İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 192 86,9%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,1%

• Ankete Katılan
    221
Bugünün özeti kizlar,sabah 10 kahvaltı aksam 5 yemek.
Sporumuda yaptim

Eklentiler

• 20201226_204544.jpg
    20201226_204544.jpg
    177,8 KB · Görüntüleme: 20
Birkaç sayfada ve grupta denk geldim, bildiğim kadarıyla bozulmuyor. Bilgisine güveniyorsan Rengin hanım da ilaçlarınızı saatinde alın ifi etkilemez diyor. Ben de hormon ilacı ve magnezyum alıyorum açlıkta, keton ölçümü de yapmıştım sorun yok. Yağ da bozmuyor bilgin olsun, enerjim düşük olduğunda yağlı kahve iyi geliyor. Ha keton ölçümü yapıp yağın bozduğunu söyleyenlere de denk geldim ama idrar ölçümü yapıyorum ben de bozmuyor genel kanı da bu yönde. Kan şekerini yükseltecek bir şey yemediğimiz sürece yağ yakımı devam ediyor :)
Hoşgeldinn🤗

If 16/8
Sabah
Küçük kare peynir, 1 yumurtalı omlet, bir küçük dilim pizza
Akşam
1 kepçe mercimek çorbası, 1 dilim ekmek(kendim yaptım),1 kepçe kuru fasulye, 4 kaşık pilav,turp
2,5 litre su

Birkaç sayfada ve grupta denk geldim, bildiğim kadarıyla bozulmuyor. Bilgisine güveniyorsan Rengin hanım da ilaçlarınızı saatinde alın ifi etkilemez diyor. Ben de hormon ilacı ve magnezyum alıyorum açlıkta, keton ölçümü de yapmıştım sorun yok. Yağ da bozmuyor bilgin olsun, enerjim düşük olduğunda yağlı kahve iyi geliyor. Ha keton ölçümü yapıp yağın bozduğunu söyleyenlere de denk geldim ama idrar ölçümü yapıyorum ben de bozmuyor genel kanı da bu yönde. Kan şekerini yükseltecek bir şey yemediğimiz sürece yağ yakımı devam ediyor :)
Kahve içerken hindistan cevizi yağı katıyorum canm bikaç damla tşkler bilgi için yarın başlayayım ilacıma

Canım birçok konuda bilgin var galiba. Bende spor ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Kilo vermeye hangi sporla başlamalıyız. Birkaç yerde biraz kilo verdikten sonra spora bsşlanmalı yoksa yağlar kasa dönüşüyor yada vücut sıkılaştığı için kilo vermek zorlaşıyor gibi bilgiler duymuştum doğru mu acaba. Benim ayağımda topuk dikeni olduğu için kilo vermek için pilatese başladım. Yürüyüş, ip atlama gibi sporlar yapınca ayağım çok ağrıyor maalesef.

Tartıyı çöpe attım ben ya, reglisiydi ödemiydi mevsim geçişiydi uğraşamam :) Takıntılı biriyim, kafayı kiloyla sıyırmama gerek yok diye düşündüm. Görüntüm değişince mutlu olurum, denk gelirse de tartılırım. Vücut ölçümü haftalık alıyorum:anneadayı:
Memnun oldum, umarım istediğin görüntüye ulaşırsın. Paylaşıyorsan takip ediyor olacağım.
hamile misin 😍

Canım birçok konuda bilgin var galiba. Bende spor ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Kilo vermeye hangi sporla başlamalıyız. Birkaç yerde biraz kilo verdikten sonra spora bsşlanmalı yoksa yağlar kasa dönüşüyor yada vücut sıkılaştığı için kilo vermek zorlaşıyor gibi bilgiler duymuştum doğru mu acaba. Benim ayağımda topuk dikeni olduğu için kilo vermek için pilatese başladım. Yürüyüş, ip atlama gibi sporlar yapınca ayağım çok ağrıyor maalesef.
Estağfurullah canım, beslenme düzenimi belirlemek için kendi çapımda araştırmaya öğrenmeye çalışıyorum. Çok fazla dayanaksız ve çöp bilgi var, lütfen sen de eleştirel yaklaş.
Spor konusunda yeterli bilgiye sahip değilim maalesef, sadece şundan eminim yağlar asla kasa dönüşmüyor.
Şöyle düşünebiliriz; yediğimiz besinler temel olarak karbonhidrat, protein ve yağ. Vücut her yediğimizi bu üç şekilde algılıyor. Yağ dönüşümü keşke mümkün olsaydı ama depolanıyor ve yağ yakımı olduğunda nefes, idrar ve dışkı ile vücuttan atılıyor. Aşırı yağ yemediğimiz halde yağ oranımızın yüksek olma sebebi de, fazla karbonhidrat ve proteinin önce şekere ardından yağa dönüşmesi.

Kas bir dokudur, çalıştırdıkça hacim kazanır protein ile beslenir. Kimyasal olarak yağ ile ilgisi yok canım.
Yağ yaktıkça vücut sıkılaşıyor ve vücut yağlarını kaybetmeye karşı direndiği için daha çok çaba göstermemiz gerekiyor bu doğru, bu yüzden 100 kg biriyle 50 kg birinin günlük besin ihtiyaçları farklı. Verilen her 10 kiloda bir beslenmenin gözden geçirilmesi ve azaltılması öneriliyor. Zaten mide küçüldükçe besin ihtiyacı da azalıyor açlık daha az hissediliyor biliyorsun. Yani bu durumdan korkmamıza gerek yok, vücuda uygun beslendikçe sorun yaşamayız.

Çok geçmiş olsun canım bir arkadaşım tabanlıkların ağrısını hafiflettiğini söylemişti umarım çare bulabilirsin, bence sürekliliği sağladığında her spordan verim alırsın ki pilates vücut formu için güzel bir yöntem.
Yalnız, yağ yakımını hızlandırmak için nabzını yükseltecek aktiviteler yapabilsen süper olurdu. "No jumping cardio" ya da "Zıplamadan :) yağ yakımı" şeklinde araştırsan belki ağrısız yapabildiğin birkaç hareket olur. Denk gelirsem mutlaka seninle paylaşırım.

Aralıklı besleniyorsan zaten ortalama 12 14 saatten sonra yağ yakmaya başlıyoruz, bence vücuduna stres yüklemeden pilates ile destekleyerek devam etmelisin. Callanetics videolarına da bakabilirsin, bir saatlik videolar pilates bale karışımı hareketlerden oluşuyor.

Hahah değilim canım aman aman uzak olsun :) Tartı takıntısını hayat boyu sürdürmek istemiyorum sadece, vücut değişebilir bunu normal karşılamaya çalışıyorum. Genetik kolesterol hastasıyım biraz bunu düzeltebilmek ve tabi fit olmak istiyorum. Sağlıklı olmak, hele ki bu dönemde biliyorsun, metabolik hastalıklara yakalanmamak önemli olan.

diyette bilgim bi hayli var ama ben kortizon kullandm için kendimde pek etkili dglm ama çevremde çoğu insanlar senin sayende zayfladk dyolar
if keto diyet dukan canan karatay diyet şok diyetler bem profosyenel destek almayı dusunyrm bu hfta gtmyi dusunyrm
özel diyetsyene
doktorum zayiflarsan kortizonlardan kurtulabileceğini bu kdr zorlanmcmi söyledi

diyette bilgim bi hayli var ama ben kortizon kullandm için kendimde pek etkili dglm ama çevremde çoğu insanlar senin sayende zayfladk dyolar
if keto diyet dukan canan karatay diyet şok diyetler bem profosyenel destek almayı dusunyrm bu hfta gtmyi dusunyrm
özel diyetsyene
Çok geçmiş olsun canım, en sağlıklısını seçmişsin bence de diyetisten en doğru seçim. O kadar çok bilgi kirliliği var ki beslenme konusunda!
En güzeli gençsin metabolizman hızlı, enerjin müsait, keyifle geçirdiğin bir süreç olmaya devam eder umarım senin için. Motivasyonun da ilacı bırakmak ve sağlığına kavuşmak ne güzel, en doğru şekilde başarırsın umarım :KK200:

özel diyetsyene
İnşallah en kısa zamanda kurtulursun canım.
canım ben 26 yaşımaekim 1 de girdim boy 160 73 de kilom 120 kiloyu görmüş bir insanım
Tebrik ederim. Süpersin canım

X