Hpv pozitifim çok korkuyorum

Merhaba , sizinkine benzer bir durum yaşıyorum ben de. 10 yıllık evliyim ve hpv olduğumu öğrendim. Aldatma olayının olmadığını düşünüyorum şöyle ki evliliğimizin ilk yıllarından beri genital bölgemdeki değişikliğin farkındaydım ama bunun önemli bir şey olduğunu bilmiyordum. Ve eşimle defalarca tüp bebek denemesi yaptığımız için tahmin edersiniz ki çokça defa doktorlarda muayene oldum gelen geçenin masasına oturdum. Ve bu muayenelerden benim gördüğüm farklılığı onlar görüp bana bir şey var vajinanızın içinde kontrol ettirin demedi hiçbiri. Sadece 5 sene öncesi başka bir sebepten doktora gittiğimde bana doktor sanki siğile benzettim ama emin değilim sen istersen bi cildiyeye de görün dedi. Ben de açıkçası bunu çok önemli bir şeye yormadım. Zaten yeni bir tedavi sürecinden çıkmıştım ve çok yakın zamanda smear testi vs yapılmıştı doktorlara güvendim. Geçenlerde genital bölgedeki siğillerin hpv olduğunu ve bunun çok önemli bir şey olduğunu öğrendimde doktora koştum ve ilk muayenede bana evet siğiliniz var dedi. Eşimde de yıllardır var olan bir tane siğili vardı tabii ki o da bilmiyordu bunun ne olduğunu. Gelgelelim 10 sene sonra acı bir aydınlanma yaşadık. Tabii bununla birlikte aldatıldığımı da düşündüm günlerce çapraz sorguya aldım tarihleri kafamda oturtmaya çalıştım vs. Evlenmeden önce yediği nanenin ceremesini çekmek bana düştü elbette. Yani demem o ki aslında vücudunuza zaten bu virüs ilk evlendiğinizde girmiş olabilir. Belki onunla yaşadınız haberiniz olmadı. Doktor 10 seneden fazla bile yaşar dedi bilemiyorum tabii ne kadar doğru. Ama şu an için ona deli gibi öfkeli olsam da aldattığına dair bir ispatım olmadığı için ve içimden de ona hala inandığım için terketmedim. Sizin süreciniz nasıl ilerledi çok merak ettim bu arada. Ben henüz tahlil aşamasındayım. Vücuduma nasıl bir virüs hediye bırakmış bilmiyorum umarım hem duygusal olarak hem de psikolojik olarak altından kalkabiliriz bu sürecin.
Benimde ispatim yok ama ben inanmıyorum tuvalet vs bir yerlerden bulastigina öyle olsa her kadın hpv olur ve ya siğil olur yedikleri nanelerin ceremesini çekiyoruz yani benim için öyle yeri geliyor öfkeden çıldırıyorum ispatim olmadığı içinde bişey yapamiyorum aslında siğil en buyuk ispat drlarda bu konuda ikiye bölünmüş halde kimisi sadece cinsel yolla diyor,kimisi de tuvalet ortak havlu havuz diyor 14 yıllık evliyim bende 14 yılın hediyesi sigiller

X