İçinden çıkamadığım hayatımı anlattım bana destek olun hanımlar

Evet iyi şeyler yaşamamışsınız ama bğyük ablam 16 yaşında o zaman ki koşullardan dolayı çalışmaya başlamış. Liseyi okuyamamış, o dönem okumak da istememiş. Şuan 39 yaşında bekar. Hala aynı iş yerinde çalışıyor. Liseyi açıktan okudu vakti zamanında şimdi üniversite okuyor. Onun küçüğü ablam 30 yaşından sonra açıktan liseyi okudu. Üniversiteyi de bitirdi. Kpssye girdi örgün eğitim alan öğrencilerin çoğundan daha iyi puan aldı 80 küsürdü hatırlamıyorum ama bunları üç çocukla yaptı. Ablan çoooook genç daha yapabilir, geç kalmış değil.

Ne güzel yapmışlar. İnşallah benim ablamda o gücü kendinde bulur

Abla tavsiyesi gibi düşün canım benim sevgilinden eminsen az çok diploma alıp evlenebilirsin.
Diğer ablan da bence tüm yükü sırtlanmasın anlayışlı bir eş olursa gerçekten annenle de ilgilenirsin mutlu bir yuvanız da olur. Hayata bir kere geliyoruz, kendine göre karar ver. Hayatta insanın karşısına her zaman iyi şeyler gelmez. Rabbim annene en kısa sürede sağlık versin. Hayallerin gerçekleşir umarim. Hiç birşey için de geç değil ayrıca.
Ben 20 yaşımda bu kadar dinç mutlu bir kadın değildim mesala.
Anneniz de çok mutlu olur. Sizin mutlu olmanız onu da çok mutlu eder. Kendi kalıplarını yık geç ve elinden geleni yap

Evet eminim ve onunla bir yuvamın olmasını çok istiyorum gerçekten. Çok sağolun mutlu ettiniz beni gerçekten ❤

Evdeki ablan neden dışarıdan okumuyor üniversitesini? Evlenince düzen bozulur ve yeni düzen oluşur
Mesela tüm kardeşler 300 tl verip her ay bir kadın tutabilirsiniz annenize bakar annenizden hasta bakım parası da alıyorsanız bence böyle herkesin huzurlu olduğu yeni bir düzen kurulur
Ablanız her gün gelmez ama mesela bir ablanız haftasonu gelir yemek temizlik yapar diğer abla haftaiçi 2 gün uğrar çamaşır ütü halleder
Diğer ablanızın ailenizin kölesi olmasına izin vermeyin onun da yolunu açın tabiki evleneceksiniz ve evlilik sonrası herkes anneniz için yeni bir düzen kuracak
Lütfen okuyun sonra evlenin

Öncelikle annene çok üzüldüm canım çok geçmiş olsun
Nişan atan ablan da yazık hayatından feragat etmiş ailesi için.
Bence öncelikle ablanın evlenmesi, senin de bu esnada okulunu bitirip ablandan sonra da senın evlenmen daha doğru olur. Onun da hayatı olmalı kendi yuvası olmalı .
Ailenize evlendikten sonra da destek olabilirsiniz hepiniz çalısıp. Bakıcı tutulur, yada günlere bölünür hergün biriniz gidersiniz. Allah yardımcınız olsun .

Dışarıdan okumuyor çünkü bir şeylere geç kaldığını düşünüyor yapısı itibariyle çok kırılgan içine kapanık. İş arıyor ama bulamıyor uzun süredir. Hasta bakım parası almıyoruz almayıda düşünmüyoruz,bakıcı tutmayı bizde düşündük bir ara fakat içimize sinmiyor o şekilde. Ablam köle değil zaten ailesine bu tabir hoş olmadı sanki annem hastalandığında yaş itibariyle daha olgundu benden ve evde olduğu için ister istemez daha değişik bir bağ kurdu annemle. Mesela onun dışında başkası yıkasın istemiyor kendisini aradada ben yıkıyorum. Yani birazda annemle alakalı bir durum ablamda duygusal olunca işler dahada zorlaşıyor onun açısından. Babam hep söyler kızım bir şeyler yap oku çalış kursa git spora git ama hayat hevesi kaçmış gibi davranıyor zorla ehliyet kursuna gitti mesela. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim:)

Çok teşekkür ederim. Nişanlandığı kişi ve ailesi yüzünden atıldı nişan olacak gibi değildi zaten. Evet ablam çok merhametlidir bu olayıda yaşayınca iyice kapattı kendini her şeye. Eğer onun evlilik gibi bir durumu olursa benimde gönlüm ondan yana zaten henüz öyle bir şey olmadığı için ben olasılık üzerinden konuştum. Onun yuva kurmasını her şeyden çok isterim

Öncelikle çok gecmis olsun canım. Burada ufacik dertler görüp yorum yapmak kolaydi ama senin durumuna gercekten yürekten cok uzuldum. Hem sana hemde nisan atan ablana. Hatta en cok o ablana. Ablan o kadar cok fedakarlik yapip kendinden vermis ki sonucunda mutsuz olmuş. Keske evlenip gitseymis ablan. Simdi sende mutlaka simdi olmasa 3 5 seneye evleneceksin bundan kacis yok. Sizin yapabileceginiz en mantikli sey calisip ise girip bakici tutmak olur anneniz icin. Cunku gercekten zor bir hastaya bakmak bilirim. Hele de bu kisi canin gibi sevdigin annense. Cok uzucu bir durum gercekten. Ama ikinizde evlenmelisiniz bence. Lutfen ablana da destek ol onu yureklendir ise giremese bile kurslara falan gitsin is edinebilecegi bir sansi olsun. Sende evlenip gidince eger ablan calisamazsa hep o evin icinde kalirsa psikolojisi gercekten biter. Tamamen icine kapanir. Ikiniz icinde insallah hersey cok guzel olur cok cok mutlu olun. Sizin icin cok dua edicem. Annenizinde ellerinden öperim gözü arkada kalmaz en azindan sizin mutlulugunuzu gorurse

Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Her zaman yanındayım onun hatta bazen şakayla benmi senin ablanım senmi benim der. Kendini fazlasiyla kapattı hele birde çok güvenip sevdiği bir adamdan böyle darbe alınca.. hayat imtihanlarla dolu bizede fazlası denk geldi yapacak bir şey yok. İnşallah onunda yuva kurabileceği iyi bir insan çıkar karşısına. Tekrar çok teşekkür ederim

İnsallah.. ben inaniyorum ikinizde cok mutlu olacaksiniz. Allah karsiniza guzel insanlar cikaracak

Velhasıl kelam imtihan zor dostum.
Rabbim sabır versin çok çok geçmiş olsun .
Abla niz yeterince fedakarlik yapmış ne hayırlı evlat allah ondan razi olsun inşallah mükafatıni alır mutsuz olmasına çok üzüldüm.
Sizde mutsuz olmayın lütfen bir an önce diplomanizi alın ve kararinizin arkasında durun güçlü olun gerçek zor bir durum ne desem ne söylesem bilemiyorum inşallah ablanda sende mutlu olursunuz büyük ablanizi işlerinize karistirtmayin konuya hakim olmak hergün gidip gelmekle sizin gibi fedakarlik yapmak çok farklı o kendi açısından bakıyor olaya o yüzden kalbinizden geleni yapın .
kocaman sarıldım size

Evet imtihan zor hele aileyle olanı çok daha zor.. Elbet alacaktır mükafatını buna inancımız tam aynen öyle Allah ondan razı olsun inşallah sırdaşım kardeşim her şeyimdir. Benimde önceliğim şu an diplomam. Çok teşekkür ederim öyle yapacam inşallah ❤

Offf kuzucum ya o sensakrak azizenin altında neler varmış anneye çok geçmiş olsun okulunu yinede bitir kuzum ailen tabiki önemli ama sende önemlisin unutma bunu

Geleceğinizi kurun.Annenize sunabileceginiz maddi imkanlariniz ve kazanciniz olsun.Evlenirseniz maddi manevi kocaya bagimli olmayin.
Evlenmek icin evlenmeyin.
Öyle evlilikler var ki bugünlerinizi bile mumla aratir size.
Önce meslek önce iş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…