Hoşbeş Sayfası

Aslıcım bence böylesi ( kih kihh çerçevelisi ay aklıma bi fıkra geldi de))) daha iyi olur filimleri bulma bakımından hiç aramadan şıp diye bulup çıkartırsın sana kolaylık olur
ama bunları düzene sokmak zor tabi yine de sen bilirsin .

Abla zaten ilk resimdeki gibi bizde filmler.Daha düzenli bence de.Hem ben değişikliği hiç sevmem.Bunalıma girerim mazallah.:KK53:Kim aklına soktuysa artık.
:KK47: O fıkrayı da çok merak ettim.))

Bende çıkıyor bu ifadeler.Siz de niye yok ki yahu.:44:

Filiz senin filmi indirdik.Ama altyazısını bir türlü ayarlayamadım.Yarın izleyip yorum yaparım.

Son düzenleme:
Benim patronum bekar ya bu evdekilerin zoruyla kız bakmaya gitmiş.Kız buna beni gezdireceksin,benim ruh halimden anlayıp ona göre davranacaksın,beni hafta da bir balıkçıya götüreceksin falan demiş.Kız da köy kızı.:KK14:Dedim ki ee ne var götürürsün.Ben diyor zaten utangacım götüremem.Diyecektim gezme aşamasında utanırsan yatakta napacaksın.:KK52::KK52::KK52:

Anamm bende de hikaye bitmiyor.:KK52:

Hep ben anlatim zaten.:KK19:

Ablacığım hoşgeldin.:KK16:Hay Allah senin bu doktorun niye yerinde durmuyorki hiç.:KK47:Ama bak diğer doktor umutlu konuşmuş.Bence denemekte yarar var.Sen soğasn suyuna da devam et derim ama ilaçla olmaz.Bu doktorlara da ameliyat demek ne kolay geliyor.Bazıları sırf para için ameliyat diyormuş.Burda bir hastane var.Her gidene ameliyat diyor.Ben umutluyum,ya küçülecek ya küçülecek o kist.:KK76:

Hoşbulduk Asl'cım:) Yavrucuğum kadın cerrah ameliyathanede kesim işi yaptığından belli aralıklarla klinige geliyor.
Siğarta hastanesi olduğundan para için ameliyat dediğini sanmıyorum kaldı ki ikinci giitiğim doktor Özel hastanedeyken kesin ameliyat ol da demedi.
ha haa inşallah canım doğrusu bende de umut belirdi ama küçülür mü ne olur orasını bilemiyorum.Önümüzdeki hafta durumu netleştireyim diyorum arada kalmak ta istemiyorum .
ya ilaç yada ameliyat kesin kararımı vericem inş.

Herkese güzel bir hafta diliyorum .
Görüşmek üzere dostlarım:)))

Günaydın.:KK16:

Emel birşey sordum fikrini yazmamışsın.:KK19: Siteyi sevmediniz mi?Bende çıkıyor simgeler.Ben bayılıyorum bu siteye.

Bana kolay gelsin gidiyorum.:KK43:
Ana, yazdığımı sanıyordum, yazmamış mıyım ayol, ben iyice bunadım. Eski hali daha iyi. Onu diyorsun demi.
Bende niye çıkmıyor simgeler yahu. :KK43:

Filiztoşum, senin klavyede bir sorun mu var. Benim yazılardan beter olmuş. Birand'a ben de pek üzüldüm, kaçıncı ağllattı beni adam. Ama zamanında az densiz laflar etmediydi, PKK nın ekmeğine yağ çalar cinsten. Biraz onlara sempatik bakıyordu. Bu da bir gerçek.

Bundan birkaç ay önce çamaşır makinemiz bozulmuştu.Tamire gelen servisten de memnun kalmayıp şikayet etmiştim netten.:KK14:Devamlı benden film alan ve sevdiğim bir müşterim vardı.Konu açıldı ne iş yaptığına dair.Ben şu servisin müdürüyüm demesin mi?:KK53:Meğer müşterimi şikayet etmişim.:KK52:
Anam, ee duyunca bişey demedi mi adam?
( Herkese merhabalar=)))

Yavrum ancak gelebildim. perşembe emar sonucunu alıp doktora çıktım baktım yerinde yeller esiyo ekreteri iki hafta sonra burda olacak dedi.
Dün de ikinci gittiğim doktora gittim . Sınırda bir kistiniz var kesin çözüm isterseniz bu alınır yok uğraşırım derseniz ikinci bir emara kadar ilaç veririm belki küçültebiliriz çümkü kistiniz sert değil dedi bende küçülme ihtimali var mı dedim bunu şimdiden söylemek doğru olmaz takipte anlayabiliriz ancak dedi. Ha şimdi bende bi umut belirdi tabi .Şansımı denemekte fayda var diye düşünüyorum. Ama asıl benim kesici doktor ne diyecek . Beklemedeyim şu an anlıyacağınız.
Mukaddesim,ilaçla küçültüyorlarsa, o ilacın da yan etkileri var diye biliyorum. İyice bir sor da doktora. Sen benim otu iç deyorum sana yahu. Testere dişli aslan pençesi. Aynı çay tadında. 1 sabah, 1 akşam tatlı kaşığı kadar. Ölmezsin ya.

Benim patronum bekar ya bu evdekilerin zoruyla kız bakmaya gitmiş.Kız buna beni gezdireceksin,benim ruh halimden anlayıp ona göre davranacaksın,beni hafta da bir balıkçıya götüreceksin falan demiş.Kız da köy kızı.:KK14:Dedim ki ee ne var götürürsün.Ben diyor zaten utangacım götüremem.Diyecektim gezme aşamasında utanırsan yatakta napacaksın.:KK52::KK52::KK52:
Senin patronun sevglisi Ankara'da değil miydi? O önceki patron muydu? Seni alsın. Yanındaki mis gibi kızı bırakıp köylü kızını ne yapacak. Kız da kızmış akıllı bıdık. Öyle olmak lazım. İstemesini bilmek. Onlar kazanıyor hep. Harcıalem olmayacaksın bu hayatta.

Ben simge istiyom yaaaa! Yok bende.

Son düzenleme:
Ahanda, yok. Bağa bir uygulamalı ders ver Aslıtoşum. Ayrıca, buraya serbestçe resim ekleyebiliyor muyuz acep? Misal, Mukaddes'in Cancik'i. :)

Son düzenleme:
Mukaddesim,ilaçla küçültüyorlarsa, o ilacın da yan etkileri var diye biliyorum. İyice bir sor da doktora. Sen benim otu iç deyorum sana yahu. Testere dişli aslan pençesi. Aynı çay tadında. 1 sabah, 1 akşam tatlı kaşığı kadar. Ölmezsin ya.

Tamam Emel'im ilaça karar verdiğimde iyice bi sorarım . Yivrum senin otu bir kaç gün içtim fekat benim kistin şekil şemal değişince korkudan bıraktım.
Şimdi sen iç mi diyorsun tekrar başlıyayım o zaman . Ha ha haaa ölmem dimi?:)))))
Patlasın benim essah doktor da 15 Kasım'da gelecekmiş zaten. O vakte kadar içeyim bari.

Ahanda, yok. Bağa bir uygulamalı ders ver Aslıtoşum. Ayrıca, buraya serbestçe resim ekleyebiliyor muyuz acep? Misal, Mukaddes'in Cancik'i. :)

Ahanda bende de aynen böyle Canceğizim. Aslı'cım bana da ders versin, bende isterim bana neee:))
Senin misallerini yirim bennn:))))))

Bu arada iki gün yokum iş icabı Armutlu'ya gidiyorum aa dostlar !!!!!
Haberiniz olsun dedim.

Hoşbulduk Asl'cım:) Yavrucuğum kadın cerrah ameliyathanede kesim işi yaptığından belli aralıklarla klinige geliyor.
Siğarta hastanesi olduğundan para için ameliyat dediğini sanmıyorum kaldı ki ikinci giitiğim doktor Özel hastanedeyken kesin ameliyat ol da demedi.
ha haa inşallah canım doğrusu bende de umut belirdi ama küçülür mü ne olur orasını bilemiyorum.Önümüzdeki hafta durumu netleştireyim diyorum arada kalmak ta istemiyorum .
ya ilaç yada ameliyat kesin kararımı vericem inş.
Abla doktoru bekliyeceksin başka çara yok galiba.Belki o da ilaç deneyelim der.Ameliyat derse de olur kurtulursun kafana çok takma.:KK19:

Anam, ee duyunca bişey demedi mi adam?

Ben duyunca aaa ben sizden şikayetçiyim dedim.Aklımdan ne geçiyorsa söyleyeceğim ya hemen.:KK1:Niye dedi.Ben de böyle böyle oldu başka servis çağırdık dedim.Tabi şikayet ettiğimi söylemedim ama kesin anladı bozuldu çünkü biraz.:KK1:Başka sevisler birbirini kötüler falan diyince öyledir heralde dedim olayı örtbas ettim.:KK52:

Senin patronun sevglisi Ankara'da değil miydi? O önceki patron muydu? Seni alsın. Yanındaki mis gibi kızı bırakıp köylü kızını ne yapacak. Kız da kızmış akıllı bıdık. Öyle olmak lazım. İstemesini bilmek. Onlar kazanıyor hep. Harcıalem olmayacaksın bu hayatta.

Ben simge istiyom yaaaa! Yok bende.

O eski patronumdu.Sevgilisi değil karısıydı.Adamın evi oradaydı işi burada.:KK1:Kadın nuh dedi peygamber demedi bırakmadı Ankara'sını.:KK52:Beni mi alsın.:KK53:Allah yazdıysa bozsun.:KK37:Hem beden küçük hem de ben onu iki günde boğarım.:KK52:Çok ailesinin ağzına bakan ve pısırık birisi.:KK14:

Dur sizin simgelere bakacağım.Bende hepsi var çünkü.

Bakın sizde simge kullanma işaretli değil.Onu işaretleyip öyle deneyin.

Resim falan ekleyebilirsin sanırım.Herkes ekliyor istediğini çünkü.Özledik çalışmalarını yap ekle de gözümüz gönlümüz açılsın:))

Son düzenleme:
Filiz filmi seyrettim ve Emel gibi düşünüyorum.:KK1:Beni pek etkilediğini söyleyemeyeceğim.Hatta sıkıldım bazen.Sıradan geldi biraz.Ben çocuğun ilk anlattığı hikayeye inandım.Hiç şüpheye düşmedim bile,zaten herşey açıkça ortadaydı.Filmde Gerart Depardieu görünce şaşırdım.Fransa'da vergiler yüksek diye rus vatandaşı olmuş biliyorsunuz dimi.Putin'le el sıkışıyordu:)))O kaplana da çok uyuz oldum nankör hayvan.Bak ben iki sene önce böyle bir film seyretmiştim.O filmden senin bu filmden etkilendiğin gibi çok etkilenmiştim.Adı Yaşam Savaşı.Bu da denizde geçenin karada geçeni.Gerçek yaşamdan alınmaymış.İkinci Dünya savaşında küçük bir kızın ailesini arama çabası.Belçika'dan Ukrayna'ya yürüyerek dört senede ulaşmış.Çok çok etkilenmiştim.Bence sen bu filmi seyret.Biraz bu filmden esinlenme var gibi.Bak afişleri bile benzer.

1358934303907.jpg

1358934349314.jpg

Son düzenleme:
Bakın sizde simge kullanma işaretli değil.Onu işaretleyip öyle deneyin.

Resim falan ekleyebilirsin sanırım.Herkes ekliyor istediğini çünkü.Özledik çalışmalarını yap ekle de gözümüz gönlümüz açılsın:))

O işaretliydi ben denemek için kalırmıştım. Bak yine işaretli, ama olmuyor.

Son düzenleme:
Kürk giymenin utanmazlığı - Mete Kızık

Avrupa'da pasaklıların giysisi olarak tanımlanan “kürk” yeniden yaşantımıza sokulmak isteniyor. Oysa, 1968 Küresel İsyan'la büyüyen hayvan korumacılığı, toplumun geniş kesiminde benimsenmiş, birçok insan kürk ve kürklü eşya kullanmaktan vazgeçmişti.
İnsanlık tarihinde bir zamanlar soğuktan korunma amacıyla gereksinim sayılan kürk, daha sonra sosyal statü, gösteriş aracı olarak kullanıldı.

Doğayı bozma ve ekolojiyi tahrip etmeye dayalı kapitalizm, kürkü önceleri lüks bir tüketim aracı olarak pazarladı, daha sonra yaygın kullanım ve daha büyük pazar derdine düştü.
Bugün yaşantımızın her alanına sokulmaya çalışılıyor. Giysiden süs eşyalarına kadar, hayvan dostlarımız üzerinden geniş hacimli ticaret sağlanıyor...

Özellikle son bir yıldır bazı lüks giyim markaları, mankenler, tanınmış kişiler üzerinden imaj tazelemeye, kürklü giysilerin pazar alanını büyütmeye çalışıyor.

Geçen hafta bir örneğini yaşadık. Genellikle alt kültür kesimin beğenisini kazanan Hülya Avşar, 20 bin liraya aldığı tilki kürküyle “defile” bile yapma utanmazlığını yeğledi. Üstelik Facebook sayfasında tepki gösteren yüzlerce hayvan koruyucusuna “şov yapıyorlar” diye çıkıştı, eleştiri yorumlarını kaldırdı.

Oysa konunun vahşet boyutu var. Milyonlarca canlı katlediliyor.

Sektör o hale geldi ki, bugün özel çiftlikler kuruluyor. Hayvanların derileri için boyun ve bel kemikleri kırılıyor, kimyasallarla zehirleniyor, elektro şok, tel ve gazla boğuluyor, sıcak suda haşlanıyorlar.

Korkunç bir işkence söz konusu aynı zamanda. Çünkü canlı canlı gagalar koparılıyor, boynuzlar, kulaklar, kuyruklar, pençeler kesiliyor...

Ölü hayvan salgıladığı sıvı nedeniyle kürkü değersizleştiğinden, canlı canlı çığlıklar içinde derileri yüzülüyor. Yetmiyor foklarda gördüğümüz gibi canlı canlı derileri yüzülürken bağırmamaları için ağızları kerpetenle kapatılıyor.

Kazlar da yaşarken tüyleri yüzülen canlılardan. Kaz tüyü yorgan, yastık reklamları masumane biçimde bilinçaltımıza sokulmak isteniyor, tatlı, rahat uykunun yolu olarak sunuluyor. Oysa mışıl mışıl uyunsun diye pazarlanan kazların tüyleri, canlı canlı yolunuyor... Sonra o kazın tüyü yeniden çıkıyor, yeniden yolunuyor...

Bu tüketim ve pazarlama çılgınlığını onaylamak, mümkün mü?
Giyilen, satılan, reklamlanan, övülen her kürk, insansızlığın kanıtı değil mi?
Dünyada korunması gerekenler arasında çocuk, hayvan ve doğa ilk sırada gelmiyor mu?
İzmir körfezini on yıllardır zehirleyen, özellikle Şaraphanedeki eski kürk ve deri imalathaneleri ve şirketleri değil miydi?
Buralarda sigortasız, kaçak, asgari ücretin bile altında binlerce işçi çalıştırılmadı mı?
Deri ve kürk sanayinde kullanılan kimyasal atıklar nedeniyle birçok dere, nehir toprak zarar görmüyor mu?

Türkiye'ye her alanda örnek olmasını istenilen İzmir'imizde, hayvan hakları konusunda etkinliklerin öncülüğünü yapan Esin Önder, Şule Baylan, Sibel Altun, Nevcivan Güldaş, Fevziye Özkan, Zehra Betaş, Ömer Kanar, Nebahat Deprem, Sedat Peker ve onlarca insan, dur durak bilmeden çalışıyor, kamuoyunu aydınlatıyorlar. Yarın saat 14.00'de Konak Metrosu önünde yine hayvan hakları yasası için ve kürklere hayır demek için yürüyecekler. Tabii ki ben de orada olacağım....

Son düzenleme:
Emel sayfa yöneticisine mesaj attım.Bakalım gelen cevaba göre bilgilendiririm seni.

Evet ya o kürkleri niye giyerler ki.Sıcak tutuyormuş.:KK47:Zaten zenginsiniz arabadan inip arabaya biniyorsunuz ne üşümesi.Talep olmazsa o hayvanlar da vahşice katledilmez.Hülya Avşar illa aykırılık yapacak ya.Cahil cesareti var kadında.

Mevlid Kandiliniz de mübarek olsun kızlar.

Bugün ablamın misafirleri var.Gelsin kekler,gitsin börekler çörekler.:KK37:

Emel mesaj gönderdim sana.Bir dene bakalım düzelecek mi.

Aslım sağolasın. olmuş olmuş. İmajlardan başka şeylerim de olmuş. Koyu renkli yazamıyordum misal. :KK9:
Orada bir de Gelişmiş Düzenleyici - WYSIWYG Editörü var. O ne işe yarıyor, bir denemek lazım. Bir de resim yollamayı deneyim bakayım olacak mı.
$reklamm (5)1.jpg
cimcik kadar oldu.

Son düzenleme:
Ooo cancikli donus olmus.adam evlendi barklandi simdi bir de cicuk portletir :))
4 gundur Ankaradan arkadasim geldi ozlem giderdik ugrayamadim buraya.
Bu ara hem unlulerden hem de bizim cevremizden o kadar cok olen oldu ki
muslum gursesin durumu da iyi gorunmuyor.Allah sifalar versin.

X