Hollywood Diyeti Deneyimlerimiz

Teşekkür ederim keddenek...
Suyu, sakızı, bitki çayı ne varsa denedim aynen dediğin gibi ama olmadı...
Mantarı ve yumurtayı severim ben ama iyice korktum şimdi:18:

mantarı ben de çok severim normalde, ama yağsız ve tuzsuz cidden mideyi mahvediyo.gözün korkmasın belki sen beğenirsin,damak tadına uyabilir.çünkü bu forumda mantarlı yumurtadan şikayet eden görmedim.bi ben varım sanırım..

midemizi terbiye mi ettik ne:))

Kızlar öğlen yemeğinden sonra bana birşeyler oldu...Deli gibi yemeye başladım ve yedikten sonra da saat 4 gibi ufaklıkla beraber yattım ve tam 4 saat uyudum
Büyük kızım okuldan geldi ve bu arada yemek yedi falan ama ben sonra tekrar yattım...Saat 8de gözümü zor açtım,o da zorla yani
İki yıldır ücretsiz izinde olduğumdan kan tahlili yaptıramıyorum fırsat bulupta...Ama ben artık ciddi anlamda şeker hastası olduğumu düşünmeye başladım...
Yedikçe yiyesimin gelmesi aslında ani hipoglisemi atakları sonucu oluyor sanırım...En yakın zamanda şeker yükleme testi yaptıracağım...Hiç birşey yemediğimde böyle krizler yaşamıyorum evet açım ama daha zinde oluyorum ama bu seferde metabolizmam sıfırlanıyor, kilo veremiyorum....

Neyse tabi ki vazgeçmiyeceğim ve ben bu diyeti tamamlayacağım...
Bozulmuş saymıyorum ve akşam yemeğini atlamış sayıyorum kendimi...

Sizler ne alemdesiniz?

ilk önce tahlillerini bi yaptırsaydın iyice vücudun dengesini bozmasaydın.gerçi bende senin gibiyim bi yedim mi karnım şişene kadar yerdim.sanırım bütün şişmanlar böyle:))
ona bakarsan bende bozdum dün ama hiç bişey olmamış gibi davranıp yoluma devam ediyorum:))

günaydın arkadaşlar...bu sabah moralim bozuldu çünkü 1 kilo almışım.nasıl oldu ne oldu anlamadım.kilo almam da imkansız aç yaşıyorum çünkü.bende ters tepki mi yaptı.iki haftadır 4 kilo yerine 3 kilo vermiş oldum.

Biliyorsun ki vücut dönem dönem su tutuyor. Ondan kaynaklanan ve tartıya yansıyan bir durum olabilir...:26:
Sıvı tüketimin daha az ya da fazla da olmuş olabilir...
Bence 2 haftada 3 kilo vermiş olsan bile bu çok iyi bir rakam,1 ayda 6 kilo eder. Ve de kalıcı ve yağlardan gittiğinin garantisidir...
Lütfen bozma moralini...

Bak beni biliyorsun işte, 18 günde 1.2 kg vermiştim.Spor yapmama ve bu diyete benzer kalori almama rağmen...

Sen 3. haftana başlayacaksın ya şimdi 2 gün meyve suyu tüketiminden sonra bak gör kaç kilo olacak

bende iyice bozmaya niyetlenmiştim ama gaza getirdin şimdi beni:))ama küçük bir tost ve mandalina yemiş bulundum.neyse akşama dengelerim artık...tavuktan dil peynitrinden salatadan sıkıldım artık değişik şeyler yemek istiyo canım.öğlenleri salata bile yiyesim gelmiyo,hiçbişey yemesem daha iyi sanki...neyse 1 hafta daha dişimi sıkacağım bakalım neler olacak.

Çok iyi yapmışsın ...Bünyen tost ve mandalinayı görünce kendine gelmiştir kesin...
Sana artık direnmekten vazgeçecek...

Vallahi canım ben küçük değişiklikler yaptım kendime göre,gerekirse yapacağız tabi her bünye farklı..
Mesela ben bugün kahvaltıma 1 haşlanmış yumurta ekledim 3.günün kahvaltısında olduğu gibi...Çok iyi geldi tokluk hissi çok önemli malum diyetlerde...
Öğlen yeşil salatama da yeşilliklerin yanına küçük bir havuç rendeledim...Napayım dün çok kötüydü tok tutan hiçbirşey yoktu beni...Dünkü gibi deli gibi yemektense 100-150 kalori daha fazla alırım daha iyi valla...Şuanda da öyle tokum ki anlatamam hiç bir şey yemek istemiyorum...Akşama da metabolizmayı çalıştırmak için menüdeki gibi proteine denk birşey yerim belki...O da sanırım yoğurt olabilir...:26:

Bence zaten bu diyette en çok kilo kaybı yaşatan ilk 2 günkü detoks...Sonrasında da düşük kaloriyle kilo kaybını koruyorsun gibime geliyor...

Canım biraz uzun olucak yazıcaklarım ama senelerdir ailesinde sekerle hatta insülinle uğrasmıs insanların icerisinde artık her seyi öğrenmiş ve genlerden sakınmak icin uğrasan biri olarak sana ufak bir tavsiye vermek istedim eğer dinlemek istersen..

Bu yasadığın durum genelde bütün diyet yapanlarda oluyor ve malesef azimle baslanan diyelerin il gün kilo verdikten sonra en fazla 3 gün sürmesinin sebebi bu yaşadığın durum..
Bu durum çoğu zaman vücudunun kendi savunma silahlarını ortaya cıkarmasından ibaret, yani yemeğini gayet normal hatta fazla fazla tam da vücut yağlarının sevdiği gibi bol yağlı ve kalorili ama besin değerleri düşük gıdalara alısan vücut ilk iki gün birden bire her sey elinden alınıp sadece sıvı girişini fark ettiğinde, seni kandırmak icin ilk önce ödemleri yani daha önceden ileride lazım olur diye vücudunda tuttuğu suları (selülit, ödem, bloke lenfler vs.) bir mıktar dısarı atıp kilo verdiğine inandırmaya calısır.

Bu yüzden ilk iki gün cok fazla ve ani kilo kaybı yasanır, ücüncü gün ise sulardan daha fazla veremeyeceğini fark eden bünye kaslardan vermeye baslar(sağlıksız diyetler ve tek tip otcul beslenme ağırlıklı diyetlerde yasanan kas erimeleri) bu yüzden diyetin ücüncü gününe mutlaka tavuk ya da balık (protein), peynir(mayalanmıs kalsiyum), koyu yesil yapraklı bitkiler(demir), birlikte alınacak sekilde ve en önemlisi bunları tetikleyecek C vitamini (limon) olacak sekilde bir diyet menüsü olması mutlaka gerekir, eğer bu yoksa mutlaka kırmızı et grubundan ızgara seceneği ve yesil yapraklar olmalıdır. Eğer bunlar bulunmuyorsa yapılan bir şok diyettir, hızlı kilo kaybı uğruna kısa dönem 3 - 7 gün arası sadece kas ve su atımını sağlayacak aciliyetler icin(bikini, düğün, nişan, davet) yaptıklarımızdır.(3 günde 3 kilo vs diyet bicimleri)

Eğer bundan harici, daha az önce yiyip de "ohh gayet doydum, tokum" die hissederek kalkıp, 10 dakika gecmeden "aclıktan ölüyorum Allah'ım, gözüm karardı ! "diye yemeğe saldırma ihtiyacı hissediyorsan bu yine de seker olmayabilir. Sana tavsiyem bir dahaki sefere o yakın zamanda gelen aclık krizini gecirmek icin yanında kücük tam tahıllı cikolatalı light bar'lar oluyor 70-90kalorilik sekerli ve meyeli.. Onlardan bulundur ve gözün döndüğünde onu ye. Eğer kriz gidiyorsa o zaman sekerden süphelenebilirsin, cünkü seker hızla kana karısır ve yükselir.. Ama 2.3.4. cikolatalı barı da yemek hatta yemek yemek icin istahın kabarıyorsa vücudun beyninle savasıyor arkadasım.

İlk önce ediğim gibi kendini bir hafif cikolatalı barla dene .. Her seye rağmen icin rahat değil mi, git seker ve kolestrolünü de mutlaka beraberinde ölçtür canım..

Sakın bozma canım benim, sen bize ilham kaynağısın.. :103:

Kendi adıma, bugün 6. günüm ve ben hala takılı kaldım kilomda biliyorum ki sular ve ödemler gidince bünye kilo vermede yavaslamaya basladı ve ikinci hafta yine hızlanıcak.. Ama ikinci haftaya kadar dayanmak mesele ve ne zaman aklımdan cips, patlamıs mısır, fast food gecse ve iyi dayandım ya 6 gün yeter desem, seni düsünüyorum ve senin gibi 1 aya tamamlamak icin azminden güc alıyorum. Belki söylediklerim sacma gelicek ama durum bu..

Tekrardan dengelemene ve devam etmene sevindim, egotrik'in de bu durumda desteği en güzel kanıt olmus diyetin neden tek basına yapımaması gerektiğine ve arkadaslara ihtiyac duyduğumuza..

kesinlikle tek başıma yapsaydım bu diyeti bugün tamamen bozmuştum.diyet yaparken destek şart..bu bir kere daha kanıtlandı.ikinci haftamı hiç kilo vermeden kapatmış olacağım hatta 1 kiloda almış olarak..nasıl aldıysam o 1 kiloyu hala bi muamma..
aslında tavuk ve balık yerine akşamları yağsız yoğurt yesek nasıl olur acaba.bilirsiniz ki yoğurtun yağ yakma özelliğide vardır.hatta bunu discoveryde deneyle açıklamışlardı.adamın birine 1 hafta boyunca diyet listesi verdiler.2. haftada bu listeye yoğurt eklediler.ikinci hafta yapılan ölçümlerde 1 haftaya göre vücuttan atılan yağ oranında baya fark vardı.ben çok fazla tavuk yiyemem kokar bana hep.kırmızı etide yiyemem sırf bu yüzden isveç diyetini 6. günde bırakmıştım.şimdi ise listeye birebir uyamasamda listeyi aşmıyorum.

Evet destek çok çok önemli...Her sabah şöyle mükellef bir kahvaltı yapayım düşüncesi varken, dur önce bir nete gir bak bakayım kızlar ne yapmış diyorum...o düşünceler gidiveriyor...
Dünkü mantar yumurta güme gitti canımMalum dün öğlen çok yemek yiyince akşamı atlama kararı aldım...

Bu akşam da 1-2 kaşık yoğurt yedim canım yemek istemedi...Proteini de yumurta, peynir gibi besinlerle dengelemeye çalışıyorum işte...
Şimdi sporumu yapacağım ..3 gündür çok saldım kendimi...Sporsuz olmaz bu iş değil mi?

Evet o programı ben de izlemiştim o yüzden muhakkak öğünlerimde yoğurt tüketmeye çalışıyorum...Ama yoğurt aslında kalsiyum açısından zengin...Kilo vermede kalsiyum alımı önemli...Protein için ise tavuk ve balık yerine en yakın seçenek yumurta hatta sadece beyazı...İstersen bir de öyle dene...

Canım açıklamaların için çok teşekkür ederim...Ben daha önce tahlillerimi yaptırmıştım zaten..HgA1c sınırdaydı (açlık ve tokluk kan şekerim normal olsa da )...Aile de herkes aynen seninkiler gibi diyabet hastası...Ben de o yüzden dikkatli olmaya çalışıyorum...malum kilolar tetikleyici bir etken diyabette..Doktorda şeker hastası olmamam ve insülin direncimi kırmak için diyet yapmamı önermişti...fakat iştah var ya şu iştah, dengeli beslenme belli bir yere kadar hikaye oluyor onun yüzünden...Kısır döngü işte...Kilo verip kırmak lazım bu döngüyü...

O dediklerinin her ikisi de var ben de canım...Yedikten sonra rahatlıyorum kriz geçiyor ama sonra da hep daha fazlasını yemek istiyor
Anlayacağın gözüm doymuyor

günaydın kızlar...ben akşam yemeğimi şu şekilde yapayım o zaman; bi akşam yağsız yoğurtlu haşlanmış brokoli yada brüksel lahanası,diğer akşamda yumurta ve yine haşlanmış sebze.ben her akşam yoğurt yiyen bi insandın çünkü her yemeğin yanında yerdim.çok arıyorum o yüzden.ama bu şekilde daha istikrarlı olabilirim sanırım:)zaten sabah ve öğlen belli,onlarda bi problemim yok.bu şekilde yapayım bakalım nasıl sonuç alacam.bi iki meyve de eklesem iyiydi ama iyice listeden sapmış olurum.meyve için 2 hafta daha dişimi sıkacam artık:)meyve suyunun pek yararı olduğunu düşünmüyorum %100 olsa da...

Günaydın kızlaarr..

Valla iyi düşünmüşsün canım ya ben de sana katılıyorum %100 iciyorum ama hic de %100 falan olmadığını hazır konsantreden elde edildiği %100 diye bahsettikleri tek kısmın da icine ilaveten seker koyulmadığı konsantrenin kendi sekeriyle olduğunun farkındayım..

Meyve yemek yerine sıkma meyve suları yapan bir ye varsa orda greyfurt-armut ya da havuc-limon yaptır derim, meyveden alman gereken cok önemli vitamin var.. C vitamini. Allah korusun bağısıklığın cöker buluta, neme hasta olursun..

Benim de bugün 7. gün.. İlk haftayı sağ sağlim tamamladım, vay be..

Aslında pek sağ salim değil, bişy itiraf ediyim dün 6 tane fındık yedim ..

Birebir aynıyız desene.. :97:

Son düzenleme:
6 fındık nedir ki..o kadar olur.sen sanırım yarın sabah tartılacaksın.merak ediyorum bakalım ilk hafta sen ne kadar vermiş olacaksın:))
sanırım elma limon yapabilirim evde ama elmanında o yoğunluğunu sevmiyorum.artık bunun içinde dişimi sıkarım.herşeye diş sıkar oldum iki hafta sonunda kilo ile dişlerde gidecek sanırım:))

Ahahahaha alemsin yaa

ne biliyim baya yağlı bi kuruyemiş olduğu icin pişman olmadım diyemem ama onu yemesem patlamıs mısıra dalıcaktım, ac gözlülüğümü def etmek icin bari dedim faydalı olsun.. :18:

Çok heyecanlıyım, sıkısıp kaldığım kilodan inebilcek miyim acaba.. Dün en son tartıldığımda hala 73.300 düm, bugün tartımıcam, yarın bari 300 gram vermiş olup düz hesap 73 görebilsem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…