Hiç adet görmemiş olanlar

bu konunun sadece başını okuyup, birde bu sonunu okuyunca çoğu kimse inanmaz bence yaşadıklarıma
hala şokta olduğum için ne yazacağımı bilemiyorum
nasıl anlatabilirimki duygularımı, ne söylesem yetmeyecek sanki

ben aylar önce tesadüfen burayı buldum ve sende kendimi buldum ben. senin duygularında,hissettiklerinde,düşüncelerinde ben vardım bir şekilde ve burada yazdıklarını ağlayarak okudum her sayfasında. hiç tanımadığım,görünüşünü,düşüncelerini,nerede olduğunu,boyunu,kilosunu hiç bir şeyiniiii bilmediğim senle o kadar çok bütünleştirdim ki kendimi bu yüzden şu an mutluluktan içim içime sığmıyor inan ki:KK16:
yumurtalığın yok sanıyorken aslında var olduğunu,küçük ve büyümeyeceklerini düşünürken büyüdüklerini ama tüm bunlara rağmen adet olamayacağını düşünürken adet olduğunu, bebek için tedaviye başladığını tam bu sırada çocuğun olmadan menapoza girme ihtimalinden korktuğunu ve bunların üzerine gelen bebek haberini almana tanık oldum. (gerçi bir çoğunu yıllar sonra okumuş oldum :))
her anını senle beraber yaşadım inan ki ve gördüm ki Rabbim tam en umutsuz olduğun anlarda karşılaştırdı seni en güzel haberlerle...
bu herkese ders olsunn... ne kadar umutsuz olursanız olun sakın ola pes etmeyin sakın!!! Rabbim en hayırlısıyla karşılaştırıyor bir şekilde bizleri...
ben de dahil pek çok kişiye umut oldun, yol gösterdin, eminim ki buraya yazanlar kadar yazamayanlar da vardır. bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldığın haberini de umarım burada paylaşman nasip olur. :nazar::nazar:

biricikbusecik hayatın gerçekten mucize :) kendi tedavin sırasında başkalarını yatıştırp destek olmuşşsun ne güzel :) ilk cümlen rahmin yoktu ve son cümlen hamilesin:) bundan daha güzel birşey yok heralde hayırlısyla bebğini kucağına alırsın inşallah:)

bu konunun sadece başını okuyup, birde bu sonunu okuyunca çoğu kimse inanmaz bence yaşadıklarıma

gerçekten harika ötesi bi haber bu o kadar sevindim ki anlatamam maşallah maşallah maşallah Rabbim sağlıklı bi şekilde kucağına almayı nasib etsin cnm benim darısı başımıza =)

hahahahhh:KK9::13::KK16::21::KK19::KK52::KK64::KK62::KK66::81::118::KK71::KK71::KK71: yaaa nasıllll sevindiğimiiii anlatamammmm kendi hamilelik haberimi almış kadar sevindimmm inan kiiiii :KK70: biliyordummm yaaa biliyordummm bu kadar iyi niyetli, temiz kalpli bir insanın dualarının kabul olacağını biliyordummmm...
sağlıklı bir şekilde dünyaya gelsinnn, upuzuuuunnnn bir yaşamı olsunn inşallahhhh şimdiden Allah analı babalı büyütsünnn:emir_bebek: ya çokkk mutlu oldummmm bu bebiş inancın,umudun en güzel halii umarım bir gün yollarımız kesişir de sizle tanışma fırsatı bulurum, bebişi de görme fırsatım olur belki de :KK9: bence bu dünyada hamilelik en çokkk size yakışacak :KK49: yaa şu an içim içime sığmıyorr gerçektenn bu yazıyı milyonlarca kez beğenmek istiyorum.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

canım sana ve zeynebe mj yazacaktım ama çok geç olmuştu, hemen görmüşsün, zeynebe görmeden yazayım hemen bari :)

Sen yazdıkça konunu takip ediyordum canım ne kadar sevindim anlatamam.Rabbim diğer arkadaşlarada gönlündekileri verir inşallahh

ben aylar önce tesadüfen burayı buldum ve sende kendimi buldum ben. senin duygularında,hissettiklerinde,düşüncelerinde ben vardım bir şekilde ve burada yazdıklarını ağlayarak okudum her sayfasında. hiç tanımadığım,görünüşünü,düşüncelerini,nerede olduğunu,boyunu,kilosunu hiç bir şeyiniiii bilmediğim senle o kadar çok bütünleştirdim ki kendimi bu yüzden şu an mutluluktan içim içime sığmıyor inan ki:KK16:
yumurtalığın yok sanıyorken aslında var olduğunu,küçük ve büyümeyeceklerini düşünürken büyüdüklerini ama tüm bunlara rağmen adet olamayacağını düşünürken adet olduğunu, bebek için tedaviye başladığını tam bu sırada çocuğun olmadan menapoza girme ihtimalinden korktuğunu ve bunların üzerine gelen bebek haberini almana tanık oldum. (gerçi bir çoğunu yıllar sonra okumuş oldum :))
her anını senle beraber yaşadım inan ki ve gördüm ki Rabbim tam en umutsuz olduğun anlarda karşılaştırdı seni en güzel haberlerle...
bu herkese ders olsunn... ne kadar umutsuz olursanız olun sakın ola pes etmeyin sakın!!! Rabbim en hayırlısıyla karşılaştırıyor bir şekilde bizleri...
ben de dahil pek çok kişiye umut oldun, yol gösterdin, eminim ki buraya yazanlar kadar yazamayanlar da vardır. bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına aldığın haberini de umarım burada paylaşman nasip olur. :nazar::nazar:

canım ne güzel yazmışsın böyle :) bunları yeni görüyorum daha, kafa kalmadıki :)
yazdıklarına seninkiler kadar güzel bir cevap vermek isterdim ama imkansız :)

canım sana ve zeynebe mj yazacaktım ama çok geç olmuştu, hemen görmüşsün, zeynebe görmeden yazayım hemen bari :)

o da kim bilir ne çok sevinmiştir :KK9: ikinizle de ne zamandır iletişim kuramıyordum ne güzel bir haberle başladıkk hadii inşallahhh bi güzel haberde zeynepten gelir :KK16: ama ben yılbaşından sonraki ilk yazdığımda dedim 2013 bize uğurlu gelecek diye bakın şimdiden uğur getirmeye başladı :KK16:
:118:

canım ne güzel yazmışsın böyle :) bunları yeni görüyorum daha, kafa kalmadıki :)
yazdıklarına seninkiler kadar güzel bir cevap vermek isterdim ama imkansız :)

ben sadece süreci birazcık anlattım bişi yapmadım :) siz en güzel yazıyı yazdınız zaten gerisine gerek yok maşallah maşallahh maşallahhhhhh nazarım değecek diye korkuyorum ne olur bi nazar boncuğu takın lütfennnn :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

o da kim bilir ne çok sevinmiştir :KK9: ikinizle de ne zamandır iletişim kuramıyordum ne güzel bir haberle başladıkk hadii inşallahhh bi güzel haberde zeynepten gelir :KK16: ama ben yılbaşından sonraki ilk yazdığımda dedim 2013 bize uğurlu gelecek diye bakın şimdiden uğur getirmeye başladı :KK16:
:118:

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn inşallah canımbenim:))bende durumşar aynı değişen bişey yok o konuda üzgünüm yani:KK43:inşallah buse bu hamileliğini sonuna kadar götürür ve kucagına da almayı nasip eder rabbim inşallah:))cok mutlu oldum onun adına coooooooooooooooooooooooo...k anlatamam sevincimi:))ilk duyduğumda zaten gidip boş bi oda da oturup ağladım zaten..benim içinde bir umud oldu enazından artık gönül rahatlığıyla evlenebiliriz RABBİM VERECEK İNŞALLAH:))

nilcim yazını okuyunca moralim bozuldu, 32 yaşımdayım,çocuk olmadan menapoza girersem naparım düşünmek istemiyorum
hayırlısı olsun hakkımızda

Canım ya moralini bozma ben alıntıları yaptım baştan sona GİDERKEN muhteşem haberini okudum moral verecektim gerek kalmadı :)))
sen moral verdin:))

Bizim gibi hastaların erken menopoza girmeleri normal yani vucut bir şekilde tedaviye cevap vermiyor alışıyor daha ağır ilaçlar içmemiz gerekiyormuş ee oda kanser riskini taşıyor fazla östrojen ben doktora gittim dedim 6 aydır adet göremiyorum ilaçlarımla ki çocuklarım 3 yaşını bitirdiler artık meme ultrasonu çekildik doktorumuz rahim duvarı çok ince dedi bir ilaç verdi olmazsa gel dedi gittim yine olmadı artık bir ilaç daha verdi içmiyorum şu an doğudayım 5 ay sonra tayinciyiz yine tam teşekküllü hastaneye gideceğim kendi doktorum izmirde bana direkt o verdiği ilaçla olmazsa yapacak bişi yok erken menepoz dedi ama bundan sonra meme ultrasonu çektirmem lazımmış sık sık 40 yaş altı ultrason 40 yaş üstü mamografi ile... ben gelişmelerimi aktarırım

Tebrik ederim insallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini bu arada msn adresin aynımı bende eklemek istiyorum :))yada özelden mesaj atarmısın ::)

ilacınız bitmiş olmalı durumunuz nedir bizleri de haberdar edin lütfen :)

bitti maalesef olmadı yalnız önceki yazılarımı okuduysanız ben hipoluyum ama ilaçla adet görüyordum tedavi ile üçüz doğum yaptım doğumdan 3 yıl sonra yaşadığım sorun

cnm bende aynı hastalık sahibiyim 2 yıllık evliyim tedaviye yeni başladım rahim ve yumurtalıklar çok küçük kalmış igneler ile yumurtalıklarımdan 1 tanesi istenilen boyuta geldi çatlatma iğnesi aldm şimdi bekliyorum sen nasıl bi tedavi uyguladın nasıl kısa sürdü

Mrb Rabbim dualarınız kabul eder inş hayırlısı ne ise o olsun Ben İzmir ege ünv tedavime başladım ama bizde eş faktörüde vardı azosperm ben hipolu iş böyle olunca bize direkt mikroenjeksiyon yöntemiyle başlandı aşılama yöntemiylede hamile kalan doğum yapan arkadaşlarımızda var hipolu tedavi 13 güün sürdü menegon iğne yedim sabah akşam yumurtaların gelişimine göre ultrasonda takip edildi ilaca öyle devam edildi 13. günün sonunda tam 8 tane yumurtam çıktı ama 4 dü sağlamdı 4 ü kullandılar mikro enjeksiyon yöntemiyle ama 3 tane transfer edebildiler 3 den fazlası yasaktı ama şimdi 1 e düşürmüşler son değişiklikleri bilemiyorum ....
merhaba hangi doktora gittiniz paylaşırsaniz sevinirim

Mrb İzmir Ege ünv tedavimi yaptırdım ekip çok bilgili hastane kalabalık insan bazen bunalıyor ama yapacak bişide yok :)

merhabalar dün arkadaşım sayesinde yazdıklarınızı okudum. ben 22 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. benim de doğuştan rahmim yokmuş bunu öğrendiğimde 16 yaşındaydım. ultrasonla bakıldı daha sonra emar çektiler fakat uterus izlenemedi sonucu ile karşılaştım. o dönem lisedeydim ve en yakın arkadaşımın da omuriliğinde kist vardı türkiyede hacettepedeki doktorların 1 hafta ömür biçtiği arkadaşım almanyaya gidip bir dizi ameliyat geçirip gelmişti. almanyada bir tıp dergisine mucize kız olarak da bir başlık atılıp tedavisi anlatılmıştı.
ben de hastalığımı öğrendiğimde çok kötü olmuştum. 16 yaşındaki bir kız olarak çocuğumun olmayacağını öğreniyorum bunu düşünebilmek için küçüktüm. ben de pek kimseye söylemedim yanlız normalde çok aktif bir öğrenciyken o dönem içime fazla kapanmıştım tüm hocalar ailemi çağırıp konuşmuşlardı. yaşadıklarımı rehberlik hocama anlattım bana önce erkek arkadaşımın olup olmadığını sordu, yok dedim sonra da erkeklerden mi hoşlanıyorsun diye sordu. zaten düşünemez haldeyken hepten çökmüştüm. böyle bir soruyu aklım almıyordu elbette ben kadındım normal olarak erkeklerden hoşlanmam gerekti rahmimin olmaması beni erkek yapmazdı. sonra yaşadıklarımı içime attım, saçkıran oldum(oysa saçlarım bnm için çok özeldi). cildiyeye gittim beni psikoloğa yönlendirdi ama gitmedim aklıma arkadaşım geldi o nasıl kendi atlattıysa bir hafta ömür biçilirken o hayata sımsıkı tutunduysa ben de üstesinden gelirim dedim, kendi kendime rahim oluşturamasam da o buhranlı dönemi atlattım. o dönem bana en çok destek olan ve ağlayıp rahatlamamı sağlayan babamdı, konuyu biliyordu asla bnmle konuşmadı ama gidip gelip bana sarıldı, o kadar içten sarıldı ki o an, kızım sen benimsin herşeyimsin ben hep yanındayım, dediğini hissettim ve sadece o sarılınca ağlayabiliyordum. annem de elbette üzülmüştü çok defa başka hastanelere gitmeyi konuştuk ama önce öss den sonraya atmayı istemiştim, öss den sonra da üniden den sonraya atmayı istedim...
aradan 6 yıl geçmiş bu yıl üni bitiyor. o dönemden beri hiç erkek arkadaşım olmadı ya ben kaçtım ya da nasip değilmiş bilmiyorum elbette hoşlandıklarım çok oldu ama bir flört yaşamadım. 2 yıl önce bezmialem(vakıf gureba) hastanesine gittik tıp okuyan bir arkadaşımla. oradaki doktordan daha çok hakimdik konuya yani faydası olmadı.
şimdi ciddi manada tüylenme sorunu yaşıyorum. genetik testimde herşey normal, böbreklerim var ve normal boyutlarında, yumurtalıklarım var ama adet görmemiş bir kızın yumurtalığı gibi(yani olması gerekenden küçük)..
şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. doktora gitmeli miyim, ne zmn gitmeliyim, beni nasıl bir süreç bekliyor, ben tek başıma bunların üstesinden gelebilir miyim, evlenir miyim, çocuğum olur mu, bir çocuk mu sahiplenirim, evleneceğim kişiye(şimdi yok ama olursa) ne zmn bunu söylemeliyim, benim evleneceğim kişi nasıl biri olmalı ben bu yükü birinin omuzlarına yükleyebilir miyim.... bunlar aklımda var olan cevapsız sorular..

Merhaba canım seni en iyi anlayanlardanda biri benim sen daha şanslısın teknolojinin zamanlarındasın ben 96 yılında bu sorunla başladım düşün o yıllarda 16 yaşında cahildim öyle internetmi var elime alalyım okuyayım araştırayım ben gibi olanlarla karşılaşayım
senin yapacağın tek şey güzel bir ünv hastanesine gidip baştan sona tahlillerini yeniden teknolojinin bütün imkanları elinin altında bendede izlenmemişti banada kromozom tahlili yapılmıştı hatta belkide senin vajen yolun bile yoktur dendi neler neler bak canım ben şimdi üçüz doğum yaptım ege ünv doktorlarım ikize kadar müsade ederiz demişlerdi ama ben hamile kaldıktan sonra başka ile tayin olduk ıspartada orada başka doktor buldum ikizide aynı üçüzüde aynı dendi oğluşllarım 3 yaş bitti sapasağlamlar çok şükür o görülmeyen dedikleri uteris onlara böyle bir hareket çekti :))) sende iyi bir hastaneye bu konuda deneyimli doktorlarla görüş ondan sonra buraya sık sık uğra birlikte takibini yapalım ne dersin henuz çok gençsin güzelim

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: Maşallah :))))) Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ben devamlı gelicem bu konuya sırf sizler için kızlarr :)) sizde gelinn

:KK1: :KK1:

Arkadaşlar burayı sık sık takip edeceğim topik dolmuş bari işe yarayalım

merhaba nilcim :)
yaşımız buradaki çoğu arkadaşa göre daha yakın seninle, hastalığımız da aynı, Rabbim sana ve evlatlarına hayırlı uzun ömür versin, şimdiden sonra zaten çocuk istemezsin menapoza girmek umarım çok üzmüyordur seni,ama ben 28 yaşımda adet olmaya başladım, hep rahim yok sanıyordum,erken menapoz beni üzebilir :)
dr iki kese gördü, nasip olurda ikisi de gelişirse belki bende bidaha hamile kalmak için tedavi olmam :) o zaman belki bende menapoza erken girersen üzülmem :)
evet mailim aynı,diğer forumda da çok aktif yazıyoruz, oraya da gel :)

bitti maalesef olmadı yalnız önceki yazılarımı okuduysanız ben hipoluyum ama ilaçla adet görüyordum tedavi ile üçüz doğum yaptım doğumdan 3 yıl sonra yaşadığım sorun

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: Maşallah :))))) Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ben devamlı gelicem bu konuya sırf sizler için kızlarr :)) sizde gelinn

:KK1: :KK1:

Arkadaşlar burayı sık sık takip edeceğim topik dolmuş bari işe yarayalım
msj atamıyorum ne yazık ki buradan yazıyım o adrese geldim yine aynı isimle ama galiba siteden pek bir şey anlayamadım:KK9: ayrıca

SİZE KATILIYORUM BURAYI BİRAZ DAHA AKTİF HALE GETİREBİLİRSEK BELKİ DAHA FAZLA KİŞİYE ULAŞABİLİRİZ. yalnız olmadıklarını gösterebiliriz, belki de onlara çözümler bulabiliriz. ben yıllarca bir tedavi yolunun olduğundan habersiz yaşadım. BİRAZ BURAYA ZAMAN AYIRABİLİRSEK ÇOK GÜZEL OLABİLİR:KK16:En Büyük KK

merhaba arkadaşlar.bende hipo hipo teşhisi konulan hastalardan biriyim.26 yaşındayım.5 aylık evliyim.çocuk için tedavi görüyorum.bende umutla bekliyorum sonuçlarımı.aşılama yapılacak.doktorum adetliyken görmek istedi bende adet günümü bekliyorum.yeditepe üniversitesi hastanesi cem fıçıcıoğluna başladım.pahalı bir merkez.şimdi hsg çekilecek.smear ve amh sonuçlarım iyi.dualarımız bir olsun arkadaşlar.özellikle busenin durumundan çok etkilendim.

msj atamıyorum ne yazık ki buradan yazıyım o adrese geldim yine aynı isimle ama galiba siteden pek bir şey anlayamadım:KK9: ayrıca

SİZE KATILIYORUM BURAYI BİRAZ DAHA AKTİF HALE GETİREBİLİRSEK BELKİ DAHA FAZLA KİŞİYE ULAŞABİLİRİZ. yalnız olmadıklarını gösterebiliriz, belki de onlara çözümler bulabiliriz. ben yıllarca bir tedavi yolunun olduğundan habersiz yaşadım. BİRAZ BURAYA ZAMAN AYIRABİLİRSEK ÇOK GÜZEL OLABİLİR:KK16:En Büyük KK

ben sana yine mesaj attım bilgin olsun canım :) :KK1:

merhaba nilcim :)
yaşımız buradaki çoğu arkadaşa göre daha yakın seninle, hastalığımız da aynı, Rabbim sana ve evlatlarına hayırlı uzun ömür versin, şimdiden sonra zaten çocuk istemezsin menapoza girmek umarım çok üzmüyordur seni,ama ben 28 yaşımda adet olmaya başladım, hep rahim yok sanıyordum,erken menapoz beni üzebilir :)
dr iki kese gördü, nasip olurda ikisi de gelişirse belki bende bidaha hamile kalmak için tedavi olmam :) o zaman belki bende menapoza erken girersen üzülmem :)
evet mailim aynı,diğer forumda da çok aktif yazıyoruz, oraya da gel :)

tesadüfen başlığı gördüm okudum okudum vee bu sonu gördüm okurken sen okadar umutsuzken Allah büyük dilerse o isterse ne olmazki dedim hep bunu dedim sonra sayfalar ilerledikçe seninde hayatında iyi şekilde ilerlediğini gördüm ve evlendiğini okuduğumda gözlerim oldu hamileyim dediğinde hıçkırıklara boğuldum bu bi mucize biliyormusun sağlıklı olupta bebek sahibi olamayanlar var etrafımda ama sen bir kaç yılda nerden nereye geldin beni ağlattı hikayen beni bu mucize ağlattı şaşırmadım Rabbim çok büyük o isterse neler olmazki bizler için imkansız olanı o isterse hemen olur çok mutlu oldum yaa yeminediyorum inanılmaz işte Rabbim in büyüklüğü bol boll dua et namazını kıl herzaman şükret sen çok güzel olaylar yaşadın çok sevindim arkadaşım Rabbim her daim yanında olsun senin ve diğer bu sıkıntıyı çeken tüm arkadaşların inşallahh...

tesadüfen başlığı gördüm okudum okudum vee bu sonu gördüm okurken sen okadar umutsuzken Allah büyük dilerse o isterse ne olmazki dedim hep bunu dedim sonra sayfalar ilerledikçe seninde hayatında iyi şekilde ilerlediğini gördüm ve evlendiğini okuduğumda gözlerim oldu hamileyim dediğinde hıçkırıklara boğuldum bu bi mucize biliyormusun sağlıklı olupta bebek sahibi olamayanlar var etrafımda ama sen bir kaç yılda nerden nereye geldin beni ağlattı hikayen beni bu mucize ağlattı şaşırmadım Rabbim çok büyük o isterse neler olmazki bizler için imkansız olanı o isterse hemen olur çok mutlu oldum yaa yeminediyorum inanılmaz işte Rabbim in büyüklüğü bol boll dua et namazını kıl herzaman şükret sen çok güzel olaylar yaşadın çok sevindim arkadaşım Rabbim her daim yanında olsun senin ve diğer bu sıkıntıyı çeken tüm arkadaşların inşallahh...

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn canım:)bana da dua edin lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeen...

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnn canım:)bana da dua edin lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeen...

inş. canım bak görüyorsun oldumu her şekildede oluyor çünkü Rabbim çok büyük o dilerse olur umudunu kaybetme sakın bol dua et Rabbin e yakın ol Allah tez zamanda sıkıntılarından kurtarsın inş.

burası gerçekten buse sayesinde anı kokuyor yıllar öncesine dayanan geçmişiyle yaşadıklarımızın en büyük tanığı burası. çektiğimiz sıkıntıları,problemleri, acıları en iyi bizler biliriz isterim ki bu hastalıktan haberdar olmayan kimse kalmasın. yalnız öyle bir hastalık ki bu doktorlar bile bilmiyor ne yazık ki. haliyle davranışlar da üzücü oluyor. en azından bilgisayara sahip herkes hipo hipo hastalığı ile ilgili her türlü bilgiye ulaşsın. bizlerin yaşadıklarını onlarda yaşamasınlar. hipogonadizm.com diye bir site varmış ve orada erkek hastalar da var. hep birlikte bu hastalığı duyurmalıyız diye düşünüyorum. sizinde katkınız olsun...

ben sana yine mesaj attım bilgin olsun canım :) :KK1:
gördüm teşekkür ediyorum :) yalnız o site çocuk isteyenlerin sitesi ben bekarım :KK9: beni ilk yönlendirdiğiniz siteye katkı da bulunur da kullanışlı ve işler hale getirirsek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum sitenin adı açısından sonuçta hastalığımız hipo, sizinde bu konuyla ilgili fikriniz önemli benim için?:KK19:

merhaba arkadaşlar

cuma günü rahim filmi çektiricem.benim gibi hipolu olupta rahim filmi çektiren arkadaşlar var mı acaba? sonuç nasıl çıkıyor.bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.teşekkürler.

X