Hoşbeş Sayfası

Kızlar merhaba.:KK71:
Bakıyorum bakıyorum kimse yazmamış, dün girmedim döktürmüşsünüz.:KK34:
Cumartesi günü yine diş doktorunda ağzımı burnumu yamultturdum, dün hiç keyfim yoktu o yüzden, yattım bütün gün. Oturun da bir toplu dua yapın benim için, şu dişlerimdeki sorun çözülsün diye.Bıktım, çok yoruldum, umutsuzum bu implantlarla ilgili:KK50:

Emelim, sağlığın ne durumda?

Aslı, fotoğraflar güzel, kekin tarifini de istiyorum. Biliyor musun, senin tarifler bizim sitede acayip okunuyor? Harikasın yani.:KK34:

Filiz senin doğum gününü ben de kutlamadım, değil mi? Çok özür dilerim. Geçen hafta kafam bir dünyaydı.Yetiştirmem gereken bir çeviri vardı, beynim döndü bitireceğim diye.Yazılacak başka şeyler de vardı. Çok fenaydım geçen hafta. Geçen hafta çeviri ve yazı dışında başka yaptığım hiçbirşeyi hatırlamıyorum, rüyada gibiydim.:KK53: Üstüne de, Cumartesi günü dişçideki acı dolu yarım saat:KK14:

Son düzenleme:
Selen'ciğim niye bu kadar umutsuzsun.Doktorun yapar güzelce dişlerini.Kaç ay sürüyor bunun yapılması.Sen de diş konusunda şanssız doğanlardansın:KK43:Ama iyi düşün,iyi olsun.:KK34:

Tariflerim okunuyor mu?:KK53:İyi bari sevindim bunu duyduğuma.Tarif şöyle:

LOKUM KEK

Kek malzemeleri

4 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
1 su bardağının üçte ikisi kadar zeytin yağı
3 su bardağı un
2 paket kabartma tozu
1 Paket vanilya

Sos malzemeleri

3 su bardağı süt
1 su bardağı su
25 gr. kakao (2 yemek kaşığı)
5 yemek kaşığı toz şeker
80 gr. bitter çikolata

Bulamak için: Hindistan cevizi

Sos:Çikolata haricindeki bütün malzemeyi tencereye alıp ara sıra karıştırarak kaynatın.Kaynamaya başladıktan sonra 2-3 dakika daha pişirin.Ocaktan aldıktan sonra içine çikolatayı ekleyin ve soğumaya bırakın.Soğurken ara sıra karıştırmayı unutmayın ki kaymak bağlamasın.

Kek:Yumurta ve şekeri kabarana kadar 3-4 dakika boyunca çırpın.Sütü ve yağı ekleyip karıştırın.Un ve kabartma tozunu eleyerek ilave edin ve yeniden çırpın.Hamuru yağlanıp unlanmış veya pişirme kağıdı serilmiş bir tepsiye dökün.Sıcak veya soğuk farketmez,200 derecelik fırına kekinizi döküp 20-25 dakika kadar pişirin.Kek soğuyunca istediğiniz büyüklükte dilimleyin.Mümkün olduğu kadar küçük olması daha iyi olur.Kare şeklinde dilimleri sosa hızlı bir şekilde batırıp çıkarın. Bu işlemi çok hızlı yapmalısınız,aksi halde kek bütün sosu içine çekebilir,o zaman kesilince 2 renkli görüntüyü elde edemeyebilirsiniz.Sosa buladığınız kekleri bir tepsiye dizin.Sonra tek tek hindistan cevizine bulayın.

Çalıkuşu'nu izleyecekmisiniz?Şimdi eski Çalıkuşu'nu istiyor müşteriler.Biraz önce ilk bölümüne takıldım ben de.Aydan Şener ne kadar da genç ve güzelmiş.Gerçi şimdi de çok güzel.Kadir İnanır'ın sevgilisi var ya o da varmış.Genç kız hali ve daha çok kişi.Nil Burak varmış mesela.Onu hiç hatırlamıyorum.7 bölümmüş.Ne kadar az sanki daha çoktu gibi hatırlıyorum.Yenisi türlü saçmalıklarla iki sezon mu sürer üç sezon mu bilinmez.

Son düzenleme:
Aynen ya Çalıkuşu'nu da reyting uğruna ne hale sokarlar kimbilir. Onu da günümüze uyarlayacaklar sanmıştım ben, ama öyle olmadı. Bilmem ki izlenir mi, ama Burak Özçivit için izler herhalde hatunlar...Ben izleyeceğimi sanmıyorum.

Tarif için çok teşekkürler Aslı.:KK71: Evet, gerçekten çok okunuyor senin tarifler...

Aydan Şener'in Çalıkşuşu gerçekten de çok güzeldi. Bayılırdık izlemeye.Televizyonun başına oturur, hiç bitmesin isterdik ablamlarla birlikte. Kenan Kalav'a hayran olmuştuk çocuk halimizle.

Aydan Şener'in Çalıkşuşu gerçekten de çok güzeldi. Bayılırdık izlemeye.Televizyonun başına oturur, hiç bitmesin isterdik ablamlarla birlikte. Kenan Kalav'a hayran olmuştuk çocuk halimizle.

Ben bugün ilk ve ikinci bölümünü izledim.Aslında netten birşey izlemeyi hiç sevmem ama baya sardı.Kalan tüm bölümlerini izleyeceğim sanırım:) Yeni Çalıkuşu şimdiden Rusya'ya satılmış.Aynı anda izleyeceklermiş bizimle.

Tarkan candir :KK66:
Gercekten de o resimde cok yasli duruyor.kadin.agir bi hastalik gecirdi ama performansi sesi superdi.dedigim gibi fizik de iyiydi mini giymis.surat makyaj harikasidir tabii.o kadar kapaticilari bana surseler uc yasinda bebek gibi olurum :)))
Asli ya kapattim gozumu :)) dayanamadim actim :)))

Sen bize yap yemeklerini.bakarsin gunun birinde elinden yemek de kismet olur.

Bu mesajı görmemişim yahu.Şimdi farkettim:)

Evet işte yaşlı durmuş resimde.Dediğin gibi hepsi makyaj harikası.Gerçeği o resim işte:)

İnşallah yolunuz bu tarafa düşerse beklerim.:KK16:Misafir ol gel bana,börekler açarım sana:)))

Selencim ne cektin be bu dislerden.bu sefer saglikla olsun insallah.affettim hadi magdurmussun :KK66:
Aslicim keske dusse yolum gezmek gormek icin orali.kpss kursunda orali tarih hocam vardi vural dogandi galiba adi.hasta samsunsporluydu.
Ben de izlemem Calikusunu.Burak Ozcivitin sosyete sevgilisi izlesin kankalariyla :))))
Bizim ex de tam ex oldu yani yasiyor mu acaba ? :)

Çok mağdurum gerçekten:KK43:
Evet ya, bizim exten ses seda yok. Evinin erkeği oldu, unuttu dizileri:KK34:

Asli bu aksam senin yumusak pizza hamuru tarifine gore pizza yaptik gercekten de yumusacik hamur oldu ama kiyilarda da cok kivaminda bir kitirlik var.biz sadece un su ve yag ile hamurunu yapiyorduk ama biraz sert oluyordu.gerci annem bunu daha doyurucu buldu sut yumurta olmasi sebebiyle.her zaman yedigimizden biraz daha az yedik ama daha doyurucu oldu.sanki daha da cok un kullandik.
Sen su tariflerini bi dosya yapsan bize :)) hamur tarifini yazdigim yeri bulana kadar canim cikti :))

Filiz, biz Aslı'nın tarifleri bizim siteye koyuyoruz, çok okunuyor valla. En son lokum keki koydum siteye. Bir sürü okunmuş.
Aslı, yeni birşeyler yapmadınız mı, hani tarif, hani?:KK34:
Çok arsız gördüm kendimi:KK1:

Son düzenleme:
Filiz pizzayı beğendiğinize sevindim.Profilime girip açtığım konulara baksaydın pizza tarifine kolaylıkla ulaşabilirdin:)Bazı tariflere başlık açıyorum.Aslında kendime başlık açmam için öneri geldi de ne bilim açmadım.Evet süt ve yumurta olduğu için lezzeti de güzel oluyor.Sıvıyı ne kadar çok koyarsan unu da o kadar çok koymuş oluyorsun.Tarifi tam mı uyguladınız domatesi falan?

Selen yeni tarif yok maalesef.:KK36:Ben bu ara yememeye çalışıyorum da o bakımdan yapılmıyor.Ben de çok madurum.:KK43:

Diğer siteye girebilsek herkes hakkında bilgi sahibi olacağız ama anlamadım girilmiyor bir türlü.Baya işe yarıyormuş meğersem:)

Sabah gelirken bir güzel yere düştüm.:KK37:Çok fena birşey.Neyseki çok ortalık bir yer değildi.:KK37:

Bu gece buradayım yine 10'a kadar.:KK36:Bizimkine bohça getireceklermiş.:KK1:

Slencim senin siteye de bakarim tabii.Asli profilinde neler var oyle :KK43:) benimki guduk kalmis resmen :))
Domates yoktu ben de cigden salcayi biraz suyla karistirdim ketcap ekledim kekik filan koyup oyle yaydim .
Tost yaparken de artik yag surmuyorum.onun yerine biraz mayonez surup oyle malzeme koyuyorum tabii ketcap da var.salca da olur.pisince sicak sicak o mayonez cok guzel cekiyor ayri bir aroma veriyor.
Yasadi seninki desene Asli :))
GB nin gunu degisecekmis.pazar saat sekize almislar sali gunu calikusu koymuslar.sinir oluyorum tam bi diziye basliyorzun oradan oraya atiyorlar.pazar gunu fatih harbiye var ama izleyemeyecegim artik.pazar da zor yahu insan bir yerlete gidiyor gec donuyor.

Slencim senin siteye de bakarim tabii.Asli profilinde neler var oyle :KK43:) benimki guduk kalmis resmen :))
Domates yoktu ben de cigden salcayi biraz suyla karistirdim ketcap ekledim kekik filan koyup oyle yaydim .
Tost yaparken de artik yag surmuyorum.onun yerine biraz mayonez surup oyle malzeme koyuyorum tabii ketcap da var.salca da olur.pisince sicak sicak o mayonez cok guzel cekiyor ayri bir aroma veriyor.
Yasadi seninki desene Asli :))
GB nin gunu degisecekmis.pazar saat sekize almislar sali gunu calikusu koymuslar.sinir oluyorum tam bi diziye basliyorzun oradan oraya atiyorlar.pazar gunu fatih harbiye var ama izleyemeyecegim artik.pazar da zor yahu insan bir yerlete gidiyor gec donuyor.

Yağ yerine mayonez değişik bir fikirmiş.Ben de deneyeceğim:)Dün akşam ben de Ayvalık tostu yapıp yedim.Güya rejimdeyim ha.:KK1:Tatil günlerinde rejimi de tatile sokuyorum.:KK60:Salçalı ben de yapıyorum.Ama biber salçası daha iyi oluyor aklında olsun.Pulbiber,zeytinyağı ve kekikle karıştırıp sür yaparsan.:KK34:

Daha çok oynar o dizilerin yeri.Tutmadı başka güne,o gün de tutmadı diğer güne.O gün de tutmazsa koy sepete:)Menderes'in dizisi çok kötü.Hiç bu kadar sıkıldığım bir dizi olmamıştı.Mehmet Aslantuğ'un hiçbir dizisi de tutmuyor.Kesin gidici o dizi.

Bugün büyük bir pot kırdım.:KK5:Bir müşterim vardı normal kiloda genç bir kız.İki üç aydır görmemiştim.Bugün bir geldi bambaşka biri.Aa dedim sen de değişiklikler var.Hamilesin galiba dedim.Hani evlenmiş sandım.:KK1:Kız yoooo dedi.Ben böyle tabi.:KK37:Ama aklıma kilo aldığı hiç gelmedi.Göbek bildiğin 5-6 aylık hamile gibi.O kadar kısa sürede nasıl aldı o kiloyu hayret.Hastalığı falan mı var hiç soramadım da şoktan sonra:)

Aslı hakikaten fena bir potmuş. Bekar bir kızı hamile sanıyorsun, bunu söylüyorsun. Kız evlenemediğine mi yansın, hamile zannedilecek kadar kilo aldığına mı yansın? Fena valla.:KK53: Ben kızın yerinde olsam, o dükkana bir daha gitmezdim.:KK50:

Filizcim, Fatih Harbiye Cumartesi günü değil miydi? Günü değişmediyse, en son öyleydi. Yani Güneşi Beklerken ile çakışmayacak.
Evet ya, kötü oluyor bu gün değişiklikleri.

Bugün büyük bir pot kırdım.:KK5:Bir müşterim vardı normal kiloda genç bir kız.İki üç aydır görmemiştim.Bugün bir geldi bambaşka biri.Aa dedim sen de değişiklikler var.Hamilesin galiba dedim.Hani evlenmiş sandım.:KK1:Kız yoooo dedi.Ben böyle tabi.:KK37:Ama aklıma kilo aldığı hiç gelmedi.Göbek bildiğin 5-6 aylık hamile gibi.O kadar kısa sürede nasıl aldı o kiloyu hayret.Hastalığı falan mı var hiç soramadım da şoktan sonra:)
Onu da soraydın, iyice fena olurdu. ben de göbekliyim. Bazen gebe sanıyorlar. O kadar alıştım ki, hiç bozulmuyorum. Bozulduğum bir laf var. Birinin kilosunu tarif ederken "ohoo, sen nesin ki, onun kilosunu bir görsen" demiyorlar mı, :KK52: Benim şarterler atıyor. güya bana moral veriyor gibi, senden daha beter demiş oluyor zilliler. Ben de desem ki, "senin göz neki, kopca kadar gözleri var" falan. "sendeki de ayak mı, onun ayağını bir görsen, tren tren" desem ne güzel olur ama diyemiyorum işte. :26:

Neyse efenim, bu Pazartesi itibariyle Aytoş'la fiziğe başladık. Filiztoşum, senin misal. Bana 20 dk. Elektrotları takıyorlar. Üstüne de sıcak termoforlu havlu. Misss. Geçmeyen ciğer ağrılarımı geçirdi maşallah deyim. Boğazım, nefes borum düzeldi.

Ben mıhteşem yüzyıl'da Hürrem bulunduktan sonra nerede imiş, Hürrem konuştu mu, hiç anlamadım, ya da oraları kaçırdım. Yeni Hürrem'e de mecburen alışıcaz da, sesi bi tuhaf geliyor.

Filiztoşum ya, doğum gününü kaçırmışık yığrum. Sorry :26: Eskiden liste tutuyordum, bıraktım. Nice mutlu, sağlıklı, şanslı, bahtlı, kadrolu işli yıllara, sağlıkla ve tüm sevdiklerinla, hayattan beklediğin herşeye kavuşarak yaşaman dileğiyle... Doğum günün kutlu olsun. Muccuk.:KK19: :KK19::KK24::103::119::124:

Selenim, sabahları duamdasın yığrum. iyi düşün, iyi olsun dişlerin inşallah.

Anam :KK56: Şu lokum keki de bir alayım.

Arkadaşlara ne yaptığımı hiç sormayın. Kendim de hoşnut olmadım. Bana ne ben acemiyim zaten. :KK51: ize o gün için sen lazımdın Aslı. Ama güzel geçti. Çay koymaya hiç üşenmem. Biraz bardakları büyük tutunca iyi oluyor.

X