Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sanat kayısı sıfır, satılmak için yazılmış ' gibi..
Aslında ben bir yazar olsam sanat kaygısıyla yazılmış kitabıma bu yorumu almaktansa satış kaygısıyla yazılmış kitabıma bu yorumu almayı tercih ederdim. Bu arada yazarı kişisel olarak tanımıyorsunuz sanırım, gerçekten bu şekilde yazılmış bir kitap olmadığından nasıl eminsiniz anlayamıyorum.
Bu arada maddi beklenti ile çok kısa zamanda yazılmış olan şaheserler de mevcut. Satmak için kitap yazmak ayıp mı

Gerçekten anlamıyorum bir insan kitabı beğenmedi diye ağlayıp camdan mı atıyorsunuz? Beğenmedim diye önyargınız neden oluşuyor ben hasan ali yücel miyim? Gerçekten ben çok farklı yorumlamışım burayı. Kitap tartışma gecesi harici sadece günaydın kitabım geldi mi yazmak serbest? Okudum kitap hakkında yorumda bulunabileceğimi düşünerek gelmiştim gruba, yeterince arkadaşım da var kitap tartışabileceğim insan da. Aaa ne güzel oluşum kitap okudukça yazarım diye girdim. Germinal övdüğümde kimse bana gelip sus önyargılanıyorum ben demedi. Çok drama yaratıyorsunuz

Neyse 13 versus 1 kaldığım için muhtemelen tartışma YARATAN insan ben gibi görünüyorum. Kitabıma dönüp bir an önce hem de bir an önce bitirmek istiyorum. İyi geceler

Sadece kendi istediğiniz açıdan baktığınız sürece size yazmamın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar kişinin bunca mesajından anladığınız buysa konuşacak bisey yok demektir. İyi akşamlar.

Yazarı tanımıyorsunuz sanırım demissiniz, cok da iyi tanıyorum düşünce olarak da kendime çok yakın hissettiğim , kitapları kadar şahsi fikirlerini de önemsediğim her röportajını demecini v.s takip ettiğim bir yazar. Düşünce yapısını bilseniz bir kitap satilsin diye yazmayacagini da bilirdiniz.
Ayrıca son kez ve son mesaj olarak yazıyorum herkes istediği kadar eleştirir ama uslubuyla

mesela o stüdyoya girsem kendi evim gibi o dekorda yabancılık çekmeden yaşayabilirim Ted’le Marshall’ın evi de dahil

Geldim diyelim o zaman yapmam gereken bir şey var mı?
Ben etiket yapıyorum zaten. Ortak okumalar var katılmak istersen. Bildirim sayfamız ve özet sayfamız ayrı. Düzenli gelmeye çalış yeterli

Arkadaşlar herkes kendini açıkladı sanırım. Konuyu burada kapatalım artık. Daha fazla uzamasını istemiyorum
Biz de istemiyoruz canım ama tavırdan çok rahatsız oldum. Cümleleri sürekli başka yöne çekmeler , ben burayı böyle sanmıştım ama değilmiş demeler. Senden çok çok özür dileyerek beklentisine uymadıysa neden burada demek istiyorum.

Yazarı kişisel olarak tanımıyorsanız -özellikle düşünce yapısını- sizden iyi tanıdığıma emin olabilirsiniz o zaman Fikrinizi değiştirmeye çalışmayacağım, düşünce olarak yakın hissettiğiniz için biraz taraflı bakıyorsunuz. Kendisi milyon liralık sözleşme ile yayınevi değiştiriyor ama sanki proletarya hayrına kitap yazıyor gibi davranmanız biraz garip oluyor.
(Tabi ki helali hoş olsun, mesele o asla para istemez tamam mı tavrında olmanız)

Kaptan konuyu kapatmamızı rica ettiği için devam etmeyeceğim yoksa sizinle tartışmamız bitmeyecek. Iyi geceler size

1-kadınlar kulübüne üye olduğum için
2-Başka konulardan tavrını beğendiğim birkaç kişi var onlar olduğu için
3- 5.5 yaşından beri bilfiil kitap okuduğum ve kitap konuşmayı sevdiğim için
4- konsepti görüp “aa ne güzel yav” dediğim için
5- sürekli yazılanları takip etmeyip arada baktığımda bana ÇOOOK yoğun iş tempomda kitap okumak için motivasyon olduğu için

Bütün maddeleriniz çok mantıklı ki zaten ben ilk geliş amacınızı sorgulamadım, her mesajda beklediğim gibi değilmiş demeniz ve burada olmanızı sorguladım.

Yine Iskender Pala ya döndum.
Aslinda benim icin zor bir kitap. Anliyorum eski turkce kelimeleri olsada. Fakat yavas yavas veya tekrar okuyorum.

Belkide ilk defa bu tarz okudugum icin ilginc geldi.
Ana karakter süreklik bilerek ve isteyerek kötülük yapan biri. Bazen gozumde zipir bir cocuk yaramazlik yapiyor diye canlaniyor. Yaptigi seyleri cocuk yapmaz ama

Hangi kitabını okuyorsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…