Jinekoloji Hpv / lütfen yardımcı olur musunuz?

seymanur100

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2023
130
33
25
Herkese merhaba öncelikle ben HPV tip 59 hastasıyım yakında kolposkopi yapılacak aranızda hiç tip 59 olup aşırı derecede siğili olan oldu mu Çünkü benim doktorum tip 59'un Türkiye'de çok nadir rastlandığına ve siğil yapmadığını dair söylemleri var bende sadece tip 59 olduğu için bu kadar siğilimin olmasını normal karşılamıyor siğillerim bacaklarımın iç kısmından o kısmıma kadar ön tarafımda bikini bölgesini sarıyor bayağı bayağı fazla ve internetteki gibi karnabahar şeklinde değil et beni sivilce şeklindeler sayıları Yaklaşık 100 tane vardır şu an bana bunları söyleyen doktordan önceki 3 Doktorum da Rahim ağzı kanseri olduğunu Hatta eninde ve türünü kanseri bile olabileceğini kistim olduğunu bir kuş hastası olduğum için kanser oranımın çok yüksek olduğunu söylemişlerdi benimle aynı durumda olan hiç kimse var mı aranızda Çünkü artık kafayı yemek üzereyim en son çare olarak Cuma günü Bursa'ya gidiyorum Bursa'da bir arkadaşımın 40 yıllık aile doktorları var Annesi Rahim kanserini o doktor sayesinde yendi ona gözükeceğim raporlarımı ona attığımda da bana şu an kanser değilsin ama kanser olma oranın %90 hemen tedavi edilmen gerekiyor dedi ve ben bu hastalığı öğrenene kadar üzerinden 6 ay geçti 6 ayın sonunda HPV olduğunu öğrendim çok geç ilerliyorsun dedi doktor bana �nerebileceğiniz İstanbul'da bir doktor var mı veya benimle aynı durumda olan var mı?

Şunu da eklemek istiyorum benim aslında doktora gitme şikayeti siğillerim değildi Ben onları sivilce olarak görüyordum ve kendi kendine zamanla kaybolur diyordum benim asıl gitmesi sebebim ara kanamalarım vardı bu ay ilk kez ara kanamam olmadı Normalde picos hastası olduğum için kanamam bile çok geç oluyorken bir anda haftada bir kanamam olması anormalim'e gitmişti hpv'yi tamamen şans eseri öğrendim

Orasında 100 tane sivilce olan kimse duymamışsınızdır bence nasıl şüphelenmediniz. Acilen harekete geçin bence de zaman kaybetmeyin. Geçmiş olsun

Orasında 100 tane sivilce olan kimse duymamışsınızdır bence nasıl şüphelenmediniz. Acilen harekete geçin bence de zaman kaybetmeyin. Geçmiş olsun
İlk başlarda bu kadar çok yoktu 5 6 tane falandı Bu yüzden umursamamıştım şu anki aşamada 100'e yakın var Ben 6 aydır bunların sebebini öğrenmeye çalışıyorum 5-6 tane var dediğim zaman ise 1-1,5 sene öncesiydi. Çok çok teşekkür ederim Evet çok geç kalındığını sürekli söylüyorlar ama HPV denilen testi hiç yapmamışlardı hayatımda ilk kez duydum Devlet Hastanesi sinir yapıp geçmişti herhangi bir şey söylememişti Şimdi de hem HPV hem tiplendirme birçok şey yapıldı Ve hepsini Teker teker beklediğim için Çok zaman kaybettim

Benim de hamilelik döneminde oldu sigil genital bolgemde. Dogumdan sonra yarim anestezi yapilarak elektrobilmem ne (adini unuttum kusura bakmayin) genel cerrah ve kadin dogum uzmani tarafindan alindi tum sigiller. O gunden sonra da bir daha tekrarlamadi cok sukur.

Çok geçmiş olsun umarım da tekrardan tekrarlamaz Peki HPV testi yaptırmış mıydınız tipinizi biliyor musunuz

Yok test yaptirmadim, ama tehlikeli olmayan bir tip deniyordu. Uzerinden birkac yil gecti, tekrar etmeyince ben de ustune dusmedim.

Siğiller harici başka belirtileriniz oldu mu?
Aslında siğil dışında başka HPV belirtisi neler bilmiyorum. Ben de kanama, siğiller, cinsel ilişki sonrası ufak kanama Ve kötü kokulu akıntı vardı kötü kokulu akıntı biraz olsun azaldı kanama da şu anlık durdu. Bu saydığım biletler de genelde rahim kanseri ve Rahim ağzı kanseri olarak kendini gösteriyormuş Bu yüzden sanırım kanserden şüphelendiler

Ya aslında ihtimal vermiyorum ama benimde aşağı yukarı 1 ay önce falan bacağımın içinde sivilce çıktı baya acıyodu o yüzden dedim sivilcedir bu yani sonra 3'e yükseldi. Sonra sitede karşıma bu tarz konular çıkınca araştırdım içime kurt düştü. Şimdi sizde sivilce gibiydi diyince hepten işkillendim. Ama hastalık kapacak bi durumda da değilim aslında çok saçma olur yani.

Şöyle söyleyeyim Bu hastalığı 10 sene önce de kalkmış olabilirsiniz 15 sene önce de hemen alır almaz kendini gösteren bir hastalık değil hatta bir doktorumun söylediğine göre Eğer annem beni doğururken HPV hastasıysa doğum esnasında normal doğum olduğu için bana da geçmiş olabilir 2 dakika bekleteceğim size benim siğillerin görüntüsünde internetten bulup atacağım

Arkadaşlar lütfen yardım edin bu siğiller nasıl geçecek kolposkopi oldum sonuç bir ay oldu çıkmadı siğiller sürekli çoğalıyor böbrek nakilliyim nerden kaptım bu hastalığı bilmiyorum.

Arkadaşlar lütfen yardım edin bu siğiller nasıl geçecek kolposkopi oldum sonuç bir ay oldu çıkmadı siğiller sürekli çoğalıyor böbrek nakilliyim nerden kaptım bu hastalığı bilmiyorum.
Kolposkopi çoktan çikmaliydı 1 haftada çıkar dedi bana doktor bildiklerimde hep 1 haftada çıkmıştı bence hastaneye gidip bir sor. Hpv tipin ne

Tu huylu değil demsiti yan 16 18 dışı dedi Smear temiz dedi
O zaman yüksek ihtimalle 6 11 tipi olabilir aslında bu tiplere kolposkopi yapılmıyor ama böbrek nakli olduğun için tedbir amaçlı yapmış olabilirler. İçini rahat tut kötü sonuç çıkacağını sanmıyorum siğiller için küçük bir operasyon ile alıyorlarmış ama önce bağışıklığını arttırman gerek bunu da doktor kontrollün de yapıp 1 sene içinde vücudundan atabilirsin

Hayatım zindana döndü
Biliyorum söylemesi kolay aslında bana sorsan 6 aydır öldüm öldüm dirildim ki hala daha bitmedi serüvenim ama bu olayda en büyük 2 etken var birisi moral stres yapmaman diğeri bağışıklığını güçlü tutman bu yüzden kafana takmamaya çalış ama kolposkopi sonucunun üstüne düş 1 ayda çıkmaması normal değil sıkıntılı olunca direk arıyorlarmış gerçi ama bilmek her zaman daha çok rahatlatır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…