Heyecanı Yenmek İçin ?

Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım geçersiniz. Eşiniz le gidin ben de öyle gitmiştim sadece sınav gününü kimseye söylemedik. Gittim girdin geldim. Öyle yani. Sıradan birşey gibi
Bide bana ders veren beyefendi iyi hoş ama bazen herseye benden önce atlıyor mesela sağa çek sola sür vs sanırım bende alıstım komut alıp yapmaya sınavda onun eksikliğimi çekicem gibi

Bide bana ders veren beyefendi iyi hoş ama bazen herseye benden önce atlıyor mesela sağa çek sola sür vs sanırım bende alıstım komut alıp yapmaya sınavda onun eksikliğimi çekicem gibi
O yönden iyi değilmiş gerçekten. Bende ilk sınava kadar 14 saat öyle alıştım gibiydi. Sonra o hoca gelmedi sınava bir de. Sınavdan kalınca aldığım dersteki hoca o kadar iyi bir kadındı ki süper ötesi cesaret veriyordu. 2 derse gittim sadece . Çok sevdim onu. Araba bir metal parçası kontrol edecek olan sensin dedi. Her türlü hamlenin ikinci yolunu öğretti. Bir de benimle sınava girdi. O da iyi oldu. Hoca da da iş var.

İnşallah bende de sıkıntı olmaz valla ne diyim :)

Ehliyetim yok, araba sürme tecrübem yok o nedenle bu konuda bir tavsiyede bulunamayacağım. Ancak sakinleştirici bir şeyler önermem çünkü reflekslerinizi ve tepkilerini i yavaşlatabilir. Onun yerine bir psikolog olarak kendi kendinizi telkin yoluyla veya nefes egzersizleri ile sakin tutmaya çalışmanızı önerebilirim. Beden ve duygular birbirini karşılıklı olarak tetikler. Heyecan veya stres gibi duygu durumlarında nabzımız hızlanır, nefes alışverişlerimiz hızlanır, el avuç içlerinde vs terleme görülür ve beynimiz der ki "stresliyim". Bu döngü tersine çevrilebilir. Nefes egzersizleri nefesinizi nabzınızı dengeler ve beyin bu sefer der ki "bir şeyim yok sakinim". Bu nedenle nefes egzersizleri en kolay öğrenilebilir ve uygulanabilir bir rahatlama yöntemidir. İnternette pek çok video bulunur diye düşünüyorum, bir araştırın isterseniz. Şimdiden kolay gelsin, başarılar

Aa
İnşallah bende de sıkıntı olmaz valla ne diyim :)
İnşallah canım. Parkura gidip kullanmıyor musun kendi aracınızla? Onun çok faydası olur sana

Benim de en çok korktuğum sinyal di :) ama hocayla anlaştık arada hatırlatırım kızsalarda dedi kii hiç gerek kalmadı unutmadım. Unuturum diye de komisyon görevlileri arada hatırlattı. Merak etme. Çok streslisin. Yapma öyle. Git aracınız varsa bir kaç tür orda kullan kendi kendine sınavdaymış gibi. Zaten son derste hocan da sınav yapar büyük ihtimalle. Geçtim yazmanı dört gözle bekliyorum. Hakkında hayırlısı olsun

Malesef araba yok canım 2 ders daha görücem sonra sınava. Valla canım sınav noktasından çıktım çıktım :) gerisi gelir inşallah çok sağol canım güzel cevapların içim inşallah yazarım sağolasın.

Akell Yine kendi kendimi çok sıktım sınav yeri geliyor gözümün önüne kurul vs korkuyorm dün gece sıkıntıdan ağladım bir gün süperim asla aklıma kötü seyler takılmıyır bir günde olumsuz seyler geliyor sınav günü inşallah rahat olurum eşimde her gün gezdiğin yollar ders görüyorsun neden korkcan diyor ama işte

Sınav gecesi fetih suresi oku. Ya da sınavdan önce oku. Allah ım hakkımda hayırlısıysa nasip et diye dua et. Sakin ol. Direksiyona oturunca da " Rabbi yessir ...." oku. Olursa olur olmazsa olmaz. Üzülme ve sıkılma strese girme lütfen

Çok teşekkür ederim bide sanırım sınava kadar da regl olacağım Gözümün önüne ilk sınav günü geliyor hep inşallah bitiririm bu işi artık. Sizede çok teşekkür ederim aklıma siz geldiniz

Ne demek canım hiç sorun değil . Aynı stresi bende yaşadım ve ilk sınavda aynı sebepten kaldım. Seni çok iyi anlıyorum. Sınav günü ben az önce söylediklerimi yaptım. Faydası oldu diye düşünüyorum. Çünkü ben de en az sizin kadar stres yapıyorum. Bu sadece ehliyet değil tüm sınavlarda bu çılgınlığı yapıyorum ne yazık ki. Başka bir şeye odaklan unutmaya çalış. Sınav saatin kaçta bu arada? Sabah saatleri çok iyi oluyor. İnşallah öyledir

Geçen sınav sabah 9.15 idi Pazar günü daha belli değil malesef ama yine sabah olabilir bence. Bende duamı okuyarak gidicem sınava.

Ben de 4.de geçmiştim ve her defasında park da kalıyordum kurstaki hocam p...... isminde sakinleştirici bir şurup tavsiye etmişti sınavdan önce içmem için faydasını görüp 4.hakkimda geçmiştim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…