Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayırlı günler ❤

Bayram peşi hastalıkla imtihan olduk büyüklerle.
Şükür iyiler şimdi. Her covidde ben başa sarıyorum ruhen Allah beterinden korusun.

Tatil falan okuma dikkatim dağıldı ama peşini bırakmayacağım.
Çocuklara kuran tecvid öğretiyorum oda kafamı ayrı meşgul ediyor sağ salim altından kalkarım inşallah

Benim BKM alışverişimde indirimli oldu ama fiyat dengesizliği vat.
Kitapların en kalını Usta Ve Margarita 17 liraya gelmiş. Fiyatların sayfayla işi yok iyice anladım.
İskender Palanın kitapları çok pahalanmış tebrik ediyorum kendilerini böyle isimlerin ne yapmaya çalıştığını aklım almıyor.

44 liraya gelmiş bir kitabı indirimli hali ile.
Bkm den başka yerden zate alınmıyor. En hesaplısı klasikler şu an.

Geçmiş olsun canım ,

Amazonda şu an baya indirim var. 200tl üzerine 50tl indirim var

David Copperfield'ı aldım ben de. 23 e inmişti, ödeme esnasında 17 e geldi 1100 sayfa falan. Sayfa sayısı ile alakası olmuyor bence de fiyatların.

Çok geçmiş olsun
Ne yazık ki fiyatların popülerlik ile ilgisi var

Gecmis olsun arkadaşlar

Çok geçmiş olsun canım,Allah iyilikler güzellikler versin

Merhaba arkadaşlar bi yazar hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Bayramda bir akrabamla Yusuf Atılgan hakkinda konuştuk. Yazarın kitaplarının çağdaş klasiklerin onemli eserlerinden olduğunu ve cok ozel bir yazar olduğunu soyledi. Ben ise Aylak Adam'ı okuduktan sonra yazarın bana hitap etmediğini düşünüp bir daha her hangi bir kitabini okumaya yeltenmedim. Ama akrabam ( ki kendisi 25 yıllık bir edebiyatçı ve iyi bir okuyucu ) onun ender bir yazar olduğunu söyleyince acaba
kendisine haksizlik mi yapıyorum diye düşündüm. O konusmamizin üzerine yazari belki de yeteri kadar anlayamadigimi düşünüp ileriki zamanlarda Anayurt Otelini okumaya karar verdim. Siz Yusuf Atılgan hakkında ne düşünüyorsunuz ? Acaba Aylak Adam'ı ben mi anlayamamisim. Şunu da belirteyim okuyalı epey oldu çok hatirlamıyorum ama kitabin son kısımlarına kadar yani C'nin cocukluk travmalarını anlattığı yere kadar zaten kitabi çok zorlanarak itekliye itekliye okumuştum. Çünkü hem biçim yönüyle hem de konuyu anlatma stili bakımından sarmamıştı beni. Bi bakıyorsun 1.tekil sahis dili ile anlatıyor bi bakıyorsun 3.şahsa geçiyor, yani duygunun kime ait oldugu bile muamma gibiydi. Siz Yusuf Atılganın yazıları hakkında ne düşünüyorsunuz ?

En iyi roman anlaşılmayan romandır, en iyi film konusu olmayan insanın içini bayan filmdir vs. Şaka bir tarafa Yusuf Atılgan, İsmet Özel gibi zorlanarak okuduğum isimler var. Şüphesiz çok iyi, çok başarılı yazarlar ama bazen tarz olarak sarmıyor bazen de çok ileri düzey olup beni aşıyor. Edebî yönden çok başarılı olan herkes bize hitap etmek zorunda değil sonuçta. Ayrıca anlamamış da olabiliriz o da gayet insanî bir durum. 1K da bazen öyle incelemeler okuyorum ki "vay be nasıl çıkarımlar yapmışlar, ben bunları kaçırmışım" diye düşünüyorum. Özetle hepimizin zevki, algısı, beğenisi farklı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…