Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de yeni aldım Mülksüzleri. Yorumlarda ağır ilerliyor yazmışlardı, ütopya sanırım
Geçen gün eşimle de bu konuyu konuştuk. Bazı kitaplar var, okunması zor ama severek ya da sevmeyerek bir şekilde bitiriyorsun. Sonrasında ne oluyorsa hiç iz kalmıyor, tamamen unutuluyor. Mulksuzler de benim için o kitaplardan. Üzerinden geçen zamanla ilgili desem çok daha önce okuduğum halde çok net hatırladığım kitaplar var. Bazılarında icerik unutulsa da duygusu kalıyor bazılarında onu bile hatirlayamiyorsun
Okumadım ama hayranım
Bazı yazarlara karşı böyle şeyler hissettiğim doğrudur, tanımadan seviyorum.
Bu zamana kadar hiç hayal kırıklığına uğramadım bakalım
Hadi bakalım hayırlısı.

Evet resimli canım 105 sayfa yazıyor vallahi şuan yanımda değil atabilirm sonra
Sen resimsiz sayfa sayılarını bi saysan sana zahmet. Ben uygulamadan okudumda o yuzden net bi sayfa yazamadim. Seninkini gore de baya az sayfa sayim

Günaydin
Eve dönüs vakti. Son günler yogun gecince 30sayfa okuyabildim Goriot Baba dan. Havaalani ve ucakda bitiririm diye umuyorum Boylece temmuz ay i kapanmis olur.

Agustos hedefim Ayin kitabi,. Bitmeyecek öyku ve basliyamadigim nar agaci Oda kalin oldugu icin sectim tekrar. Temmuz da okurum dedim fakat Yeni kitaplar alinca elim gitmedi ona

Erzurum Ulu Cami - Erzurum​

Saltuklu Emiri Nasreddin Aslan Mehmet tarafından 1179 yılında yaptırılmıştır. Saltuklular'ın "Atabey" isminden dolayı buraya "Atabey Camisi" de denmektedir. Yapının üst örtüsü mihrap duvarına dikey olarak inşa edilmiştir. Geniş bir orta nef ve bunun iki yanında üçer nefle birlikte toplam yedi neften oluşmaktadır. Yirmisekiz serbest "L", "T" ve dikdörtgen şekilli paye üzerine oturtulan cami, 51 x 54 metre ölçülerindedir. İbadet mekânındaki üst örtüyü, on altısı duvarlara bitişik olan kırk paye taşımaktadır.

Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan cami, değişik tarihlerde beş kez onarılmıştır. Erzurum Valisi Hüseyin Paşa 1639'da, Ali Efendi, 1826'da camiyi onarmış, bunu 1858 ve 1860 yılında yapılan onarımlar izlemiştir. Cami, son olarak, 1957- 1964 yılları arasında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından onarılmıştır.

Caminin içerisinde toplam 40 sütun bulunmaktadır. Doğudaki birinci kapısının iki yanında birer mihrapçık bulunan yapının, 1860 yılında yapılan onarım kitabesi de burada yer almaktadır. Caminin ilk yapımındaki mihrap duvarı, önü hafif sivri kemerler üzerine oturan büyük pandantifli bir kubbe ile örtülmüştür. "Kırlangıç Kubbe" denilen, bindirme şeklinde inşa edilmiş bu kubbenin yapının ilk haline ait olduğu sanılmaktadır. Caminin sağ tarafında tuğladan yuvarlak gövdeli tek şerafeli minaresi bulunmaktadır. Minareye cami içerisinden çıkılmaktadır. Şerafeden yukarısı yıkılmıştır. 28 pencere ile aydınlatılan caminin, güneydeki ikinci penceresi üzerinde 1826 tarihli onarım kitabesi bulunmaktadır. "Kırlangıç Kubbe" denilen, bindirme şeklinde inşa edilmiş bu kubbenin yapının ilk haline ait olduğu sanılmaktadır.

Günaydınlar Kitap kurtları
Akşam kitap paylaşımlarınızı bekliyorum

Jawlensky
kk birinci noteri
Life light
Eleadora
Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge
Bonus
Kukrim
K Kitapkontesi
Oriana
Natsume
Limonsuzzcay
nemesis
dayler dayler
Keira-
elektra
mimesis
ummhnisa
sudem34
Nikinik
Alp_BuRc
X xnobodyx
A Arrietty_
Aspasiaa
Black Light
Mrsay
L LADY VEGA
HAbibte
fesang
A Aylakkadin
Boncobo
Disipline Girmis BirKadin
Homer Simpson
E Emine1990
Gelincik78
berresuu
yet07
A Atalanteda
mmelisaa
M Mavi Menekse
CipisS
Etkili Eleman
larinnia
Pozitivite
marmeladova
waitingirl
bir civciv annesi
Orangegreysky
La Vie

Günaydın

Günaydın
Ben hala sodom ve gomore okuyorum çok az kaldı bitecek
Evi boyatıyoruz o yüzden bitmedi birde boğazım iltihaplamış kötüyüm

Güüünaydınlarr. Bugün önemli bi toplantım var, kendimi sakinleştirmek için sakince kitap okumayı planlıyorum toplantı saatine kadar yoksa ağlarım kesin şans dileyin lütfen

Bol şans
Günaydın
Ben hala sodom ve gomore okuyorum çok az kaldı bitecek
Evi boyatıyoruz o yüzden bitmedi birde boğazım iltihaplamış kötüyüm
Geçmiş olsun

Günaydın

Günaydın 2,5 senedir Erzurum'dayım ama maalesef hiçbir yerini gezemedim çalismaktan ve covidden. Ablamlar gelcek yakin bi zamanda onlari gezdirirken ben de gezerim artik

Günaydın 2,5 senedir Erzurum'dayım ama maalesef hiçbir yerini gezemedim çalismaktan ve covidden. Ablamlar gelcek yakin bi zamanda onlari gezdirirken ben de gezerim artik
Kaynım ve eltim Erzurum'da. Bi de bebekleri oldu ama biz de bi türlü gidip göremedik korkuyorum soğuğundan

Günaydın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…