Hoşbeş Sayfası

Aslıcığım, sen o iki ergeni güzelce bir kov bence bir daha gelirlerse.

Valla canım, hastayken oruç tutma meselesinde herkesin kafası karışık, herkes başka birşey diyor. Ben yıllardır sağlık nedeniyle oruç tutamadığım için, ikilemde kalmıyorum. Ama mantığım tutulur diyor bana da. Fazla ağrısı, sızısı olmayan tutabilmeli aslında.

Filizcim, yoruldum diyorsun ama, sonucu çok iyi olacak inşallah. Hiç ağrın, sızın kalmadan bu kadar cefanın sefasını sürersin inşallah Allah'ın izniyle.

Aman, Nurgül Yeşilçay ne yapsa çekici olamaz bence. Bir sıradanlık, bir sevimsizlik var o kadında. Yani bana göre.

Bence tutulmaz ama hangi hoca hatirlamiyorum soyle demisti: adetliyken vucut hassas old.icin gucsuz kalmamak adina tutulmaz ama kendine guveniyorsan tutarsin.baska bir yerde de orucluyken adet gorunce oruca devam etmemek gerekiyormus.o zaman oruc tutulmaz.sonucu cikiyor.

Ben nurgulun filmi izlemistim hatta cok kizmistim adama.nurgul hos gorunmustu bana ya.selulit filan da goremedim ben :)) agzini acmadan konusmasina sinir oluyorum ama genelde gozler filan guzel.bakimliyken ama .sokakta gorsem donup bakmam.
Selencom sagol insallah gececek agrilarim.

İşte ben de aynı şeyi düşünüyorum. Sokakta görsem dönüp bakmam, özel birşey yok kadında. Bakımlı olunca herkes bir ölçüde güzel oluyor zaten. Ay, ben de ne fenayım.

Aslı, hacamattan sonra ablanın baş ağrısı ne durumda, azaldı mı?
Migreni bilemeyeceğim de, ürtikere yani benim şu gıcık kaşıntılara kesin çözüm olur derlerse düşünebilirim. Çok fenayım ya, güneşe karşı da alerji oluştu en son...

Nurgül Yeşilçay'ın gözleri güzel işte.Ses tonu çok kaba.Hiç kibar konuşmuyor:)Selen dediğin gibi nineme makyaj yapsan o bile güzel olur:)

Valla benim mantığım tutulacağını söylüyor.Kadınların işlerine geliyor bence tutmamak:)Geçen ünlü bir hoca da tutulur dedi zaten.

Selen geçmedi ağrıları ya.Gerçi seans tam bitmedi daha.Kadın İstanbul'a gitmiş.Ama hiç sanmıyorum.Olan parasına ve saçlarına olduMillet de akın akın geliyormuş anlamadım gitti.

Güneşe çıkınca mı kaşınıyorsunGüneş kremi fayda etmiyor mu?Bitkisel yöntemler araştırsana.Belki bir faydası olur.

Geçen çarşıya gidince bir çanta beğendim bizimkiler rengini beğenmeyip vazgeçirdiler beni.Sahurda yattığım yerde aklıma düştü çanta:)Ablam bugün çarşıya gidecekti onu bulursan al dedim.Kardeşim de dua et de kalmış olsun dedi.Dedim ki çok uykum var sen benim yerime etsene.Farketmez dimi kimin dua ettiği.

Gitti gül gibi çanta.Satılmış.

Birisi lifim eskisi gibi köpürmüyor diye konu açmış ya.

He he tutuluyor. Ben tuttum hep. Kadına verilmiş ehliyet. İyi hissediyorsan tutarsın.

Aslı, sağa bir kere daha maşallah diyorum. Hem çalış, hem de hiç üşenme o mamaları yap. Tü tü tü tü. Bir de dilimi ısırayım. Alan yaşadı.

Anacım, sen de çantaya, ayakkabıya doymadın ayol.

Bu ara biraz iftar trafiği oldu, gelemedim. Siz de yazmışsınız da yazmışsınız yahu.

"Aman, Nurgül Yeşilçay ne yapsa çekici olamaz bence. Bir sıradanlık, bir sevimsizlik var o kadında. Yani bana göre."
Aynen, aynen. Ne abarttılar kadını. Avam tip.

Kombi kışın sesler çıkarıyordu. Filtrenin ara ara temizlenmesi gerekiyor. Gerçi temizlettikti de, etrafta çok inşaat var. Borulara toprak kaçırıyorlar hep. O da kombinin pompasını bozmuş. Öyle idare ettik kışın. Gittiği yere kadar dedik. Geçen su akıtmaya başladı. Rahmetlik olmuş. Bakım parasıyla birlikte 538 lira tuttu yeni pompa. Allah'tan k.kartına taksit bölüyorlar. Yoksa, kırılırdı bu emeklinin beli. 2 gündür yine kombiden ses geliyor. Aradım adam geldi. Aksi gibi sesi normale dönmez mi, tamirciyi görünce çalışan TV'ler gibi. Neyse açtı, baktı, bişey yok, ses olursa uzman servis isteyin dedi.

Gittim 170 TL lik penye vs. kumaşlar aldım. Evde de bir sürü kumaşım vardı. Makas, ıvır zıvır. Onları da yaydım salona. Onlar bana bakıyor, ben onlara. Şimdi de kötü bir kumaşta denesem, olursa kumaşlarımı kessem deyi öyle aval aval bakıyorum. İcraat yok. Ne biçim huylarım var yav. Bedenimi de tam olarak bilemiyorum. Şimdi yanlış beden biçecem, olan kumaşa olacak.

Emelim, bende de var aynı huy, birşeye hevesleniyorum başlıyorum sonra, beni aşacakmış gibi geliyor, hevesim kaçıyor bırakıyorum...
Geçmiş olsun Emel, evde birşey bozulacak, masraf çıkacak diye ödü kopuyor gerçekten de insanın.

Demek lifi eskisi gibi köpürmüyormuş vatandaşın.Ne büyük dert Onu atıp yenisini alsa ya, başlık açacağına

İçimden geldi, birkaç güzel söz paylaşayım dedim.

İnsan her yaşta çocuk gibidir, başı daima sevgiden bir yastık arar.
Rochefoucauld

İyi insan,
güzel söz söyleyen değil,
söylediğini yapan ve
yapabileceklerini söyleyen adamdır.
Konfüçyüs

''Güzellik hoşa gider, zeka eğlendirir, duygusallık coşku verir, oysa kişileri birbirine bağlayan iyiliktir.''

La Rochefaucauld

Son düzenleme:
Anam bu iki ergenle başım belada.Zırt pırt ellerinde kağıt film adlarıyla geliyorlar.Bu tarz filmler soruyorlar yok diyince de abi bize buluyordu diyorlar.Bulur tabi diyecektim erkek sonuçta:)))İstedikleri filme bakarmısınız.

Son düzenleme:
Emel pompa parası çok tutmuş yahu.Üstüne biraz daha katıp yenisini alırdınız:)Bizimki de çok gıcık.Yıkanırken az ayarıyla oyna hemen soğuyor.Ayar yapmasan da çok su akıyor.Buna bir çare bulmam lazım çünkü su parasını ben ödüyorum.

Sen şimdi o kadar para verip almışsın bir sürü kumaş.Bir ucundan başla bence.Annenden niye yardım almıyorsun?Bir tanesini göstersin hemen kaparsın yöntemi zaten.

Sorma ya yazın çok ayakkabı,çanta masrafı oluyor.Kışın giy bir bot,giy bir kaban çık.Nasıl olsa ya siyah ya kahverengi.Yazın her renk giyilebildiği için ona uygun çanta,ayakkabı,hırka.Bugün şanssız günündeyim zaten.Hırka da istemiştim onun da rengi bitmiş.

Maşallahlara teşekkür ederim:)Sen bir de bunu evdekilere sor.Söylemesi ayıp evde hiç iş yapmam da.Sadece istediğim tarifleri yapar bulaşığı da onlara yıkarım.Yazın insanın canı sıkılıyor diziler olmadığı için.Vakit bol olduğu için yapıyorum işte birşeyler.Kışın kılımı kıpırdatmam:)

Konfüçyüs güzel söylemiş Selen.

Günaydın Aslıcım.
Evet ya, diziler olmadan sıkıcı oluyor akşamlar. Ama neyse ki birkaç dizi var yine de. Bir Aşk Hikayesi'ni izliyorum. Seviyorum o diziyi. İlk on bölümünü internetten izledim, şimdi tv'den devam ediyorum. Biri de beni Korkut'un Ceylan'ı sevdiği gibi sevse yaaaa Ama nerdeee

Son düzenleme:
Evet Aslıcım, yazın çanta ve ayakkabı dert oluyor. Kışın birkaç renk paltoya, monta uygun ayakkabı ve çanta kolay oluyor da, yazın ne giyersen, ayakkabını, çantanı ona uydurman gerekiyor. Bir de çanta değiştirirken, gerekli olan bir şeyi diğer çantada bırakmış olmuyor musun, (mesela astım fısfısım veya bazen daha önemli olan ayna) sinir oluyorum

Korkut'un Ceylan'ını da çok aramışlar. Hiçbir güzellik yok o kızda. Ağzı ağız değil, burnu burun değil, gözü göz değil. Kaşı kaş değil. Tövbe tövbe, ebem suratlı. Oğlanda da o malak hal devam ediyor. Konuşurken insanların yüzüne fazla bakmıyor. Kör gibi mübarek. O yüzden ruhsuz gibi duruyor. Pazartesi günleri bir dizi var "benim hala umudum var" deyi. Oğlanı beğendik Aytoş'la. O yüzden ona bakıyoruz.

Bugün bir gecelik biçtim. Çoğu yerini diktim. Az kaldı. Üşenmezsem fotosunu çeker koyarım şuraya. Kusurları var, ama aceminin işi o kadar olur. Bir bluzum vardı, ondan kalıp çıkardım. Bilen için çok zevkli aslında. Ama bir o kadar da oyalayıcı.

Benim kedilerden biri doğduğundan beri iplik yer. Nerede ip görse hiç kaçırmaz. Sökülecekleri itinayla söker. Bugün de makaramı makinadan çıkartmış. Ara ki bulasın. Kimbilir nereye yuvarladı. 1 yaşında var mıydı bilmiyorum, misina değil de çok kalın dimdik duran bir naylon ip yemişti. Poposundan dimdik kazık gibi çıkmıştı da öyle farkettik. Nasıl delmedi bir yerlerini, veteriner bile şaşırdı. Biz çıkaramadık. Veteriner penseyle tutup, çekti çıkardı poposundan. El havlularımızı falan onun erişemeyeceği yerlere asıyoruz. Yoksa indirip yere, tek tek iplerini çekiyor. Bişeyin ucundan bir ip sallanmasın.

Aslı, senin ergenler senden de utanmıyorlar ha. Ateşleri başlarına vurmuş, birlikte izleyecekler arkadaş arkadaş.

Sen banyo yaparken annem gibi ikide birde musluğu kapatıyorsan su boşa akmasın diye, tabii soğuk suyla yıkanırsın. Ben hiç kapatmam. Zaten çok hızlı yıkanırım. Duş bizimki. Öyle aheste aheste kese yapacak alan da yok. 2 sabun, 2 şampuan, tamam.

Son düzenleme:
Emelll, Korkut'a malak mı dedin sen?
Ceylanla ilgili, evet haklısın. Güzelliği yok ama sevimli kız. Ama Korkut'a laf yok, çocuğa öyle yabani duracaksın diyorlar, o da duruyor, malak falan değil

"Benim Hala Umudum Var"ı ablam izliyor, "çocuk pek yakışıklı sen de izle" dedi. Baktım, beğenmedim oğlanı. Öyle koca ağızlı, koca gözlü erkekleri beğenmiyorum ben. Ne o öyle kız güzeli gibi.

Son düzenleme:
Emelim, ne güzel işte dikersin kendine birşeyler. Acelen yok, yavaş yavaş öğrenirsin...
İplikçi kedi haa. Emelim, sen de ne çektin bu kedilerden, ne çektin.

Dizi demişken bir de Trt'deki "Beni Böyle Sev"i internetten izledim. Oğlan da kız da güzel ve yakışıklı değiller, ama dizi sevimli. Aşk işte, izlettiriyor kendini. İzleyip "ne güzel şeyler var" diyorsun. Hayal işte. Yok öyle şeyler...Yine de oyalıyor, umut veriyor insana...

Son düzenleme:
Aslı günaydın, bakalım bugün ne antika müşteriler çalacak kapını
Kolay gelsin, güzel bir gün olsun herkese...

Günaydın Selen'ciğim.

Ben de bekliyorum bugünkü antikaları:)

Beni Böyle Sev'in ilk bölümlerini ben de izledim.Sonra bizimkiler çok basit diye bıraktırdılar.Seyret geç işte diğer diziler gibi insanı strese sokmuyor.Öyle aşklar dizilerde olur zaten.

Emel ben de senin gibi düşünüyorum Ceylan ve Korkut konusunda.Dediğin gibi kızın ağzı ağız değil,boyu boy değil.Korkut desen bir havalarda yüzünde hınzır bir gülüş var çok sevimli gibi.Biz de Benim Hala Umudum Var'a bakıyoruz.Güzel dizi beğendim.Ama işte ben tam izleyemiyorum yazın hiçbir diziyi.Balkonda otururken oradan ne kadar izlersem artık.

İyi bak başlamışsın bir yerden dikişe.Üşenme de çek koy biz de görelim.Anam ne üşengeç şeylersiniz siz.Benim gibi olun biraz:)Dün gece sahura kalkıp direk telefona gittim.Herkes sofrada ben hamburger ekmeğinden pizzaları çekiyorum gözler yarı açık.Bizimkiler böyle.Ablam kendi haline bırakın dedi.

Senin kedi çok ilginçmiş.İyi birşey olmamış iplikten.Bizim de muhabbet kuşumuz vardı.Oyuncak bir bebek vardı onu karısı sanıyordu.Öpüp duruyordu onu.

Ama musluk çok tazzikli yazık günah akan suya.Hem ben ödüyorum dedim ya:)Çok geliyor ya.

Bizim iki ergen var ya ben onlardan biriyle komşu çıktım.Evlerimiz karşılıklı.İki sene önce taşınmışlardı.Ben annesini tanıyorum ama çocuğu tanımıyorum.Sabah çık akşam gel olunca beni de kimse tanımıyor zaten.Çok karşılaşıyorum aaa sen o evde mi oturuyorsun diyenlerle:)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…