Hiç adet görmemiş olanlar

rahim filmini çektirdim.anestezi olarak.çok zor geçti çekim.ama şükürler olsun ki tüplerim açık çıktı.pazartesi günü doktorumla görüşücem.aşılamaya geçicez.

biricik sen aşılamayla yoksa tüp bebeklemi hamile kaldın?

sanırım seninle benim hastalığım aynı. hipo hipo.

konunun başında :KK43: böyleydim
en son sayfada :O böyle oldum:KK70:
canım senin adına çok sevindim:)
benim de bi arkadaşım regl olmamıştı hiç umarım oda bi şekilde burayı görür ve faydalanır,
mutlu bebişler ve yarınlar nasip etsin rabbim :KK70:

aman Allah ım roman gibi mucizelerle dolu bi hayat tüylerim ürpererek okudum. Derdi veren Allah ümidi kesmeyince dermanı veriyor demekki. okudukça şaşırdım ağladım. böyle bi hastalığı ilk kez bu topikte öğrendim. ama sonunda çok sevindim sizin adınıza çok şükretmek lazım rabbimize. bebeğiniz iyidir inşallah kaç aylık oldu. çok sevindim gerçekten hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah :):)

rahim filmini çektirdim.anestezi olarak.çok zor geçti çekim.ama şükürler olsun ki tüplerim açık çıktı.pazartesi günü doktorumla görüşücem.aşılamaya geçicez.

biricik sen aşılamayla yoksa tüp bebeklemi hamile kaldın?

sanırım seninle benim hastalığım aynı. hipo hipo.

iğnelerimi oldum yumurta takibiyle, doğal yolla hamile kaldım canım

konunun başında :KK43: böyleydim
en son sayfada :O böyle oldum:KK70:
canım senin adına çok sevindim:)
benim de bi arkadaşım regl olmamıştı hiç umarım oda bi şekilde burayı görür ve faydalanır,
mutlu bebişler ve yarınlar nasip etsin rabbim :KK70:

ben hala inanamıyorum yaşadıklarıma :)
mutlaka göster arkadaşına bu sayfayı canım

aman Allah ım roman gibi mucizelerle dolu bi hayat tüylerim ürpererek okudum. Derdi veren Allah ümidi kesmeyince dermanı veriyor demekki. okudukça şaşırdım ağladım. böyle bi hastalığı ilk kez bu topikte öğrendim. ama sonunda çok sevindim sizin adınıza çok şükretmek lazım rabbimize. bebeğiniz iyidir inşallah kaç aylık oldu. çok sevindim gerçekten hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah :):)

sanırım daha yazmadım hiçbir yere
ikizlerim 3.5 aylık olmak üzere :):):)
dualarınızla inşallah sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım ikisinide :)

ben hala inanamıyorum yaşadıklarıma :)
mutlaka göster arkadaşına bu sayfayı canım

ne yazıkki arkadaşımla letişimimiz yok.
bazı sebeplerden dolayı görüşmüyoruz ama çok çok isterim onunda senin mucizen gibi bi mucize yaşamasını:KK70:
senin adına gerçekten çok mutlu oldum :KK70:
ben regl oluyorum ama bebeğim olmuyor
rabbim herkesi farklı sınavla sınıyor:KK70:
mesele regl olmak ya da olmamak değil rabbimin ol demesi :KK70:
kün fe yekün!

sorularımı cevapladığın için tşk ederim biricik.bugün cem beyle yani doktorumla görüştüm. hsg sonucuma baktı.iyi dedi.adetimin ikinci günü tekrar gelmemi istedi.aşılama yapılacak.sanırım yumurta takibiyle bende hamile kalabilirmisim.normal yolla olmaz dedi.zamanında doğru ilaçlarla tedavi edilememişim .fsh ve lh yeterli salgılama yapmadığı için rahim küçük kalmış.ama doktorum olumsuz birşey demiyor.inşallah bende senin yaşadığın bu güzel mutluluğu yaşarım .allah hepimizin yardımcısı olsun.gelişmelerle ilgili sizleri buradan bilgilendiricem.

sorularımı cevapladığın için tşk ederim biricik.bugün cem beyle yani doktorumla görüştüm. hsg sonucuma baktı.iyi dedi.adetimin ikinci günü tekrar gelmemi istedi.aşılama yapılacak.sanırım yumurta takibiyle bende hamile kalabilirmisim.normal yolla olmaz dedi.zamanında doğru ilaçlarla tedavi edilememişim .fsh ve lh yeterli salgılama yapmadığı için rahim küçük kalmış.ama doktorum olumsuz birşey demiyor.inşallah bende senin yaşadığın bu güzel mutluluğu yaşarım .allah hepimizin yardımcısı olsun.gelişmelerle ilgili sizleri buradan bilgilendiricem.

aşılamaya gerek gördüyse söyleyecek bişeyim yok canım, boşuna kafanı karıştırmayayım, hsg sonucu normal ise tüpler açık demektir, adetin ikinci günü iğnelere başlayacaktır, sonra 4-5 günde bir falan çağırıp yumurtalarını takip edecektir,9mm,10mm , 14,15 16 derken, 18 mm olunca artık çatlamaya çok yakın demektir. yumurta çatlamak üzere iken... işte burada aramızdaki fark başlıyor, bende yumurta çatlamak üzere iken normal ilişki öneriyordu dr. tam o günlere rastlatıyorduk yani. sende yumurta çatlamak üzere iken yada çatlayınca bilemiyorum, aşılama yapacak demekki, o konuyu tam bilmiyorum.
evet bizim normal şartlarda bebeğimiz olmaz tabi, illa hormon iğnesi şart :)
ve rahim küçüklüğünü hiçbir dr sorun etmiyor bunu da bil, hamilelikte zaten yeterince büyüyecek :)

sanırım daha yazmadım hiçbir yere
ikizlerim 3.5 aylık olmak üzere :):):)
dualarınızla inşallah sağlıklı bir şekilde kucağıma alırım ikisinide :)

sana dua edyrm canımbenim insallah ama insallah kucağına alırsın bebeklerini:))RABBİM BİZE DE NASİP EDER İNŞALLAH..

merhabalar dün arkadaşım sayesinde yazdıklarınızı okudum. ben 22 yaşındayım üniversite son sınıf öğrencisiyim. benim de doğuştan rahmim yokmuş bunu öğrendiğimde 16 yaşındaydım. ultrasonla bakıldı daha sonra emar çektiler fakat uterus izlenemedi sonucu ile karşılaştım. o dönem lisedeydim ve en yakın arkadaşımın da omuriliğinde kist vardı türkiyede hacettepedeki doktorların 1 hafta ömür biçtiği arkadaşım almanyaya gidip bir dizi ameliyat geçirip gelmişti. almanyada bir tıp dergisine mucize kız olarak da bir başlık atılıp tedavisi anlatılmıştı.
ben de hastalığımı öğrendiğimde çok kötü olmuştum. 16 yaşındaki bir kız olarak çocuğumun olmayacağını öğreniyorum bunu düşünebilmek için küçüktüm. ben de pek kimseye söylemedim yanlız normalde çok aktif bir öğrenciyken o dönem içime fazla kapanmıştım tüm hocalar ailemi çağırıp konuşmuşlardı. yaşadıklarımı rehberlik hocama anlattım bana önce erkek arkadaşımın olup olmadığını sordu, yok dedim sonra da erkeklerden mi hoşlanıyorsun diye sordu. zaten düşünemez haldeyken hepten çökmüştüm. böyle bir soruyu aklım almıyordu elbette ben kadındım normal olarak erkeklerden hoşlanmam gerekti rahmimin olmaması beni erkek yapmazdı. sonra yaşadıklarımı içime attım, saçkıran oldum(oysa saçlarım bnm için çok özeldi). cildiyeye gittim beni psikoloğa yönlendirdi ama gitmedim aklıma arkadaşım geldi o nasıl kendi atlattıysa bir hafta ömür biçilirken o hayata sımsıkı tutunduysa ben de üstesinden gelirim dedim, kendi kendime rahim oluşturamasam da o buhranlı dönemi atlattım. o dönem bana en çok destek olan ve ağlayıp rahatlamamı sağlayan babamdı, konuyu biliyordu asla bnmle konuşmadı ama gidip gelip bana sarıldı, o kadar içten sarıldı ki o an, kızım sen benimsin herşeyimsin ben hep yanındayım, dediğini hissettim ve sadece o sarılınca ağlayabiliyordum. annem de elbette üzülmüştü çok defa başka hastanelere gitmeyi konuştuk ama önce öss den sonraya atmayı istemiştim, öss den sonra da üniden den sonraya atmayı istedim...
aradan 6 yıl geçmiş bu yıl üni bitiyor. o dönemden beri hiç erkek arkadaşım olmadı ya ben kaçtım ya da nasip değilmiş bilmiyorum elbette hoşlandıklarım çok oldu ama bir flört yaşamadım. 2 yıl önce bezmialem(vakıf gureba) hastanesine gittik tıp okuyan bir arkadaşımla. oradaki doktordan daha çok hakimdik konuya yani faydası olmadı.
şimdi ciddi manada tüylenme sorunu yaşıyorum. genetik testimde herşey normal, böbreklerim var ve normal boyutlarında, yumurtalıklarım var ama adet görmemiş bir kızın yumurtalığı gibi(yani olması gerekenden küçük)..
şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum. doktora gitmeli miyim, ne zmn gitmeliyim, beni nasıl bir süreç bekliyor, ben tek başıma bunların üstesinden gelebilir miyim, evlenir miyim, çocuğum olur mu, bir çocuk mu sahiplenirim, evleneceğim kişiye(şimdi yok ama olursa) ne zmn bunu söylemeliyim, benim evleneceğim kişi nasıl biri olmalı ben bu yükü birinin omuzlarına yükleyebilir miyim.... bunlar aklımda var olan cevapsız sorular..

Kuzummm inan ne yazacağımı bilemiyorum.Yazdıklarını okurken hem çok ağladım hem aklıma birden 1 hafta önce dinlediğim bir haber geldi akdeniz üniversitesi hastanesinde doğuştan rahmi olmayan bir hastaya kadavradan rahim nakli yapılmış organ vücuduna uyum sağlamış tüp bebek yöntemi ile 2 tane embriyo yerleştirilmiş gebelik testi için gün sayılıyor...İnşallah canı gönülden istiyorum öyle olmasını senin için de böyle bir şey yapılabilir.Çok çok hatta kendimden de çok senin güzel bir yuva kurmanı ve akbinde de anne olmanı diliyorum.Sevgiler

arkadaşlr bende 17gün önce yapay vajen ameliyatı oldum olanlar burdan yazabilirmi bana şuan evdeyim protez kullanıyorum ama çok sıkıntılı geçiyo

canım başlarda sıkıntılı olabilir, daha çok erken, protezi düzenli kullanmayı sakın ihmal etme, herşey yoluna girecek merak etme , sabret,
nisanur26 isimli kardeşimiz var senin durumunda, onun konusuna da bakabilirsin

canım başlarda sıkıntılı olabilir, daha çok erken, protezi düzenli kullanmayı sakın ihmal etme, herşey yoluna girecek merak etme , sabret,
nisanur26 isimli kardeşimiz var senin durumunda, onun konusuna da bakabilirsin

okadr gün geçti hala oturamıyorum iyleşemeyeckmişim gibi geliyor çok umutsuzum

busecik başlığı gördüm şaşırdım okuyayım dedim, üzüldüm ilk sayfaya...

son sayfa ise mucize dolu Allahım evlatlarını sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah :KK16:

hiç bir zaman ümit kesilmemeli değil mi :) nası mutlu oldum adına anlatamam sana ve bebişlerine maşşşallah :nazar::nazar::nazar:

diğer arkadaşlar da asla ümitlerini kesmesinler, tıp gelişti çok şükür kadavradan rahim nakli bile yapıldı ki o kadın da şimdi hamile, ona da maşallah :nazar::nazar:

Allahım herkese şifa versin inşallah :)

arkadaşlr bende 17gün önce yapay vajen ameliyatı oldum olanlar burdan yazabilirmi bana şuan evdeyim protez kullanıyorum ama çok sıkıntılı geçiyo

canım bende senin durumundaydım mold denilen gazlı bezler var sanada doktorun göstermiştir mutlaka pansumanlarını yap ve 3 ay düzenli moldlarını kullan yoksa kapanır korkutmak istemiyorum ama sakın atlama kol saatin gibi düşün :) çok geçmiş olsun merak ettiğin öğrenmek istediğin şeyler olursa yaz bana cevaplarım

bu konunun sadece başını okuyup, birde bu sonunu okuyunca çoğu kimse inanmaz bence yaşadıklarıma
hala şokta olduğum için ne yazacağımı bilemiyorum
nasıl anlatabilirimki duygularımı, ne söylesem yetmeyecek sanki

hayırlı olsun :) rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inş. bizlerede çocuk sahibi olmayı nasip etsin senin adına ne çok sevindim anlatamam

canım bende senin durumundaydım mold denilen gazlı bezler var sanada doktorun göstermiştir mutlaka pansumanlarını yap ve 3 ay düzenli moldlarını kullan yoksa kapanır korkutmak istemiyorum ama sakın atlama kol saatin gibi düşün :) çok geçmiş olsun merak ettiğin öğrenmek istediğin şeyler olursa yaz bana cevaplarım

bu yazıyı görünce çok sevindim.ben ameliyatımı 25.de oldum bir ay olacak neredeyse ama benim kaplanan deri hala kaynamamış buyüzden sürekli kanlı akıntı geliyo,ayr sondayla duruyorum daha.protezi hiç çıkarmıyorum zaten ama hala yatıyo olmam ve ameliyat yerimin kaynamaması normalmi,doktorm tutmassa tekrar yaparız bir ay daha yatarsın dedi

X