Hiç abdest almamış, hiç namaz kılmamış ve hiç oruç tutmamış biri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşcinsellikle ilgili icindemi kalsin itirafmi etse ne olur diye sorunuzu soyledim.
Kafaniza takilani sorabilirsiniz tabiki ama 2 tezat soru oldu. Anlayamadigim icin size sordum. Umarim kafanizdaki sorulara cevaplar bulursunuz bir an once :)
Aslında dikkatli olduğunuz için sizi tebrik ederim. Ciddi ciddi insanların görüşlerini almak maksadıyla soruyorum. Fakat insanlar da sorularım gibi tezat.

İsterse inanmayabilir bir insan ama saygı durmak zorundadır. Saçma buluyorum demek yerine hiç yorum yapmayabilir mesela. Bu karşısında ki insana duyduğu saygıyı da gösterir.

Bu şeyleri hayatında hiç yapmamış olan bir kadın için ne düşünürsünüz? Ne yapması gerekir?
Din bilinci çok farklı birşeydir dinler arası bağlar yaşayış yada hayata tam anlamıyla işleyiş efendimize (sav)bile ilk önce iman hakikatleri sonra islam hakikatleri gelmiştir . İnanç üzerine sonra kulluk üzerine olmalı inşallah. İnsanlara bişeyler anlatmak bu zamanda zor çünkü doygunluk var bişeyleri anlatmak yerine yaşayışımızda ise örnek olarak görülmeli. Mesela namaz farzdır kılınmalı 5 vakit demek yerine bir yerde kahve içerken vakit girdiğinde yada buluşma saatinizi ayarladığınız zaman siz bir temsiliyet arz edersiniz zaten o vakti yerine getirerek . Çok ağır konuşmadığı sürece yaşantı örnekleri ile ve kendisinin izin verdiği sürece soru cevaplarla iletirdim arkadaşlığımı . Ilımlı olmak naif olmak ümmet bilincinde vardır 🌺

Aslında dikkatli olduğunuz için sizi tebrik ederim. Ciddi ciddi insanların görüşlerini almak maksadıyla soruyorum. Fakat insanlar da sorularım gibi tezat.
Tamam sosyal deney gibi birsey yapiyorsunuz bir nevi :) cok uç noktalarda sorulariniz tabi siz bilirsiniz maksat birseyleri karalamak olmasinda :) ama yasak gibi sanki dini konularda bu sekilde görüs alisverisleri diye biliyorum yanlis bilmiyorsam.

Tamam sosyal deney gibi birsey yapiyorsunuz bir nevi :) cok uç noktalarda sorulariniz tabi siz bilirsiniz maksat birseyleri karalamak olmasinda :) ama yasak gibi sanki dini konularda bu sekilde görüs alisverisleri diye biliyorum yanlis bilmiyorsam.
Din değil aslında konu. İbadetleri yerine getirmeyen birçok insan var ve başka biri bunu yapınca yargılanıyor vs. Görüş almak suç değildir diye düşünüyorum :)

Din değil aslında konu. İbadetleri yerine getirmeyen birçok insan var ve başka biri bunu yapınca yargılanıyor vs. Görüş almak suç değildir diye düşünüyorum :)
Dini konu bu ama ibadette dini konulara girmiyormu :) ben suç demiyorum forum yasak diyor :) gorüs ozelden vs alinabilir gibi yani sonucta benm ne dusunduğümün ön yargilarimin ve yargilarimin sizin icin değeri ehemmiyeti ne kadar ? Allahin emirleri nedir ne deģildir bellidir.neyse ben bildigimi soyledim. Size kolay gelsin :)

Dini konu bu ama ibadette dini konulara girmiyormu :) ben suç demiyorum forum yasak diyor :) gorüs ozelden vs alinabilir gibi.neyse ben bildigimi soyledim. Size kolay gelsin :)
Yanlış anlaşılmasını istemem. Ama uyarınız için teşekkür ederim :)

Neye istiyosa ona inanabilir . Bunları yapmaması kötü bi insan olduğunu göstermez kimseyi de ilgilendirmez . Kötü düşünmem önemli olan insanlık vicdan merhamettir .

Oruç tutma, namaz kılma vs gibi şeyleri hiç yapmamış biri için hemen ateist filan mı derdiniz?
Konuyu doğru bölüme açtığınızı düşünerek yazmışsınız lakin Dualarımız Sizinle bölümü insanların Müslümanlık, Hıristiyanlık, Yahudilik, Budistlik, Deistlik, Ateistlik vb dogmalarını, mezheplerini, yaptıkları veya yapmadıkları/yapamadıkları ibadetleri sorgulamak maksadıyla açılmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X