Hi bir ey yaayamadan yalanyorum

yaa ben böyle dertlere kusura bakma da gülüorum kaydirigubbakcemile3 yarvum tek derdin böle olsun yaa, niye kendinden kötü durumda olanları düşünüp mutlu olmuyosun, niye elindekilerin kıymetini bilmeyi denemiyosun, niye içinde bulunduğun anın tadını çıkarmayı düşünmüyosun, bak 29 yaşındayım, liseden sonra babam üniversiteye göndermedi, sınavlara bile girmedim, hep içimde ukte kalmıştı, yıllarca bi işe girip çalışmak için didindim durdum, tekstillere işçi olarak girdim, yoğunluğa ve ortamın iğrençliğine dayanamayıp çıktım, evlendikten sonra da iş bulmak için çok çabaladım, eşim çok seçici davrandı, o yüzden tekstillerde işçi olarak çalışmama izin vermedi, parasızlık çektik, ama eğer çalışacaksam masa başı bi iş bulup öyle çalışmalıymışım, tekstillerde rezil olmamı istemiyomuş, eşim böyle söylerdi, daha sonra kpssye hazırlanmaya başladım, sınavlara girip çıktım, mahalledeki herkes ve eşim de dahil herkes alay ediyodu benimle, bu saatten sonra okuyup başbakan mı olcaksın, yok sen bu sınavları kazanamazsın, yok memur olmak hayal, bi sürü şey söylediler, eşim sen eline dantelini al evde tvni seyret boşver uğraşma bunlarla boşuna uğraşıyosun derdi, ben memur olduğumda 24 yaşındaydım, 2 yıl önce de kurumumuzla anadolu üniversitesinin yaptığı bi protokolle sınavsız 2 yıllık yüksek okul okuma şansı elde ettik, şu anda onu okuorum, 3 dersim kaldı, bitirince yüksek okul mezunu olcam, istersem üzerini okuyabilcem, ve sana bişiy diyimmi sen arkadaşlarımdan eşimden dostumdan utanıyorum, onlar çalışıyo ben okuyorum diosun ya, bizim kurumda emekliliği gelmiş abiler ablalar bile sınavlara girip çıkıyo biliyomusun, anlatmak istediğim yaşıyosan hiçbişey için geç kalmış değilsin, saç beyazlama meselesine gelince, eşimle tanıştığımda 24 yaşındaydı ve saçlarının çoğu beyazdı kaydirigubbakcemile3 yaa bu saç beyazlaması olayına ne takıyosun ki, eğer görmek istemiyosan o beyazları boyatırsın geçer, eninde sonunda beyazlayacak zaten, bugün yada yarın, üf ya sen bence boş şeylere takmışsın kafayı, hayat yaşadığın kadar var ve yaşamayı becerebildiğin kadar mutlusun canım, en kötü derdin bu olsun inşallah, öptüm seni deli kız kaydirigubbakcemile3

kirazcım...
geçenlerde arkadaşların birilerinin iletisinde şöyle bir söz vardı:allaha problemlerinizin büyüklüğünden bahsetmeyin-problemleinize allahın büyüklüğünden bahsedin diye...sana bakınca az kendimi gördüm bende çok abartma eğilimindeyim..hatta felaket senaryoları bile yazıyorum kafamda...
ama hayat devam ettikçe umut var..bak babam 58 yaşında kalp hastası bir adam..okuma heveslisi 50sinden sonra üniv.bitirdi..oda imkansızlıklar nedeniyle gençken okuyamamış..hemde bankada çalışır geçimimizi sağlar hemde sabaha karşı ders çalışırdı..uzun yıllar ingilizce öğrenmek isterdi..ben yaşın kaç geçti artık derdim...şimdi elinde sözlük geziyo evin içinde inat etti ölmeden öğrenecek..diyeceğim hedeflerin sevinçlerin olsun..hayal bile kur geleceğin için...şuna inanırım ne düşünürseniz onu kendinize çekersiniz...okul yıllarıda hakikaten bambaşkaymş derlerdi de inanmazdım..şu anda 4 yıl boyunca aldığım en lanet dersin en lanet hocasının sınavında olmayı yeğlerdim...evlilik konusunda da aileler aslında-benimkiler de dahil-psikolojik baskı yapıyor..herkesin gerçeği farkılıdır..kimseyle kıyaslama..işin gücün vardır evlenirsin ama başka zorluklarla imtihan edilirsin..

Son düzenleme:
konunuzu silmişiniz tam derdinizi anlamadım ama hiç bişi için geç değildir neden bu tarzınız yaşayışınız ve keşkelerle doldurduğunuz hayatınızı değiştirme çabasına girmiyorsunuz..
bakımsız hissediyorsan kendini , canlan ve kendine bak güven ..
yaşında sanırım daha geç sen her geçen yıllara ahlanıp vahlandıkça inan şu halinide ararsın hayatının yaşamının kendinin kıymetini bil ..eğer gelecektede keşke demek istemiyorsan ..
kendini topla ve kendinin başta olmak üzere gününün kıymetini bil....

Keşke silmeseydiniz mesajınızı.

Konuyu yeni okuyanlar hiçbir şey anlayamadığı gibi (misal ben), yorum yapan onca insanın da yorumu anlamsız bir şekilde havada asılı kalmış. Editleyip teşekkür etseydiniz daha şık olurdu. Neyse.

Konu her neydiyse... daha iyi olduğunuza sevindim.

yeni okuyan arkadaşlar siz bütün yorumlardan anladıklarınızı birleştirip bir sorun oluşturun :roflol:
bakalım en yaklaşık sonucu kim bulacak :roflol:

MonaPisa nasıl editlendiğini bilmiyorum, hem artık iyi olduğum için insanları benim yazdığım mesajı okutarak yormamın bir anlamı yok herkes zaten yardımcı olmaya çalıştı ben de iyim.

MonaPisa nasıl editlendiğini bilmiyorum, hem artık iyi olduğum için insanları benim yazdığım mesajı okutarak yormamın bir anlamı yok herkes zaten yardımcı olmaya çalıştı ben de iyim.

Canım mesajını sildiğin yöntemle yapabilirsin.
Silmek yerine mesajının en altına not düşebilirdin mesela demek istemiştim, çünkü malum konular artık silinmediği için topic çok anlamsız kalıyor konu sahibi mesajını silince.

Bir de insanları yorarım diye düşünme, benzer sıkıntılara sahip insanlar çıkar, onlar da okur fikir alır belki, ya da silmek yerine mesajlajmaya kapatılabilir topik mesela.

Neyse sorun değil, dediğim gibi sen iyiysen her türlü gerisini boş geç :) sevgiler.

ya bu da moda oldu..ya mesaj silinir konu kapanır yada kapatın denir konu kapanır..
neden sildin
biraz daha destek verse idik(!)

ay böyle olunca deli oluyorum anacım bende hala okuyorum hala okuyorum hemde daha lise okuyorum senin 3 yıllık kayıp benim tam 7 sene seneye mezun olucam sen buna 8 sene de.
tam tamına 8 yıl kayıbım var Üniyi okuyacam daha 4 yılda ordan ekle 12 yıl tabi aynı sene içinde üni kazanabilirsem o da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…