Hi bir ey yaayamadan yalanyorum

Canım bence sen biraz abartıyosun benimde pişmanlıklarım var ve iki sene kaybım var ama keşke dememek lazım hiçbir zaman hep önüne bakman lazım aekana bakarsan düşersin yerimseniben keşke bende senin yerinde olsam ben dışardan okuyorum senin yerinde olsam hergün okula süslü püslü giderim okuduğuma şükrederim arkadaşlarımla vakit geçiririm senin yerinde olmak isteyen çok insan var bunları bi düşün saçın beyazlıyosa boyatırsın zaten şimdi herkes boyuyo :sm_confused: bu günlerinin kıymetini bil :teselli:

canım üniversitede okuyorsun ; okulun mutlaka destek bölümü vardır...ücret filan ödemen gerekmez...

tek derdim bu değil diyorsun ya bence bunları dert etmemeye çalış... sanırım başka dertler seni bu kadar hassas hale getirdi... bu dünyaya mutlu olmak için geldik... sürekli bunu tekrar et kendine... ve sürekli pozitif şeyler düşünmeye çalış ; güzel hayaller kur...
etrafa gülümseyen suratlar çiz... mutlu olmayı kendine amaç edin... sonrası elbet gelecek... :teselli:

yada sen arkadaşlarınla göruşup onların çalıştığını görunce bunalıma giriosun herhalde... biras onlarla göruşmeyi kes..

bahsettiğin herşey benimde basıma geldi lisede hazırlık okudum.üniversiteye 1 sene geç girdim ve universitede hazırlık okudum normalde yaşıtlartım 3.veya 4. sınıftayken ben daha 1. sınıftayım moralimin bozulmadıgı olmuyo mu tabii ki oluyo ama herşey planlandıgı gibi olmuyor.sonuçta hayatta baska önemli şeylerde var.başkalarıyla kendini karşılaştırmaktan belki de elinde olan degerleri göremiyo ve mutsuz oluyor olabilirsin canını okuadar sıkmaaa:teselli:

keşke senin yaşında olsaydım da üniversite de okusaydım.hayatın çok başındasın sen.lütfen bu kadar karamsar olma.başlığı görünce dedim bunu yazan en az 45-50 yaşlarında felandır.şükretmemiz gereken şeyleri unutmazsak hayatımız daha bi yaşanılır hale gelecektir emin ol.

en güzel günlerin bunlar kıymetini bil iş hayatı evlilik hayatı falan matah bişey mi sanıyorsun eninde sonunda yaşayacaksın bunun eri geci olmaz ki, toparla kendini hayatın kıymetini bil boş zamanın çoksa ya part time iş bul çalış ya da ileride yapacağın işe yönelik kurs staj vs ile kendini geliştirmeye bak

içindeki duruma şükret senden kötü durumda olan okadarrrrrrr çok kişi var ki...kimi erken bitirir okulu evlenir,kimi hayatı boyunca evlenemez..okul okumak ister,ama küçük yaşta evlendirilir...aşkla evlenir 2 yıl sonra boşanır..3yıl kayıp ortalama bir ömrün 70-80 olduğu bir ülke için küçük bir rakam...KEŞKE şeytandandır...daha çok çalışıp önceden girseymişsin ama olmamış...bende geç girdim..okul bıraktım beğenmedim ünv birdaha girdim...sen bunları bırakta canım okulunu bitirmeye ve iş bulmaya bak...3-4 yıldır iş bulamayan evde oturan ünv mezunu arkadaşım o kadar çok ki...sen bu günlerini ararsın..saçlarının beyazlamasıda genetiktir.annenin ve babanın ne zaman beyazladıysa seninde ortalama o yaşlarda beyazlar...ayrıca stres vücuttaki B12 yi yok ettiği içinde saçlar beyazlar...çok negatifsin biraz pozitif ol...4-5 yıl kaybedipte ünv giremeyen dolu...saçını boyat,makyaj yap,giyin kuşan,bol bol açık havada yürüyüş yap..B12 al..sarı kantaron demle ve iç..yaşada bu kadar takma ne küçüksün ne büyük,ne geç kalmışsın ne de erken...hayat uzunnnnnnnn...ye iç gül eğlen dostlaaaarrrr....kız şenlikler başlamıştır ünv de de git dans et.bak ben hala ünv demin şenliğine gidiyorum..öptümkaydirigubbakcemile3

okulun bir bitsin işe girersin merak etme...
çok şanslısın ki okuyorsun bunada şükret...
hiç okula gitmeyen kızlarda var...
evlilik içinde acele etme...
üniversiteyi bitirip yıllarca iş bulamayan kişiler ne yapsın...
sadece biraz sabretmeyi bil...

ayşe evlendi bende evleneyim.
Fatma claışıo aynı sektorde bende calışayım.
Aaaa ayşe boşandı bende boşanayım.
aaa fatma istifa etti bende edeyim.
Ayşenin fatmanın yaşantısına göre yaşantımı yapmaya calışırsam mutlu olamamki. Bir birey olamamki ben.

Okumak gibisi var mı? ya...
Ben üniversiteye gidemedim. 5 yıl cabaladım gitmek için olmadı.kaydirigubbakcemile
5 yıl sonra şuanda hala üniversiteye gitmek istiyosam bu ayşenin yaşamından yada fatmanın yaşamından alınan şeyler değil. Kendim için geleceğim için çocuklarımın geleceğini daha garantilemek içindir. Açıköğretime gidicem bu yıl inş.
yaşım oldu olucak 22... 4 yıl desek yaş o lur 26 falan.
Ne tecrübeler edinmiş olurum bir birey olarak bu 4 yıl içinde.

Onun bunun hayatına bakıp kendi hayatınızla kıyaslamayın. Her kesin fikri nasıl ayrıysa yaşam biçimide o şekil ayrı olucaktır tabiki.
Okulunu bitir aslanlar gibi güzel bir işe girer calışırsın.kaydirigubbakcemile

OOOOO sen dertsiz başına dert arıyorsun güzelim....
Ben de anadolu lisesi okudum 7 yıl, yani 1 yıl hazırlık...
Siyasal bilgiler kazandım, ağır bir bölüm olduğu için ve ıstanbulu kazandığım için, alışman zor olur, hazırlık oku bu bir senede hem istanbula hem de okula alışırsın dediler 1 yıl hazırlık okudum...
Okul bitmeden part time çalışmaya başladım, finallerimin bittiği gün aynı yerde kadrolu çalışmaya başladım... Ama sonra okuldan y.lisans teklifi geldi... Ve yüksek lisans yaptım, 2 yıl...
Ama asistanlık vermediler, terar çalışmaya başladım....
8 yıldır çalışıyordum. taa ki aralık 15 e kadar... Aralık 15 te çalıştığım şirket kapısına kilidi astı ve bize de güle güle dedi... Şimdi evdeyim...
Ne lisede okuduğum hazırlık, ne ünivde okuduğum hazırlık ne de yüksek lisans yaparken okuduğum 2 yıl asla ama asla KAYIP olarak gelmedi bana... Aksiine ben o zamanlarda hayatı tanıdım, ufkum genişledi, kendimi tanıdım, yaşadığım ülkeyi, dünyayı tanıdım...
Benim kayıp gördüğüm şu evde oturduğum 4 ay... evliyim ev işleri falan yaıyorum, ama kendimi hiç bir işe yaramaz hissediyorum, o yüzden şimdi ıtalyanca kursuna başladım... 1 yıl kadar devam edicem, kayıp mı? ASLA....
Geçirdiğin her gün senin için kazançtır.... Asla kayıp olarak görmme...
Ben 1,5 yıl önce evlendim.. Okul bitti çalıştım, ama evlilik benim için bir hedef olmadığı için hemen evlenmedim... Benim için çocuk yapmak da bir gedef değil, 32 yaşındayım, 1,5 yıllık evliyim, hala bebeğim yok, bunun için henüz çalışmalarımız da yok, çünkü henüz hazır hissetmiyorum....

Sen sen ol, başkalarının yaşamlarını kendininkiyle kıyaslama.. Herkes kendi hayatını yaşar... Üniv. okumadan evlenip çoluk çocua karışanlar da emin ol ki, keşke okusaydım diyorlar...
Ben evlendiğimde 30 yaşındaydım, ben bile demedim, yaşlaıyorum diye... Annemler, görümcemler bebek için baskı yapıyorlar, bak 32 oldun artık zamanı geldi diyolar, ooo daha gencim, gezip tozacam 1 yıl daha, 1 sene sonra düşünürüz belki diyorum, daha bu yaşta kapatamam kendimi eve diyorum....
Sana kalsa benim ölmem lazım.... Delimiyim yaaa... Hayat çok güzel, ye iç gez eğlen, hayttan zevk al....

bnde 86 lıyım ne var ki bunda ..hem okuyorum hem calışıyorum 3 senedir ..bence sukretmeyı bılmıosun benım kuzenlerım unıversıtelerı bırakıp yenıden sınava gırdıler hayat 3 5 seneyle sınırlı degılkı tüm bi ömürden bahsedıyoruz .evlılık içins senın telaşlanmana hıc gerek yok rabbım ne zaman yazdıysa o zaman olur onemlı olan hayırlı olması evlenıp de 2 3 cocukla bosandım ortada kaldım dıyenlerı burdan okuyoruz evlendım cok mutluyum dıyenlerı evlendım kahrolsun dıyenlere bı kıyasla bakalım allahım hep hayırlısını versın...ilim ögrenmek cok guzel bı seydır kendını gelıştır bu seneler gerı gelmıcek işe gir bi yandan kurslara gıt ...yasıtız bak bense kendımı kucuk hıssedıyorum hala :) kendını topla hayata gelış amacın ne bunu dusun iyi işler yapmaya bak gıden zaman ömürden miş kıymetini bil

22 yaşındasın,hayatının en güzel dönemindesin ve böyle şikayet ediyorsun..Yaşıtların okulunu bitirdi ,iş güç sahibi oldu ve evlendi vay bee.Ben 81 liyim .Arkadaşlarımın çoğu bekar,iş bulamayanlar çoğunlukta.ılk girişte üniversiteye girenler azınlıkta.Nolmuş 3 sene kaybettiysen,bende 2 sene kaybettim ee noldu.23 yaşında başladım çalışmaya,24 olsa ne olacak,25 olsa ne olacak? Millet harıl harıl iş arıyor,senelerdir evde oturan var.Sanki 30 yaşındasın,sınıfında en yaşlısın vs vs ... Ki bizim sınıfımızda 29-30 yaşında olanlar vardı,hiçbiri de böyle dertlenmiyordu.Senin özendiğin hayat 22 yaşında evli olmak mı?Küçücüksün ya,ne saçları beyazlamaktan,yaşını söylemekten utanmaktan bahsediyorsun.
Dalga mı geçiyorsun sen.Üniversiteyi kazanmışsın güzel güzel okuyorsun,1 senen kalmış sorun yapıyorsun,yaşlı nineler gibi aynalara bakamıyorum diyorsun.Okulunu bitirirsin,kendini geliştirirsin,donanımlı bir insan olursun,zamanı gelincede sevdiğin biriyle evlenirsin,bu ne acele ,bu ne hayattan bıkmışlık

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm benim daha
engüzel yaşındasın şükretki negüsel biyerlerde okuyabiliyon evlensen neolcakki şuan mesela evlencen geçim derdi çocuk olcak derken bide onla ugraşmaktanev işinden başka şeylere vakit kalmıcak ama şu varki öyle yada böyle okulun biticek meslegini eline alcan ve ozaman güsel biyerde inş iş bulcan zaten şuan ülkemiz kriz döneminde iş bulmak büyük mesele halinde cnm bence derslerine asıl okuluna hayata asıl dünya birgündür oda biggündür unutma bugününü iyi yaşaki yarınlar sana güsel şeyler getirsin cnm istersen bi psikiyatriden yardım al yada nebilim biraz kendine zaman ayır boşver dışarda kim neyapıyomuş sen kendine bak hayatı dolu dolu yaşamaya bak senin engüsel çagın güselim ya git kuaföre saçlarına yeni şekil verdir makyaj yap alışverişe çık arkadaşlarına git nebi,lim sahile git temiz hava al ama hayata sıkı sıkı sarıl kendini bırakırsn hayat daha çok çekilmez hale gelir unutma giden günler geri gelmiyo bugününü kaybetme

Yaşadığımız her dakikada, soluk aldığımız her nefeste bişeyler öğreniyoruz. Neden 3 yılı kayıp olarak görüyorsun ki? Hazırlığı geçememişsin mesela. 1 yıl daha okumuşsun. Demekki yetersizmiş bilgilerin değilmi canımcım? biraz pozitif düşün. Artı daha çok gençsin. Bide bakmışsın hayata karışmışsın neler olduğunu anlayamadan. Sonradan özlersin bile...
Kendini de ihmal etme bakiim. Mersin'in kızları havalıdır. Çık bakim arkadaşlarınla sahile. Giyin süslen.
ne güzel cıvıl cıvıldır şimdi Mersinim.
Asla moralini bozma. Yaşadığımız herşey bişekilde bize geri döner.

23 yaşında evlenme hayali kuran bir zihniyette olman ilginç geldi doğrusu:uhm:
Yani sanki otuza gelmiş de çevreden baskı görüyormuş gibi bu işkence niye kendine:sm_confused:
Hem hayatını doldurmak da senin elinde,kalk silkelen,evlenmeyi düşünüyorsun ama daha önce bir hayatı tanı,yap makyajını,tara saçlarını,savur şöyle çakma dertlerinin üzerine:teselli:
Haaa beyaz teller de bir boyayla hallolur ama sen bu ruh haliyle devam edip,elindekileri değerlendirmektense mızmızlanmayı seçersen,bırakırsan kendini,yaşlanan ruhunu ne boya,ne oya iyileştirirkaydirigubbakcemile
Yaşım otuzsekiz,çok gencim çooook,daha yaşayacak çok güzel günler var önümde:lepi:

BENDE seksenaltı dogumluyum ınan bende cok mutsuzum.mutsuzum demek bıle az kalır yanında benım okul devam edıyobi işimde var ama hıc sevmedıgım bır ıs.çok mutsuzum.bı ılıskım var ıı gıden ama askımın yolunu gozlemek zorunda oldugu ıcın heran bıtme tehlıkesı yasıyan..
mutsuzum hemde cok mutsuz
artık benı mutlu edecek hıcbısey bulamıyorum...
(kızmayın arkadaslar bana olurmu herseyın var derdın ne demeyın cunku hersey goruldugu gıbı olmuyo)

canım bu ne acele? daha yaşın 23 :uhm:
24 yaşında mezun olacaksın ve çalışmaya başlayacaksın, bu mu geç hayata atılmak için, 24 yaşında üniversiteyi bitirmiş gencecik bir insan olacaksın; a.s
ben 27 yaşımda evlendim, şimdi doktora yapıyorum, hala ders çalışıyorum akşamları, ne var bunda? hayatı bir zorunluluk olarak görme, üniversite okuyorsun,çünkü okumayı erken yapta evlenip çoluk çocuğa karışmaya tercih ettin :1closedeyes:
yaş ilerlerken beyni güneşin zararlı etkilerinden korumak için beyazlar saç:1closedeyes:, o beyin sana daha o kadar çok lazım olacak ki, onu böyle şeylerle doldurma canım, öğrenci olmanın tadını çıkar :1hug:

22 yaşındasın ve yaşlandım diyorsun
ilginç.:1shok:
22 yaşında üniversite de okumak için, ,en normal yaş.
40 da mı okuyorsun. anlamadım.ha,saç beyazlayıncada insan yaşlanmıyor. benimde 22 yaşımda saçımın önünde 1 tutam beyaz çıktı. x_men deki kızın gibi..
babamı kaybettiğimin gecesi. yani o beyaz yaşllık belirtisi miydi.
22 yaş ve yaşlanma psikolojisi.
acil bir psikologyardımına ihtiyacın var .
.

Son düzenleyen: Moderatör:
ayrıca ideal hayat diye birşey olduğuna inanmıyorum
herkes tektir ve hayatı yaşayış şeklide kendine özeldir
eğer ideal hayat erken okula gidip, bitirip, işe girip, evlenip, çoluk çocukla bolluk içinde yaşamaksa
o zaman benim hayatım ideal değil çünkü saydıklarımın hepsi var ama çocuğum yok, olmuyor
yani ben çizilen ideal hayat portresine uymuyorum diye gemileri yakmaya başlayayım o zaman
bir kere yaşama şansım olan hayatımı mahvedeyim
sen olsan bena ne tavsiye verirsin

Okulunun kıymetini bil aynı yaştayız şuan üni okuma şansım olsa yaşıma başıma bakmam hem yaşımızda ne varmış kızım daha çıtırız beeeeeee delikafadulden:lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…