İki aylık evliyim kocamın ailesi bizde yatılı kalmak istiyor

Bundan sonra kabul etmeyin yatılı ya da gelecekleri zaman bir otelden yer ayırtın gelsinler parasini ödeyerek tatil yapsinlar
Bir de eşin kac gun kalacaksiniz dediğinde belirsiz olmasin mesela 1 hafta dediler diyelim ha iyi haftaya da biz tatile çıkacaktık zaten desin ya da aaa sonra gelelim deyince yok siz gelin bir hafta kalin sonrasi baska planlarimiz da var zaten diyerek net tarihlerde gelmelerini sağlayın ne bileyim aklima bunlar geldi ben bile okurken bunaldim çünkü

Eğer sorun 2 aylık evlilikse bir sonraki tatilde buyrun demelisiniz. Ama hiç gelip kalmasınlar istiyorsanız o gerçekçi değil. İnsanlar çocuklarının yaşadığı yere hiç mi gelmeyecekler ya da evladının evi varken niye otelde kalsınlar?
Tabiki daha sonra gelebilirler uzun süre kalmadıkları sürece başım üstünde yerleri var fakat benim düşüncem henüz iki aylık evli çift evinde kalınmaz ailesini sevmiyor değilim sadece emrivakiden hoşlanmam evlendiğim için boyun eğmek ve her istenileni kabul edecek bir yapım yok

Bir sürü uygulama var , şirket var, çok zor şeyler değil evet öyle yaptım. Evlenip yeni bir şehre taşındım , tüm evlilik sürecini eşimle yaptik,başlangıçtaki tüm hazırlığı tek başıma yaptım . 1+1 evin temizliğini iki kişi yapabilirsiniz . Bu kadar atara gerek yok ki
Atar değil herkesin yaşayışı yaşamdan beklentisi farklıdır ben kiracısı yeni çıkmış ve kullanılmış eşyalı bir evi iki ay sonra kv gelsin diye temizlemedim baba evinden kaçmadım evlenmek için evlenmedim bu yüzden evlenmeden önce baba evinde evlendikten sonra koca evinde el üstünde tutulmalıyım gelin oldum alttan alayım yapmam

Allah Allah bazı insanlara şaşırıyorum yahu ne zaman adap edep kuralları unutuldu? Arkadaşlar sadece küçükler değil buyuklerin de bazı kurallara uyması lazım. Yeni evli çiftlerin evine gidilmez. Hele o çift ailesine el öpmeye gitmediyse henüz hiç gidilmez, ilk sene çift ailelerine gider kalır sırayla, anne babalar öyle zırt pırt gitmez. Ben bu kuralları şu an 70e direk dayamış anne babamdan kaç defa duydum başka başka zamanlarda. Bizim kulturumuzde yok böyle bişey ayiplarlar yahu yeni evlinin evine gitmeyi. Torun mu istemiyorlar galiba, sabote ediyorlar çocukları, gelini istememisler heralde rahat bırakmıyorlar cocuklari, oğlan anakuzusu çıktı falan diye arkasından mahallede dedikodular dönerdi ya, ben çocukken çok şahit olmusumdur böyle şeylere ne demek ne olacak yahu? Çok enteresan insanlar neden kendi sinirlarini cizemiyor? Neden hayır demeyi bu kadar ayıp görüyorsunuz ki? Hayır diyemedikleriniz sizi ne kadar tüketiyor farkında değil misiniz. Konu sahibi sonuna kadar haklı. Eşinize anlatın, baştan karşı koymazsa bu durumun ilişkinize başka türlü zarar vereceginden bahsedin. O da kendi ailesine hayır demeyi öğrensin, ayıp falan değil hayır demek. Aksine yetişkin insan tavırlarından biridir.
Beni anladığınız için çok teşekkürler hiç bilmediğim bir yerde danışacak birazda dertleşecek kimse olmadığı için ilk defa böyle bir şeye başvurmuştum olumlu olumsuz bir çok eleştiri var hepsini okuyup nasıl düşünmem gerektiğini öğrendim kadın kadının hem dostu hem en büyük düşmanıymış güzel yorum yapıp evlendin mecbursun yorumu yapanlar hariç herkese teşekkürler hanımlar🌷

Atar değil herkesin yaşayışı yaşamdan beklentisi farklıdır ben kiracısı yeni çıkmış ve kullanılmış eşyalı bir evi iki ay sonra kv gelsin diye temizlemedim baba evinden kaçmadım evlenmek için evlenmedim bu yüzden evlenmeden önce baba evinde evlendikten sonra koca evinde el üstünde tutulmalıyım gelin oldum alttan alayım yapmam
Anlatmak istediğimden o kadar uzak anlamissiniz ki yaşınız çok genç, biraz hayatı tecrübe edin, kimsenin el üstünde tutmasına da ihriyacinizin olmadığını anlarsınız

7 yıldır evliyim bir kere kayınailesinden teşekkür duymadım, onca şey yaptım onca fedakarlık onca zahmet eziyet çektim bir kere mahcubiyetini yaşamadılar aksine istedikçe istediler, ben de iki yıldır bağları incelttiğim kadar incelttim sonucunda yine kötü ben oldum boş yere ailemden huzurumdan verdim, sizin de kulağınıza küpe olsun. Yolun başındasınız, nasıl başlarsa o yol öyle devam ediyor, ileriden sapıcam dediğiniz zaman da tü kaka oluyorsunuz. Net bir şekilde çizgiyi çekmeniz lazım, sınırlarınızı belirleyip lam cim yapmadan çata çat konuşmak gerekiyor, çünkü bundan anlıyorlar, iyilik fedakarlık yaptığında zorunda olduğun için yapmışsın gibi görüyorlar çünkü sen gelinsin yani. O yüzden şu hayatta ne istiyorsanız onu yapın o darılı bu kırılır diye diye kendimizden veriyorum

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik

Merhaba kızlar aşırı canım sıkkın sizlere bir şey sormak istiyorum biz eşimle 6yıl uzak mesafe ilişkisinden sonra evlendik çok şükür mutluyuz iki ailedendir uzak şehirde yaşıyoruz ama daha evleneli 2 ay oldu eşimin ailesi evimize gelip yatıya kalmak istiyor iki ay çok kısa bir süre uzun zamandır uzaktan ilişki yürütmüş iki birey olarak bu iki ay bize yetmedi evim 1+1 yani ben onları yatırdığım yerde aynı zamanda kahvaltı ve akşam yemeği de hazırlamam gerekicek ya evleneli iki ay geçmiş daha biz birbirimize yeni alışırken gelmek için heveslenmeleri çok saçma ve komik bide gelizcez dediler eşimde bende ağzımızı açıp buyrun gelin demedik darılmışlar ama bi yandan bilet bakıyorlar ya ben be yapıcam eşimle bu konuda tartışmak istemiyorum oda ailesi gelsin istemiyor çünkü zaten işe gidiyor ailesiyle hep ben ilgilenicem ben şimdi ne yapayım gelene gelme demesekte istemediğimizi belli ettik
Eşinin ailesi 60 yıllarda kalmış gelenekçi aile
Kızım bunlar sana çektirecek eşinle çok kavga edeceği benziyor gelin olmak zor hep idare edersen mutlu olursun etmezsem kötü olan sen olursun ,bunu böyle bil Anadolu insanında modernlik arama gelin onlara hizmet edecek kafasındalar

Ne olacak,eşinin ailesi,sizi görmek istemişler,bence fazla buyutuyorsunuz bunda mesele edecek birşey yok.Ben olsam yatak odasını verirdim,salonda eşinle yatardım,anne baba bu.Evde müsait alan yokmuş diyorsunuz,kalıcı değiller ya,biraz kalıp giderler.Dert aramayın kendinize
Siz yatak odanızı verirdiniz ben siz değilim ve uygulama bu hiçbir zaman tasvip edilecek bir şey değil eşinizle girdiğiniz yatağınızı kimseye açmayın

Ne olacak,eşinin ailesi,sizi görmek istemişler,bence fazla buyutuyorsunuz bunda mesele edecek birşey yok.Ben olsam yatak odasını verirdim,salonda eşinle yatardım,anne baba bu.Evde müsait alan yokmuş diyorsunuz,kalıcı değiller ya,biraz kalıp giderler.Dert aramayın kendinize
Merak ettim bu iyiniyetle sizi suistimal eden olmuyor mu? Ben böyle bir şey yapsam teşekkür bulmak yerine gelir halıya s.çarlar da. Hep alışmışım diş göstermeye. Göstermediğim her an kullanılmaya

Bu iki aylık evliyken niye geliyorlar biliyor musunuz ? Bakk geliin sen zannetme ki biz sizi boslariz burası oğlumuzun evi alış bunlara bir ayagimiz burda diye . Bence siz şimdi kabul edecekseniz bile eşiniz konussun en fazla bir hafta musaitiz diye . Bence o bile cok

Siz yatak odanızı verirdiniz ben siz değilim ve uygulama bu hiçbir zaman tasvip edilecek bir şey değil eşinizle girdiğiniz yatağınızı kimseye açmayın
Kimseye vermedim evim geniş
Konu sahibinin evi darmış,onuda stres yapmış,eşyalara odalara anlam yükleniyorum ben inanın
Depremde insanlar tek göz çadırda yattılar aylarca.

Merak ettim bu iyiniyetle sizi suistimal eden olmuyor mu? Ben böyle bir şey yapsam teşekkür bulmak yerine gelir halıya s.çarlar da. Hep alışmışım diş göstermeye. Göstermediğim her an kullanılmaya
Beni severler kıymet bilirler.Su istimal olduguda çok olur.Ama ben yapıcı biriyim.Esyaya odaya falan anlam yüklemem
50 metrekarelik evimde de misafir çok ağırladık.130 metrekare evde kalıyorum şimdi.
Ben çözüm odaklıyım.İnsanlar depremde cadırda kaldı kaç aile birlikte.Anne baba gelsin yani ne güze.Valla ben zorla çağırıyorum kayınvalidem gili.Çocuklarim çok düşkün onlara.Tam tersi gelmezler.

Bu iki aylık evliyken niye geliyorlar biliyor musunuz ? Bakk geliin sen zannetme ki biz sizi boslariz burası oğlumuzun evi alış bunlara bir ayagimiz burda diye . Bence siz şimdi kabul edecekseniz bile eşiniz konussun en fazla bir hafta musaitiz diye . Bence o bile cok
Zihniyetiniz nasıl çalışıyor,nasıl yıkıyorsunuz beynini,nasıl günah alıyorsunuz kim bilir.Ayıp yahu.Evladıni görmeye gidiyor.Aynı yorumu kızın anne babası gelirsede yapaıydınız

Zihniyetiniz nasıl çalışıyor,nasıl yıkıyorsunuz beynini,nasıl günah alıyorsunuz kim bilir.Ayıp yahu.Evladıni görmeye gidiyor.Aynı yorumu kızın anne babası gelirsede yapaıydınız
Ben Ameriganin oyunuyim zihin yıkamaya gönderildim. Ayıp benim işim

Beni severler kıymet bilirler.Su istimal olduguda çok olur.Ama ben yapıcı biriyim.Esyaya odaya falan anlam yüklemem
50 metrekarelik evimde de misafir çok ağırladık.130 metrekare evde kalıyorum şimdi.
Ben çözüm odaklıyım.İnsanlar depremde cadırda kaldı kaç aile birlikte.Anne baba gelsin yani ne güze.Valla ben zorla çağırıyorum kayınvalidem gili.Çocuklarim çok düşkün onlara.Tam tersi gelmezler.
Şu an depremle konunun ne alakası var? Kadın istemiyor zorunda mı yani? Eminim kendi ailesi gelmek istese aynı şekilde düşünürdü. Daha 2 aylık evlilikte evdeki eşyaların nerde olduğunu bile anlayamıyor insan. Kaldı ki artık herkes çalışıyor. Eşler birbirini sadece akşamları doğru düzgün görebiliyor. Bu insanlar daha birbirine yeni alışıyor ne alaka kv ağırlamak. Anladığım kadarıyla kadına evlenirken yardım dahi etmemişler şimdi hangi yüzle gelmek istiyorlar? Ben de 5 aylık evliyim daha tam anlamıyla adapte olamadım evime, kocama, yeni hayatıma. Kolay mı 25 sene yaşadığın düzeni değiştirmek? Ben olsam ben de kabul etmezdim. Herkes misafirperver olmak zorunda değil.

X