Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tek tek alintilamayi beceremedim ama bana cevap yazan hepinize cok tesekkur ederim. Yaptiginiz muthis birsey. Konuyu takipte olacagim. Ben de elimden geldigince okudugum kitapla ilgili dusuncelerimi buradan paylasacagim. Butunleme sinavlari var haftaya malum. Sinav sorusu hazirlama isim ve kagit okuyum notlardirmalar bitince daha aktif katilim saglarim. Sadece bir haftalik izin istiyorum sizlerden.
Bu arada Kemal Tahir okuyorum. Esir Sehrin Insanlanlari. Aslinda bu uclu bir seri. Ben daha ilk serideyim. Isgal yillarindaki Istanbul'u anlatiyor. Seri bitince ayni yazarin Hur Sehrin Insanlarini okumayi dusunuyorum. Bir de Koy Enstitulerinin kuruldugu yillari anlatan diger romanini. Kemal Tahir ' i ilk defa okuyorum ve biraz gec kalmisim sanirim. Kitabi bitirince ben de ne dusundugumu sizlerle paylasmayi cok cok isterim. Belki okuyan arkadaslardan da yorum alirsam sevinirim. Kitap cok akıcı. Daha henuz 134uncu sayfadayim. Basına oturunca cok hizli ilerliyorum ama finallerden sonra biraz koptum. Sinavlarin bitmesini bekliyorum ki kendimi kitaba iyice verebileyim, icine iyice gireyim, satir satir ozumseyim istiyorum cunku o yillari cok merak ediyorum.
Yazdığınız kitaplar çok güzel. Tekrar hosgeldiniz🌺

G

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

Çankırı Kalesi - Çankırı​

Çankırı Kalesi şehrin kuzeyinde küçük bir tepe üzerinde kurulmuştur. Romalılar, Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde sağlamlığıyla ünlü olan kale geçen yüzyıla kadar iskan edilmiş olup yapıdan zamanımıza birkaç sur kalıntısından başka bir şey kalmamıştır. Dörtgen planlı olan kalenin surları moloz taş ve tuğla karışımıdır. Eteklerinde bulunan dereden itibaren yüksekliği 150 metre kadardır. Kale içinde Roma Dönemi'nden kalma kaya mezarı, iskan kalıntıları ve pişmiş toprak kap parçaları ile Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey'in türbesi bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda ağaçlandırılan kale, ziyaretgah ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Emir Karatekin Bey, Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun fethi ile görevlendirdiği komutanlarından biridir. Önceleri Turhal ve Zile civarı beyi olmuş, sonraları ise Sinop ve Çankırı'nın fethi için görevlendirilmiştir. 1074 (kimilerine göre 1082) yılında Çankırı'yı fetheden Karatekin Bey ölümüne kadar burada görev yapmış olup, türbesi Çankırı Kalesi'nde bulunmaktadır. Türbe Danişmentliler dönemi eserlerinden olup, tuğla ve moloz taştan inşa edilmiş, yalın bir yapıdır. İçinde 4 adet sanduka bulunmaktadır

Emir Karatekin, 1082’de Çankırı’yı aldıktan sonra Kastamonu ve Sinop’u topraklarına katarak egemenlik alanını genişletmiş ve gücünü sağlamlaştırmıştı. Danişmendname bu fethin Danişmendliler adına yapıldığını söylerse de, Bizans kaynaklarıyla öbür kaynaklar, Emir Karatekin’i Süleymanşah’a bağlı bir komutan olarak gösterir.Emir Karatekin’in hangi tarihte öldüğü kesin olarak bilinmiyor

Günaydınlar günaaayyydddınnllarrrr :KK71::KK71:
Kimler neler okuyor yoklama alalım bakalım.

Ben Bir Çift Yürek ve Boyalı Kuş okuyorum ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
@Teyocan
@Ziya
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
Limonsuzzcay Limonsuzzcay
nemesis nemesis
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
sudem34 sudem34
@Nikinik
Alp_BuRc Alp_BuRc
X xnobodyx
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Black Light Black Light
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
@AnnE Shirley
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
@berresuu
@yet07
mmelisaa mmelisaa
@Tweety Bird
theblackswan theblackswan
@Rowlet
@Etkisiz Eleman
@larinnia
@hy_patia
Günaydın ❤️
Labirent

Herkese merhaba, dünkü davet sonrasında ben de aranıza katılmanın heyecanını yaşıyorum. Bu aralar pek düzenli okuyamasam da elimden geldiğince bir şeyler okumaya gayret ediyorum. Hâlihazırda okuduğum kitap Dostoyevski'nin Öteki'si.
IMG_20220608_122528.jpg

Herkese merhaba, dünkü davet sonrasında ben de aranıza katılmanın heyecanını yaşıyorum. Bu aralar pek düzenli okuyamasam da elimden geldiğince bir şeyler okumaya gayret ediyorum. Hâlihazırda okuduğum kitap Dostoyevski'nin Öteki'si. Eki Görüntüle 3080565
Hoş geldiniz 🌺
Öteki'yi çok severek okumuştum, Dostoyevski'nin o muazzam kaleminin tadını çıkarın, keyifli okumalar 💜

Bugün evden çalışıyorum, iş yerime gitmedim. Sabah epilasyon🥸 seansım vardı, yeni girdim buraya kızlar, sayfaları okudum. Hoşbulduk tekrar. Herkese iyi günler, keyifli okumalar 🤗

Ben Hasan İzzettin Dinamo Savaş ve Açlar kitabından devam ediyorum. 123 sayfa okudum dünden bugüne.
Ehhh biraz da gülelim :KK53: :KK53:
D77D5BBF-BF7E-4B83-A06A-0E2E3D6446E8.jpeg

Bugün evden çalışıyorum, iş yerime gitmedim. Sabah epilasyon🥸 seansım vardı, yeni girdim buraya kızlar, sayfaları okudum. Hoşbulduk tekrar. Herkese iyi günler, keyifli okumalar 🤗

Ben Hasan İzzettin Dinamo Savaş ve Açlar kitabından devam ediyorum. 123 sayfa okudum dünden bugüne.
Eki Görüntüle 3080636
Ben de vermiyorum kesinlikle 🤓

Eki Görüntüle 3080636
Yıllar önce arkadaşıma okuması için verdiğim kitaplarımı, lise arkadaşlarına verdiği ve onların kaybettiğini hatırladım😢😢

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X