Heyecanı Yenmek İçin ?

Çok şükür parkta aman aman sorunum yok ben trafikte bide yokusları dönerken biraz zorlanıyorum ama bugün ne hikmetse yapıverdim:) İnşallah aynu beceriyi sınavda da gösteririm tabi heyecandan yola çıkabilirsem

Evet 50 üzerine çıkmamaya calısıcağım bazen uçuyorum çünkü

Ben 2017de ehliyet aldım o zamana kadar direksiyonu tutmamıştım. Elbette derste de her şeyi karıştırıyordum araba fiat palioydu böyle bir direksiyon pedal vites sertliği olamaz. İlk günler hem kendimi kasmaktan hem sürmeye çalışmaktan bacaklarım ağrıyordu. Sınava kadar çok heyecanlıydım ama koltuğa oturunca hepsi geçti. Arkamda kimse yok gibi düşünüp yola ve kurallara odaklandım. İçimden hep şimdi şunu yapıcam diyordum. Bu elbette ki yanlıştı ama ben sınavı geçtim. Son 1 senedir araç kullanıyorum ilk defa gece 12 de 30 km kötü asfaltlı gidiş geliş yolda tek başıma kullanınca o özgüven geldi. Şimdi eşim göreve gidince her işe arabayla ben koşuyorum. Bu iş kullana kullana gelişiyor kafadan tekrar etmekle olmuyor. Hala yanlış yapıyorum ama her defasında düzeltiyorum. Sınav hiçbir şey değil eğer başarılıysan ve trafiğe hazırsan zaten geçersin. Araba kullanmak yürümek gibi bisiklet sürmek gibi düşünerek değil refleks olarak hareket edersin.

Ben 2008 de almıştım. İlkinde kaldım bende. Arkadaşım geçmişti. İkinci de verdim ama. O zamanlar direksiyon sınavı daha kolaydı. İkinci sınavda önce direksiyon sınavına sonra da açıköğretim sınavına girmiştim aynı gün ikisinden de geçmiştim şükür. Kullanırken biraz muhabbet etmeye çalışın . O zaman heyecanı unutursunuz.

Trafiğe hakimmiş gibi olursa kontrollü bir cesur görürlerse karşılarında daha yüksek puanla geçirebilirler.

2 kere dosya açtırdım 7. De aldım telaş yapma
Sınavda rampanın oraya ışık yapmışlardı çok denemem yoktu o ara geri gidip arkada ki arabaya çarptım hatta bunu gören arkada ki diğer aday sürücülerden panikleyip indirilenler olmuştu

Ne olursa olsun karamsarlık yapmayın. Ben sınava gireceğim gün babamla sınava gittim sınav yerine yakın bir yerde arabayı bana verdi hadi sür biraz dedi ve ben arabayı korkuyla o kadar kötü kullandım ki gözlerim doldu dedim tamam kesin kalıcam sınavda . Sınav icin direksiyona geçtiğimde ise kendime dedim ya sen neleri başardın bunu mu yapamayacaksin öyle bir sürdüm ki arabayı komisyonlar övgü yağmuruna tuttular. Diyeceğim o ki özgüvenli ol ay bu dönüş çok zor kesin hata yapicam burda dersen hata yaparsın ama ben bu dönüşü öyle güzel yaparım ki ne varmış burada dersen yaparsın. Biraz uzun oldu sanırım ama sinavda başarılar diliyorum sana

İnşallah banada nasip olur böyle kullanmak. Tabi
ilk sınavı geçeyim inşallah :)

Muhabbet edincede ufak tefek şeyleri unutuyorum :) kafa dalıp gidiyor.

Teşekkür ederim verdiğiniz güzel moral için Valla ben ilk sınavda tutuldum sanki inanın sadece titreyip korkuyordum bide ilk hareket ettirdim kaldırdım arabayı daha sonra stop ettirdim o an öyle panikledim ki elim ayağım fena oldum sanırım ben hata yapmaktan korkuyorum kuruldan korkuyorum ki kurul üyeleri çok iyi insanlardı. Hayırlısı diyelim.

Maşallah o zaman size ve azminize ne yalan söylüyeyim böyle duyunca korkuyorum biraz Umarım geçtim yazmak nasip olur.

Bu yazınızı yeni gördüm. Eşimde benimle gelmek istiyor geçen sefer tektim acaba daha da heyecan yapar mıyım diyorum ama bakalım.

Hayatında hiç mi heyecan yok da buna heyecanlanıyorsun? Bana gayet sıradan bir hadise gibi görünüyor. Gerçi ben ehliyet alalı 10 yıl olmuş, sen bana bakma.
Heyecan tatlı bir heyecan değil malesef :) mideme ağrılar göğsüme ağrılar tedirginlik panik. Keşke minik bir heyecan olsa ama malesef benimki resmen panik atağa dönüyor. :)

Bu yazınızı yeni gördüm. Eşimde benimle gelmek istiyor geçen sefer tektim acaba daha da heyecan yapar mıyım diyorum ama bakalım.
Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım geçersiniz. Eşiniz le gidin ben de öyle gitmiştim sadece sınav gününü kimseye söylemedik. Gittim girdin geldim. Öyle yani. Sıradan birşey gibi

Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım geçersiniz. Eşiniz le gidin ben de öyle gitmiştim sadece sınav gününü kimseye söylemedik. Gittim girdin geldim. Öyle yani. Sıradan birşey gibi
Bende çoğu kişiye söylemedim zaten. Teşekkürler sağolun internette yorum, konu okuamacağım artık çoğu kişi kurul şöyle böyle demiş aşırı derecede panik oluyorum ufak hatada birşeyde beni bırakırlar diye. Okudukça moralim bozuluyor açıkçası.

Hayır bence kurul bana hep iyi geldi. Hatta baya muhabbet vs ettik. Tabi ki bu dirrksiyorn hocamın sayesinde oldu. Sen merak etme ben araba da konuştururum sohbet ede ede gidip geliriz dedi. Harbiden dr öyle oldu. Ve sık sık uyardılar sağolsunlar sinyalleri sakın unutma diye. Dilerim ki senin karşına da öyle iyi insanlar çıkar. Şu an seni çok iyi anlıyorum çünkü geçen ay heyecandan uyuyamadım diyebilirim. İlk sınavdan 1 hafta sonra pandemi oldu ve 3 ay ne ders ne trafik. Eşimle lojmanda sık sık araba kullandım. Kendi kendimel park paralel parktaki o öğrettikleri püf noktaları tekrarladım. Park ettim yokuş yerler var. Orda yokuş kalkış yaptım. Öyle biraz yendim heyecanımı. Yoksa unuturdum 3 ayda ya. Kullandıkça aşıyorsun. Normal bir gün müş gibi otur koltuğa. Hayırlı haberlerini bekliyorum. Ne zaman sunavınız tam olarak

sinavdan hemen once tekrar direksiyon hocanizla çıkın ve direksiyonda olmayi normallestirin. ya da bir gun once uzunca turlayin. araba kullanmayi siradanlastirin.

Merhaba bende ilk sınavımda 3 aylık bir zamandan sonra girdim virüs girince araya 4 ders alıp sonra sınava girdim kendimce şurada zorlanırım diyordum ama ben hiç yola çıkamadım banada süpriz oldu. Konuşurum tabi iyi olur aslında ama konusurkende muhabbete dalıp sinyal vs birşeyler unutmak istemiyorum işte. Ben 2 ders daha alıp Pazar sınava gireceğim. Amin inşallah Allahın izniyle şuraya bir geçtim yazmak nasip olur hayırlısıyla.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…