iç dudaklarından utanan varmı????

arkadaslar bende aynı sorundan yakınıyorum iç dudaklarım ozellıkle sag tarafımdakı cok buyuk ve sarkık hem goruntu acısından cok kotu gorunuyor ama ben artık goruntusunden gectım rahata ermek ıstıryoum oturamıyorum oturdugum zman kıvrılıyor canım yanıyor adet donmelerı benım ıcın ıskence halıne geldı pedıme yapısıyor cok zorlanıyorum amelıyat olamk ıstıyrum ama cok korkuyorum nasıl olcak bu ıssss (((((((((( cok mutsuzumm yakında evlenıcem evlendıkten sonramı olasam oncemı bılmıyorum gercı o cesaret hala yok yasa neyse

canım esinle konuş ona göre evlilikten sonra alsan dahi iyi

sorunun varsa hıc durma gıt oll canım evlenmeyı ne beklıosun bence bekarken olmak kesınlıkle daha ıyı evlenmeden olur bıter ıste ben oldum memnumun bekarım evlenmeden once yaptırmalıyım dıe dusundum ve yaptırdım..

merhaba kızlar bende foruma yeni üye oldum ve bendede aynı durum var.1 yıllık evliyim evlenmeden öncede rahatsız oluyordum ama sonuçta tek gören ben olduğum için bukadar dert etmiyordum.ama şimdi daha da cok rahatsız olmaya başladım.aşırı uzun degil ama uzun sonuçta her iki dudakta.temizliği zor oluyor bakımı zor oluyor.renk değişimi var daha koyu renkte.böyle garip et parçaları.dediğiniz gibi agdaya bile gidemiyorum,kendim yapıyorum ama oda cok canımı yakıyor.orası daha dışarıda olduğu için hassasiyeti fazla sanırım,kıvranıyorum cevresini alırken.eşim görmesin diye 40 dereden su getiriyorum her seferinde.o sorun etmiyor hiç birşey söylemedi ama ben cok kafama takıyorum.gecenlerde anlattım bu sıkıntımı güldü falan delirdin mi ne varmış falan dedi.bende dedim sadece görüntü degil sağlık acısındanda sıkıntı yaratıyor.ve nette ilerlemiş hallerin resimlerini gördüm daha da korkmaya başladım.şimdi artık ameliyat olmak istiyorum eşimde ne gerek var falan dedi ama bi yandanda istiyosan ol dedi ama huyunu biliyorum şimdi ben bir şeye heveslendim 2 gün sonra unuturum diye tamam dedi.yani iş ciddiye binse karşı cıkacak biliyorum.ankara da ameliyat olan varmı? birde ameliyat olduktan sonra normal bir şekil mi oluyor?yoksa görüntü anormal mi? fikir verebilirseniz çok sevinirim.ankara da nerede ameliyat olabilirim?

canım ben oldum benımkı yarım saat bıle surmedı tek dudakta sorun vardı rahatsız oluyosan gıt yaptır boyle sorun etme hıc zor degıl ankarada genelde btun kadın dogumcular yapıyor

Basit bir ameliyat gibi anlatanlara gerçekten şaşırıyorum kusura bakmasınlar ama. Sanki kuaföre gitmiş de manikür olup gelmiş gibi izlenim uyanıyor okurken. Anlatanlara o hissi mi verdi bilmiyorum ama, bence hiiiç de basit değil.
Kızkardeşim oldu labioplastiyi, en az o'nun kadar ameliyat sonrası çektiklerine şahidim. Sağ iç dudak çok fazla gelişip sol taraf hiç gelişmemiş olduğundan iki tarafı eşitlendi. Pasta gibi şişmiş vajina ile yedi gün dolaştı kız. Buz kompresleri, her tuvaletten sonra mikrop kapmasın diye tentürdüyotla temizlik,sağ taraf daha fazla kesildiği için sağ bacağının üstüne doğru düzgün basamama, dikişleri patlatmamak için çabalama gibi sonrasında uğraşıları oldu. Sonrası güzel tabii, en azından dış dudakdan sarkan et parçacığından kurtulup, vajinal özgüvene sahip olunuyor.

ankarada ameliyat olan iyi bir doktor öneren var mı peki? her yer yapıyor ama korkuyorum iyi bir doktor olsun diye.süleyman beye ameliyat olan var mı?yada eva diye bir yer var orada olan var mı ?ikisinden birinde düşünüyorumda fikir istiyorum

Ne güzel, özendim size kızlar. Demekki hiç kusurunuz yok, tek kusurunuz vajinanızın sarkmış dudağı! Bu kadar kafaya takmadan önce bir baksanız cinsel hayatınız nasıl gidecek. Ayrıca anatomik konularda eğitim almamış kişiler burda ahkam kesmesin. Normal olmak istiyorum yazmış bir arkadaşımız. Sen zaten normalsin. Düşünsene insanlar hangi koşullarda birbirlerini sevebiliyor, hangi zorluklarda. Bunlar bir pazarlama sistemi. Önce senin aklına güzel vajina diye bişi sokulacak ki sende gidip ameliyat olacaksın. Hemen herşeye alet olmayın. Problemler konusunda tedavi seceneklerinin olması güzel birşey. Ama iyi düşünün. İhtiyacınız varmı buna, iyi belirleyin. Zevkin ve klitorisin, iç dudaklarla ne alakası var yazmış bir arkadaşımızda. cok alakası var.. ))) Düşündükce, zaman gectikce bazı kusurları gercekten cok büyüttüğünüzü, bazılarınında gercekten sorun olduğunu göreceksiniz. Önce bunun ayrımını yapalım.

Ben oldum bu ameliyatı, eski görüntü de kötüydü bence, aşırı sarkma yoktu ve simetrikti ama dışarıdan belli olduğu için rahatsız oluyordum. Ameliyat sonrası da mükemmel değil ne yazıkki, tamamen almış doktor iç dudakları, ben öyle istemiyordum aslında, birazı kalsın istiyordum ama bunu söylemek aklıma gelmedi, zaten öyle yapacak zannettim, histe tamamen değil ama az bir kayıp oldu, bir tarafın görüntüsü de pek iyi değil, pütür pütür, girintili çıkıntılı olmuş nedense, 3 ay oldu belki bu sorunlar düzelir ama ben pek mutlu olmadım sonuçtan, tek faydası sürekli kaşıntı olurdu, o kalmadı. Bir de beni psikolojik olarak çok rahatsız ediyordu ondan kurtuldum. Ameliyatı olduktan sonrA bir internet sitesi gördüm. forumda vermek yasak mı bilmiyorum, yasaksa silinsin ben öyle bir uyarı göremedim ama bu durumdan rahatsız olanlar sexylabia diye bir siteyi -18 yaşından büyüklerse tabi- incelesinler, sonra karar versinler. Aslında hiç gerek yokmuş dert etmeye. aptallık etmişim. Yine yabacı bir sitede hiç labia minorası olmayanların şikayetlerini yazdıklarını gördüm, ve bir kez daha aptal dedim kendime.

Son düzenleme:
site adı icin teşekkür ederim.şaşıdım doğrusu.yok böyle bişey,amaliyatı bende düşündüm.niye mutlu degilsin ki labio minorsuz kadın cook.

bu bir problem değil ama göreceli bişey kimi erkek sarkık dudakları sevmez kimi takmaz,biz kadınlar erkekde boyut arıyormuyuz?vajinada erkek için öyle olsa gerek

Son düzenleme:

Aynı durumdayım ben 2000 yılında Mısır'da oldum benimki labiplasti değil kadın sünnetiydi sonuç ta labialarım yok ve klitorisin üstündeki deri de. Evlemebilmek için olmak zorunda kaldım, zira kaynanam sünnetsiz gelin istemiyordu. (Yani ülkemizde yabancı erkeklerin evlenebilmek için sünnet olmak zorunda kalması gibi.) En büyük problem işerken idrarın öne doğru fışkırması oluyor. elimi öne kuymadığımda helanın kapısını ıslatmış oluyorum, ayrıca idrar kalçalarımdan süzüldüğü için silerken kalçalarımıda silmek zorunda kalıyorum.
Sende de aynı problemler varmı, klitorisin üstündeki deri duruyormu?

neden bunu dert ediyorsunuzki zaten normalde de bir asimetriklik yok mu? vücudumuzda hiçbir yer tamamıyla simetrik değilki.. Bence kendinize dert etmeyin bu durumu... üst dudakların ne önemi varki hem önemliolan vajinanın darlığı genişliği değil midir?

valla bendede bizaman olmuştu sağ taraf çok şişmiti ve kiloduma sürttükçe canım çok yanıyodu ama bende geçici oluyo arada bir tahriş olunca oram neyse ben o zamanlarda bephantenmi neydi ondan sürüyodum geçiyodu şişlik hemen iniyodu ama allahtan kısa uzun diye bir sıkıntım yok ve canım erkekler oraya gerçekten aldırmazlar rahat ol ben evliyim ve benim eşim hiçoralı değil yani uzun kısa olsa bile takıcanı sanmıyorum rahat ol

kızlar herşey erkekler içinmidir hayatta onlar beğensin diye değil kendi rahatlığımız kendi kendimiz güzel bulup özgüvenmizin artması için olmalı bence bu istekler bu takıntılar ki benım oyle kendımı rahat,ve mutlu hısstemek ıstıorummmmmm oyuzden buralara gelıp arastırmalar paylasımlar yapıyoruz kendımızı mutlu hıssetmelıyızkı erkegımızde mutlu edelımm....

Son düzenleme:
arkadaşlar büyük iç dudaklarınızla gurur duyun :) hiç olmayanlar ne yapsın onların dudak diktirme şansıda yok siz kestirelim diye uğraşıyorsunuz :) bir kere yaratan hiç bir organımızı boşu boşuna yaratmamıştır elbette o büyük iç dudaklarında bir yararı var

yurtdışına mı gelin gittin?
Arap ülkesine mi?

Üzüldüm size. rahat işeyememek.. bikere bizim dinimizde kadın sünneti diye birşey yok. sağlık açısından gerekseydi zaten dinimizde de yeri olurdu, nasıl erkeklerin sünnet derisi alınmazsa iltihaplanma yapıyorsa bizimkide yapabilirdi ama yapmıyor rabbim öyle yaratmış.. keşke araştırıp yaptırsaydınız öyle kaynanam yüzünden cinsel organımı gereksz yere kestirmek mi Allahım sen koru!
gerçekten üzüldüm sizin için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…