Hoşbeş Sayfası

Kızın biri geldi korku filmi istiyor.Ama ruhlu falan olmasın işkenceli falan olsun diyor.:KK53:İyice psikopatlaştık artık.Yanında da erkek arkadaşı var.Al romantik bir film izle işte ne güzel.Ne bulurlar böyle filmlerde bilmem.Benim sinirimi bozuyor bu filmler.

Yok artik bu da hirsiz fantezisi demek ki o_O
O hoooo tercihlerin bittiginin ertesi gunu belli oluyor.artik nasil bi hizsa:)) inanirsan artik.bakalim ucuncu dorduncu atamalarda olsun artik.

Çorbanın tarifi şöyle.Büyük tavuk butları var ya onu haşla.Haşladıktan sonra etlerini içine dit.Veya evde tavuk suyun varsa onu kullanabilirsin.Üç bardak yeter sanırım.Ben göz kararı yapıyorum hep.Tavuk suyu soğuyunca bir kase yoğurdun içine bir yumurta ve bir kaşık un katıp çırp.Tavuk suyuna karıştırarak ekle yavaş yavaş.Sonra altını yak kaynasın.Kaynamaya başlayınca içine tel şehriye kat biraz.Bu aslında asıl tarifte yok da benim uydurmam.Sonra dört,beş diş sarımsağı ezip içine ekle.Tuzunu ekle.Az birşey kaynadıktan sonra üzerine kızdırılmış toz kırmızı biber ekle.Bu kadar.Sarımsağı bol olursa daha güzel oluyor.Yerken de bol limon sıkıyorum ben.
Thiks efendim. Böyle düğün çorbası kılıklı çorbaları severim. Ramazanda da yarmalı yoğurt çorbasına dadandık Aytoş'la.

Hemen hemen 1 yıldır süt kaymağı biriktiriyordum. Heves ettim kendim tereyağı yapıcam diye. Ona soruyorum nasıl yapılıyor diye, o başka bişey anlatıyor, buna soruyorum, bu başka bişey anlatıyor. Velhasıl, nasıl yapıldığına dair sağlıklı bir civap alamadım kimseden. Ramazandan önce bir ahbaba gittik. Akrabası yaşlı teyzeye sordum. Aynen şöyle anlattı. "Kaynayan 1 litre sütün içine at kaymakları. Erisin. Sonra ılıyınca yoğurtla normal yoğurt mayaladığın gibi mayala. 2 gün beklet. Sıcakta 1 gün de bekletebilirsin. Sonra içine soğuk su koy. Mikser veya blenderla çırp. Yağlar üste çıkar. Üstünden ara ara yağları topla. Altında ayranı kalır."Heves heves yaptım. Buzlu su koydum. Çırp Allah çırp, bişey olduğu yok. Bildiğin Süt gibi. Nasıl üzüldüm. Başka komşuya gittim gel bir bak diye. Halbuki ona da sormuştum, mıy mıy gevelemişti. Öyle tereyağ mı yapılır, deli mi onu diyen dedi. Kavanoza koyup, üzerine soğuk su döküp çalkalayacaktın, al sana tereyağı dedi. :KK53: Eee ne olacak şimdi bu, köpeklere ekmek doğrayıp vereyim bari dedim. Mis gibi de kokuyor tereyeğ tereyağ. Yok, tekrar kaynat, fokurdayınca altını kapat soğusun. Bez torbaya dök, torba yoğurdu olur, suyu da pasta böreğe katılır dedi. Onu da yaptık. Bir Kazandı neredeyse 1 saatte zor kaynadı. Akşama kadar da zor soğudu. Hiç umudum yoktu. Bez torbaya döktük. Torba yoğurdu değil ama, şahane bir lor peynir oldu. Suyunu da ramazan başından beri yarmalı yoğurt çorbası yapıp duruyoruz. Öldü gitti derken, pek bereketli oldu, ama tereyağ yapma denemem hüsran oldu, o ayrı.

Filiztoşum, hayırlısı olsun. Bu sene Kuşadası yok mu?

Benim adet döngüsü 26 günde birdi. 44 gün sonra dün oldu. Menapoza girmedim mi acep. Bakalım bundan sonrası nasıl gidecek.

Son düzenleme:
Emelim, sen de ne sabırlısın, tereyağ yapacağım diye o kadar uğraşmışsın. Yok valla, ben hiç öyle sabırlı ve azimli değilim böyle şeylerde. olmayınca hemen vazgeçerim, bırakırım.

Yarmalı yoğurt çorbası güzel oluyor, ben de severim.

Aslı, deli mi bu millet? Hiç anlamam zaten korku filmi sevenleri. Bir de işkenceli korku filmi olsun diyor kız.:KK50:

Emelim, dişler bitmedi henüz, porselenleri daha yapmadı doktor, biraz daha böyle kalsın, bakalım nasıl olacak diş etlerin dedi. Bugün veya yarın kontrole gideceğim.

Emel Allah iyiliğini versin:)))Bana sorsan söylerdim sana nasıl tereyağ yapılacağını.Çünkü annem hep yapar.:KK60:Mıy mıy geveleyen doğru demiş işte.Annem de su koyup çalkalıyor.Ama iyi işte ziyan olmamış.Süt,yoğurt diyince aklıma geldi.Bim'de köy peyniri satılıyor.O tür peynir severseniz alın ben beğendim.

Filiz inşallah diğer atamalarda olur.Hayırlısı olsun inşallah.

Selen yeni nesil bir tuhaf.Hiç duygusal değiller.

Öfffff şimdi yine burnum kanıyor.:KK50:Yarın doktor yolları göründü bana.:KK50:

Son düzenleme:
Lazanya yemek isteyen buyursun.:KK56:Çok güzel oluyor seviyorum bunu.

rP8RD.jpg

SiKAx.jpg

Bu ne ya bu hastaneler iyice soyguncu olmuş.32 TL fark alıyorlarmış.Hem de sigortalıdan.:KK36:

Off, lazanya harika görünüyor.:KK52: Sen mi yaptın? Tarif etsene...

Aslıcım, sen hemen doktora canım. Özel hastaneler çok kötü evet, sağolsun hükümet, herşeyi serbest bıraktı. Bankalar bir, özel hastaneler de iki numara soyguncu. Özel hastaneye gidersen, bir sürü gereksiz tetkikle para koparmaya çalışıyorlar.
Geçen gün özel hastanede küçücük bir deri parçasını yakarak kesmek için 200 lira istediler benden.

Off, lazanya harika görünüyor.:KK52: Sen mi yaptın? Tarif etsene...

Aslıcım, sen hemen doktora canım. Özel hastaneler çok kötü evet, sağolsun hükümet, herşeyi serbest bıraktı. Bankalar bir, özel hastaneler de iki numara soyguncu. Özel hastaneye gidersen, bir sürü gereksiz tetkikle para koparmaya çalışıyorlar.
Geçen gün özel hastanede küçücük bir deri parçasını yakarak kesmek için 200 lira istediler benden.

Aldım randevuyu.Erken olsun tahlil falan isterlerse diğer güne sarkmasın dedim ama doktorun sabah ameliyatı varmış.İnşallah uzamaz.Offfff işkence bana şimdi o doktora gitmek.:KK36:Sigortada da uğraşmak istemiyorum oruç oruç.Hem bu doktor kardeşimin burun ameliyatını yapmıştı.Kanka oldular artık o hastaneyle.Bizimkiler hep oraya gidiyor.Merdivenden yukarı çıkana kadar kırk kişi hoşgeldiniz diye selam veriyor bunlara.:KK9:

Tarif burada canım.Orada lazanyalar haşlanmıyor ama biz çok az haşlıyoruz.

http://www.kadinlarkulubu.com/makarnalar/322267-kiymali-lazanya-resimli.html

Son düzenleme:
Haberlere bakarken şimdi okudum.Kadının biri bankalara şarkı yapmış ve şarkı çok rağbet görmüş.Elinde var yirmi tane kart şikayet ediyor niye verdiler de ben bu kadar borca girdim diye.Çok sinir oluyorum böyle konuşanlara.Sana o kartı verdiler de sen kullanmak zorundamısın?Hayalim uçağa binmekti oniki taksitle bindim diyor bir de.Son kuruşuna kadar harcıyorlar sanki ödeyebilecekmiş gibi.Yok haciz geliyormuş geceleri uyuyamıyormuş.Harcama da gelmesin.Paran yoksa uçakla ne işin var.Bana niye haciz gelmiyor.Şu kart aidatı dışında çok memnunum ben bankalardan.Cebimdeki kadar harcar zamanı gelince de öderim.Kullanmasını bilmeyen almasın dimi.Bak sinir oldum ha.:KK52:

Bu yazın en iyi albümü Gülşen ve Rafet'in bence.Diğerleri faso fiso.

Gülşen'in tüm şarkılarını sevdim yatcaz kalkcaz dışında.:KK19:Bu da güzel.Tövbeler lafından sonra çalan dum tıs dum tıs müzik çok hoşuma gidiyor.:KK1:

[video=youtube;N5u0kcadheA]http://www.youtube.com/watch?v=N5u0kcadheA[/video]

Emel senin tereyağ macerana halen gülüyorum ya:)Annem onu robotta da yapıyor bak.Elle çalkalamaya da gerek yok:)))

Asli sart olmus doktora gitmen .hayirli haber olsun bakalim.
Benim de fizik yarin son.ilk basta hosuma gidiyordu ama son gunler bunaltti beni.
Lazanyayi ben de guzel yaparim soylemesi ayiptir.barillanin hazir aliyorum ben kaynatma yok.besameli de.kivaminda tutturuyorum.kiymanin icine.de ince kiyilmis carliston, yag biberi kisin kereviz rendesi koymustum.sarimsak bir tane kesmeseker, biraz salca tuz.baharat istege bagli biz kisnis koyariz kekik nane.
Selen ne cektin be dislerinden :) bitince soyle otuziki dis ortada bir profil iseriz ama.

Emel ne isin var tereyagla.al hazirin en iyisini olsun bitsin :KK66:
Sen bilirsin cancikten hic haber yok mu ?

Filiz tırsmıyor da değilim.:18:Nerden çıktı başıma.Hayırlı olur inşallah.

Biz de barillanınkini kullandık.Ama biz biraz suya sokup çıkarıyoruz.Kereviz hiç denemedik.Kişniş de girmedi bizim eve:)Yaparsan resim çekip koy da görelim.

Beni yemek bölümünde tanıyan yabancı birisi bana mesaj atmış.Pek anlamıyorum ne dediğini.Yemek bölümünde de anlaşamamıştık zaten:)Anlamayınca da kızıyor:)Sen Türk sitesindesin benim kızmam lazım değil mi:)))

Emel ne isin var tereyagla.al hazirin en iyisini olsun bitsin :KK66:
Sen bilirsin cancikten hic haber yok mu ?
Hazırlarının tadı olmuyor.Biz sadece kahvaltıda yiyoruz evde yapılanı zaten.

Gidiyorum dönüşüm muhteşem olur inşallah.:KK5:

X