Hoşbeş Sayfası

Aslicim basiniz sagolsun :KK43:( Allah nur icinde yatirsin sizlere de sabir versin.bizim icin bile haber cok ani oldu.ne desek bos ...

Aslı'cım şu an o kadar üzgünüm ki ne diyeceğimi bilemiyorum canım .:KK43: Başınız sağolsun kabri nur mekanı cennet olsun inşallah .:KK43:
Rabbim sizede sabırlar versin .

Aslım, başın sağolsun. Allah mekanını cennet etsin. Sizlere de sabır versin. Beklenmedik bişey. Çok ani oldu, ama sevinin. Çekmeden ölene ben seviniyorum. Felçli kalıp çekenler var. Şuursuz yatanlar var. Orasına, burasına sonda, diren takılan, burundan, damardan beslenen var. Bakana çok zor, ama yatana daha çok zor. Başkasının bakımına muhtaç, biçare olmak çok kötü. Vücutlarında yaralar açılıyor. Hayatları, hayat olmuyor. Allah'ın sevgili kuluymuş. Ömrü de o kadarmış. Allah acınızı dindirsin, sadece güzel anılarıyla hatırlatsın. Hepinizin başı sağolsun.

Teşekkür ederim kızlar.Çok ani oldu.Ev çok boş geliyor artık.Gelince terliklerini fortmantodan alıp pat diye yere atardı.Anlardık onun geldiğini.O ses artık yok.Kapı aralığından bakıp hepimizle tek tek merabaşırdı.Meraba kızım naber?O da yok artık.Geçenlerde beraber televizyon izlerken dizideki aşıklar birbirlerine seni seviyorum derken dönüp hiç yapmadığı şeyi yapıp anneme hanım ben de seni çok seviyorum dedi.Bunu iki kere tekrarladı başka günlerde.Son beraber yemek yiyişimizde hanımcığımın yemekleri de çok süper oluyor dedi.Gitmeden içindekileri mi dökmek istedi acaba?Allahtan dört kardeşim var.Keşke dört tane daha olsaydı.Onlar olmasa nasıl atlatılır bu acı bilmiyorum.Geçecek elbet ama sızısı,pişmanlıkları,yaşananamışları içimizi hep sızlatacak.Keşke şöyle olsaydı,keşke böyle olsaydı hiç bitmeyecek.O gece denize gidecekti.Balıkçıdır da benim babam.Anneme saati dörde kur diyip yattı.Annem dörtte kaldırınca kapat gitmeyeceğim demiş.Ya denizde olsaydı.Amcam öyle oldu çünkü.Birlikte balıktayken denizin ortasında babamın kucağında vefat etti.Bu tesellilerimiz var işte.Ama gece kardeşimi kaldırıp ben bunaldıp deyip sonra dur biraz daha duralım kötü olursam gideriz deyişi de pişmanlıklarımız.Biz hiç duymadık.Son konuşmamız da o sabah oldu.Sabah dişlerimi fırçalarken tuvalete kalktı.Sen niye kalktın dedi.Saat sekiz ya dedim ben de.Saatin farkına varamadı demekki.Yarım saat sonra düşmüş.Keşke biraz yüzüne baksaydın diyorum ama nafile.Annem o evde ölmüştü zaten diyor.Hastaneler para kazanmak için tutuyorlarmış.Günahları boynuna.Defnedilirken yüzüne baktım.Sapsarıydı.Offf offf geçecek:KK43:((

Son düzenleme:
Teşekkür ederim kızlar.Çok ani oldu.Ev çok boş geliyor artık.Gelince terliklerini fortmantodan alıp pat diye yere atardı.Anlardık onun geldiğini.O ses artık yok.Kapı aralığından bakıp hepimizle tek tek merabaşırdı.Meraba kızım naber?O da yok artık.Geçenlerde beraber televizyon izlerken dizideki aşıklar birbirlerine seni seviyorum derken dönüp hiç yapmadığı şeyi yapıp anneme hanım ben de seni çok seviyorum dedi.Bunu iki kere tekrarladı başka günlerde.Son beraber yemek yiyişimizde hanımcığımın yemekleri de çok süper oluyor dedi.Gitmeden içindekileri mi dökmek istedi acaba?Allahtan dört kardeşim var.Keşke dört tane daha olsaydı.Onlar olmasa nasıl atlatılır bu acı bilmiyorum.Geçecek elbet ama sızısı,pişmanlıkları,yaşananamışları içimizi hep sızlatacak.Keşke şöyle olsaydı,keşke böyle olsaydı hiç bitmeyecek.O gece denize gidecekti.Balıkçıdır da benim babam.Anneme saati dörde kur diyip yattı.Annem dörtte kaldırınca kapat gitmeyeceğim demiş.Ya denizde olsaydı.Amcam öyle oldu çünkü.Birlikte balıktayken denizin ortasında babamın kucağında vefat etti.Bu tesellilerimiz var işte.Ama gece kardeşimi kaldırıp ben bunaldıp deyip sonra dur biraz daha duralım kötü olursam gideriz deyişi de pişmanlıklarımız.Biz hiç duymadık.Son konuşmamız da o sabah oldu.Sabah dişlerimi fırçalarken tuvalete kalktı.Sen niye kalktın dedi.Saat sekiz ya dedim ben de.Saatin farkına varamadı demekki.Yarım saat sonra düşmüş.Keşke biraz yüzüne baksaydın diyorum ama nafile.Annem o evde ölmüştü zaten diyor.Hastaneler para kazanmak için tutuyorlarmış.Günahları boynuna.Defnedilirken yüzüne baktım.Sapsarıydı.Offf offf geçecek:KK43:((

:KK43::KK43::KK43: ağlamaktan bişey yazamıycam Aslıcım. Çıkıyorum.

Ablacığım.:KK43::KK43::KK43:

Emel insan nefes alsın da nasıl alırsa alsın diye düşünüyor.Bencilce ama öyle.Hemşirelerin ve doktorun gözünün içine bakıyorsun iyi bir haber duymak için.Tansiyonu bugün normal dense bayram yapıyorduk.Bir de gözlerini açıp bize baksaydı.:KK43:

Müslüm Gürses de ölmüş.Allah rahmet eylesin.Gördüğüm nadir ünlülerden biriydi.Samsun Fuarı olurdu eskiden burada.Bütün ünlüler orada çıkardı.Halam götürmüştü çocukken.Aynı babam gibi olmuş.Tansiyonu düşmüş ve kalbi durmuş.

Aslım, ağlaya ağlaya okuttun. Ah o keşkeler. Allah gecinden versin, ben de bu keşkeleri yaşayıp üzülücem, biliyorum. Bazen annem biriyle telefonda konuşurken sesini kaydediyorum. Birlikte sahura kalkmak, birlikte yemek yapmak.vs., bunlar bir zaman sonra olmayacak. Bunları düşünüp üzülürken yoruluyorum. Psikolojim bozuluyor. Çok şükür ki senin kardeşlerin yanında. Bizde öyle bir bağlılık da yok. Ben yapayalnız kalırım. En kötüsü de bu. Annem benim sesim, nefesim. Allah çok gecinden versin inşallah. Size de çok büyük sabırlar dliyorum.
Müslüm Gürses'in sırtları hep yara olmuş Aslı. 3,5 ay hastanede yattı da ne oldu, ancak acı çekti. Ciğerler gitmiş. Nefes darlığı öyle zor bişey ki. O yüzden teselliniz olsun. Çekmeden öldü. Allah'ın sevgili kuluymuş. Güzel şeylerle hatırlamaya bakın.

İnsan once sevdikleri icin kendine iyi bakmali.saglikta ihmal olmaz.baba tarafim marifet gibi doktora gitmemekle ovunur.ama noldu halam damar tikanikligi sonucu akciger embolisinden oldu.kizlarina dorsan annelerinin hic bir seyi yoktu.bana sorsan resmen kalp vardi damar tikanikligi vardi.dedem de oyle.
Anne tarafimda meraklidir sagliga.ananem ucten az ilac icse mutsuz olurdu.kis gelir balikyagi hapi icer.baharda vitamin alir.kafa hapi derdi bunamayi onleyen vardi bi ilaci.doksan yasinda vefat etti son gecesinde bile bana bir suru tavsiyede bulundu bilmeden.akli hep yerindeydi hatta bizden bile daha iyiydi.doya doya yasadik ananemize.

Hayatta en kotu sey pismanlik ve vicdan azabi.Emelcim biz de yaslaniyoruz.cocukken aile ile birlikte gezilir yemege gidilirdi.buyudukce onlari istemiyorsun arkadaslarla vskit hecirmek hosuna gidiyor.anne baba ile gidince bozulurdum cocuklar gibi mi gezicez diye.simdi onlarla gidilen her yer beni daha mutlu ediyor.o anlari hafizama kaziyorum.
Offfff ya yazarken bile gozlerim doldu.
Emel gencsin ya evlenirsin evleniriz :))) deme oyle yalnizim filan :KK43:( Allah Ayten teyzeye de bizimkilere de uzun omurler versin.Asicim Allah annene kardeslerine sana sabir versin uzun omurler versin hep birlikte .
Muslum baba derken arada kac kisi oldu ama yine ona da sira geldi.severdim kendisini diger arabeskcilere gore.Allah rahmet eylesin

Emel'ciğim evet acı çekmeden gitti.Ama işte gözünü açıp iki kelime edebilseydik.:KK43:Sen niye yalnız kalıyorsun.Bak biz varız burada.Hem Filiz'in dediği gibi evlenirsin belli mi olur.Keşke imkanın olsa videoya da çeksen anneni.Yaşarken birbirimizin kıymetini bilmiyoruz gerçekten.Aman birşey olmaz kafasındayız hep.Ben bu günleri düşünüp hep ailemi mutlu etmeye çalışıyorum.Aldığım bir hediyede onların yüzündeki mutluluğu görmek dünyalara bedel.Bizim de akrabalarla pek aramız yok ama aile olarak içiçe yaşadığımız için birbirimizin yokluğunu hissetmek çok fena.Akşamları ablamın yan binadaki evine bile gitmesini istemiyorum düşün.Böyle olmak da kötü.

Filiz en iyisini yapıyorsun.Ailenle daha çok vakit geçir.İlerde pişmanlıklar yaşamamak için hep yanlarında ol.Ananen ne güzel bakmış kendine.Keşke biz de öyle olsak.

Bu acımızda anladım ki çok güzel komşularımız varmış.Bizi hiç yanlız bırakmadılar.Yemekler,börekler taşıdılar halen de taşıyorlar.Burada konuşmuştuk komşuluk ikram falan.Haklarını yemişim.Hiç ummadığımız insanlar tencere tencere yemek getirdi.Komşular gelip Kuran okudu.Allah razı olsun hepsinden.Bu arada taziye ziyaretinin ne denli önemli olduğunu anladım.Bizde hep annem giderdi.Başımıza gelince anladık insan görmeye ihtiyacımızın olduğunu.Sizin de aklınızda bulunsun ihmal etmeyin.

Bugün buraya lapa lapa kar yağdı.Ama tutmadı tabi.Mart ayı işte dendiği kadar var.

Sizler neler yapıyorsunuz anlatim bakim.Kedilerin iyileşti mi Emel?

Asılı'cım son günlerde sıkca yaptığım şey ağlayıp ağlayıp oturuyorum ne hikmetse şuraya gelip iki kelam etmeği de gönlüm hiç istemiyo.
Yazdıklarınızı okudukca ağlayıp çıkıyorum . Aslında o kadar çok şey var ki rahmetli annemle , pişmanlıklarımla ilgili , Filizcim Bursa'yı niye sevmediğim ..
Hepsi içler, yürek acsısı keşke olmasaydı ,hiç yaşanmasaydı dediğim şeyler.Bir de o kadar çokseverdim ki ben annemi tabi herkes sever annesini ama dokuz yaşında kaybettiğim babın ardında büyük mücadelelerle büyüttü bizi zor şartlarda daha bi kiymetliydi onun bize verdiği emek o nedenle evli çoluk cocuk sahibi olunca annem ölsün derdim hep ancak o zaman dayanabilirim yokluğuna işe güce dalar alışırım yokluğuna böyle düşünürken yatağa düştüğünde yanında olamadım gittiğim zamanlarda hep kısıtlı oldu bi evim var ya dönmek zorundaydım öylede oldu.. Sonra hiç istemediiğm durumlar gelişti nihayetinde öldü anneciğim şimdi rüyalarıma bile gelmiyo :KK43:Belliki çok kırgın bana.:KK43:
Böyle işte şimdi ağlamışım pişman olmuşum neye yarar.

Ablacığım hiç öyle düşünme.Ben hatırlıyorum sen hep gittin annene.Evlenince herkesin kendine göre işi gücü oluyor.Sen istesen de el oğlu istemeyebiliyor.Ama sen gönlünü ferah tut annen kızgın değildir sana.Sen elinden geleni yaptın.

Tamam bu konuyu kapatıyoruz artık yoksa musluklar durmayacak.:KK5: Gelmemezlik yapma abla.:KK19:

Çok sevdiğim bir şarkı.Bu günlerde buna takığım.

[video=youtube;uTqLPkaBEbw]http://www.youtube.com/watch?v=uTqLPkaBEbw[/video]

Hayatta en kotu sey pismanlik ve vicdan azabi.Emelcim biz de yaslaniyoruz.cocukken aile ile birlikte gezilir yemege gidilirdi.buyudukce onlari istemiyorsun arkadaslarla vskit hecirmek hosuna gidiyor.anne baba ile gidince bozulurdum cocuklar gibi mi gezicez diye.simdi onlarla gidilen her yer beni daha mutlu ediyor.o anlari hafizama kaziyorum.
Offfff ya yazarken bile gozlerim doldu.
Emel gencsin ya evlenirsin evleniriz :))) deme oyle yalnizim filan :KK43:( Allah Ayten teyzeye de bizimkilere de uzun omurler versin.Asicim Allah annene kardeslerine sana sabir versin uzun omurler versin hep birlikte .
Muslum baba derken arada kac kisi oldu ama yine ona da sira geldi.severdim kendisini diger arabeskcilere gore.Allah rahmet eylesin
Ben hiç evlenmeyi düşünmedim. Hayatımın hiçbir döneminde, belki inanmazsınız. Çünkü ben yönetilmeye pek gelemem. Kendi kararlarımı hep kendim aldım. Ne istersem onu yapmaya alışkınım. Sevmeden evlenmeyi hele hiç düşünemiyorum. Ama hiçbir şey için de büyük konuşmamayı öğrendim. İnsan neyi yapmam dese, yapacağı tutuyor. Bilmiyorum bundan sonra hayat ne gösterir. Hepimize güzel şeyler gösterir inşallah. Sevdiklerimizle çok güzel ve uzun bir hayat nasip etsin diyelim.

Aslı, komşulara biraz haksızlık mı yapmışız. :26: Babam öldüğünde ben 12 yaşındaıdım. Tam üç ay annem yemek yapmadı. Psikolojisi bozulmuştu. Komşular kahvaltımıza kadar taşıdılar. Şimdi böyle bişey çok zor tabii. İnsana insan lazım. İyi komşu lazım.

Ben hiç evlenmeyi düşünmedim. Hayatımın hiçbir döneminde, belki inanmazsınız. Çünkü ben yönetilmeye pek gelemem. Kendi kararlarımı hep kendim aldım. Ne istersem onu yapmaya alışkınım. Sevmeden evlenmeyi hele hiç düşünemiyorum. Ama hiçbir şey için de büyük konuşmamayı öğrendim. İnsan neyi yapmam dese, yapacağı tutuyor. Bilmiyorum bundan sonra hayat ne gösterir. Hepimize güzel şeyler gösterir inşallah. Sevdiklerimizle çok güzel ve uzun bir hayat nasip etsin diyelim.

.

İnşallah Emel'im hayat hep güzel şeyler nasip etsin geçen gün '' annem sesim nefesim'' sözlerin içimde derin yara açtı keşke diyorum seni yönetecek değilde beraber hayatı yönlendirecek biriyle olabilseydin ne güzel birbirini tamamlayan aşkla yaşayan mutlu çiftler var hani diyorum neden olmasın henüz hiçbir şey için geç değil.:KK16:

Aslı, komşulara biraz haksızlık mı yapmışız. :26: Babam öldüğünde ben 12 yaşındaıdım. Tam üç ay annem yemek yapmadı. Psikolojisi bozulmuştu. Komşular kahvaltımıza kadar taşıdılar. Şimdi böyle bişey çok zor tabii. İnsana insan lazım. İyi komşu lazım.

Ben inanırım.Ben de gençken düşünmüyordum.Ama yaş ilerledikçe yalnız kalma korkusu kaplıyor insanın içini.Benim de bir evim,çocuğum olsun istiyorsun.Sevmek sevilmek,birinin seni düşündüğünü hissetmek istiyorsun.Ama hep saçma sapan insanlar çıkıyor karşına.Ya da genç:)Olmuyor işte.Aşık olsan evlenme cesareti gelir ama aşık olmadan çok zor.

Evet komşulara haksızlık yapmışız Emel.:26:Bir senelik komşularımız bile babamı hiç görmeyen kocalarıyla ziyarete geldiler.Cenaze işleriyle komşumuzun kocası ilgilendi.Arabasıyla ne yapılması gerekiyorsa yaptı biz hiç karışmadık.Gerçekten komşu lazım insana.

Albüm yapıp babamın resmini ekledim buraya.Ama bana arkadaşlık isteği göndermeniz lazım görmeniz için.Herkese açık yapmadım.

X