Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah hepimize hayırlı ömür versin tabi ama uzun yasamak en son isteyeceğim şey , kızımın bana ihtiyacı kalmayacağı en erken zamanda ahirete intikal etmek temennim
Sanırım kimseye muhtaç olmayacağım bir zamanda demek istiyorsun ama ifade açık uçlu olmuş. Allah sağlıklı, hayırlı uzun ömür versin ❤️

Ve nasıl bir aşkla döndü hipnozdan🤔
Hayatının bi yerinde olan birkaç kadın sebebiyle eşine olan sevgisi azalmış gibi değildi daha köklü bi sevgisizlik vardı ama hipnoz sırasında biraz yüzeysel terk edilişlerle eşini kıymetlendirdi.
aynı gerçek hayatta ki gibi değil mi, asıl olan hep en güçlü olandır karısı da asıl olandı

Ben gitmesinden çok kadınlardan eli boş dönünce hatası anlamış olmasın kızdım
ben olaya öyle bakmadım ya, eli boş dönmek ya da bir beklenti içindeydi diyemem.
yüzleşmesi gerekiyordu aslında aşk sandığının karşı tarafın muhtaçlığı ve hastalığı olduğuyla
Nietzsche nin hep anlatmaya çalıştığı da buydu

Bence değildi kız genç, güzel ve muhtaçtı bunlardan etkilendi. Berta’ya saplantılı bir çekimi vardı. Sonunda bağlantıyı annesi Bertayla kurmaları mantıklı geld bana
Kızının adının berta olmasının annesi ve o hastasıyla ilgisi olacağını tahmin etmiştim

Sevmeden evlendiğini yazmıştı sanırım ,hastası olan kıza duyduğu aşk değil miydi sizce 🤔
Sevmeden evlenmişim diye bi farkındalık yaşamıştı Nietzche ile sohbetinde ama işte nedense hipnozda kadınların ilgisini kaybetmiş olduğunu farkedince eşine aşkla uyandı🙃
Bence Anna'ya aşık değildi kendisine muhtaç olması ve kadının kendisini koyduğu konumdan hoşlanmıştı. Hatta bi yerde doktara benim için tek erkeksin gibi bir cümle kuruyordu kadın ve Breuer mest olmuştu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X