç zaten hayat şartları malum 1 tanesine bila zor yetişiyorsunuz sonuçta.
Allah sağlık versinde onlara tek çocuk yeter diyorum ....

görümcemde senin gibi 9 yaşında kızı var ikinciyi yapamıyo rahatı bozulacağından korkuyo ama aslında çok istiyo karı koca çocukları çok seviyolar oğlumu çok seviyolar
bazen olmuyomu ki diye düşünüyorum çünkü 4 kez kürtaj olmuş
bazen kürtajdan sonra olmayabiliyomuş ya bide 4 tane çok yani arka arkaya aralarında sene yok
bende anlayamadım ....
benim 7.5 aylık oğlum var 2.yi oğlum 3-4 yaşına girince yapcam tabi allah nasip ederse verirse
ben 2. şart diye düşünüyorum kardeş sevgisi çok başka
anne baba ölünce birbirlerine destek olurlar
imkanımız yok olsa 3. yü bile düşünürüm
çocukları çok seviyorum bence hemen yap yaşlanınca tek çocuğunun yolunu gözlemek zorunda kalmazsın biri gider öbürü gelir...

haklisinda canim hayirsiz evlatlar oldumu istersen 6 tane yap gelmeyen gelmez. durumumuz iyi allaha sükür ama benim esim pek sicak bakmiyorboshayallersmile

allah bagislasin. siz baya bir ara vermissiniz. benim yasim genc oldugu icin esim rahat ama onun yasi 40 oldu ben 30 olacagim. senin yasindakiler daha yeni evleniyor diyor. durumumuz iyi allaha sükür ama tabi her imkanini saglamak isterim 2. olursa. hayirlisi artik. HAE bu arada avatar fotonuza bayildim vallahi bayildim. nerden buldunuz o nineyi?cok tatli

Son düzenleme:
tek çocuk iyidir...durumumuz vahim zaten ülke olarak dünya olarak..şahsen ben 1 tane istiyorum allah kısmet ederse

allah hayirli bir evlat versin canim. bir kizim olsun isterdim. oglum var benim bir de cicili bicili kiz olsun yaaabayanssulusmile inanin kiz oldumu bir erkek erkek olunca da bir kizi olsun istiyor insanopuyorumnanaktan

Kardeşsiz çocuk olmaz diye ahkam kesenlerdendim, şimdi hamile görsem tüylerim diken diken oluyor.. eyvahedigeldismile
Belki bi zaman sonra yaşadıklarımı unutup tekrar çocuk isterim korkusuyla günlük tutucam , doğumda ,hamilelikte , çocuk büyütürken yaşadıklarımı koca koca harflerle yazıcam..

ah canim ben cok zorluk cektim unutuluyor ne acilar cekiyoruz ama o kucaginiza verildigi an her seyi unutuyoruz. ben aylarca hastanede yattim ayda bir ker bile banyo yapamiyordum dogum olmasin diye yapmadiklari kalmadi doktorlarin. ilk cocugumu kaybettigim icin ikinci hamilelik sorunlu gecti. ama olsun diyorum bir yuvayi yuva yapan gercekten cocuk. allah tüm isteyenlere nasip etsin.

benim 9 yaşında bir kızım var kardeşi olmasını çok istiyorum ama ben pkolu olduğum için tedavi görmem gerek ekim gibi tedavi düşünüyoruz inşallah olur benim kız kardeşim var şimdi onsuz duramam başım sıkılsa ilk onu ararım bence kardeş olması gerekli

ay kardes gibisi var mi...benim abim var bi tek ve biz hic kardes gibi olamadik. icimde yaradir hala. keske annemler 3. yu yapsalarmis. nasil bakar severdim simdi ben onu. annemlere de bir nese kaynagi olurdu orta yas donemlerinde.. abla olmak baska bir duygu olmali..sanki anneligi bir bakima yasamak gibi. bence yapin bir cocuk daha, hayatiniz haraketlensin. oglunuz abi olsun, sorumluluk yuklenmeyi ogrensin. yeri gelecek kiskanicak, belki nefret edicek kardesinden ama sonucta insanlari tolere etmeyi ogrenicek kardesi sayesinde. kosulsuz sevmeyi ogrenicek.. kendinden kucuk insanlara karsi sevkat beslemeyi ogrenicek. bunlarin hepsi sadece kardesle mi olur tabiki degil ama kardes bu ve daha saymadigim bircok erdemi surec icerisinde oglunuza asilar. bence cok onemli. sanirim ben olsam en az 3 cocuk yapmak isterdim..ah bi de hamilelik, dogum vs olmasa...insani usendiren bunlar :)...

ben tek kardeşim.bunun zorluğunu çok yaşıyorum gerçekten.çok kardeşli ailelere hep özenmişimdir.anneme hhep kızıyorum :)
ama benimde 2,5 yaşında bir oğlum var.daha bu ay adetim 6 gün gecikdi.ömrümden ömür gitti hamilemiyim diye.neyseki regl oldum rahatladım.benim oğlumda benim gibi olmasın istiyorum ama erken şimdi.senin çoccuğun artık kendi işini kendi görebilicek yaşa gelmiş.bence de yapmalısın.sonra çok pişman olursun.birlikte büyütürsünüz.hiç zor olmaz.asıl zorluk 2 çocuğun arasındaki yaş farkınının az olması.
Allah gönlüne göre versin canım.hayırlısı

ben bu konuda çok muzdaribim 5 yaşında kızım var o doğdu doğalı kardeş istemedim çünkü kızım çok zor bir çocuktu allah sağlık versin gece gündüz hiç uyumaz yarım satte bir uyanır gecede on kere filan gerçek bu mecaz değil her gec her gece eşim bir kere bile kalkmaz hep ben sabah işe uykusuz ayakta uyuyarak annemden kayınvalidemden ayrı yapayalnız büyüttüm 10 dakika bırakıcak kimsem yoktu 24 saat çocukla ve eşimde hiç yardımcı değildi ozmanlar 2 yaşında kreşe gitti benim kızım mecburen eeee böyle olunca büyüdükçe rahatladıkça 2.yi asla istemedim eşim çok istemeye başladı sonra kızım büyüdükçe kardeşte kardeş dedi zar zor geçen 2009 eylülde karar verdik yapamaya ama ben gönülsüz bir adet düzensizliği başladı bende hiç bir şeyim yoktu sonunda 20 şubatta hamile olduğumu öğrendik eeee anne karnına düşen bebek istenmez mi gün geçtikçe alıştım istedim artık yeniden anne olmayı gerçekten istiyordum ama olan oldu bebeğim hastaydı aylarca gece uykular uyumadık aylarca yas tuttuk sonunda bebeğim 5 buçuk aylıkken gebeliğim sonlandırıldı ve gitti mahvoldum bittim ama kızım için toparlıyorum ve şimdi gerçekten bebek istiyorum allah nasip ederse

geçmiş olsun oğlak75.rabbim gönlüne göre versin inşallah.tez zamanda tekrar anne olursun...

canım bende aynı durumdayım seninle...kızım 10 yaşında...kardeşi olmasını çok istiyor...geçen nisanda başladım çalışmalara ama hala bişey yok...ve şimdi okadar pişmanımki zamanında yapmadığıma...eğer geri denebilsem 3 tane peşpeşe yapardımmmdüşünsene ileride yaşlanacağız ve bir tek çocuğun yolunu gözleyip duracağız...bize bişey olursa o hayatta bir başına kalacak..bende tek çocuğum ve başım dara düştüğünde derdiimi açıp konuşabileceğim bir kardeş bir abla yok...eşim 6 kardeş...hep onların ilişkileri kıskanarak geçiriyorum günlerimi...rabbim tüm isteyenlerle birlikte banada sağ salim bir çocuk versin inş
tamamen katılıyorum arkadaşım sana
kolay şeyler yaşamamışsın canım...rabbim gönlüne göre versin inş

ınşallah bebegın gelır kısa zamanda ...olumunekankayizsmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…