HPV Yüksek Riskli Tip Pozitif

Çok sağolun

İnşallah bir an önce atabilirim, sigarada kullanmıyorum, tek korkum yaşımın biraz daha ileri olması ve artık paranoyaya vardığı için en minik bir temasımızda bile benden erkek arkadaşıma geçipte pinpon etkisi yaratır mı korkusu var biraz

Hpv nin duayene Prof. Dr Süleyman Engin Akhan ile telefonda kısa bir görüşmem olmuştu, tip 53 vücuttan hızlı atılıyor, stres yapmayın demişti, umarım öyle olur

Erkek arkadaşınızda siğil yok,sizde de kötü hücreler ve lezyonlar yok.Şuan için uykuda pasif durumda.İyi beslenin vitamin alın bünyeniz güçlü kalsın.Kısa zamnda da gidebilir.Stres yapmayın ben amelıyattan snra unuttum gitti takmadım bile kafaya.Sigarada içiyorum:)Ama cok saglıklı beslenirim bağışıklığım iyidir.Sizin de biopsi temiz daha ne olsun demek ki sizin de bünyeniz

Bana çok moral verdiniz, size çokk teşekkür ederim

Bende bir ara hiç umursamıyordum, aman gider benden o diyordum, bu ara hpv anksiyetem yine hortladı sanırım

Hadi bakalım darısı bizlere inşallah

rica ederim ne demek. doktorun önerdiği ilaçlardan bir tanesi reçeteli ilaç diğerleri ise mantar ve yeşil çay takviyesi. Reçeteli olan ilacın adını paylaşmam doğru olur mu bilemiyorum ancak hala reçete ile mi alınıyor ondan da emin değilim. Coriolus versicolor mantar takviyesi ve AHCC takviyesinin faydalı olduğuna daire birçok makale var. İnternette araştırabilirsiniz. Ancak bu takviyeler bile hekime danışmadan kullanılmamalı bence. Boğaz durumu ise şöyle oldu benim partnerimde siğil olduğu için bademcik ve yutak kısmını kamera ile kontrol ettirmek istedim. Çünkü bu bölgelerde siğil oluşabiliyor. Ancak çok şükür bir sıkıntı çıkmadı. Ben kendim gitmiştim KBB uzmanına.

cin1 olan bolgeyi almisti hoca biyopside onu patolojiye gonderdiginde sinirlari temiz geldi yani lezyon olan bolgeden baska cin1 olan bi yer yok anlamindaymis
Anladım canım benim kolposkopi oldu. Parça alındı cin 1 çıktı. Ama temiz sınır falan demiyor. Sende cin 1 çıktıktan sonra o cin 1li bölgeyi de tekrar alıp mı patolojiye gönderdi. Doğru mu anlafım

ben biyopsi icin girdim hoca damarli bir bolge gordum oraya leep yaptim dedi orayi kesip almis yani benim tekrar kolposkopiye girmeme gerek kalmadi o kestigi bolge cin1 geldi ve sinirlari temiz yani temizlenmis orayi aldigi icin cerrahi bir mudahaleye gerek kalmafi artik dedi

anladım, çok teşekkür ederim. yeşil çay günde 1 bardak içiyorum bir süredir düzenli. ahcc'yi çok okudum internette ama ben doktor söylemeden kendim gidip almam zaten, bir tek deflagyn verdi ondan devam ederim bir de beslenmeye dikkat ederim diye düşünüyorum, egzersiz yaparım. bende hpv'nin siğil yapan türünden yok ama yine de bu tipler de boğaza yerleşebiliyor mu acaba? belki ben de uygun bir zamanda gidip kontrol ettiririm yine de. çok teşekkür ederim cevabınız için sağlıkla kalın

Merhabalar bende bu süreci yaşayan biri olarak birkaç şey yazmak istedim uzun zamandır girip yorumları okuyorum.İlk öğrendiğimde ne olduğunu bile bilmiyordum inanın tesadüfen gittiğim kontrolde doktorumun hpv yede bakalım demesiyle başladı sürecim özel bir muayenehanede alınan smear ve hpv sonucum smar temiz hpv 16 gelmişti sonra parça alalım dedi doktorum yine muayenehanede parça aldı kolposkopi yapılmadan ama onunda sonucu temiz gelmişti 6 ayda bir kontrol demişti ozaman bir doz aşı yaptırdım sonra devam etmedim aşıya aradan 6-7 ay gibi bir süre geçti ben farklı bir özel hastanede yüne smear aldırdım temizdi ama o sırada araştırmalarım beni bi hayli strese soktuğu için için rahat etmedi devlet hastanesindede smear aldırdım aynı süre içerisinde devletteki sonucum ascus gelmişti.Sonra devlet çok moral bozduğu için orda devam etmek istemedim yine başka bir özel hastanede kolposkopi yaptırmak istedim sonuç cin1 iki bölgede ordaki doktor rahim ağzını almamız gerekebilir dedi iyice pskolojım alt üst.Sonra araştırmaya devam ettim ve Ankara Hacettepe Murat Gültekin hocaya gitmeye karar verdim sonuçlarımı aldım istanbuldan Ankara’ya gittim Murat hocam geç kolposkopi odasına kendim bakacağım dedi ve sonu için girdiğim hastaneden leep olup çıktım ne olduğunu idrak edebilecek pskolojım kalmamıştı sanırım.Ama ordaki hpv sonucum 46 ve 53 gelmişti işin grip tarafı.Murat hoca kullandıkları kitlerin ketemden daha kaliteli olduğunu Avrupa’da onaylanmış en başarılı kitler olduğunu söyledi ben hangisine neye inanacağımı bilmiyorum halen.Gittiğim devlet hastanesindede hpv almışlardı ama onun sonucu aylar geçmiş olmasına rağmen halen yok.Bir ay oldu leep olalı patoloji sonucumu bekliyorum 90 günü bulur demişlerdi.Murat hoca yaşından dolayı leep yaptım riske atmaya gerek yok dedi.İşlemi yaparkende kanser olduğunu düşünmüyorum tertemiz yaptım orayı dedi ama ben halen gelecek sonuçtan endişeliyim.Baştan beri cin1 varmıydı gerçekten 16 varmıydı da yok oldu hangi sonuç doğru hiçbir fikrim yok.Yaşım 38 bir çocuğum var.Bu arada papivir diye bir takviye önerdi doktorum onu kullanıyorum deflagyn de kullandım 3.kutum bitmek üzere onu Murat hoca kullan dememişti ondan önce almıştım.Umarım patoloji sonucumda güzel gelir.Çok karışık yazmış olabilirim hanımlar kusura bakmayın lütfen.Hepimize güzel sonuçlar almayı nasip etsin Rabbim

Anestezi almadan mı oldun

Çok geçmiş olsun , umarım sonucunuz da güzel gelir. Pazartesi ben de leep olacağım üstelik bu 12 yıl sonra 2. Leep im olacak. Bana da dua edin

Çok teşekkür ederim sizinde yüksek risklimi hpv.Sizede çok geçmiş olsun Rabbim güzel sonuçlar almayı ve biranönce vücudunuzdan atmayı nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…