İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 192 86,9%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,1%

• Ankete Katılan
    221
aktardan yeşil çay aldım ama henüz kullanmya bslamdm daha doğrusu aldım ole ama ne zmn icsem blmyrm düzen oturtmam lazım

Merhabalar,
Motivasyon ve süreklilik sağlamak amacıyla aranıza katılmak istiyorum.
En fazla bir haftalık aralar vermiş olsam da yaklaşık 5 aydır if beslenme şeklini uyguluyorum. Genelde 22/2 ya da 18/6 düzenindeyim. Bu süreçte iki haftalık günlük 20 gram karbonhidratı aşmadığım ketojenik diyet deneyimim oldu, cheat day benim için olmazsa olmaz olduğu için sürdürmüyorum çünkü cheat sonrası iki gün kendime gelemedim ve bir hafta her şeye saldırdım. İradeniz yüksekse araştırmanızı öneririm, adapte olduktan sonra enerjinizin belirgin şekilde yükseldiği ve yağ ağırlıklı beslendiğiniz için sürekli tok olduğunuz bir beslenme şekli.
Bir haftadır günde 40 70 gram karbonhidrat, hedef kilom kadar protein ve yağ tüketmeye çalıştığım low carb şeklinde besleniyorum.
Evden çalışmaya başladığımız süreçte 72 kiloyu görerek araştırmaya başladım, en son Ekim sonunda tartıldığımda 64 kiloydum. Haftalık kilo güncellemesi yapıyorsunuz sanırım, düzenli kilo takibi yapmadığım için uygunsa dahil olmak istemiyorum. Kilo yanıltıcı ve motivasyon kırıcı olabiliyor bence, her hafta vücut ölçülerimi kaydederek ilerliyorum.
Spor konusunda evde süreklilik sağlayamıyorum sabah yapabilirsem 3 5 km yürümeye çalışıyorum, pandemi süreci geçene kadar yağ oranımı düşürebilirsem sonrasında vücut şekillendirme için salona yazılmayı düşünüyorum.

Bugün tek öğün 14.30'da 23/1 if uyguladım
Yemek hazırlamaya vakit ayırmayı sevmediğim için genelde dev bir salata ve yanında eksik varsa protein, sebze ekliyorum.
Bugün karışık yeşil salataya 100 gram ızgara tavuk göğsü, 150 gram haşlanmış yeşil mercimek, 50 gram lor peyniri, yoğurt, acı sos, mayonez, baharat ve bol zeytinyağı ekledim. Tatlı olarak yoğurt, 15 gram böğürtlen reçeli ve yulaf kepeğini karıştırdım. Ve tabi ki bir parça bitter çikolata :)
Sabah filtre kahve, öğleden sonra da form çayı ve maden suyu içtim. Akşam yeşil çay içerim.

Hepinize sevgiler, bol eksiler :)

merhaba bnd yenı katıldım yağ oranın kaç ve ölçülerini merak ettim boyunuza

Merhabalar hoşgeldin ben bizimle devam etmeni çok isterim maşallah bu arada pek azimlisin bende 71 le diyetisyene başladım yağ oranım çok fazlaydı 2 ay 5 kilo verdim dünde if diyetine başladım benim evde düzenli yemek pişer ne pişerse yerim artık 16 8 yapmayı düşünüyorum son 3 kilom inşallah

Bugün kü menim
10 00 tarçınlı türk kahvesı
11 30 1 yeşil elma
12 30 1 tavada yurmurta 1 kaşık peynır 1 kaşık yoğurt kaymağı
1 dilim ekmek
1 tatlı kaşığı tahin pekmez
15 00 1 yeşil elma
16 00 tarçınlı türk kahvesi
18 00 5 kaşık kızarmış ciğer 5 kaşık bulgur pilavı soğan salatası az lahana turşusu
2 litre su daha içerim
Aralarda detox suyu
2 mil leslie yaparım
Kahvaltıda evde değildim yarın daha dikkat ederim

merhaba bnd yenı katıldım yağ oranın kaç ve ölçülerini merak ettim boyunuza
Boyum 162 cm, bel 72. Açıkçası dikkat etmeye pandemi sürecinde başladığım için profesyonel bir ölçüm yaptırma fırsatım olmadı, vücut ölçülerimize göre hesap yapan sitelerde yüzde 30 civarı görünüyor yağ oranım Araştırdığım kadarıyla bel ölçümüzle takip etmek en sağlıklısı, fikrini öğrenmek isterim. Sende durum nedir bu arada?

Merhaba, hoş buldum :) Çok teşekkür ederim, ben de sizin deneyimlerinizi takip edebilmeyi çok isterim. Sana da maşallah, umarım istediğin sonuca sağlıkla ulaşırsın. Ben kilo değil de aynadaki görüntü odaklıyım, kendimi de pek üzmüyorum açıkçası zamanla sağlıklı ve fit bir görünümüm olur.
İf gerçekten hem fiziksel hem de mental açıdan iyi gelen bir beslenme şekli. Ben hayat boyu sürdürebileceğimi düşünüyorum, detaylı araştırmanı tavsiye ederim. Hatta vaktin varsa bu akşam 21.00'da Dr Rengin Börekçi, Dr Ahmet Turan Durak'ın instagram sayfasında canlı yayında olacak. Muhtemelen if ve low carb beslenme ağırlıklı bir yayın olur. Biraz araştırırsan yerli ve yabancı birçok doktor ve makaleye ulaşabilirsin.
Yemek konusunda ben yalnız yaşadığım için daha rahat sayılırım, kafama göre pişiriyorum :) En sağlıklısı ev yemeklerimiz değil mi zaten, şimdiden afiyetler

Rengin börekçiyi takip takip ediyorum bilgiler riçin çok teşekkürler diyet listelerimi paylaşabilirim tabiki genelde 3 günlük diyetler yağ yakan türden 5 kilonun 4 kilosu yağdan gitmişti benim ama bu if diyetinde de başarılı olabileceğimi düşünüyorum

hesap yapan siteler rast gele yapıyor bnce bnde 160 boy kilom 73 yağ oranim bncde vücut ölçüsü haftalik alınmalı ve kilo takibide yani burda her salı tartilmani öneririm

Çok teşekkürler, fırsat bulduğunda paylaşabilirsen çok memnun olurum :) Yalnız çok düşük kalorili ya da kısıtlayıcı diyetler bende ters etki yapıyor, diyet süresince inadımdan bırakmıyorum sonrasında kontrolü kaybediyorum bir süre. Bir de duygusal açlık ataklarını engellemek de zor oluyor, özellikle stresliysem sadece yemek yiyorum Son iki aydır sağlık önceliğim, canım bir şey istediğinde de baskılamıyorum sonrasında yememişim gibi devam ediyorum :) Diyetisyen kontrolünde yapmış olman güven verdi, umarım kendime uyarlayabilirim. İlk fırsatta konudaki mesajlarını da okuyacağım, kesin başarılı olacaksın zor kısmı atlatmışsın :)

2 gündür burdayım bende canm yeme bozukluğu var bende de diyetisyen eşliğinde olunca yeme bozukluğu çok az yaşadım ve 3 günlük diyetler kalorısi az diyetler ama kilo durduğu zamn en azından denenebilir çok zayıf olmak istemem 63 kilo benim için idealdir boyumda 164

hesap yapan siteler rast gele yapıyor bnce bnde 160 boy kilom 73 yağ oranim bncde vücut ölçüsü haftalik alınmalı ve kilo takibide yani burda her salı tartilmani öneririm
Tartıyı çöpe attım ben ya, reglisiydi ödemiydi mevsim geçişiydi uğraşamam :) Takıntılı biriyim, kafayı kiloyla sıyırmama gerek yok diye düşündüm. Görüntüm değişince mutlu olurum, denk gelirse de tartılırım. Vücut ölçümü haftalık alıyorum
Memnun oldum, umarım istediğin görüntüye ulaşırsın. Paylaşıyorsan takip ediyor olacağım.

Yeni paylaşımlarını takipteyim o zaman :) Senin adına sevindim canım, diyetisyen kontrolünde olduğu için sağlıklı bir süreç olmuştur eminim. Yeme bozukluğu büyük problem gerçekten, umarım bundan sonra da sıkıntısız atlatırsın. Haklısın, vücut direndiğinde farklı bir şeyler denemek işe yarayabilir. Aynı kilodaki kişilerin fotoğraflarına baktığımızda rakamın pek de önemli olmadığını görüyoruz aslında. Yağ yakmak ve sıkılaşmak fit bir görünüm sağlıyor. Benim de amacım çok zayıf olmak değil, rahat koşabileyim yeter :) Sanırım bir iki ay içinde korumaya geçip mutfak tartısını kaldırırım

Peki ben bişey sorayım sabah aç karna demir ilacımı almam gerek içersem if bozulur mu

Peki ben bişey sorayım sabah aç karna demir ilacımı almam gerek içersem if bozulur mu
Birkaç sayfada ve grupta denk geldim, bildiğim kadarıyla bozulmuyor. Bilgisine güveniyorsan Rengin hanım da ilaçlarınızı saatinde alın ifi etkilemez diyor. Ben de hormon ilacı ve magnezyum alıyorum açlıkta, keton ölçümü de yapmıştım sorun yok. Yağ da bozmuyor bilgin olsun, enerjim düşük olduğunda yağlı kahve iyi geliyor. Ha keton ölçümü yapıp yağın bozduğunu söyleyenlere de denk geldim ama idrar ölçümü yapıyorum ben de bozmuyor genel kanı da bu yönde. Kan şekerini yükseltecek bir şey yemediğimiz sürece yağ yakımı devam ediyor :)

Mer ha ba bugün menüm ki tüm hafta aynı olacak;
Öğle 14:00 : 1 su bardağı yulaf ezmesi,1 su bardağı süt ve 1 adet muzla yaptığım yulaf lapası ve şekersiz çay
Akşam 20:00 : 200 gr.tavuk ızgara,1 domates,1 salatalık
2 saat de spor yaptım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…