Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba hoşgeldiniz ☺️

İlk sayfayı okuyun isterseniz kafanızda soru olursa öyle cevaplayalım.

Ortak okumalarımız var her ay bir okumamız ortak. Onun dışında küçük gruplar halinde de ortak okuma yapıyoruz. Yaptığımız ortak okumaları uygun günler ayarlayıp aramızda tartışıyoruz.
Lifem gerekli açıklamayı yapmış bile 🤩😍♥️

Palayı hiç okumadım, elimde kitabını gören bir arkadas dili farklı, kitapları ağır demişti. Yunus Emre için beklentim yüksekti sanırım diye düşündüm. Sonuçta anonim bir halk düşünürü, hakkında doyurucu, fazla bilgi yok ama dediğin gibi kurgu yüzeysel🥴 Ben dinle ilgili durumlarda, daha fazla mistizizim, farklı bir felsefe, uç tasavvuf bekliyorum sanırım. Sinan Yağmur, aşkın gözyaşı da almamıştı beni içine 😔
Pala, prafesör ve şu anda T.C. cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat politikaları kurulu başkanı.
Her kitabının dili farklı ama çok çok derin değilö kötü mü hayır. Ama okuduktan sonra sana Yunus Emre yinsraştırmaya sevk edyorsa benim açımdan iyi bir kitaptır. İyi bir portföye sahip birinin kitaplarının negatif eleştirilmesi doğru gelmiyor bana. Mesele Osman Balcıgil de gazeteci olduğu için kitapları röportaj gibidir ve yüzeyseldir . Bu kitaplar o yüzden herkese hitap etmez. O yüzden okumadan okuyanlara sorarsan daha iyi olur

Haklısın, ben de daha felsefik beklemiştim. Herkesi aynı oranda doyurmuyor, bana göre çok basit bir kalemdi, arkadaşına göre ağır.
Benim de beklentim yüksekti, bunu çok yaşıyorum, çok da kızıyorum kendime umduğumu bulamıyorum sonra.

Evet onlar da onun. Bunu söylerken yazara ya da sevenlerine hakaret anlaşılmasın. Ama beni duygusal olarak doyurmadı.sanki süslü laflar bir araya zoraki getirilmiş. Sanırım okuduğum tarza pek uygun değil
Herkesin kitaptan beklentisi farklıdır. Kimisi klasik okur kimisi fantastik. Yazara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Çünkü şu an bu yazarı daha okumadan doğan kişiler oldu. Bence okunmayacak kitap mı değil. Her kitapta olduğu gibi size uygun değilmiş

Nar ağacım geldi, haftasonu geçsin başlarım artik🙋 Ya bir heyecan bastı, sanki çok istediğin birisi gelecek, tanisacaksin gibi😂🤣😂 Bu kitaplar bana boyut atlatiyor sanırım 🙈
Kitaplardan fazla beklenti içinde oluyorsun bence. Çünkü Frankenstein'ı da beğenmemiştin. Beklentini yüksek tutmaya çalış bence

Bir İskender Pala hayranı olarak bu yorumlarına bayıldım 😌🤩
Pala, prafesör ve şu anda T.C. cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat politikaları kurulu başkanı.
Her kitabının dili farklı ama çok çok derin değilö kötü mü hayır. Ama okuduktan sonra sana Yunus Emre yinsraştırmaya sevk edyorsa benim açımdan iyi bir kitaptır. İyi bir portföye sahip birinin kitaplarının negatif eleştirilmesi doğru gelmiyor bana. Mesele Osman Balcıgil de gazeteci olduğu için kitapları röportaj gibidir ve yüzeyseldir . Bu kitaplar o yüzden herkese hitap etmez. O yüzden okumadan okuyanlara sorarsan daha iyi olur

Herkesin kitaptan beklentisi farklıdır. Kimisi klasik okur kimisi fantastik. Yazara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Çünkü şu an bu yazarı daha okumadan doğan kişiler oldu. Bence okunmayacak kitap mı değil. Her kitapta olduğu gibi size uygun değilmiş

Ne gibi bir haksızlık?
Yukarıda da söyledim şu an ki tecrübemle bana hitap eden bir yazar olmadığını anladım.
Okuyamadım çok kötü demiyorum, ama daha güçlü tasvirler bekledim.
Zaten hiç bir yazara ya da kitaba direkt böyle bir söylemde bulunmam.
Ama karşılık alamadığım durumda da eleştirimi ortaya koyarım. Geçmişindeki başarılar veya su an olduğu konum, benim için kitabın başarısını o kadar da etkilemez. Minik bir örnek Kabil i yerden yere vurdum ama yazarı çok severim.

Ben bir türlü elime alamadım onu, mulksuzlerle ikisi hep gözümün önünde ama elim gitmiyor 🙋
mülksüzler benim de listemde. yazarın epey bir kitabini okudum. daha beğenmediğim bir kitabı olmadı. kalemi dili düşüncesi kadin olması beni çok etkiledi her seferinde:)

Nar ağacım geldi, haftasonu geçsin başlarım artik🙋 Ya bir heyecan bastı, sanki çok istediğin birisi gelecek, tanisacaksin gibi😂🤣😂 Bu kitaplar bana boyut atlatiyor sanırım 🙈
Bende merak ile almistim. Dunya kargo parasi verdigime yaniyorum 🤣
Agir gelmisti bana ve ilk sayfalardan itibaren biraktim. Bir ara tekrar okumayi deneyecegim

Gunaydin kizlar ☺️
Hosgeldin C Calcifer

Hayırlı sabahlar❤️

İskender Pala'nın 5 kitabını okudum. Biri bana göre dili ağır yazılan kitaplardı. Üçü bir olayı hikayeyi bilgilerle destekleyici bir anlatımla yazılmıştı sürükleyiciydi. Son okuduğum MeselA kitabı güzel ama bana çok hafif geldi. Yani ilk o kitaptan başlamış olsaydım pek içim dolu dolu olmazdı bakış açım başka olurdu.
Okuduğum kitapları Kitab-ı Aşk, MeselA, Aşkname, Abum Rabum, Şah ve Sultan.

Aşkname kitabını öneririm. Beni daha çok etkilemiştir.

Son düzenleme:
Ne gibi bir haksızlık?
Yukarıda da söyledim şu an ki tecrübemle bana hitap eden bir yazar olmadığını anladım.
Okuyamadım çok kötü demiyorum, ama daha güçlü tasvirler bekledim.
Zaten hiç bir yazara ya da kitaba direkt böyle bir söylemde bulunmam.
Ama karşılık alamadığım durumda da eleştirimi ortaya koyarım. Geçmişindeki başarılar veya su an olduğu konum, benim için kitabın başarısını o kadar da etkilemez. Minik bir örnek Kabil i yerden yere vurdum ama yazarı çok severim.
Şöyle söyleyeyim ben bu kitabı sana önermem seni doyurmayacağını biliyordum ki sen kendini açıklarken de bunu söylüyorsun. Bu kitabı okurken de çok düz bulacağını biliyordum.
Kabil konusunda ikimizde aynı yorumu yapmıştık.
Haksızlık kısmı şurada adan profesör de olsa savunacak halimiz yok yani ki eleştireceğiz ama seveni de çok onlara haksızlık gibi demiştim.

Bende merak ile almistim. Dunya kargo parasi verdigime yaniyorum 🤣
Agir gelmisti bana ve ilk sayfalardan itibaren biraktim. Bir ara tekrar okumayi deneyecegim

Gunaydin kizlar ☺️
Hosgeldin C Calcifer
Nar ağacı güzel kitap ama biraz ağır yanı oturayım 100 sayfa okuyayım kitabı değil

Merhaba,
Ortak okuma listemiz ilk sayfada mevcut. Onun dışında,mini oktak okumalarımız var. Mesela kızlar Germinal'i okuyorlar. Biz Napoli serisini okuyoruz.
Evet inceledim🌸
Bende şubat ayında aktif olacak şekilde bi planlama yapacağım.
Umarım aktif olabilirim çok pis gaza geldim🤪

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X