IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Eveeet bugun sabah gozumu acar acmaz olumlamami yaptim.Namaz ve bizimkiler kahvalti hazirladim.Kendim orucluydum. Namazlarda esmalara devam ediyorum...Sonra biraz yattim sonra kalkip komsumla pazara gittik.Tam 10.000 adim olmadi ama 9500 leri buldum.Yemek hazirligi falan .Kitap okuyamiyorum hic.Dikkat veremiyorum..

Maaşallah ne güzel geçmiş gün, Allah kabul etsin inşallah kitap için günlük 50 sayfa diye kota koyabilirsiniz azar azar da olsa Haftada 1 kitap bitiverir bakarsınız

Maaşallah ne güzel geçmiş gün, Allah kabul etsin inşallah kitap için günlük 50 sayfa diye kota koyabilirsiniz azar azar da olsa Haftada 1 kitap bitiverir bakarsınız
Ay once 20 sayfa koymustum hedef olarak.Okuyamiyorum.Aslinda kitapta biraz zorlayici .Iste az az zorla ara ara okumaya calisiyorum.Illa ki de bitirecegim ama

Bugün
Sabah canlı ders, katılamayanlar için video, ödevlendirme ile geçti
Bulaşık makinesi boşaltıp yeniden doldurdum, kurumuş çamaşırları katladım ve iki posta çamaşır attım, biraz dizi izledik eşimle(Modern Family e sardık bu ara).
Ispanak kalmıştı evde ziyan olmasın diye ıspanaklı kek yaptım mutfakta vakit geçirdim biraz yani
Elimdeki kitabı bitirdim şükür bugün yeni kitaba başladım
45 dk evde yürüyüş yaptım leslie tarzı ama video açmadım onun yerine telefondan Trt Dinle uygulamasından sesli kitap kısmına girip kaldığım yerden kitabı dinledim(İskender Pala nın Babilde Ölüm İstanbul da Aşk).
Böyle geçti bugün de

Bir de kış geldi malum yatmadan ayak ve el için ayrı kremler almıştım onları sürmeye gayret ediyorum nemlendirme için(bakım rutini olan biri değilim düzenli bi şey yapmak benim için zor ama çabalıyorum )

Ay once 20 sayfa koymustum hedef olarak.Okuyamiyorum.Aslinda kitapta biraz zorlayici .Iste az az zorla ara ara okumaya calisiyorum.Illa ki de bitirecegim ama
Belki kitap sarmadığı içindir, başka bi kitaba daha başlayın mesela o akıcı gelir 10 öncekinden 40 yenisinden okursunuz zorlayıcı olan geç biter ama gün içinde başka şeyler de okuyorsunuz sonuçta maaşallah

Reactions: H M
Ay ben de Iskender Pala’nin efsane kitabini okumaya calisiyorum iste.Cok bilmedigim keli eler var.Normalde konusu cok guzel ama..

Ben dün.. kitab okudum
Yürüdüm sonra bidaha okudum egzersizimi yaptım
evimi supurdum kahvaltıyı hazırladım
Kitab okudum yürüdüm sora başka okumalarımi yaptım, akşam yemeği vs diyene kadar gün bitti

Kahvaltı öncesi yaptıklarına bak maaşallah ya ben kahvaltıyı yapıp anca bu dediklerine geçiş yapabiliyorum

Reactions: H M
Bugün yine kahvaltı, canlı ders, bulaşık, çamaşır, kitap okuma şeklinde geçti akşam bi dışarı çıktık eşimle, arkadaşın işi için avm ye gittik gitmişken de alışveriş yaptık. Egzersiz yapmadım bugün.
Yeni yıl için yeni hedefler belirleyip bir plan oluşturma niyetindeyim haftasonu bakalım neler çıkacak ortaya

ben de akşam yemeğinden sonra ağırlık çökenlerdenim her şeyi gündüz yapmaya gayret ederim
Oda var iste gün günü tutmuyor tabiki..
Bugün sabah yine kalktım egzersizlerimi yaptım yürüdüm biraz
Sonra kitablarimi bitirdim
Kahvaltıyı hazirladim
Yemek yaptım ,
Evi supurdum sildim
Biraz daha yürüdüm kitab okudum.
Flim izledim burda takıldım derken akşam oldu yine

Ayy benim de yarın yapmam gerek ev işi bakalım nasıl olacak eşimin yardım etmesini umuyorum ama yarın buraya ne yazarım bilemiyorum umarım yardım etti diye yazarım

Bugün güne çok geç başladık. Kahvaltı, mutfak toplama, kitap okuma, akşam yemeği hazırlama, yeme, yine mutfak toplama işleri ile geçti.
Hayret bugün çamaşır işi yoktu
Kitapta baya ilerledim yarısına geldim bakalım
45 dk egzersiz yaptım
Bir de saçlarım çok dökülüyor diye bugün duş sonrası badem yağı uyguladım saçlarıma bakalım bir müddet uygulayıp gözlemlemek istiyorum inşallah faydası olur.

Bugün dünden de geç başladık güne hava da kapalıydı biraz düşük modda geçti sanki
Ama yine de aktiftim
Kahvaltı, mutfak toplama, tatlı yapma, çamaşır atma,katlama, akşam yemeği, tekrar mutfak toplama şeklinde geçti.
Kitap okudum dünden daha fazla okudum
45 dk egzersiz yaptım yine (evin içinde yürüyüş yani)
Bir dee bugün eşim evi süpürdü o esnada ben de çamaşır astım(normalde asma işi onun ama yardımcı olayım dedim)
Yarın okul var dışarı çıkacağım yürümeye gayret edeceğim bakalım

Aaa çok güzel anlatmışsınız.
Kitabı duymuştum.
Ama Peygamber efendimiz sav in hayatina uygunluğunu tespitiniz çok güzel olmuş.

Ben de yazayım.
Pazartesi ve perşembe ben de oruç tutmaya karar verdim. Geçen hafta başladım. Ama bugün tutamadım.
Perşembe nasipse artık.
Sabah namazıyla başladım.
Ardından biraz Kuran çalışması yaptım.
Kahvaltı hazırlığı yapması.
Çocuklarımin dersi var onlar derse geçti.
Ben mutfağı topladım.
Banyonun birini hallettim.
Salon ve mutfagi eşim süpürdü.
Eşimi işe gönderdim.
Pazartesi günleri kendi tefsir dersim var online.
13:30 dan 16:30 a kadar sürdü yaklaşık.
Akşam yemeği yedik.
Şuan kk ya bakıyorum.
Çocukları yatırır kahvemle birlikte kitabımı okurum inşaallah.
Konuş ki Dinlesin, Dinle ki Konuşsun
Adale Faber, Elaine Mazlish
Bu kitabı okuyorum şuan.

Merhaba hoş geldiniz harika bir giriş yaptınız vallahi konuya maaşallah

Bugün sabah okula gittim, okul dönüşü bilerek yürüdüm belli bir yere kadar iyi geldi kaç gündür evdeydim çünkü
Eve gelince kahvaltı, canlı dersler, katılamayanlar için video, ödevlendirme şeklinde geçti.
Çamaşır, bulaşık sabit zaten
Akşam yemeğini birlikte hazırladık eşimle
Gün boyu da her fırsatta kitap okudum veee bitirdim yeni bir kitaba başlayacağım şükür
Yarın ola hayrolaaa bakalım

Bir de 2021 için motive amaçlı bir tablo hazırladım yeni bir konu olarak açabilir ya da bu konunun ilk sayfasına ekleyebilirim emin değilim bakalım hayırlısı

Bugün sabah canlı ders, video çekme, ödevlendirme
Bulaşık mak.boşaltma, kahvaltı, mutfak toplama
Eşimle yürüyüş
Kitap okuma
Çamaşır katlama, çamaşır atma
Akşam yemeği, mutfağı toplama, bulaşık mak.doldurup çalıştırma, çay faslı
Nakış denemesi
Şeklinde geçti
Yarın bugünden daha verimli olur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…