Hiç adet görmemiş olanlar

her gün pansuman yapıyor musun bide deri parçasını nerden aldılar benim karnımdan almışlardı ben ameliyat olalı 7 ay oldu bende hemen ayağa kalkamadım ama deri kaynamadı demedi bana olacak güzel gidiyor gibi olumlu şeyler söledi birinci gün batikon ile mold'umu (prezervatifin içine gazlı bez kuyuyorsun)yıkayıp ikinci gün fucidin diye bi krem var onunla temizleyip koydum. ilk zamanlar ayağa kalkamaman normal bi ameliyat geçirdin moralini yüksek tut olacak inş. :)) ama sondanın uzun süre kalması ii değil ileride idrarını tutamamam gibi sorunlara sebep oluyormuş forumda okumuştum nerde oldun ameliyatını bide ara ara kalk yürümeye çalış tamamen yatma sonra kalkamassın tansiyon problemi oluyor benim 2. haftada kaynama olmuştu eğer bağırsaktan almadılarsa mutlaka moldunu koy

her gün pansuman yapıyor musun bide deri parçasını nerden aldılar benim karnımdan almışlardı ben ameliyat olalı 7 ay oldu bende hemen ayağa kalkamadım ama deri kaynamadı demedi bana olacak güzel gidiyor gibi olumlu şeyler söledi birinci gün batikon ile mold'umu (prezervatifin içine gazlı bez kuyuyorsun)yıkayıp ikinci gün fucidin diye bi krem var onunla temizleyip koydum. ilk zamanlar ayağa kalkamaman normal bi ameliyat geçirdin moralini yüksek tut olacak inş. :)) ama sondanın uzun süre kalması ii değil ileride idrarını tutamamam gibi sorunlara sebep oluyormuş forumda okumuştum nerde oldun ameliyatını bide ara ara kalk yürümeye çalış tamamen yatma sonra kalkamassın tansiyon problemi oluyor benim 2. haftada kaynama olmuştu eğer bağırsaktan almadılarsa mutlaka moldunu koy

benim plasenta zarından alındı,bacağımdan yada karından alınmadı,protezim sürekli takılı,benm pansumanımı doktorm yapıyo,arada yürüyorum evet.nekadar süre snra tamamen ayağa kalktın,benim 20günü geçti hala dik oturamıyorum

bende 10 gün hastanede kaldım ameliyat dahil o dönemde doktorum yaptı ama daha sonra kendim yaptım ayna yardımıyla 30 gün raporluydum bu süre zarfında hep evdeydim ama antrede falan yürümeye çalıştım ağrıların olacak elbette bunlar normal ama kanlı sıvı geliyorsa kaynamamış demektir ama güzel düşünelim belki senin bünyende yaralar daha geç iileşiyordur bende 1 hafta kadar kanlı gibi tuhaf bi sıvı geldi daha sonra biraz kötü bi tabir olacak ama sümük gibi sarı yeşil arası bi akıntı vardı eğer böle geliyorsa bu ii senin zaten pansumanını doktorun yapıyormuş bunları temizliyordur. korkma canım ameliyattan sonra 1 ay sıkıntılı geçer ağrı falan filan ama sonrasında kurtulacaksın inş. rabbim acil şifalar versin bide doktoruna her şeyi sor kafana takılan herşeyi ben pansumanımı kendim yaptığım için telefonla bile arıyordum bu normal mi diye :))

bende 10 gün hastanede kaldım ameliyat dahil o dönemde doktorum yaptı ama daha sonra kendim yaptım ayna yardımıyla 30 gün raporluydum bu süre zarfında hep evdeydim ama antrede falan yürümeye çalıştım ağrıların olacak elbette bunlar normal ama kanlı sıvı geliyorsa kaynamamış demektir ama güzel düşünelim belki senin bünyende yaralar daha geç iileşiyordur bende 1 hafta kadar kanlı gibi tuhaf bi sıvı geldi daha sonra biraz kötü bi tabir olacak ama sümük gibi sarı yeşil arası bi akıntı vardı eğer böle geliyorsa bu ii senin zaten pansumanını doktorun yapıyormuş bunları temizliyordur. korkma canım ameliyattan sonra 1 ay sıkıntılı geçer ağrı falan filan ama sonrasında kurtulacaksın inş. rabbim acil şifalar versin bide doktoruna her şeyi sor kafana takılan herşeyi ben pansumanımı kendim yaptığım için telefonla bile arıyordum bu normal mi diye :))

çok saol canm beni rahatlattın.bende sonda daha takılı olduğu için idrar yollarımda iltihap olmuş oyüzdende dediğin gibi sarı yeşil akıntı geliyor.peki şuan sen protez kullanıyomusun hala.

Arkadaşım nerde amaliyat oldun aşamaların neler, banada bilgi verirmisin ?Çok zor bir durum kimseyle paylaşamamak çok zor.

canm ben manisada ameliyat oldum,sen nerde oturuyosun,ayr ameliyat olman gerektiği kesinmi,yardımcı olurum tabiki

evet kesin.bursada PROF GÜRKAN UNCUYA GİTTİM 15 BİN İSTEDİ ÖZEL ÇALIŞTIĞI İÇİN.YALNIZ AMALİYAT YÖNTEMİ GÜZEL KARIN İÇİ BOŞLUKTA GELİŞTİRİYOR VAJENİ AMA ÇOK PAHALI GELDİ .DEVLET MEMURUYUM. ÜNÜVERSİTE HASTANESİ FALAN OLSA HİÇ OLMAZZSA.
SİZİN DR KİMDİ

evet kesin.bursada PROF GÜRKAN UNCUYA GİTTİM 15 BİN İSTEDİ ÖZEL ÇALIŞTIĞI İÇİN.YALNIZ AMALİYAT YÖNTEMİ GÜZEL KARIN İÇİ BOŞLUKTA GELİŞTİRİYOR VAJENİ AMA ÇOK PAHALI GELDİ .DEVLET MEMURUYUM. ÜNÜVERSİTE HASTANESİ FALAN OLSA HİÇ OLMAZZSA.
SİZİN DR KİMDİ

bence doktorun iyi,çok duymuştum adını.benim öyle bi şansım olmadığından manisada oldum,ama ben protez kullanıcam kapanmaması için.senin dediğin yöntemle benimki farklı.özelde oldum prof,tevfik güvenal,11 bin ödedik.ameliyat ii sonuç verdikten sonra bence parasına çok bakma karşılıya bileceksen.çok titizlikle yapılması gereken bi ameliyat,bence doktorun iyi

bence doktorun iyi,çok duymuştum adını.benim öyle bi şansım olmadığından manisada oldum,ama ben protez kullanıcam kapanmaması için.senin dediğin yöntemle benimki farklı.özelde oldum prof,tevfik güvenal,11 bin ödedik.ameliyat ii sonuç verdikten sonra bence parasına çok bakma karşılıya bileceksen.çok titizlikle yapılması gereken bi ameliyat,bence doktorun iyi

çok araştırdım en iyi yöntem ve alanında uzman olan oydu.Şimdi kendimi ve bütçemi buna hazırlamaya geldi sıra.siz iyileştinizmi
Amaliyatın üzerinden ne kadar geçti

çok araştırdım en iyi yöntem ve alanında uzman olan oydu.Şimdi kendimi ve bütçemi buna hazırlamaya geldi sıra.siz iyileştinizmi

kendini psikolojik olarak çok ii hazırla,bende çok araştırıp gitmiştim ama düğün olacağı için aceleye geldi benim,ruhen bunun zorluğunu çektim bisüre.benim tam bir ay oldu ameliyatım olalı.birhafta hastanede yattım,sürekli pansumana gidip geldim,ameliyat yerim geç kaynama yaptı benim,oyüzden anca ayaklanabildim daha,sonda kullandım biray iltihap yaptı falan buyüzden toparlanmam bir ayı buldu,şuan gayet iyiyim.ama protez kullanıyorum.sen kullanıcakmısın protez

kendini psikolojik olarak çok ii hazırla,bende çok araştırıp gitmiştim ama düğün olacağı için aceleye geldi benim,ruhen bunun zorluğunu çektim bisüre.benim tam bir ay oldu ameliyatım olalı.birhafta hastanede yattım,sürekli pansumana gidip geldim,ameliyat yerim geç kaynama yaptı benim,oyüzden anca ayaklanabildim daha,sonda kullandım biray iltihap yaptı falan buyüzden toparlanmam bir ayı buldu,şuan gayet iyiyim.ama protez kullanıyorum.sen kullanıcakmısın protez

benim doktorum 3 gün hastanede kalırsın sonra çıkarsın diyor Bir buçuk ay gibi bir zaman zarfında komple iyileşirsin,1 hafta sürekli protez takarsın daha sonra günde 1 saat süreyle 1 ay proteze devam edilir diyor.
15 gün sonra iş başı yaparsın diyor.Ama açıkçası nasıl olur bilmiyorum.
diğer hastalarımda hiç sorun yaşamadım sende kolay halledersin diye çok ümüt .Kısacası kafam karışık. birde maddi yönden ve piskolojik yönden kendimi hazırlamam lazım.Üstelik amaliyat bursada ben ise başka bir şehirdeyim acaba banada pansuman gerekecekmi hiç söylemedi amaliyat sonrası 3. günde evine rahat dönersin dedi

Kızlar okurken soka girdim basta üzüldüm sonra sevildim gözlerim doldu ağladım biricik senin adına çok sevindim bu Allah'ın bir mucizesi bol bol şükret Allah hamileliğini tamamına erdirsin bebisini kucağına almayı nasip etsin Rabb'ime gercekten binlerce şükürler olsun :))

aynı durumdayız kızlar ama ben dün vazgeçtim gibi ameliyattan korkuorum ve nasıl açıklanır evleneceğin kişiyw bu durum bilmiorum...

arkadaşlar vazgeçmeyin , ama ameliyat zamanını da iyi belirleyin, bende kendimi bu durumda sandığım zamanlarda vajen ameliyatı için çok araştırma yapmıştım,evlenmeye yakın yaptırmanın daha iyi olacağı kanaatine varmıştım, tabi 3-4 yıl önceydi, belki şimdi şartlar değişmiştir, Rabbim nasip edip hayırlı biriyle karşılaştığınızda bu ameliyatı olun, eş adayınız da size destek olacaktır, Rabbim kolaylık verecektir, başlarda sıkıntılı günle olacak elbet, ama inanın hepsi geride kalıyor

biricikbusecik kardeşim onca hastane onca doktor gezdim ama senin yazdıkların onların söylediklerinin tırnağı etmez. Allah razı olsun benim durumda biraz farklı yanlış teşhis olabilir die düşünüorum seni msn de ekleeceğim hangi doktora gittin nasıl yol izledin konuşsak iiyi olur. ii bir doktora çok ihtiacm var. çünkü bana uzaylı muamelesi yapılmayan yerlerde muaene olmak istiyorum artık.

ervatuana benmde bu ameliyatı olmam gerekiyor dedi doktorlar ama onlara artık güvenmiorum sağlam bi doktor bulmak lazım. birde laparoskopik ameliyatmış ben daha önce laparoskopik ameliat olmuştum gerçekten çok çabuk kalkıyorsun ayağa eğer öyleyse ben de düşünürüm gerkirse bu ameliyatı. hacettepedeki doktor bağırsaktan yapıoz 3 ay hhstanede kalırsın 8 saat sürer falan demişti iyice korkmuştum. vazgeçmiştim tam vazgeçtiğim anda bu başlığı gördüm sizleri gördüm yeniden ümitlendim. Rabbim inşallah tüm şifa bekleenlere hayırlı şifalar versin görüşmek üzere

ervatuana benmde bu ameliyatı olmam gerekiyor dedi doktorlar ama onlara artık güvenmiorum sağlam bi doktor bulmak lazım. birde laparoskopik ameliyatmış ben daha önce laparoskopik ameliat olmuştum gerçekten çok çabuk kalkıyorsun ayağa eğer öyleyse ben de düşünürüm gerkirse bu ameliyatı. hacettepedeki doktor bağırsaktan yapıoz 3 ay hhstanede kalırsın 8 saat sürer falan demişti iyice korkmuştum. vazgeçmiştim tam vazgeçtiğim anda bu başlığı gördüm sizleri gördüm yeniden ümitlendim. Rabbim inşallah tüm şifa bekleenlere hayırlı şifalar versin görüşmek üzere

reyihan karkeşim ben bursada gürkan uncu isminde bir prof buldum laporoskopi yöntemi ile yapıyor.3 sat gibi bir zamanda başka yerden parça almadan orda oluşturulur dedi.ve çokda yapmış bu amaliyatı . ben çok araştırdım türkiyede çok fazla doktor yok bunu yapan işinin uzmanı olarak.Ama bende evli olduğum halde henüz olamadım bu amaliyatı çünkü özelde çalışıyor 15 bin istedi.Hastane ücreti dahil ,ömer özkan ateş kara tepe vb birkaç prof bu amaliyatın uzmanı ama onlar çok daha fazla istiyor parayı.
ve bu doktorun güzel tarafı bağrsaktan almıyor parçayı,ama yine 1,5 ay protez kullanırsın dedi
4 gün hastane.

ervatuana kardeş candanote1983@hotmail.com ekle sizinle bir görüşelim inşallah. bi fikir alışverişinde bulunalım ben bursaa çok uzaktayım ama olmazsa giderim 3 saat kısa bi süre laparoskopik ameliyat çok çok iyi 15.000 tl çıkarmı bilmiorm taksit yapsa keşke hoca bende memurum çünkü

X