Hoşbeş Sayfası

Fitre tabii ki vermek lazım ama dilenci olayına biraz temkinli yaklaşmak gerekiyor Aslıcım. Yaşlı diye acıyoruz veriyoruz, ama apartmanları çıkıyor kimisinin. O zaman da üzülüyorsun, gerçek ihtiyaç sahibinin hakkını bir yalancıya mı verdim diye şüpheye düşüyorsun.
Ne kötü birşey ya.

Selen öyle ama boş çevirmek bana kendimi kötü hissettiriyor.Üstü başı çok kötü,bir de çok yaşlı olunca dayanamıyorum.Haklısın aslında fazla da duygusal davranmamak lazım.Neyin ne olduğu belli değil çünkü.

Eeeee bayram temizlikleri ne alemde bakalim? Biz bu bayram biraz agirdan aliyoruz malum tedavi sonrasi :) yavas yavas yapiyoruz ama bitti sayilir .

Yormayın tabii kendinizi, yavaş yavaş yapın. Temizlik diye kendini paralasan ne olacak ki, bayram tebriğine gelenler toplanıp madalya mı takacaklar?:KK1:
Ayrıca benim bayram hazırlığı gibi bir derdim yok bu sene. Babam bayramda memlekette, o nedenle benim de elimi öpmeye kimse gelmez. Ablamlarla komşu olduğumuz için, bayramın nimetlerinden onlara gidip faydalanacağım ben de.:KK34:

Son düzenleme:
Bayram temizliği beni de ilgilendirmiyor.Bize de pek gelen olmaz.Zaten her zaman temizliyorlar evi.

Aslı, şimdi siz güzel ve özel şeyler pişirirsiniz bayram için. Fotoğraflarını koyarsın değil mi?:KK34:

Valla Selen biz başkaları için değil de genelde kendimiz için pişiririz.:KK1:Pek gelen olmuyor eskisi gibi.Ama baklavamız olur bu bayram.Aklımda bir iki tarif var denemek istediğim.Eğer üşenmeyip yaparsam onları koyarım artık:)

Sizde de mi misafir azaldı? Ben de İstanbul artık böyle, diğer şehirlerde, daha geleneksel olan yerlerde öyle değildir diye düşünüyordum....

Selen her yer öyle.İnsanlar artık kabuğuna çekildi.Aman ben zaten bayramlardan nefret ederim.Bayram dışında gelsin gelecek olan:)Hiç sevmiyorum o merasimi.

Bizimkiler de öyle, hiç sevmezler bayramları. Annem varken, o özenirdi, ama ablamlar hiç sevmezler, pek özel birşey yapmazlar bayramda. Ama çikolata ve tatlı oluyor tabii.:KK34:

Doğu ve Güneydoğulular bayramı daha geleneksel kutluyorlar galiba. Daha kalabalık oluyor ya aileler. Üniversite arkadaşım Urfalı bir kız var, geçen bayramda evlerine bayramlaşmaya günde 50 kişi falan gelmişti. Öyle kapıya gelen çocuklar o sayıya dahil değilmiş. Bizde birkaç bayramdır kapıya çocuk bile gelmiyor, aldığım şekerler bana kalıyor.

Son düzenleme:
Selen çikolata ve şekerleri biz de kendimize alıyoruz:)Çocuk geliyor tabiki ama öyle çok da değil.Dediğin gibi Doğulular daha geleneksel.Akraba çok onlarda.Bizdekiler akraba değil akbaba.:KK14:

güzel oluyor canım ya.. ben severim bayramları.. misafirde severim... ama bu bayram kaynanam gelecek izmirden o yuzden gerginim... yuz misafir+ kaynana:26::26:

Kaynanayla aranız iyi değil galiba.Desene bu bayram size zor geçecek:)))

biz iç anadoluluyuz ama bizim sadece birinci gün yuzu gecer canım

Yüz de çokmuş yahu.:KK53:Mutfaktan çıkmayacaksınız demektir:)Yüz kişinin bulaşığı epey fazla olur.Neyse kaynananın yüzünü görmezsiniz böylelikle.:KK1:

X