HPV Yüksek Riskli Tip Pozitif

Merhabalar çokk çok geçmiş olsun

Peki bu süreçte hiç siğiliniz oldu mu? Bir de 46 tip hangi risk grubunda oluyor?

Merhabalar çokk çok geçmiş olsun

Peki bu süreçte hiç siğiliniz oldu mu? Bir de 46 tip hangi risk grubunda oluyor?
Teşekkür ederim sizede bir iki tane var ama çoğalmıyor önceki gittiğim doktorlar siğil yok demişti Murat bey siğil onlar dedi.42 ve 53 (46 )yanlış yazmışım 16 ve 18 e göre çok çok iyi demişti doktor ama önceki yaptırdığım yerde 16 çıkmıştı.Bilmiyorum gerçekten.

Çok teşekkür ederim

Peki Murat Hoca siğillerinizi yaktı mı?
Yaktıysa hangi sistemi kullanarak yaktı acaba?

Çünkü Prof. Dr. Süleyman Engin Akhan en etkili siğil yakma cihazının koter ile olduğunu söylüyor da.

Bu arada eşinizin kontrolleri yapıldı mı acaba?
Eğer virüs kendisinde hala varsa, pinpon etkisi ile size bulaştırmaya devam edecektir

Murat Hoca, eşinizle birlikte bulunurken kondom kullanmanız gerektiğini paylaştı mı sizinle?

Yok hayır yakmadı siğille ilgili konuşmadık bile zaten bir iki tane var henüz bir çoğalmada yok patoloji sonucum çıktıktan sonra onla ilgilide konuşacağım.

Korunmam gerekiyormu diye sordum hayır normal hayatına devam et dedi o konuda herkes farklı bişey söylüyor ama birlikte olmaya korkuyorum suan zaten eşimde sonucu bekleyelim diyor yinede korunmakta fayda var bence.Sizin süreciniz nasıl

Ona sadece sende aşı olabilirsin imkanın varsa dedi onun dışında bişey söylemedi.Ben bu arada leep ten sonra hemen ilk doz aşımı oldum bir ay sonra ikinciyi olacağım Murat hocaya gidenekadar da bir kutu ahcc iki kutuda deflagyn kullanmıstım bu arada leepten sonra 3. Kutuyada devam ediyorum bitmek üzere.Onuda sordum Murat hocaya papivirin jelden daha etkili olduğunu söyledi ama bilemiyorum tabi bakacağız umarım herşey güzel olur

Yok hayır yakmadı siğille ilgili konuşmadık bile zaten bir iki tane var henüz bir çoğalmada yok patoloji sonucum çıktıktan sonra onla ilgilide konuşacağım.
Bende mercimek büyüklüğünde 1 tane gördüm ( siğil/lezyon ) gördüm gibi, yeni çıkmış sanki ama siğil olduğuna da çok emin değilim, çünkü tam olarak o bölgemde ki lezyon eski bir şey de olabilir tam olarak hatırlayamıyorum maalesef

Murat Hoca çok yoğunmuş acaba yakma işlemine vakit mi kalmadı ki
bence o siğillerinde yakma işlemini en azından uzman doktora yaptırın derim, en azından siğil olduğunu Murat Hoca teyitlemiş

Bir de silik silik flat siğiller oluyor böyle leke gibi kabarık ve çıkık olmayan, o tarz bir görüntü var mıydı peki sizde?

Merhaba, okuyunca yazmak istedim, okuduğum kadarıyla bu düz-yassı siğiller çok hafif kabartılı ama üstü pütür pütür bir yapıda oluyorlarmış. Yani farkedilmesi ayrıştırması kolay yine de. Her siğilin türleri farklı elde ayakta çıkanlar, vücutta çıkanlar, genital bölgede çıkanlar. Bu düz-yassı siğiller genelde yüz bölgesinde görülürmüş. İnternetten okudum ben de bu bilgileri

Öncelikle zaten şuan içerdeki dokularınız henüz iyileşmemiştir o sebeple 2 ay kadar beklerseniz iyi olur, kolposkopide benden saat yönünde 5 yerden parça alınmıştı, 1,5 ay geçmesine rağmen doktorum muayenede içerde hala dokular da iyileşmemiş alanlar var demişti.
2023 Ağustos ayında ki şüpheli ilişkim sonrası, bende tip 53 taşıdığını öylesine yaptırmış olduğum hpv testimin ( kasım ayında yaptırmıştım) sonucunda öğrendim.

Smear temiz gelmişti.
Aralık ayında da yapılan kolposkopi biyopsi sonuçlarımda temiz gelmişti, şuan takip altındayım. Bu arada İzmirde yaşıyorum ve benim doktorum da 6 ay süreyle Papivir kullanmamı önerdi ama etkili olur mu hiç bilmiyorum.

Bu işin duayeni Süleyman Engin Akhan Hoca ek takviyelerin pek bir faydası olmadığını paylaşıyor, müsait anlarınızda kendisinin youtube videolarını mutlaka izleyin derim.
Hatta İstanbul Ünv. de bir ekibi de var diye biliyorum, sanırım İstanbulda yaşıyorsunuz, kendisinin görevli olduğu hasta kabul eden doktorlara da görünebilirsiniz, bir araştırın derim ben mutlaka

Bende dinledim süleyman hocanın videolarını herkes farklı birşey söylüyor bilemiyoruzki bir ihtimal olsa bile insan denemek istiyor yinede bal polen falanda kullanıyorum.Hacettepenin kullandığı kitler farklıymış ben hangi testin sonucuna güvenmeliyim onuda bilmiyorum ki.Bende ilk yaptırdığımda özel bir muayenehanede simir temiz hpv 16 hatta 7 ay sonra başka bir özel hastanede simir sonucum yine temizdi ben üstüne düşmeseydim hala temiz zannedip devam edecektim.Şanslımıyım bilmiyorum hepimiz çok güzel sonuçlar alalım sizde lütfen ihmal etmeyin bazen gözden kaçabiliyor

Süleyman Hoca bu konuyla ilgili ülke ülke geziyor kongrelere katılıyor ve bayağı bir araştırmaları var o sebeple bana en çok onun önerileri ve verdiği bilgiler çok güven veriyor Hatta kendisine muayene olmaya gitmeyi bile düşünüyorum bakalım.
Kolposkopimi olalı henüz 2 ay kadar oldu, 2 ay sonra yine bir smear vermeyi planlıyorum bende bakalım.

Sizde durum şöyle de olmuş olabilir, tip 16 mutasyonlaşıp 46 ve 53 e dönmüş olabilir.

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim, inşallah öyledir
Ama maalesef deri altında da flat siğillerden çok olabileceği için üstü pütürsüz tarzda da olma ihtimali endişelendiriyor biraz, bir de kafamı karıştıran ekim ayında ilk olarak bu pütürsüz benimsi şeyler çıktı, biraz da ben şüphe duyunca doktorum endişeliyim diye ( sanki içime doğmuş gibi ) bir hpv testi yapalım dedi, kasım ayında test vermiştim ve pozitif geldim, bu lezyonları bir kaç doktora da muayene olup gösterdim ama, sanki arkadaşımız @Lazkizi3453’ ünde bahsettiği gibi çoğu doktor hpv siğillerini tanıyamıyor, çok da bilgiye sahip değiller ya da farklı bir lezyonbile olsa bu bir şey değil diyip gönderiyorlar

Bu konu içinde bulursunuz belki.

mukoza dokularına yerleşme durumu var yani ağız için gırtlak vs. gibi. cervix yani rahim ağzında nasıl tutunursa buralarda da tutunabilir. fakat çok fazla abartmaya gerek yok. yılda bir veya 2 yılda bir kontrol yaptırın yeterli bu nedenle özellikle bütün kadınlar olarak tanımadığımız hatta tanıdığımız kişilerle oral ilişkiden kaçınmalıyız :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…