Hollywood Diyeti Deneyimlerimiz

roxalanne ne durumdasın canım?yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin sayılır.yarın sabah ki kahvaltıyı bi düşün,çok güzel olacak:))

Merhabalar bayanlar...
Ben de bugün başladım bu diyete...
Son 1 haftadır okuyordum bu konuyu ve dün 2,5 haftadır diyet ve spor yapmama rağmen sadece 1 kilo vermem sebebiyle bu diyete başlama kararı aldım...
Yaptığım diyet katı bir diyet aslında ama daha önce yaptığım diyetler nedeniyle metabolizmam iyice sıfırlandığı için çok zor kilo veriyorum...
Okuduğum yorumlar beni heveslendirdi ve denemek istedim...Aslında bu listedekilerden daha az yiyordum yaptığım diyette ama çok heveslendim ve devam edebilmek için biraz kilo verip motivasyonumu kaybetmemek istiyorum...

Geçen gün annemlerde tartıldığımda 76.7 çıktım (anneminkiyle benimki aynı tartıyor).
Evdeki tartının pili bitti ve ben de her daim tartılıp moralimi bozmamak için pil almıyorum :)
O yüzden kilomu 76.7 olarak kabul edip başladım bu diyete...
Umarım ben de sizler gibi iyi sonuç alırım...
Görüşmek üzere...

İlk günüm iyiydi biraz baş ağrısı oldu o kadar, daha öncesinden sıvı diyetler yaptığım için sorun olmuyor...
Umarım sonrası da güzel geçer...

Herkese iyi geceler...

Günaydınnnnnnnnnn...

Bugün 2. günüm ve kendimi iyi hissediyorum şimdilik.
Tabi canım devamlı birşeyler yemek istiyor o ayrı...
Zaten bu devamlı yeme isteği beni bitiriyor..
Tok bile olsam yemek istiyorum.Nasıl bir psikolojidir anlamadım.Artık neyi doyurmaya çalışıyorsam içerde bi yerlerde,ne doymaz şeymiş!!!

Neyse, bakalım sonrası nasıl olacak...

bende senin gibiydim aynı.karnımın doyması bile kesmezdi beni illa tıka basa hiç nefes alamayana kadar yerdim.ama şimdi hiç aklıma gelmiyo artık rahatım.sanırım mide cidden küçülüyo.ilk 2 günden sonra iştah kesiliyo 3. gün de akşama doğru biraz acıkmıştım o kadar.şimdi hiç açlık hissetmiyorum bile.benim bu diyette tek şikayetim hiç meyve olmaması.ben sürekli meyve yiyen bi insandım ama artık yiyemiyorum.1 ay dolsun ondan sonra inşallah...

bende senin gibiydim aynı.karnımın doyması bile kesmezdi beni illa tıka basa hiç nefes alamayana kadar yerdim.ama şimdi hiç aklıma gelmiyo artık rahatım.sanırım mide cidden küçülüyo.ilk 2 günden sonra iştah kesiliyo 3. gün de akşama doğru biraz acıkmıştım o kadar.şimdi hiç açlık hissetmiyorum bile.benim bu diyette tek şikayetim hiç meyve olmaması.ben sürekli meyve yiyen bi insandım ama artık yiyemiyorum.1 ay dolsun ondan sonra inşallah...

Umarım benim de canım bişey istemez...Meyveyi aramam ben canım o yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum...Sırf sağlıklı beslenme adına meyve yiyorum günlük hayatta o da nadiren...
Ya da diyet yaparken tatlı krizini önlemek için meyve salatalı yoğurt yiyorum...

1 ay yapmayı planlıyorsun demek, yanılmıyorsam 2. haftayı bitirmene az kaldı...Hedef kilon ve boyun kaç acaba?

Benim boyum 161cm ve kilom 76...İlk etapta 70 ve sonrasında da 65 olmak istiyorum.Ben ortalama 64-68 kilolarda oldum, bir kaç kez 60 oldum ama uzun sürmedi..Anlayacağın her daim tombuldum:)Ama hep 55 olmak istemişimdir ama o kiloyu orta 1 ya da 2 de gördüm sanırım ilk ve son kez:)))

İkinci çocuğuma kilolu hamile kaldım (73), hamilelik kilomu versem bile hamile kaldığım kilonun altına inemedim..Aslında indim ama stres ve yoğunluktan çok etkilenen bir tipim ben...Birkaç işi birden yapamıyorum yani...69a kadar inmiştim mayıs ayında ama sonra bıraktım ders, tez derken odaklanamadım diyete...Derslerde, sınavlarda,tezde bitti çok şükür ama bu son 4 ayda oldum yine 78 :KK43:...
Bıktım vallahi bu kilolardan ve bu dalgalanmalardan...Ücretsiz izindeyim şuan ve 6 ayım var işe başlamaya ,başka da önemli bi işim yok artık..Sadece diyetime odaklanmak ve şu kiloları vermek istiyorum...Eskiden 65 i beğenmezdim ama o kiloya hasret kaldım valla..."Beterin beteri var" diye boşa demiyorlar...

Kusura bakma canım çenem düştü..Umarım sıkmamışımdır seni.çok sıkıntılıyım da anlatasım gelmiş...Görüşmek üzere...

yok canım niye sıkılıyım çok konuşmandan,sonuçta hepimizin derdi aynı.benim boyum 160 kilomda 63 ile başladım şimdi 59 oldum.hedefim 53 olmak bakalım neler olacak göreceğiz.ben 1 ay sınır koydum ama sanırım sürekli bu şekilde beslenebilirim.aslında callatenics de yapmak istiyorum ama ufak oğlum müsade etmiyo hemen üstüme çıkıyo etrafımda dolanıyo.vücudu çok sıkılaştırdığı için callanatecsi seçtim.o yüzden 53 kiloyu hedef koymuştum.inşallah başlayacam yarın.birebir tam olarak uymuyorum aslında.mesela geçen gün küçük bi tost yedim saat 4.5 gibi akşamda bişey yemedim artık.bu şekilde dengelemeye çalışıyorum.ama asla sabah öğle akşam öğünlerini yiyip aralarda bişey yemiyorum.

yok canım niye sıkılıyım çok konuşmandan,sonuçta hepimizin derdi aynı.benim boyum 160 kilomda 63 ile başladım şimdi 59 oldum.hedefim 53 olmak bakalım neler olacak göreceğiz.ben 1 ay sınır koydum ama sanırım sürekli bu şekilde beslenebilirim.aslında callatenics de yapmak istiyorum ama ufak oğlum müsade etmiyo hemen üstüme çıkıyo etrafımda dolanıyo.vücudu çok sıkılaştırdığı için callanatecsi seçtim.o yüzden 53 kiloyu hedef koymuştum.inşallah başlayacam yarın.birebir tam olarak uymuyorum aslında.mesela geçen gün küçük bi tost yedim saat 4.5 gibi akşamda bişey yemedim artık.bu şekilde dengelemeye çalışıyorum.ama asla sabah öğle akşam öğünlerini yiyip aralarda bişey yemiyorum.

Umarım hedefine ulaşırsın canım, az kalmış zaten:)ve de 1 ay dolduğunda ulaşacaksın gibi görünüyor...
Ben Leslie ile evde yürüyorum, küçük kızla dışarı çıkamıyorum...Dışarıda temiz havada yürümek en iyisi ama hiç yoktan iyidir..
Ben geceleri yapıyorum metabolizmam hızlansın diye.3 millik videoyu yapıyorum şuan için...Kızlarımda benimle beraber yapıyorlar ilk başta çok dolandılar peşimde ama sonra onlarda alıştılar ve peşimde dolanmaktan vazgeçtiler..Benimle pek ilgilenmiyorlar artık ya da bana eşlik ediyorlar..
Callanatecsi çok duydum ama hiç incelemedim bu nedir diye?Merak ettim bak yine, bi bakayım neymiş...

Günaydın...
Bugün 3. günüm ve kahvaltı yaptığım için çok mutluyum...Sadece 1 dilim ekmek yedim o da yeterli geldi zaten...

Bir şey sormak istiyorum sana.Geç kalktığım için kahvaltımı geç yaptım dolayısıyla.Öğle ve akşam yemeğini birleştirsem mi ya da birini atlasam mı diye düşünüyorum...Malum en geç 6 da yenmiş olması deniyor ya . Tereddütte kaldım yani...

Daha önce ki diyetimde en geç 5 e kadar yiyordum yani 2 öğün yapıyordum ve o saatten sonra hiç bir şey yemiyordum ve geceleri de 45 dk spor yapmama rağmen 18 günde 1 kilo kadar anca verdim...

Sanırım bünyeyi şaşırtmak için 3 öğün yapmalıyım...
Kendim sorup kendim cevaplıyorum, bakar mısın:))

bence öğün atlama canım.üç öğün diyorsa üç öğün yemelisin.iki öğün ile metabolizmanı iyice yavaşlatma derim.zaten düşük kalorili bi diyet,daha da az kalori alırsan zararlı olabilir heralde sonuçta uzman değilim sadece kişisel görüşlerim..

Teşekkür ederim canım ...
Dediğin gibi öğleni atlamadım ve saat 3 te yedim salatamı.Zaten atlayabilecek gibi değildim çok acıkmıştım...Ben, yedikçe yiyesi gelenlerdenim de...
Artık 6 da akşamı yaparım...Yoksa öğünler arası çok yakın olacak...Bugün böyle geçsin bakalım...Nasıl olsa yarın kızın okulu var erken kalkacağım...Hafta içi daha düzenli olurum...

Bakalım yarın sen ne alemde olacaksın, merakla bekliyorum kilonu:26:

ben hala 59 da takılı kaldım değişmedi daha bu hafta.63 ile başlamıştım zaten 4 kilo ilk hafta gitti.ama bu hafta hala tık yok:))
bakalım sen mantarlı yumurtayı yedikten sonra nasıl hissedeceksin:))ben iki gün kendime gelemedim,midem çok kötü bulanmıştı.artık yemiyorum mantarlı olarak,sadece 2 yumurtayı haşlıyorum o kadar.

roxalanne ne durumdasın canım?yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin sayılır.yarın sabah ki kahvaltıyı bi düşün,çok güzel olacak:))

Buün 5. günümdeyim canımcım ve o kadar iyiyim ki cok şükür.. :nazar:
Kilo veriyorum, mutluyum, aç hissetmiyorum ilk iki gün kadar, hatta o iki dilim ekmek arası kücücük sandwich beni öyle bir doyuruyor ki .. İlk başladığımda 76 kiloydum, bu sabah tartıldım 73.3 çıktı, 5 günde 2 kilo 700 gram vermişim, internete giremedim canım ya gec cevap yazabildim o yüzden, özür. :KK54:

Sen ne yaptın ?

Son düzenleme:
ben hala 59 da takılı kaldım değişmedi daha bu hafta.63 ile başlamıştım zaten 4 kilo ilk hafta gitti.ama bu hafta hala tık yok:))
bakalım sen mantarlı yumurtayı yedikten sonra nasıl hissedeceksin:))ben iki gün kendime gelemedim,midem çok kötü bulanmıştı.artık yemiyorum mantarlı olarak,sadece 2 yumurtayı haşlıyorum o kadar.

Merak etme kesin kilon inecektir. Muhakkak ki belli kilolarda vücut direnç gösteriyor.Ama sonuçta sen kazanacaksın:)
Bu mantarlı yumurta beni korkutmaya başladı valla:) Sanırım yumurta ve mantarı ayrı ayrı yapıp yiyeceğim:)

Kilo veriyorum, mutluyum, aç hissetmiyorum ilk iki gün kadar, hatta o iki dilim ekmek arası kücücük sandwich beni öyle bir doyuruyor ki .. İlk başladığımda 76 kiloydum, bu sabah tartıldım 73.3 çıktı, 5 günde 2 kilo 700 gram vermişim, internete giremedim canım ya gec cevap yazabildim o yüzden, özür. :KK54:

Sen ne yaptın ?

5 günde çok iyi kilo vermişsin, tebrik ederim...

3. günüm iyi sayılırdı. Gece açlık krizi geçirdim resmen. 10 tane kadar fındık ve badem yedim...
Ama yemeseydim uyuyamayacaktım o derece. Dediğim gibi ben ne kadar az yersem o kadar rahatım. Yiyince de sonuna kadar maaşallah...
Bugün 4. gün ve umarım daha rahat geçer...
Bu arada ben 2 gecedir spor yapamıyorum saat 10 da uykum geliyor hemen ve elim ayağım tutmaz oluyor.Sanırım enerjisiz kalıyorum.
Dün annemlere gittim ve gitmişken tartıldım. Akşam akşam 75,7 çıktım...Bence 3 gün için çok iyi bir rakam 76.7 ile başladığımı düşünürsek...

Sen ne yaptın ?

devam etmene çok sevindim..bu diyet insanı garip bi hale sokuyor dimi ? mesela miden açlıktan guruldarken canın bişey yemek istemiyor vede onunda üzerine 1 bardak su içince hepten tok hissediyorsun...

3. günüm iyi sayılırdı. Gece açlık krizi geçirdim resmen. 10 tane kadar fındık ve badem yedim...
Ama yemeseydim uyuyamayacaktım o derece. Dediğim gibi ben ne kadar az yersem o kadar rahatım. Yiyince de sonuna kadar maaşallah...
Bugün 4. gün ve umarım daha rahat geçer...
Bu arada ben 2 gecedir spor yapamıyorum saat 10 da uykum geliyor hemen ve elim ayağım tutmaz oluyor.Sanırım enerjisiz kalıyorum.
Dün annemlere gittim ve gitmişken tartıldım. Akşam akşam 75,7 çıktım...Bence 3 gün için çok iyi bir rakam 76.7 ile başladığımı düşünürsek...

egotrikcim azmine hayran kaldım.umarım hep böyle gider.ben bu gibi küçük açlık krizlerinde hemen su içiyorum kesiyor beni yada sakız çiğniyorum..
sana bu akşam ki mantarlı yumurta bol şans diliyorum:)

egotrikcim azmine hayran kaldım.umarım hep böyle gider.ben bu gibi küçük açlık krizlerinde hemen su içiyorum kesiyor beni yada sakız çiğniyorum..
sana bu akşam ki mantarlı yumurta bol şans diliyorum:)

Teşekkür ederim keddenek...
Suyu, sakızı, bitki çayı ne varsa denedim aynen dediğin gibi ama olmadı...
Mantarı ve yumurtayı severim ben ama iyice korktum şimdi:18:

devam etmene çok sevindim..bu diyet insanı garip bi hale sokuyor dimi ? mesela miden açlıktan guruldarken canın bişey yemek istemiyor vede onunda üzerine 1 bardak su içince hepten tok hissediyorsun...

Evet canım yaa..
Bazen diyorum öğlen yemiyim ya kim uğraşıcak simdi salatasıyla şeyiyle.. Sonra karnım gurulduyo hemen kosturup yiyiorum ve sanki oturup koca bir tabak dolusu yemek yemiş gibi hissediyorum o bir porsiyon salatayla.. üzerine de bir bardak su ve ıhlamur.. Ohh..

Ama şunu fark ettim bu diyetle şükretmeyi öğrendim.. Allahın verdiği bütün berekete.. Benim icin hem ruhen hem de fiziken bir ders oldu, huzurluyum o yüzden..

Son düzenleme:
X