Hiç paranızla rezil oldunuz mu?

hayır parasıyla burda yaptırmak istiyorum deseydiniz?
Kadına inatla ne kadar olduğunu soylememisler. Yanlış yönlendirmişler. Resmen eksik bilgi verip, konu sahibi yerine karar vermişler.

Konu sahibi hamileyken bu çok olur. Senin yerine hemşiresi doktoru karar verir. Halbuki olması gereken seni düzgünce bilgilendirmelerı. Özel hastanedeki şahıslara çok sinir oldum. Sen kimsin ki benim testi ödeyip odeyemeyecegimi soruyorsun. Belki sgk karsiliyordu bile bu kadar başkasına yönlendirme yok sen sağlık ocağına falan git demeler çok garip geldi.

Ayrıca herhangi bir resmi ya da özel kurumda gebelik testi yaptirdiginizda sağlık ocaklarının kullandığı sisteme uyarı düşüyor.

Maalesef sağlık bakanlığı aile hekimliği sistemini böyle kurdu. Yılda 2 kere zaten korunma yönetimyle ilgili arıyoruz, sağlık ocağına başvuru yapılmaz ise. Kadın izlem yaparken de hatırlatıyoruz. Daha da üzerine haber vermeyen, kaçan, ilgilenmeyen, engelleyen.. Ve daha neler neler. Bakanlık başvuru olmadığında sadece sağlıkçıları sorumlu tutuyor maalesef.
Sustummm...
beni arayıp sordular mesela. Evliymişsiniz gebelik var mı diye
Mecbur birakilmislar resmen

Oyle deme. Parayi sorun etse özele gitmezmiş. Parasi neyse soylesinler odeyecekmis ugrastirmasinlar insani. Onlar kim ki konu sahibine odeyebilecek misin diye soruyor!!! Konu sahibinin yaninda esinin kredi karti ve 100tlsi var yaniii. Sanki odeyemeyecek. :KK70:
Çok çirkin bir yorum. Sizin için 100 lira para olmayabilir ama bazı insanlar için fark yaratıyor o paralar. Kadın devlet hastanesine değil etinden dişinden arttırıp biraz daha düzgün bir muamele görmek belki biraz konfor için özel hastaneye gidiyor. Hem saçma muamele ile karşılaşıyor hem de git gel git gel yaptırıp kadını yoruyorlar. Siz de hamile kadına niye bi kadar hirslandiniz. Kadınin belli ki maddi gücü az. orada muhtemelen asgari ücretle çalışan sizlerin asistan dediginiz görevli bile kadına odeyebilecek misin diye sorma cüretini göstermiş. Siz de bu edepsizliği normallestirip surduruyorsunuz üstüne bir de alay ediyorsunuz. Tebrikler.

Canınızı sıkmayın. Nankör insanlar hayatta herkesin başına gelebiliyor, edepsiz, kendini bilmez insan çok. Ama bir insana yardım etmek, bir hayat kurtarmak, yardımınızdan alacağınız bir hayır duası yeter. Sağlık çalışanlarının görevi çok ulvi bence, kolay bir iş de değil. Ben kendi adıma size teşekkür ediyorum, hizmet aldığım herkese de teşekkür ediyorum, hallerini hatırlarını soruyorum, kolaylıklar diliyorum. Ona göre de davranılıyorum, kimseden abuk, ters bir tepki görmedim bugüne dek.
Tesekkur ediyorum ... kimse durduk yere kimseyi terslemez bence

Çok çirkin bir yorum. Sizin için 100 lira para olmayabilir ama bazı insanlar için fark yaratıyor o paralar. Kadın devlet hastanesine değil etinden dişinden arttırıp biraz daha düzgün bir muamele görmek belki biraz konfor için özel hastaneye gidiyor. Hem saçma muamele ile karşılaşıyor hem de git gel git gel yaptırıp kadını yoruyorlar. Siz de hamile kadına niye bi kadar hirslandiniz. Kadınin belli ki maddi gücü az. orada muhtemelen asgari ücretle çalışan sizlerin asistan dediginiz görevli bile kadına odeyebilecek misin diye sorma cüretini göstermiş. Siz de bu edepsizliği normallestirip surduruyorsunuz üstüne bir de alay ediyorsunuz. Tebrikler.

Orada sigortanin karsilamadigini belirtmesi, ödeyip odeyemeyecegini sormasi konu sahibini aşagilama amacli oldugunu dusunmuyorum. Bazilari belirtiyor ki fatura cıkınca sonradan sıkıntı yaşanabiliyor şahit oldum. Buna alinip gereksiz tepki vermese belki o kişi konu sahibini basindan atmayacakti. Benim kizdigim şey çalişanlara karşı "parasi neyse soyleyin, parasi neyse veririm" tarzı cümleler.
Git gel yapmasi da kendi problemi cunku kendini ifade etmiyor, kavga cikmasin diye birsey demedim gittim diyor. Niye kavga ciksin? Burada yaptiracagim dediginde yaka paca disari mi atacaklar. Ucretsiz diye yonlendiriyorlar konu sahibi de gidiyor yani.

Kadına inatla ne kadar olduğunu soylememisler. Yanlış yönlendirmişler. Resmen eksik bilgi verip, konu sahibi yerine karar vermişler.

Konu sahibi hamileyken bu çok olur. Senin yerine hemşiresi doktoru karar verir. Halbuki olması gereken seni düzgünce bilgilendirmelerı. Özel hastanedeki şahıslara çok sinir oldum. Sen kimsin ki benim testi ödeyip odeyemeyecegimi soruyorsun. Belki sgk karsiliyordu bile bu kadar başkasına yönlendirme yok sen sağlık ocağına falan git demeler çok garip geldi.
Konu sahibi hiç sormamış ki direkt söyleneni yapmış. Çalışanlar bilgilendirdiğinde "Ücreti nedir öğrenebilir miyim buraya kadar geldim burda yaptırayım" dese adamlar hayır sağlık ocağında bedava yaptıracaksın demezdi.

Bazı özel hastaneler cidden para harcatmamak için özellikle uğraşıyorlar. Fahiş fiyatlı diye adları çıksın mı istemiyorlar çok iyi niyetli çalışanları mı var başka birşey mi bilmiyorum ama yakın zamanda bana da bir benzeri oldu.

Yorgun hissediyorum vitamin değerlerime filan baktırayım diye dahiliyeye gittim. Özellikle d vitamini değerlerimi merak ediyordum onu da söyledim doktora yok yazmadı. Onu bir dahaki geldiğinde yazarız ben şimdi bilmemne testini de ekledim listeye fazla maliyetli olmasın dedi.

Ne eklediği testin ne d vit testinin fiyatını bilmediğim için 'hahayt neyse öderiz para mühim değil' moduna giremedim açıkçası. Hatta korktum kimbilir nasıl şişirdi faturayı diye. Sonra bi baktım toplam test sonuçlarının gayet makul bir fiyatı var hemen hepsini sigortam karşılıyor zaten. Eklediği test de 20 tl filan tutmuş.

Yani çok sinirlenilecek birşey değil belki hatta iyi niyetli bir davranış ama direk fiyat verseler bilirsin o parayı oraya harcayıp harcamayacağını.

Konu sahibi hiç sormamış ki direkt söyleneni yapmış. Çalışanlar bilgilendirdiğinde "Ücreti nedir öğrenebilir miyim buraya kadar geldim burda yaptırayım" dese adamlar hayır sağlık ocağında bedava yaptıracaksın demezdi.
Ücreti sordum arkadaşlar.Sabahtan beri yorumları okuyorum.Sinirliyken yazmıştım bu konuyu bayağı yorum var yani bileydim böyle bi konu açmazdum da hormonlar işte.

ben rezil olmam bu dünya imtihan ve sıkıntı yeridir o para eşya hepsi dünyadan bi kullaniyoruz. harciycaksin sen bebegin için harcadin normal. :)
bende olsa bütün parami çocuğum için harcardim hiç acimam bu dünyaya bi daha gelmiycez.

Bu ne sacmaliktir ya hu, hamile oldugunu bildirmediyse siz ne yapilirsiniz ki,kapi kapi dolasip pardon acaba hamile misiniz diye soracak misiniz?

Evet soruyorlar ve işi sıkı takip ediyorlar
Eşim sağlık ocağına ilaç yazdırmaya gitmişti ona da sormuşlar evli görünüyosunuz eşiniz hamile mi? Hamilelik oluştuğu anda haber verin bize mutlaka diye

Bu ne sacmaliktir ya hu, hamile oldugunu bildirmediyse siz ne yapilirsiniz ki,kapi kapi dolasip pardon acaba hamile misiniz diye soracak misiniz?
Maalesef sürekli takip yapıyorlar daha dün sağlık ocağına 2 gün önce sağlık ocağına 2 tüp kan verdim.Sonuçlarım kötü çıkmış kan değerim 7 çıkmış fln.Kadın 20 gün sonra yine gel kan alacaz dedi.Gitmeyince arıyolar arıyola.Bn açmadığımda bu sefer eşimi arıyolar.

Ücreti sordum arkadaşlar.Sabahtan beri yorumları okuyorum.Sinirliyken yazmıştım bu konuyu bayağı yorum var yani bileydim böyle bi konu açmazdum da hormonlar işte.
Kendinizi ifade etme probleminiz var o zaman. Çünkü sizi kimse zorla başka bi yere gönderemez. Düzgün bir dille burda yaptırmak istiyorum deseydiniz yaparlardı.

Kendinizi ifade etme probleminiz var o zaman. Çünkü sizi kimse zorla başka bi yere gönderemez. Düzgün bir dille burda yaptırmak istiyorum deseydiniz yaparlardı.
Karşımdaki görevli durup dinleseydi kendimi ifade edebilirdim ama o direk sizi başkasına yönlendireyim diyerek kalktı.Sanırım kalktığı için bnm sorumu yani ücreti sorduğumu duyamadı.

Maalesef sürekli takip yapıyorlar daha dün sağlık ocağına 2 gün önce sağlık ocağına 2 tüp kan verdim.Sonuçlarım kötü çıkmış kan değerim 7 çıkmış fln.Kadın 20 gün sonra yine gel kan alacaz dedi.Gitmeyince arıyolar arıyola.Bn açmadığımda bu sefer eşimi arıyolar.
kan değerin 7 çıktıysa çok düşük gerçekten acilen gidip tedavi takviye almalısın, aramakta haklılar.

Sağlık çalışanları değil ama böyle k.çını yayıp otururken canını disine takıp sağlık çalışanlarına atıp tutanların temiz bir dayak yemesi lazım. Ve insallah iğrenç leş kokulu kafanız düzelmeden bir derdiniz olduğunda sağlık çalışanı bulamazsınız. Siz ve sizin gibilerle ayni ülkede yaşadığım için utanıyorum.

Kafanız çalışmıyor mu? Doktor da hemsire de 2 lira 3 lirayla mi zengin olacak? Maaşları kesiliyomus. Keske hic böyle angarya islerle ugrasmasalar da bikac yüz lira eksik alsalar. En azından böyle sizin gibi zihni sinirlerin boş beleş muhabbetlerine malzeme olmazlar.

Ülkedeki insan profiline bakın ya. Adamlar sizin sağlığınız icin çalışıyolar ama yine de yaranamiyolar. Ya doktor olana kadar gider bogazicinde odtüde galatasarayda baska bi bölüm okuyup paraya para demezlerdi, eger dertlero para olsaydi. En azından böyle sevimsiz kafalarla ugrasmazlardi.

Yazik ya. ikinize ve sizin gibi düşünen nicelerine yazık. Ulkeyi getirdiginiz durumdan yarattiginiz huzursuzluktan dolayi eger bir hakkim varsa hicbirinize helal degil.

@Mune abla banlıycaksan da banla beni. Ya şu tavırlara bak, bu insanlarla nasıl aynı oksijeno aliyoruz da bunlarda boyle bi etki olusuyo. Yazik degil mi binlerce sağlık çalışanına yapilan bu yorumlar hak mi simdi

Şimdi bu yorum nerden çıktı böyle insanlarla çok mu karşılaştınız? Ben sağlık hizmetleri için öfkeyle bi genelleme yapıp hepsine öfkemi belirttim ya siz? Sizin bu yaptığınızda bnden eksik kalır değil.Öfkeden bana sataşıyorsunuz.Madem bizim vereceğimiz 3 5 parada gözleri yok o zaman adam gibi muamele ederler.

Özel hastahanede dogum yaptim cok da pisman oldum devletimizin hastahaneleri de cok guzel artik eskisi gibi degil.Simdi olsa tercih eder miydim bilmem.gerek var miydiki.

Evet devlet hastaneleri çok temiz.Ama erkek doktorlardan utanıyom.Doğum için nöbetçi doktor kimse kız yada erkek o kişi işini görüyormuş.Yani doktorumu kendim seçmek istedim.Devlette erkek doktora denk gelme ihtimali var.

Yalnız iyi bişey yapıyolar o kan değerini ihmal etmemelisin
Sağlık ocağındakiler senin sağlığını senden daha çok düşünüyolar gibi görünüyor

X