Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O, Medyum, Doktor Uyku ve Hayvan Mezarlığı
Hayvan Mezarligi'ni çok merak ediyorum ama küçükken beni o kadar korkuttular ki 35 yaşında kadınım hala okuyamıyorum 😂😂

Medyum'u okumuştum hatta filmi de çok kült bir filmdir "The Shining" izlemediysen tavsiye ederim tabi kitabı okuduktan sonra 🤭

Hayvan Mezarligi'ni çok merak ediyorum ama küçükken beni o kadar korkuttular ki 35 yaşında kadınım hala okuyamıyorum 😂😂

Medyum'u okumuştum hatta filmi de çok kült bir filmdir "The Shining" izlemediysen tavsiye ederim tabi kitabı okuduktan sonra 🤭
Medyum'un devam kitabı da doktor uyku. Onun da filmi çıkmış 😁 Dediğin gibi ilk kitaplarını okuyacağım sonra filmi

Eki Görüntüle 2996579

Eki Görüntüle 2996580

Eki Görüntüle 2996581

Eki Görüntüle 2996582

Eki Görüntüle 2996583

El Salvador

Orta Amerika'da yer alan yaklaşık 6.9 milyonluk nüfusa sahip bir ülkedir. Ülkenin başkenti San Salvador kentidir. Resmi dili İspanyolca olan ülke 15 Eylül 1821 tarihinde bağımsızlığına kavuşmuştur. (İstanya'dan) Ülke, batıda Guatemala'ya, kuzey ve doğuda Honduras'a komşudur. Güneyinde Büyük Okyanus bulunur.

İspanyol kaşif Pedro de Alvarado 1524 yılında Meksika'dan yola çıkarak El Salvador adını verdiği yere geldiğinde, burada yerliler yaşıyordu. İspanya, El Salvador ile birlikte etrafındaki birçok ülkeyi 300 sene boyunca işgal etti. 1821 yılına kadar Guatemala'ya bağlı bir eyalet olan ülke, buradaki İspanyol yönetiminin sona ermesinden sonra 1823 yılında Orta Amerika Federasyonu içerisinde bulunan bir ülke oldu. Federasyonun 1840'ta dağılmasından sonra 30 Ocak 1841'de bağımsızlığını ilan etti.

1970'li yıllarda sağ ve sol çatışmalarına sahne olan ülke, 1979 yılında cuntacıların iktidara gelmesi ile duruldu. Cunta bazı reformları başlattı fakat şiddet tırmanmaya devam etti. 1981'de Marksist gerillalara karşı ABD yardım yolladı.

Nüfusun etnik dağılımı: melez %90, Amerika yerlileri %1, beyaz ırk %9 olup halkın çoğunluğu Katoliktir (%86). 20 bin civarında Müslüman halk bulunur.

Ülkede İspanyolca, Nahua (Amerika yerlileri arasında yaygındır) dilleri konuşulur. Ülkenin okur yazar oranı %80.2 dir.

Günaydınlar, Hayırlı Cumalar herkese ❤️

@Tosun Pasa
@kk birinci noteri
@Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
@Mehfam
@Teyocan
@UcanSupurge
@Bonus
@WOMAN
@Kukrim
@JES
@Ysf42
@Otrera
@Oriana
Natsume Natsume
@dgdln
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
@dayler dayler
@Keira-
@elektra
astrojurnal astrojurnal
@firdefs
@kaybolmak
@ummhnisa
Nikinik Nikinik
@_BuRc_
@Amanita
@Arrietty_
@Aspasiaa
@mavitosbik07
@Balkiz94
Black Light Black Light
@Mrsay
@LADY VEGA
@ASSOSyal
@Buralardutluuugdu
@Ruhumda SIZI
HAbibte HAbibte
fesang fesang
@Cordelia
@Less-is-More
@Aylakkadin
@Bencebuarkadas
Günaydın:KK53:

Gunaydin kizlar hastayım ya gecen nobette demistim ya cok üşüdüm diye 2 gundur oksuruk vardi. dun tavan yapti bugun de kendimi hic iyi hissetmiyorum ya. Mudur bey bi de rapor alanlara takmis izin vermiyor fazla calismamiz var onu bile alamiyoruz. Hem kurum hasta ediyor hem rapor alsan sıkıntı cikariyor 🤦‍♀️ yarin da evdeyim pazar nobete kadar toparlarim insallah.

Stephen King batağına saplanmak üzereyim 😑 En ucuz kitabı indirimde 40 TL
Eskiden cok okurdum ben de gecenlerde ben de baktim da cok pahali gercekten en azindan her siparis de 1 kitabi eklenebilir. Hayvan mezarligi on numaraydi bu arada ben okudugumda baya kucuktum gerim gerim gerilmistimmm 😬😬

Gunaydin kizlar hastayım ya gecen nobette demistim ya cok üşüdüm diye 2 gundur oksuruk vardi. dun tavan yapti bugun de kendimi hic iyi hissetmiyorum ya. Mudur bey bi de rapor alanlara takmis izin vermiyor fazla calismamiz var onu bile alamiyoruz. Hem kurum hasta ediyor hem rapor alsan sıkıntı cikariyor 🤦‍♀️ yarin da evdeyim pazar nobete kadar toparlarim insallah.
Çok geçmiş olsun

Günaydın arkadaşlar 💜

Dün sabahtan beri baya hastayım hiç okuyamadım ☹️ bir de kitabın çevirisi mi kötü benim mi modum yok bilemedim okuyamıyorum. Kitabım Emile Zola - Nana.
Gecmis olsun canim.hastayken odaklanip okumak zor oluyor biraz. Hangi yayinevinin nana?

Ya çok geçmiş olsun canım. Burası çok soğuktu bu hafta dün ve bugün bi tık daha iyi, inşallah ısınır. Allah acil şifalar versin ❤️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X