Hiç abdest almamış, hiç namaz kılmamış ve hiç oruç tutmamış biri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Uye12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Mart 2019
317
38
40
Bu şeyleri hayatında hiç yapmamış olan bir kadın için ne düşünürsünüz? Ne yapması gerekir?

Samimiyet derecemiz e göre ona maneviyatı öğretirim kötü bir şey düşünmeme gerek yok Onu yargılamaya da çalışmam çünkü Ağaç yaşken eğilir kadın zamanında hiç doğru din eğitimi almamış diye düşünürüm onu namazın orucun abdestin şartlarına ve gerekliliğine alıştırırım

Hiçbir düşüncem olmaz tabiiki , çünkü namaz oruç abdest gibi ibadetler Allahla kul arasındadır .
Ama eğerki müslümansa tabiiki namaza davet etmek teşvik etmek ibadetin güzelliklerini anlatmak güzeldir .

Kotu bir şey düşünmeye gerek yok ,abdest alıp namaz kılıp oruç tutmuş biri bazen çok daha büyük günahlar isleyebiliyor. Şimdiden sonra başlayıp o yönde ilerlemesini ister iyi düşünürüm hakkında :)

Oruç tutmayı saçma bulduğunu söyleyen biri sizi rahatsız eder miydi?

Allah hidayet nasip etsin der gecerim.
Orucu sacma bulan, bilimsel yonunu arastirmadigi icin sacma buluyodur.
Boyle bir insan fesatligindan bu sekilde dile getirdigi icin belkide
bilimsel arastirmalari gozune sokmakta fayda vardir.

Samimiyetimize ve onun eğilimine göre kendisini bilinçlendirmeye çalışırdım. Ha ateist filan olursa zaten bir şey demem ama bilgisizlikten böyle ise ve bu durumdan muzdaripse elimden geldiğince yardımcı olurdum.

Samimiyetimize ve onun eğilimine göre kendisini bilinçlendirmeye çalışırdım. Ha ateist filan olursa zaten bir şey demem ama bilgisizlikten böyle ise ve bu durumdan muzdaripse elimden geldiğince yardımcı olurdum.
Oruç tutma, namaz kılma vs gibi şeyleri hiç yapmamış biri için hemen ateist filan mı derdiniz?

Allah hidayet nasip etsin der gecerim.
Orucu sacma bulan, bilimsel yonunu arastirmadigi icin sacma buluyodur.
Boyle bir insan fesatligindan bu sekilde dile getirdigi icin belkide
bilimsel arastirmalari gozune sokmakta fayda vardir.
Kötü biri olarak düşünülmez umarım

her yoldan islamin guzellliklerini anlatip ibadetlerin dunya ve ahiret icin bir gereklilk oldugunu kalbine kafasina yerlestirmeye calisip onun icin dua ederdim

Beni eder mesela.. ben dini değerlere çok önem veririm .. kişiden kişiye değişir tabi .. Allah hidayet versin derim ayrica
Hakkında kötü düşünülmesini istemez kimse ama herkes dine farklı bakıyor olabilir sonuçta

Oruç tutma, namaz kılma vs gibi şeyleri hiç yapmamış biri için hemen ateist filan mı derdiniz?
Bunları yapmama sebebi ateist olması olabilir, müslüman ama bilinçsiz olması olabilir, bilinçli ama üşengeç olabilir. Bir sürü ihtimal var öyle bir şey kastetmedim.

Bugun sorulariniz hayli ilginç :) sosyal deneymi. Yoksa gercekten sizin icin gereklimi bu konular.

yakınımsa eğer öğretmek için elimden geleni yapardım
Eğer yakınım değilsede dua ederdim

Çünkü bu ibadetleri yapmayan birisi gerçekten bilmiyordur ve öğrenme imkanı varken öğrenmiyor çok üzücü

Biz bir sey dusunmeyiz. Ibadet kul ile Allah arasindadir cunku. Ben bunu konu yapan biri icin yani konuyu acan kisi icin dusunurum ne dusuneceksem. Demek ki siz cok mukemmelsiniz. Her seyiniz tam sira baskalarini elestirmeye gelmis. Hangi hakla? Hangi curretle?

Daha hangi soruma denk geldiniz?
Eşcinsellikle ilgili icindemi kalsin itirafmi etse ne olur diye sorunuzu soyledim.
Kafaniza takilani sorabilirsiniz tabiki ama 2 tezat soru oldu. Anlayamadigim icin size sordum. Umarim kafanizdaki sorulara cevaplar bulursunuz bir an once :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…