HPV Yüksek Riskli Tip Pozitif

Bende çok olmam virüs dışında bagisiklik iyi aslında benim de ama korunmak lazım ki kurtulmak için bende öyle yapayım çocuk ta olmuyor çünkü
Hpv hamile kalmaya engel bir durum değil(rahim ağzında iltihap enfeksiyon oluşmadığı sürece)Hpv direk bebeğe geçen bir hastalıkta değil.Normal doğumda vajina kanalında bulaşma riski var sadece.(doktor böyle açıklamıştı)Sezeryanla bu riskte ortadan kalkıo.Yani birkaç ayda da kurtulabilirsin 2-3yıldada.Eşli tedavide önemli.

Çok geçmiş olsun. Sağlığımız herşeyden önemlidir. Hayırlı bir sonuç alacaksın inşallah. Daha sonra ise sıkı takip ve besin desteğiyle vücudun onu yenecektir inşallah. Arkadaşlarıma hep söylerim sizlerin de aklında olsun. Jilet kullanmayın ve ilişki sonrası beklemeden duş alın. Jilet vajina içini etkilemiyor ama siğil yapan türlerin deri üzerine yerleşimi kolaylaştırıyor çünkü jilet deri üzerinde bizim görmediğimiz mikro kesikler açıyor. Hpv sorunu ile yaşamış biri olarak sizlere desteğim tamdır.

Çok geçmiş olsun. Süreciniz nasıldı kısaca bahsedebilir misiniz? Tip neydi, cin oluştu mu, ne kadar sürede negatif oldunuz?

Himm çok zormuş.gecmis olsun

Sigili olmayanlarda mi jilet kullanmicak bende siğil yok mesela nasıl olacak

Pkos tan dolayı olmuyor bebek e korunmuyiruz yine olmuyor sürekli bulaşıyor

Sigili olmayanlarda mi jilet kullanmicak bende siğil yok mesela nasıl olacak
ben kullanmamanı tavsiye ederim. HPV deriden bulaşan bir virüs bu nedenle prezervatif kullanmak bu hastalığa çözüm değil çünkü deri teması hala var. Jilet kullandığımız zaman dediğim gibi deride bazen bizim göremediğimiz kesikler oluşuyor ve bu virüslerin bu kesiklerden derimize yerleşmesini kolaylaştırıyor. Tabi ki tek neden bu değil ama riski azaltmada yardımcı olur. Ben bu tavsiye ve açıklamaları HPV konusunda uzman bir doktordan almıştım ve yıllardır uygularım. Çok şükür nüksetmedi. Ben makine kullanılmasını tavsiye ederim. İlla 0 tüysüz olacak diye kendimizi kasmamıza gerek yok. Sağlığımız çok daha önemli :)

Çok geçmiş olsun. Süreciniz nasıldı kısaca bahsedebilir misiniz? Tip neydi, cin oluştu mu, ne kadar sürede negatif oldunuz?
Benim sürecim biraz ilginçti. Erkek arkadaşımda siğil çıkmasıyla konudan haberdar olduk. Bu süreçte tek eşliydik. Bunun üzerine ikimizde HPV testi yaptırdık. Bende 4 farklı tip bunlardan ikisi yüksek riskli olan 31 ve 52 erkek arkadaşımda ise siğile neden olan 2 farklı tip 6 ve 11 virüs çıktı ve ilginç olan o kadar ilişkiye rağmen ortak tip virüs yoktu. Gerçekten şaşırtıcı oldu. Fakat erkeklerde HPV virüs tipinin zor olduğunu öğrendim. Virüs deri altına gömülürse testte çıkmayabilirmiş. Siğili olanlarda çok daha doğru sonuç veriyormuş. Tabi hemen smear, boğaz muayenesi ve kolposkopi yaptırdım. Sonuçlarım tedavi boyunca temiz çıktı. CİN olmadı. Bu süreçte erkek arkadaşımla ilişkiye korunarak hatta deri temasını kesmek adına iç çamaşırımız üzerimizde olarak ilişkiye girmeye devam ettik. Oral ilişkiden kaçındık. Yaklaşık 1.5 sene sonra yaptığımız testlerde virüsler temizlenmişti. Tabi bu sürede düzenli jinekolog ve smear testlerini yaptırmayı unutmayın. Ayrıca siğillerin bademciğinizde de çıkabileceğini de unutmayın ve çok aşırı olmasa da bazen aynayla ağız içini kontrol edin. Tanımadığınız kişilerle oral ilişkiden kesinlikle kaçının. İlişki biter bitmez duş alın. Ben bütün bu süreçte birçok doktor ile görüştüm. Bir doktor tarafından bazı mantar ve besin destek takviyelerinin vücudun HPV yi yenmesinde yardımcı olabileceği bilgisini alınca bu takviyeleri de kullandım. Bir de yüksek riskli virüs var hemen 6 ay sonra kanser olacaksınız diye bir durum yok. Makalelere göre bazen bu çok uzun bir süre alıyor belki 10-15 yıl kadar. Bu süreçte de zaten vücdunuz HPV yi yeniyor. Kanser vakalarının çoğu smear testlerini düzenli yaptırılmadığı için erken tespit edilemiyor.

Bende de jilet dışında bisey olmuyor ağda daha mı güvenli bilmiyorum agdada alerhi yapiyor bana ben çok beyaz renliyim mosmor oluyor o bölgem makinede jilet gibi degilmi küçük yirtiklar acabilir oda birde alt taraf var makatin olduğu kısım ora ya mecbur jilet veya ağda

merhabalar çok geçmiş olsun doktorun önerdiği takviyeler nelerdi acaba bu süreçte hangilerini nasıl bir düzende kullandınız? Bir de boğaz kontrolü için kulak burun boğaz doktoruna mı yönlendirdi doktorunuz onu nasıl kontrol ettirdiniz?

merhaba ben de bu sureci bir haftadir yasiyorum kolposkopi ve parca alma ucreti 25 bin tl, muayene ucretleri 2-3 civari hpv smear testi de 7yi bulabiliyor
Geçmiş olsun, ben özel sağlık sigortası ile özel bir hastane de yaptırmıştım kolposkopimi, bence bir araştırın derim, kontrollerinize de oradan devam edebilirsiniz, daha uyguna geliyor.

Çok geçmiş olsun Darısı bizlerin başına

Eşinizle birlikte olmak harici, erkekte tedavi olarak başka neler oluyor acaba?

Bir de eşinizin testini özel hastanede mi yaptırdınız acaba? Biz özelde de devlette de test veremedik çünkü siğil görmeyen tüm üroloji doktorları teste gerek yok dediler, ki doktorlara partnerim de de siğil yok ama pozitif çıktı demesine rağmen.

Şuan bende hpv tip 53 var, ama sevgilimde var mı yokmu bilmiyoruz, ben onunla tanışmadan 1 ay önce kadar çıkmıştı bende de hpv ve önlem amaçlı ben onun da test vermesini istiyorum, onun siğili yok ama bilemeyiz, 53 bende de hiç siğil yapmadı ve şöyle ki bekar adam benimle tanışmadan önce onun da birliktelikleri olmuş nihayetinde.

Bizde henüz hiç birlikte olmadık bu arada :)

Benim eşimde siğiller cıktı çok fazla.Doktor özel bir solisyon verdi.(sgk karsılamıyr)biraz pahalı birşeydi ama adını hatırlamıyrm.1-2ay düzenli kullandı bütün siğiller gitti.Testi hpv 11 di.Siğil tapan tipleri 6-11.Eşimin bagısıklıgı cok kuvvetli oldugu için 2-3ayda attı(Düzenli beslenme ,kontroller ve siğil için solisyon) Ben de siğil 1-2tane toplu iğne bası kdr vardı bende.Smear kötü çıktı.Cin1-2 biopsi sonra konizasyon ameliyatı oldum.Eşimle 5-7ay gibi uzak durduk temeastan.amelıyattan sonra temızdı.1-2yıl snra negatife döndüm.en son geçen sene verdim test yine negatifti.bu anlattıklarım 8 sene önce yasandı.Tekrarlamada olmadı ıkımızde de

Bu anlattıklarınızı bir önceki sayfada okudum, detaylı anlatımınız için çokk teşekkür ederim

Biz İzmirde yaşıyoruz ve erkek arkadaşıma devlet hastanesinde test yaptıramadık, eşiniz özel/devlet nerede test yaptırmıştı acaba?

Özelde yaptırmıştı muayene+test+takip vs ben devlette benm işlemler fazla tutuyordu.

Özelde yaptırmıştı muayene+test+takip vs ben devlette benm işlemler fazla tutuyordu.
Çok teşekkürler

Erkek arkadaşım önlem amaçlı Medicana Hastanesinde üroloji doktoruna muayene oldu, siğilin yok, o sebeple teste de gerek yok dedi doktoru ancak, dediğim gibi bende de hiç siğil yoktu, tesadüfen ve öylesine hpv testi vermesem haberim olmadan öylesine yaşayıp gidecektim
hpv pozitif sonucum gelince ve ileri yaşta da olmam nedeniyle ( yaş 39 ) doktor hemen kolposkopi yaptı, şükür sonucum temiz geldi, şuan takip altındayım.

Çok geçmiş olsunErkeklerde zaten siğilden öte birşey yapmıyor.Bağışıklığı kuvvetliyse zaten vücudu atar.Sizin de kolposkopi yaptırmanız çok iyi olmuş.en kesin tanıyla içiniz rahat olsun.Beslenmenize sağlığınıza dikkat ederseniz vücut atabilir.Senelik smear takibiyle normal hayatınıza devam edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…