Hoşbeş Sayfası

Aslıcığım, verdiğin linke baktım da, ne güzel resimlemişsin yufka yapımını aşama aşama.:KK9:
Ben de bakayım bundan sonra yemek kısmına.

Günaydın Aslıcım. Karşılaşmışken birşey isteyeyim senden. Sabah sabah şöyle canlandıracak, umut verecek kıpır kıpır bir parça :KK34:

Günaydınlar.:KK16:

Biz de ev telefonunu kapatmayı düşündük ama annem teyzemlerle falan konuşuyor,onun için vazgeçtik.Tarifesini değiştirdik.24 TL ödüyoruz ayda.Neti de günlük bir milyon şeklinde yaptırmıştık,onu da değiştirip 47 TL'ye geçtik sınırsız.

Selen dediğin gibi Karadeniz tehlikeliymiş.Kum kayması oluyormuş.Geçen gün yine bir genç boğulmuş burada.:KK50:

Evet resimledim tüm aşamaları.Ama annemden oklava yememe az kalmıştı.:KK1:Anne dur,yavaş çekiyorum,yamuk açma hamuru derken baya bir macera atlattım:)Hoşuma gidiyor yemeklerle uğraşmak ve resimleyip paylaşmak.Yemek bölümünü takip et tabi.Ben buradan çok tarif aldım halen de yaparız.Misafirler de tarif ister hep yaptıklarımızın.Hele tarçınlı ceviz rüyası diye bir tatlı var.Nam saldı burada.:KK1:

Temizlik günüm gideyim bari.:KK5:

Günaydın Selen'ciğim.:KK34:Yalın'dan yolluyorum.Bu adamın şarkı sözleri çok basit ama dinleniyor işte:)

[video=youtube;xEb87JQ9CKQ]http://www.youtube.com/watch?v=xEb87JQ9CKQ[/video]

Bir de Burcu Güneş var.:KK76:

[video=youtube;y0Gj-OqjVrI]http://www.youtube.com/watch?v=y0Gj-OqjVrI[/video]

Bende şarkı bol:)

[video=youtube;MQPaSQsHNr8]http://www.youtube.com/watch?v=MQPaSQsHNr8[/video]

Ev yapımı fındık ezmesi yaptık.İçinde fındık,pudra şekeri ve vanilya var.Hepsini robota atıp eziyorsun o kadar.

l7X8U.jpg

Bu millet şaşırmış iyice.Adam denizden çıkmış,şıp şıp sularla dükkana giriyor mayoyla.:KK19:

Günaydın.:KK31:

Öff ne sıkıcı bir gün.:KK31:Yeni bir salatayla geldim.:KK1:Misafir geldiğinde pratik hemen yapılır.Erişte salatası.Erişte haşlanıp mayonezli ve sarımsaklı yoğurtla karıştırılıyor.Salatalık kabuklarıyla rendelenip,mısır ve nane ekleniyor.Bu kadar.Yanındaki de kremalı patates.Bu tabağı hep ben yedim.:KK17:

m3ZTl.jpg

BWjQ8.jpg

54 yaşındaki kadın ilk çocuğunu doğurmuş.:KK53:Ben de bu kadar ısrarlı çocuk isteyenleri anlayamıyorum.Al bir tane yetim de büyüt çok istiyorsan.Gelmiş kaç yaşına o çocuğa ne kadar verimli olabilirki.Anneannesi ya da babaannesi gibi duruyor.Anne ve babanın bencilliği o çocuğu ömür boyu kardeşsiz bırakacak.İnşallah hayırlı bir çocuk olur bu kadar isteğine bari.

aynı fikirdeyim Aslı, 54 yaşında da çocuk mu doğurulurmuş? Düpedüz bencillik bence de. Çocuk daha liseyi bitirmeden elden ayaktan düşer annesi.Yazık değil mi o çocuğa. Kimsesiz alıp büyütseymiş daha sevap kazanırmış bence de.

Aslıcığım, şarkılar için teşekkürler.:KK16: Burcu Güneş'ten Gül Kokusu'nu seviyorum.

Ev yapımı fındık ezmeniz ilginçmiş. Erişte salatası da güzel görünüyor. Ellerinize sağlık.

Son düzenleme:
Geziye gittim geldim bugün. Beykoz ormanlarında yürüyüş, sonra Riva da deniz. Çok güzeldi. Yarın fotoğraf ekleyeceğim...

Selen bu sefer problemsiz gitmenize sevindim.Bekliyoruz resimleri.

Patron iki gecedir klimayı açık unutup gidiyor.Aceleden gittim unutmuşum dedi üzülerek.Ben de fatura gelince hatırlarsın dedim.:KK9:

Asli bu eristeli patatesli salatz cok guzelmis hem pratik.biz de kuskus varya boncuk gibi olan onunla salata yapiyoruz mayanozli yogurtlu nane salatalik yag biberi filan ne varsa iste.ufacik dograyip karistiriyoruz.

Bu yasli doguranlara ben de kiziyorum ama kime ne olacagi belli degil.genc yasta anne baba olanlar da olebilir cocuk kalabilir.kayahanin kizi dogdugunda bu saatten sonra ne gereksiz demistim ustelik kanserden ameliyat olmustu.bak simdi kiza kac yasina geldi.kurtardi sayilir kendini.
Fudun demirelin de ikizleri var cok tatlilar 50 yasinda dogurdu.

Selen resimleri bekliyoruz :KK66:

Filiz patates yok içinde salatanın.Mısır onlar:)Kuskuslu olandan biz de yapıyoruz.

Filiz erkek her yaşta çocuk sahibi olur ama kadının tek işi çocuk değilki.Ev işi var,koca var,çalışıyorsa iş derdi var.Ne kadar verimli zaman geçirebilir ki çocukla.Füsun Demirel çocuk doğurdu ama kocadan oldu.Çünkü adam çocuk istememiş ama o istedi diye yapmış.Sonradan da o curcunayı kaldıramadı demek.Bir de baksana şu resme ya.Ninesi gibi duruyor.Bu kadın 54'ünden fazla bence.

gEFCV.th.jpg

Merhaba Aslıcığım....

Birkaç fotoğraf ekliyorum...
$riva5.jpg

Beykoz'da ormanın derinliklerinde yürürken...

$riva4.jpg
Göl kenarı...

$riva3.jpg
Riva. Böyle uzaktan sakin görünüyor da, girince acayip dalgalı, hiç yüzemiyorsun, dalgalar seni oradan oraya atıyor...

$riva2.jpg
Kocaman dalgalar uzaktan bile belli oluyor. Denizin içinde oradan oraya gitmek için nasıl bir mücadele veriyorsun anlatamam, bir kulaç atıyorsun, dalga seni iki kulaçlık geri atıyor :)

$riva.jpg

Son düzenleme:
Gerçekten yazık çocuğa, aynen, ninesi gibi duruyor...Bencillik bu, başka birşey değil. Çocukların ruh sağlığını hiç düşünmüyorlar. O yaşta çocuk yapıyorlar, sonra çocuklar "eyvah annem yaşlı, babam yaşlı, ölecekler" diye korkuyla büyüyor. Yazık valla...

Asli ikinci resimde alttakiler patates degil mi? Patates ustu eristeki nisirli salata goruyorum ben :)
Selen tam acik hava deniz gol temiz hava cok guzel stres atmaya birebir.

survivorda hilmicem kazandi acikcasi cok sevindim.eskiden dogukani severdim ama yarismada sogudum resmen.hep ben yaptim ben ettim deyip duruyor.arabayi kazandi hala newyorka gidemedi diye oldu bitti.sevdiklerime hediye alicaktim dedi .araba kazandin be daha ne hediyesi.

Selen resimler çok güzel.Denize giremediniz mi?Gerçi bu kadar insanın içinde de denize girilmez ki.

Evet Filiz pardon ya patates onlar.Ama salatadan bağımsız bir patates:)

Ben ünlüleri tutuyordum.Hilmicem'e de gıcık oluyordum aslında.Duygu'yla tartışmaları sırasında kızın üstüne yürümesine çok gıcık olmuştum.Erkekliğime laf söyletmem diye kızın üstüne yürümüş artistik yapmıştı.Haklıydı ama dövecek gibi de yürünmez öyle.Doğukan kendine çok güvenli biri.Biraz daha yakışıklı olsaydı belki de kazanırdı.Bu işler böyle.Ya yakışıklı olacaksın ya güzel:)

Dün Ayvalık tostunu denedim.Sonuç tabiki çok başarılı.:KK1:Başlık da açtım bunun için.Buraya da eklemezsem kusur kalır.:KK9:

oVWZR.jpg

sJWSN.jpg

DkShq.jpg

Selen bu Riva Aşkı Memnu'da Beren'le Kıvanç'ın kaçamak yaptıkları yer mi yahu.Denize nazır çok güzel bir ev vardı.Sanki oradan hatırlıyorum.:44:

X