IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Biraz başım ağrıyor uzandım.
Bu minnoş da geldi yanıma uyuyor.
Çok sevimli değil mi?
IMG_20210211_185624.jpg

Sanırım çocukken bir travmam oldu yoksa bu kuşlar çok tatlı, genel olarak kedi köpek balıktan bile korkarım dokunamam mesela😅
Çocukluğuna inelim o zaman. :KK70:
Ay şaka bir yana.
Evet korkan yaklasamiyor zorlamamak lazım.
En hazzetmedigim şey de budur.
Bu sevimli, minicik şeyden korkulur mu tavridir.
İnsanın elinde olan bir şey değil sonuçta.
Ben alırken eşim ya da çocuklardan çok korkan biri olsaydı almazdım kesinlikle.
Saygı duymak lazım. :KK68:

Çocukluğuna inelim o zaman. :KK70:
Ay şaka bir yana.
Evet korkan yaklasamiyor zorlamamak lazım.
En hazzetmedigim şey de budur.
Bu sevimli, minicik şeyden korkulur mu tavridir.
İnsanın elinde olan bir şey değil sonuçta.
Ben alırken eşim ya da çocuklardan çok korkan biri olsaydı almazdım kesinlikle.
Saygı duymak lazım. :KK68:
Evet böyle elinde tutup gel dokun bi şey olmaz falan diye kademeli yaklaştırmaya çalışan oluyor beni ama yok yani aşamıyorum korkumu, yine de hayvan sevgisi bir başka bence ilerde çocuklarım olursa hiç korkmasinlar o duyguyu tatsinlar isterim belki ben de o vesile ile aşarım🥰

Evet böyle elinde tutup gel dokun bi şey olmaz falan diye kademeli yaklaştırmaya çalışan oluyor beni ama yok yani aşamıyorum korkumu, yine de hayvan sevgisi bir başka bence ilerde çocuklarım olursa hiç korkmasinlar o duyguyu tatsinlar isterim belki ben de o vesile ile aşarım🥰
Kesinlikle çocuklar için süper.
Hele ki bu dönemde çocuklara çok iyi geldi.
Bizim ki biraz kedimsi davranıyor.
Kuş oldugunu unutuyor bazen.
Çocuklarla oynuyor resmen.
Yanında kimse yoksa odalarda bizi arıyor.
Değişik. :KK70:

Kesinlikle çocuklar için süper.
Hele ki bu dönemde çocuklara çok iyi geldi.
Bizim ki biraz kedimsi davranıyor.
Kuş oldugunu unutuyor bazen.
Çocuklarla oynuyor resmen.
Yanında kimse yoksa odalarda bizi arıyor.
Değişik. :KK70:
Aaa çok tatlıymıs ama yaa🥰🥰🥰🌸

Neler yazıyorsunuz bu arada hanımlar 🤗 clara clara S Sersebzi
Efenim ben ya kendimle veya Allah ile konusurum yazarken.
Başka türlüsüne yetenegim yok 😄
Coook eskiden, güççükken günlük tutardım.
Simdilerde, bazen nete girmek, yazmaktan daha tatlı geldi, üşendim yazmaya, nette forumda kafa dağıttım.
Şu sıralar boyama rahatlatacak beni gibime geliyor, hatta kizimin boyama kitabından resimler boyadim izin alarak 😅 Eh biraz rahatladım.
Örgü örüyorum senin gibi. Forumda konu var, oraya foto atacağım, hâlâ yapamadim:) Yanlış örersem stres ve sinir oluyorum tabii:)

Efenim ben ya kendimle veya Allah ile konusurum yazarken.
Başka türlüsüne yetenegim yok 😄
Coook eskiden, güççükken günlük tutardım.
Simdilerde, bazen nete girmek, yazmaktan daha tatlı geldi, üşendim yazmaya, nette forumda kafa dağıttım.
Şu sıralar boyama rahatlatacak beni gibime geliyor, hatta kizimin boyama kitabından resimler boyadim izin alarak 😅 Eh biraz rahatladım.
Örgü örüyorum senin gibi. Forumda konu var, oraya foto atacağım, hâlâ yapamadim:) Yanlış örersem stres ve sinir oluyorum tabii:)
Evet teknoloji tembelleştirdi bazı konularda bizi, ben de arada kalemi alır deftere yazarım bir şeyler, günlük gibi her gün yazmasam da yıllık ajandam olur önemli gün ve olayları not eder ara ara genel hislerimi yazarım rahatlatıyor.🤗
Hadi bakalım ne örüyorsun peki, bende de bi bebek yeleği var şu an bitiremedim bi türlü 😂

Evet teknoloji tembelleştirdi bazı konularda bizi, ben de arada kalemi alır deftere yazarım bir şeyler, günlük gibi her gün yazmasam da yıllık ajandam olur önemli gün ve olayları not eder ara ara genel hislerimi yazarım rahatlatıyor.🤗
Hadi bakalım ne örüyorsun peki, bende de bi bebek yeleği var şu an bitiremedim bi türlü 😂
Ben de her gun yazcam diye ugrasmam, ajandalara önemli bir sey yaşadığım günler karalarım. Cümlelerim devriktir, bazen güzel benzetmeler yaparim gibi gibi ama iyi olduğum söylenemez, maksat, rahatlamak.

1 haftadir tembellik yapiyordum.
Bugün güneşin doğma saatinde uyandim kalktım.
İyi bir gün gecirmek icin düzenli yapmak istediğim şeyler var; kızımla vakit gecirmek, kitap okumak, hadis okumak, tesbih cekmek, örgü örmek, kendime vakit ayırmak gibi.
Sabahtan biriken sohbetleri dinledim.
Simdi nete bakıp örgü örmekteyim.
Birazdan biriken cam geri dönüşümleri atip yürüyüş yapacağım. 💚

X