Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kitap okuma yarışması açıklandı. Tamam ilk 150 ye girememiş olabilirim ama ilk bine girmişim :KK48: hem ben kulübümüzü temsilen girmiştim zaten ihtiyacı olan kazansın 😛 bir de hocam ben hepsini biliyordum da kaydırma yapmışım işte 😂😂
Tebrik ediyorum seni :KK9::KK9::KK9::KK9:

Bugün evden çalışıyorum, iş yerime gitmedim. Sabah epilasyon🥸 seansım vardı, yeni girdim buraya kızlar, sayfaları okudum. Hoşbulduk tekrar. Herkese iyi günler, keyifli okumalar 🤗

Ben Hasan İzzettin Dinamo Savaş ve Açlar kitabından devam ediyorum. 123 sayfa okudum dünden bugüne.
Ehhh biraz da gülelim :KK53: :KK53:
Eki Görüntüle 3080636
Ben yazıyorum kime hangi kitabı hangi tarihte verdiğimi. Vermezlerse geri istiyorum. Her şeyden kıymetli canim kitaplarım 😍

Aslında düşündüm de Tutunamayanlar o diğer 40 kitapla ayni ağırlıkta😅 başkan aklima koydu. Kazanirsam Kukrimcigime zevkle okuturum☺

Ah seni hem de pek çok seviyorum. O yüzden Tutunamayanlara tututunmani istiyorum 🥰
Ben de tutunamayanlara tutunamayanlardanım 😄 başlamıştım yarım kaldı. Aslında çok merak etmiştim. Kitabı ödünç aldığım için elimde uzun süre tutmaya utandım verdim. Listeme hemen ekliyorum :super:

t0126.gif
t0126.gif
t0126.gif

Ggjj

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

Çankırı Kalesi - Çankırı​

Çankırı Kalesi şehrin kuzeyinde küçük bir tepe üzerinde kurulmuştur. Romalılar, Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde sağlamlığıyla ünlü olan kale geçen yüzyıla kadar iskan edilmiş olup yapıdan zamanımıza birkaç sur kalıntısından başka bir şey kalmamıştır. Dörtgen planlı olan kalenin surları moloz taş ve tuğla karışımıdır. Eteklerinde bulunan dereden itibaren yüksekliği 150 metre kadardır. Kale içinde Roma Dönemi'nden kalma kaya mezarı, iskan kalıntıları ve pişmiş toprak kap parçaları ile Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey'in türbesi bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda ağaçlandırılan kale, ziyaretgah ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Emir Karatekin Bey, Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun fethi ile görevlendirdiği komutanlarından biridir. Önceleri Turhal ve Zile civarı beyi olmuş, sonraları ise Sinop ve Çankırı'nın fethi için görevlendirilmiştir. 1074 (kimilerine göre 1082) yılında Çankırı'yı fetheden Karatekin Bey ölümüne kadar burada görev yapmış olup, türbesi Çankırı Kalesi'nde bulunmaktadır. Türbe Danişmentliler dönemi eserlerinden olup, tuğla ve moloz taştan inşa edilmiş, yalın bir yapıdır. İçinde 4 adet sanduka bulunmaktadır

Emir Karatekin, 1082’de Çankırı’yı aldıktan sonra Kastamonu ve Sinop’u topraklarına katarak egemenlik alanını genişletmiş ve gücünü sağlamlaştırmıştı. Danişmendname bu fethin Danişmendliler adına yapıldığını söylerse de, Bizans kaynaklarıyla öbür kaynaklar, Emir Karatekin’i Süleymanşah’a bağlı bir komutan olarak gösterir.Emir Karatekin’in hangi tarihte öldüğü kesin olarak bilinmiyor

Günaydınlar günaaayyydddınnllarrrr :KK71::KK71:
Kimler neler okuyor yoklama alalım bakalım.

Ben Bir Çift Yürek ve Boyalı Kuş okuyorum ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
@Eleadora
@Levaiz
@Teyocan
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
X xnobodyx
@Arrietty_
@Aspasiaa
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
@mmelisaa
@Tweety Bird
@theblackswan
@Rowlet
Etkili Eleman Etkili Eleman
@larinnia
@hy_patia
bir çift yürek ☝🏻

Merhabalar,
Bildirimi gördüm şimdi bidirimlerim de daha önceden de görmüştüm yazışmaları. Bende kitap okumayı çok severim gece okumadan uyuyamam hatta. Çalışıyorum evliyim bir de bir prensesim var ama yine bir tek sayfada olsa okurum.
Takipteyim kitap önerilerinizin. Şuan okuduğum kitap Uğultulu Tepeler Emıly Bronte

Merhabalar,
Bildirimi gördüm şimdi bidirimlerim de daha önceden de görmüştüm yazışmaları. Bende kitap okumayı çok severim gece okumadan uyuyamam hatta. Çalışıyorum evliyim bir de bir prensesim var ama yine bir tek sayfada olsa okurum.
Takipteyim kitap önerilerinizin. Şuan okuduğum kitap Uğultulu Tepeler Emıly Bronte
Hoş geldiniz ♥️ Uğultulu Tepeler çok severim 🥳
Hoşbuldummm 😍 nasıl yapıyoruz peki bitince mi yazıyoruz bu arada momo ya başladım bugün ❤
Hoş geldiniz 🥰 Momoo😌

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X