Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanın Aspasiaa Aspasiaa gibi rakibi olunca kukrim ne yapsın okuyorum bulduğum her fırsatta:kahve:
Bence biz her bakımdan birbirine denk iki rakip olduk🥰. Bugün izinliyim,gözünü korkutmak gibi olmasın ama biraz temizlik yapıp sonra tamamen kitap okumayı düşünüyorum hava da öyle güzel ki serin serin tam okuma havasi :kahve: :dondurma::KK69:
Çok çekişmeli bir mücadele sizinki 😍
Bence de☺Dostluğumuz kazanacak 🥰

Hiç sorma 😍O da gelmiyor dimi :KK70:
Kazanırsa ne isteyecek benden acaba inşallah bu ay okuduğu kitapları okutmaya kalkmaz bana :KK70:
Eğer ki kazanırsam sana düşündüğüm bir yazarın tüm kitaplarını okutturacagim ,yazarın yaklaşık 40 kitabı olması dışında sorun yok :KK70:
Beğeni yapıyor çıkıyor kukriş
Dün gece telefon elimde uyuyakalana kadar topikte yazdım ama ben . Ee sen ne yaptın piknikte aldığın karbonhidratları erittin mi 🤭

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

Çankırı Kalesi - Çankırı​

Çankırı Kalesi şehrin kuzeyinde küçük bir tepe üzerinde kurulmuştur. Romalılar, Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde sağlamlığıyla ünlü olan kale geçen yüzyıla kadar iskan edilmiş olup yapıdan zamanımıza birkaç sur kalıntısından başka bir şey kalmamıştır. Dörtgen planlı olan kalenin surları moloz taş ve tuğla karışımıdır. Eteklerinde bulunan dereden itibaren yüksekliği 150 metre kadardır. Kale içinde Roma Dönemi'nden kalma kaya mezarı, iskan kalıntıları ve pişmiş toprak kap parçaları ile Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey'in türbesi bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda ağaçlandırılan kale, ziyaretgah ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Emir Karatekin Bey, Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun fethi ile görevlendirdiği komutanlarından biridir. Önceleri Turhal ve Zile civarı beyi olmuş, sonraları ise Sinop ve Çankırı'nın fethi için görevlendirilmiştir. 1074 (kimilerine göre 1082) yılında Çankırı'yı fetheden Karatekin Bey ölümüne kadar burada görev yapmış olup, türbesi Çankırı Kalesi'nde bulunmaktadır. Türbe Danişmentliler dönemi eserlerinden olup, tuğla ve moloz taştan inşa edilmiş, yalın bir yapıdır. İçinde 4 adet sanduka bulunmaktadır

Emir Karatekin, 1082’de Çankırı’yı aldıktan sonra Kastamonu ve Sinop’u topraklarına katarak egemenlik alanını genişletmiş ve gücünü sağlamlaştırmıştı. Danişmendname bu fethin Danişmendliler adına yapıldığını söylerse de, Bizans kaynaklarıyla öbür kaynaklar, Emir Karatekin’i Süleymanşah’a bağlı bir komutan olarak gösterir.Emir Karatekin’in hangi tarihte öldüğü kesin olarak bilinmiyor

Günaydınlar günaaayyydddınnllarrrr :KK71::KK71:
Kimler neler okuyor yoklama alalım bakalım.

Ben Bir Çift Yürek ve Boyalı Kuş okuyorum ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
Homer Simpson Homer Simpson
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
mmelisaa mmelisaa
@Tweety Bird
@theblackswan
CipisS CipisS
Etkili Eleman Etkili Eleman
@larinnia
@hy_patia
Günaydın herkese ❤
Dostoyevski - Ezilenler okuyorum bugün bitiririm muhtemelen.

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

Çankırı Kalesi şehrin kuzeyinde küçük bir tepe üzerinde kurulmuştur. Romalılar, Bizanslılar, Danişmentliler, Selçuklular ve Osmanlılar dönemlerinde sağlamlığıyla ünlü olan kale geçen yüzyıla kadar iskan edilmiş olup yapıdan zamanımıza birkaç sur kalıntısından başka bir şey kalmamıştır. Dörtgen planlı olan kalenin surları moloz taş ve tuğla karışımıdır. Eteklerinde bulunan dereden itibaren yüksekliği 150 metre kadardır. Kale içinde Roma Dönemi'nden kalma kaya mezarı, iskan kalıntıları ve pişmiş toprak kap parçaları ile Çankırı Fatihi Emir Karatekin Bey'in türbesi bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda ağaçlandırılan kale, ziyaretgah ve mesire yeri olarak kullanılmaktadır.

Emir Karatekin Bey, Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan'ın Anadolu'nun fethi ile görevlendirdiği komutanlarından biridir. Önceleri Turhal ve Zile civarı beyi olmuş, sonraları ise Sinop ve Çankırı'nın fethi için görevlendirilmiştir. 1074 (kimilerine göre 1082) yılında Çankırı'yı fetheden Karatekin Bey ölümüne kadar burada görev yapmış olup, türbesi Çankırı Kalesi'nde bulunmaktadır. Türbe Danişmentliler dönemi eserlerinden olup, tuğla ve moloz taştan inşa edilmiş, yalın bir yapıdır. İçinde 4 adet sanduka bulunmaktadır

Emir Karatekin, 1082’de Çankırı’yı aldıktan sonra Kastamonu ve Sinop’u topraklarına katarak egemenlik alanını genişletmiş ve gücünü sağlamlaştırmıştı. Danişmendname bu fethin Danişmendliler adına yapıldığını söylerse de, Bizans kaynaklarıyla öbür kaynaklar, Emir Karatekin’i Süleymanşah’a bağlı bir komutan olarak gösterir.Emir Karatekin’in hangi tarihte öldüğü kesin olarak bilinmiyor

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
mmelisaa mmelisaa
@Tweety Bird
@theblackswan
CipisS CipisS
@larinnia
@hy_patia
Günaydııın🥳 Şükürler olsun Çankırı kalesi Çankırı'daymış. O da Çorum'da falan çıksa bunu kaldıramazdım:stop:
Son Evdeki Tehlike'yi okuyorum.

Günaydın 🌸 ben maymun iştahlıyım. Elimde iki kitap olmasına rağmen 'var olmanın dayanılmaz hafifliği'ne başladım sayılır. Daha ilk sayfalarında uyuyakaldım 😁
Aslında düşündüm de Tutunamayanlar o diğer 40 kitapla ayni ağırlıkta😅 başkan aklima koydu. Kazanirsam Kukrimcigime zevkle okuturum☺
Beni sevdiğini sanıyordum :KK61: :KK61::KK61:
Ah seni hem de pek çok seviyorum. O yüzden Tutunamayanlara tututunmani istiyorum 🥰

Kitap topiğimizde bu bahsettiğiniz durum yaşanmıyor. Birincilik yarışı da yapmıyoruz. Buradaki arkadaşlarım çok iyi okurlar. Bu mesajınız beni şaşırttı ve arkadaşlarım adına da üzdü.
Ben yanlois anlamisim o zaman. Hedef gosteremiyorum ben sadece onu ankatmak istemistim. Amacim uzmek de degildi. Ne dedim uzecek onu anlamadim. Bilmeden uzdu isem ozur dilerim. Ben sadece su kadar ayda kitap okurum ditebilenlerden degilim. Bazen bir kitabin aylarca elimde surundugu oluyor, bazen de bir gunde bir kitap bitirdigim oluyor. Kitabi sevip sevmeme gore de degisiyor bu durum, o ayki is yogunluguma, hatta ruh halime gore de degisiyor. Ruh halim stabil degil cogu zaman. Sadece bunu soylemek istemistim. Bu benimle ilgili bir durum, baskasiyla ilgili bir durum degil ki. Ayrica yapilan sey cok cok guzel. Kim dusundu ise tebrik ederim. Ben boyleyim iste. Diyet programlarina da uyamiyorum mesela. Oyle iste. Siz bana bakmayin. Yaptiginiz cok guzel. Merakla konuyu takip edecegim.

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
mmelisaa mmelisaa
@Tweety Bird
@theblackswan
CipisS CipisS
@larinnia
@hy_patia
Günaydınnn 🥰
Stefan zweıg- Bir kadının yaşamından 24 saat (80sy)
bugün bitecek nasipse ne okurum bilmiyorum elimde çok seçenek var. 🙊

Eki Görüntüle 3080295

Eki Görüntüle 3080294

Eki Görüntüle 3080293

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
@Levaiz
C Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
Kukrim Kukrim
@JES
@Ysf42
@Nosking
@Oriana
@Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
@astrojurnal
@firdefs
@mimesis
@ummhnisa
@sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
@Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@D u t
@HAbibte
@fesang
@Aylakkadin
@ssevilll
@Boncoboorkodos
@Kurk Mantosuz Madonna
@Emine1990
@Atalanteda
@Gelincik78
berresuu berresuu
@yet07
mmelisaa mmelisaa
@Tweety Bird
@theblackswan
CipisS CipisS
@larinnia
@hy_patia
Günaydın💖

Sabahattin Ali başladım 😊

Eklentiler

• 110785.jpg
    110785.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 12
Tek tek alintilamayi beceremedim ama bana cevap yazan hepinize cok tesekkur ederim. Yaptiginiz muthis birsey. Konuyu takipte olacagim. Ben de elimden geldigince okudugum kitapla ilgili dusuncelerimi buradan paylasacagim. Butunleme sinavlari var haftaya malum. Sinav sorusu hazirlama isim ve kagit okuyup notlardirmalar bitince daha aktif katilim saglarim. Sadece bir haftalik izin istiyorum sizlerden.
Bu arada Kemal Tahir okuyorum. Esir Sehrin Insanlanlari. Aslinda bu üçlü bir seri. Ben daha ilk serideyim. Isgal yillarindaki Istanbul'u anlatiyor. Sonra Anadolu mucadelesinin anlatildigi baska bir seri var. Seri bitince ayni yazarin Hur Sehrin Insanlarini da okumayi dusunuyorum. Bir de Koy Enstitulerinin kuruldugu yillari anlatan diger romanini. Kemal Tahir ' i ilk defa okuyorum ve biraz gec kalmisim sanirim. Kitabi bitirince ben de ne dusundugumu sizlerle paylasmayi cok cok isterim. Belki okuyan arkadaslardan da yorum alirsam sevinirim. Kitap cok akıcı. Daha henuz 134uncu sayfadayim. Basına oturunca cok hizli ilerliyorum ama finallerden sonra biraz koptum. Sinavlarin bitmesini bekliyorum ki kendimi kitaba iyice verebileyim, icine iyice gireyim, satir satir ozumseyim istiyorum cunku o yillari cok merak ediyorum.

Ben yanlois anlamisim o zaman. Hedef gosteremiyorum ben sadece onu ankatmak istemistim. Amacim uzmek de degildi. Ne dedim uzecek onu anlamadim. Bilmeden uzdu isem ozur dilerim. Ben sadece su kadar ayda kitap okurum ditebilenlerden degilim. Bazen bir kitabin aylarca elimde surundugu oluyor, bazen de bir gunde bir kitap bitirdigim oluyor. Kitabi sevip sevmeme gore de degisiyor bu durum, o ayki is yogunluguma, hatta ruh halime gore de degisiyor. Ruh halim stabil degil cogu zaman. Sadece bunu soylemek istemistim. Bu benimle ilgili bir durum, baskasiyla ilgili bir durum degil ki. Ayrica yapilan sey cok cok guzel. Kim dusundu ise tebrik ederim. Ben boyleyim iste. Diyet programlarina da uyamiyorum mesela. Oyle iste. Siz bana bakmayin. Yaptiginiz cok guzel. Merakla konuyu takip edecegim.
Sanırım ifade edisten kaynaklı bir yanlis anlasilma oldu. 'Ben özümseyerek okuyorum sayfa sayısına bağlı kalamam o yüzden buraya katilamam' diye yazmıştınızya burdaki arkadaşlar da özümseyerek okuyan kitap dostlari .
Merak etmeyin bizlerde de durum sizinki gibi mesela bi ay 8 kitap okuyan başka ay 2 kitap okuyabiliyor. Sosyal ya da ruhsal bakimdan nasil müsait olursak öyle okuyoruz. Her hangi bir zorunluluk yok. Kitaplar hakkında konuşup sohbet etmek kitap önerilerinde bulunmak bizi motive ediyor. ☺

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X