İçimde ne varsa anlatmalıyım yoksa çatlamak üzereyim

ay sonuna kadar okudum erken dogum yapcam sandım alllahım neler neler yaşamışsın kız senin kaynanayla görümceyi görünce benimkilerin melek oldunu anladım valla

canım seninkiler evde kalmış olmanın acısını senden çıkartmaya çalışıyolar herhalde bir lafı bir insan eğer bir kere söylediyse birşey demem düşünürüm ne demek istedi sonu nereye varıyo sonra bir daha derse anlarım ki niyetsiz söylenmiş birşey değil var bi sokmak istediği laf eğer yeri değilse yerinin gelmesini beklerim mesela benim evimde görümceme laf sokmam eline koz vermiş olurum. Ama yeri gelince söylerim lafımı esirgemem( yani artık öyle yapıyorum) Eskiden yapmazdım bana laf sokup oturttuklarını zannederlerdi cevap veremeyişim çok hoşlarına giderdi halbuki ben kimseyi kırmamak için sustum hep en büyük hatayı aileme laf söylendiğinde yaptım gereken cevabı vermedim görümceme anneme söylediğini bir sene oldu yutalı rabbim verdi cezasını ( benim kızım ilk haftalarda 150 gram verdi bu da yanımda annem vardı ona yüklendi dediki bir insanın aptal olması lazım kızın o halini görmemek için bacaklarını görmüş kızımın afrikalı çocuklar gibiymiş ağlıycakmış zor tutmuş kendini )kendi oğlu 500-600 gram verdi hemde daha hastaneden çıkmadan 3 günde ama orada diycektim bende bak demekki oluyomuş (kendisi için bizde yarı doktoruz anneyiz bizde biliriz filan gibi laflar etmişti ) yarı doktor olsanda çok biliyodun noldu o çocuk niye o hale geldi diye. Ama iyi niyetim işte naparsın dedim üzülüyo zaten sus deme bişey. Anlamadı ama hala dank etmedi kafasına insan bir özür diler söyledikleri için değil mi ama ya olabiliyomuş gerçekten kusura bakma der ama yooookk nerde birde lisans mezunu olacak eşeğe altın semer vurmuşlar eşek yine eşek napcan haa bu arada kendileri kızım daha 4 aylık bana annesinin babasının yanında kızım için o okumaz benim kızım okur benim kızımın annesi babası üniversite mezunu dedi yaaa Allahsız senin anan ne mezunu baban ne mezunu sen okumuşsun (ki ben şuan ist üni önlisans okuyorum ve hiç ders çalışmadan kazandım hemde istanbul üniversitesi gibi bir yeri)eşim lise mezunu benim annem ilk okul mezunu onun annesi ilkokula bile gitmemiş sonradan öğrenmiş okumayı benim babam öğretmen lisesi mezunu sonrada polis okulunu kazanmış polis olmuş bir yıllık eğitimden sonra onun babası ilkokul 3 ten terk. offf daha neler neler zamanla anlatırım yazdıkça boğuluyo gibi oluyorum çünkü

Aileni bu kadar ezdirdigin icin sana COK kizdim.
Karsi taraf bastan 'biz boyleyiz' demis, sen de 'tamam, kabul' demissin.
Daha fazla soylenebilecek birsey yok.

canım sustum çünkü dedim onlar için evimin huzurunu kaçırmaya değmez ama baktım artık dur durak yok onlara her görüşümde bir laf sokma bi tuhaf laflar bende susmuyorum artık ilk başlarda yaptıklarını da hep yüzüme gülerek canım cicim diyerek yaptılar hep baktım niyetleri niyet değil susmuyorum artık merak etme

ay sonuna kadar okudum erken dogum yapcam sandım alllahım neler neler yaşamışsın kız senin kaynanayla görümceyi görünce benimkilerin melek oldunu anladım valla

aman canım sakın :18: :18: korkutma beni valla yoksa bi kötü lafları hareketleri sana iyi olmaya bak kötülük şeytan işidir boşver ama canını acıtırlarsa yapıştır yapıştır Allah yapıştır

ya yok arkadaşım ben anladım kimse annen baban kadar temiz yaklaşmıyo sana 27 yıllık hayatımda ilk defa birilerinden nefret ediyorum ve bunlarda burnumun dibindeler. Senin kaynanaya hayret ettim benim kaynana bana fenadır ama oğluna dayanamaz hele hasta olacak şimdi Allah için bana oğlumu hasta ettin de der eşimin bu aralar işi pek yoktu (kendi işleri) çalışamadı 8 ay boş gezdi bana kaynanam ne derse beğenirsin kızım la benim için evimize geldiniz evimi kuruttunuz laf arasında tabii şakayla karışık söyledi benim evimdeydik bişey demedim ama onunda zamanı geleceeeeeeekkkkkk alacak ağzının payını

Evet canım onun yanında bana laf sokmaya çalışmaz bişey demez. canım susmuyorum artık merak etme artık her laflarına bir cevap var bende çok doldurdular beni taşıyorum artık o yüzden. canım oğlunun evi olarak bile görmüyo kocasıyla onun evi gibi görüyo. (allahtan içim rahat çünkü kocam bu ev yapılırken çalışmış babasıyla ortaokul lise hep çalışarak geçmiş okuldan gelmiş çanta eve o dükkana gece 12 lerde 1 lerde gelmişler çalışmaktan sabah tekrar okula) yani anlıycağın babalarının hayrına oturtmuyolar bu evde hiçte onların evi gibi de görmüyorum bende dört duvar olsada benim dört duvarım sonuna kadar haketmiş kocam. O ancak konuşur durur geçende cevabını aldı zaten eşimden bahsediyodu yok çalışmıyo yok bilmem ne halbuki kiralar dışında (ki onu kayınpederim kesinlikle bize vermez kocam 8 ay işsiz kaldı napıyosunuz diye sormadı)bizim eve kocam çalışırsa para giriyo yoksa dükkan kapalı emekli adam kahvede oturana kadar oturamaz mı dükkanda madem senin ekmek kapın kaynımı hiç saymıyorum ben evlendim evleneli toplasan 1 ay çalışmamıştır dükkanda eşim çekleri ellerine verip yazlığı kiradaki evleri yapmalarına yardım ederken ondan iyisi yok işi olmayınca yada bir işi beğenmezde hayır derse ondan kötüsü yok amaaan benim kocamsa onlarında oğulları naptıklarını kendiler düşünsün banane ama dimi yaaa

slm valla hi okudum arkadaşım büyük bir sabırla hemde okudukça da çok sinir oldum şu kaynanan ve görümcene ya hakatten çok sabırlısın peki eşinin düşünceleri ne bu konuda merak ettim ya şöyle olsun yadsa böyle demiyormu sana yada ailesine .
bende aynı dertten müzdaribim dicem ama yok şimdi allah a şükür o kadar değil sanırım benimki
bendegenelde konuşamam hep günlüğüme yazıyorum içimdekileri ama istiyorumki artık aynı dertlerimiz olan arkadaşlarım olsun bende o yüzden bu siteye girdim daha çok gebelik bölümünde takılıyodum bu bölümleri yeni buldum.iki yılımızı iki gün önce doldurdukta biz bir düşük yaptım 1 .buçuk senede oda tam geçen yılbaşı gecesi düşük yaptım 6 ayda oldu hala bi değişiklik yok bende çok istiyorum eşimdaha ılımlı takma kafana olur diyo dr zamana bırak diyo ama ben çok istiyorum ayyy kaynanamda istiyo sinir ediyo beni sırf o yüzden istemiyom ama neyse diyom kendim için doğurayım benim annemle aramızda baya bi yaş var o yüzden sende tahmin edersin sende bi annesin anlarsın beni ama olmuyor inşallah olacak,hayırlısı bende 1 ay diye gittim yanlarına 9.5 ayda zor ayırdılar evimizi ay sorma çok kötü günlerdi valla hatırlamak dahi istemiyorum 2 görümce kaynata kaynana hemde sinir hastası bi kaynana her istediği olan biri bi dediği olmasın hemen bayılıyor baygın baygın bi haller elini sıkmalar kendince işte ilgi istiyo istiyoki herkes onun dediğini yapsın ama yani çocukların eşin neysede kusura bakma ben yapamam kuklan değilim ya ..neyse arkadaşım daha snr sana daha geniş konuşuruz umarım şimdi kaçtım ben cv bekliyorum :) kendine iyi bak görüşmek üzere

Sucumuz haketmeyen insanlara hak etmedikleri degeri vermek .. kim ne hak ediyorsa onu vereceksin fazlasini degil! .. ama onuda biz yapamiyoruz

ayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy içim şişti haaaa yarısından sonrasınıda okuyamadım.. biz kızlar bu kadar susarsak herseyıde hak edrerizzzz hıc kımse kusura bakmasın senın dilin nerdeydı acaba bunlar olurkennn...konusacaktın cvp vermemıssınkı hıc.buyuk buyuklugunu küçük küçüklüğünü bılecek hadı ılkınde neyse 2.sınde neyse eeeeee yeter ama sende acaydın azıcık agzını...sonra da böle tepene bılerler ne demısler yılanın basını baştan ezeceksın.senın durum bıraz geçtı borun parazı sür eşegını niğdeye gıbı olmus....maalesef cnm....

owwwww oku oku bıtmedı allah sana sabır versın dıyerek baslıyorum en basındna sonuna kadar bı roman edası ıle okudum sonunda bıtırdım vallaha o kaynan bende olucak o kadını bogarım yokda degıl ya ama allahdan anama babama bı laf sokmuyor sen yıne sabırlısın be kardesım sahsen ben hazmedemem anneme babama laf edıcek adamın anlını karıslarım

dertleşelim canım yaaa bende yeni buldum bu siteyi herşey var vallahi özellikle bu bölüm benim acayip rahatlatıyo yazıyorum atıyorum stresi üzerimden. inşallah olur canım ama kafana takma eşin doğru söylüyo çünkü bazı insanların sırf stresten senelerce olmuyo çocukları sonra bir bakıyolar hamileler çok gördüm böylelerini o yüzden rahat olcaksın şöyle düşün yaradan bilir neyi ne zaman vereceğini sonunda zafer senin olur inşallah

bende zararın neresinden dönersen kardır diyorum canım artık eskisi gibi laf sokamıyolar cevabımı veriyorum. Ama en büyük cevabı yaradan verecek onlara ben seyirciyim onlar oyuncu olacaklar izliycem elbet beni üzeni yaradan cezasız bırakmıycak biliyorum çooookkk ahhh ettim çünkü hepsi gelecek başlarına ama anlayana birde o var biz bu kıza yaptık buda o yüzden geldi başımıza diyecek bir akıl yok onlarda neyse canım yaaa merak etme artık eskisi gibi susmuyorum hatta şimdi tek duam keşke benle bir tartışma ortamına girmeye çalışsalar şöle hem eşim hem kayınpederim herkez varken bende konuşsam veeee bir daha susmasam içimde ne varsa döksem diye. Allah hepimizin yardımcısı olsun

canım herşeyin zamanı var o zamanı bekliyorum bende birden çıngar çıkarıp suçlu pozisyonuna düşmek istemiyorum suçum yokken o yüzden susuyorum zamanı gelince lafımı esirgemiyorum o laflarını da yutturucam onlara merak etmeyin. buraya da yazıcam en sonunda söyledim içimdekileri diye

Bu kadar çirkin olaylar olurken eşiniz nerdeydi ? Hiçmi bilmiyor ailesinin size karşı davranışlarını

Bu kadar çirkin olaylar olurken eşiniz nerdeydi ? Hiçmi bilmiyor ailesinin size karşı davranışlarını

yok canım bilmiyor ben söylemiyorum zaten kayınvalidem de onun yanında birşey demez bana ilk evlendiğim zamanlar denedi ağzının payını aldı daha onun yanında birşey demiyor o yüzden

Peki anlamadığım neden söylemiyorsun bu kadar lafı ailene yapılan hakareti kendin yıllardan beri taşıyorsun sinir oluyorsun ? neden kocanın annesinin yaptıklarından haberi yok

Peki anlamadığım neden söylemiyorsun bu kadar lafı ailene yapılan hakareti kendin yıllardan beri taşıyorsun sinir oluyorsun ? neden kocanın annesinin yaptıklarından haberi yok

canım benim bir söyledin iki söyledin sustu üçüncüde hiçbir erkek susmuyor sonun da o benim ailem oluyor ne gerek var evimin huzurunu kaçırayım onlar yüzünden kocamla aramı açayım ben hep değer mi diye düşünürüm değecek insan olsalar zaten yaptıkları şeyleri yapmazlar dimi ama ben artık onlara cevabımı veriyorum alıyolar ağızlarının payını zamanı var herşeyin zamanla ne varsa içimde dökücem hepsini bekliyorum

bende aynı sıkıntıları yaşadım daha bir buçuk yıllık evliyim kınam,düğünüm hep rezil oldu babam yapamazsın bunlarla dedi ısrarla evleneceğim dedim ilk altı ay gözümün yaşı bitmedi.cevapta veremiyordum sizin gibi ama şimdi gülerek herşeyi söylüyorum birşeyde diyemiyorlar bu durumda ciddi durup suratıma asıp söylesem oo ne kavgalar çıkar..sessiz olmak bu tip insanlara yaramaz tepene çıkarlar.eşine zaten hiç annen bunu yaptı baban şunu deyince daha büyük sorun çıkıyor..Adam akıllı annelik yapmamış insanlar oğulları evlenince pek kıymetli oluyor.evlilik çook zor...

evet canım çok haklısın bozma evinin huzurunu onlar için eğer onlar eşine birşey derseler o zaman da sen söylersin böyle böyle yaptılar bende böyle dedim diye ama sen onlar için huzurunu kaçırma bencede boşver çünkü biz nasıl ailemize bişey söylense dayanamıyorsak (ki ben baya sabırlıyım bu konuda) erkeklerde bir iki üçüncüde ailem diyo huzur kaçıyo ne gerek var değer mi değil mi ama

değmez ama benim eşimde de problem var çok dengesiz bir adam bazen bakıyorsun bir melek biranda şeytan olabilen birde bunun üstüne annesiyle uğraşmak daha zor..Allahtan benimkiler benden baya bir uzaktalar ama telefonla yetiyorlar yeri gelince yapmak istesinler yeterki..benim eşim nişanlıyken ailesine hiç düşkün değildi.şimdi ise günde 10 kez arar annesini anne sevgisinide bizden öğreniyorlar kavun değilki koklayasın kaderinde ne varsa yaşıyorsun işte önemli olan şu 3 günlük dünyada kendimizi ezdirmeyelim onların dertlerini çekmek için gelmedik bu dünyaya ve annemiz babamız bizi el bebek gül bebek bunlar üzsün diye büyütmedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…