Heyecanı Yenmek İçin ?

Dün derste iyiydim modum ama yükselmişti bugün 1,2 hata yaptım hemen düştü modum bir karamsar oldum ama çokta kötü değilim çok şükür.
Olur öyle ne şoförler var yıllardır araba kullanan hala hata yapıyor. Öyle herşeyi hızlı hızlı yapmaya sakin çalışma. Yavaş kaldır arabayı , sonraki hamleni düşün hep. Bir hata yapınca modun düşmesin hamle şansın oluyor. Hemen sonraki hamleye geç . Sadece siyak ve kemeri unutma bunlar önemli ekstra biliyorsun zaten

Evet biliyorum hocam biraz daha pratik ve hızlı hareket etmemi söylüyor trafikte yavas yavas hareket etme hamleni hızlı yap diyor ama bakalım sınavda da yavas yavas yapcam hata olmadıktan sonra bilmem derler mi birşeyler mesela tali yoldan ana yola çıkcam onda bile debriyajdan ağır ağır çekitorum ayağımı.

Ne diyecekler ya sadece çok yavaş gitmeye diyorlar uyarı yapıyorlar. Sürekli 1 le gitmeye. Benim hocam da tam tersi acelen yok sakin sakin yap dedi hep. Özellikle park ve yokuş kalkışı

Benim kadar heyecanli olmayin :)) Direksiyon sinavinda yillar önce o kadarr heyecanlandim ki cok affedersiniz lavabodan cikamamistim bana sira geldigi halde ,az kalsin yetişemiyordum bile ama 85 ile ilk seferde gectim.Hem de en zor yol bana denk gelmisti,arabayi manevra yapip döndürmem gerekiyordu.Direksiyona oturdugunuz andan itibaren arabada yalnizca siz varmis gibi düşünün,bunu yapabilirsiniz.Simdiden hayirli olsun dilerim.

Ne diyecekler ya sadece çok yavaş gitmeye diyorlar uyarı yapıyorlar. Sürekli 1 le gitmeye. Benim hocam da tam tersi acelen yok sakin sakin yap dedi hep. Özellikle park ve yokuş kalkışı
Yok 2 3 e alıyorum tabiki 1 le araba bağırıyor zaten çok yavas gitmeyi sevmiyorum :) yavaslıktan kastım yola çıkıcam mesela oda geçsin oda geçsin öyle çıkıyorum yola yani hopp tak tak yapamıyorum ağır vasıtayım biraz ama düz yolda tabiki çok hızlı olmasada orta karar gidiyorum. Hocam der bazen bekle buda geçsin çok salına salına çıkıyon yola emin olamıyorum diyor :/ öyle anlarda çok hızlı davranıyorum sanırım panikten

Teşekkürler ilk sınavda kurul üyeleri heyecanlanmayın rahatca gösterin öğrendiklerinizi demişti ben ona rağmen onlar binerken arabaya ağlıcak gibi olmustum. İnşallah bu sefer olcak Allahın izniyle. Sağolun.

yook bee o kadar vasat bi araba değildir birileri arabanın içindeyken kaldıramayacağın kadar
Dün derste iyiydim modum ama yükselmişti bugün 1,2 hata yaptım hemen düştü modum bir karamsar oldum ama çokta kötü değilim çok şükür.
Yok yok karamsar olma lütfen kendine güven. Bizede haber ver

yook bee o kadar vasat bi araba değildir birileri arabanın içindeyken kaldıramayacağın kadar

İnşallah canım yavas yavas kaldırcam zaten :)

Yok yok karamsar olma lütfen kendine güven. Bizede haber ver
Tabiki veririm canımm inşallah geçerim vallaha inan karısık duygular içindeyim bir yanım alcan bu işi bir şekilde diyo bir yandan mideme heyecandan ağrı giriyo

1 ayı geçti belki ders alıyorum bir günüm harika geçse diğerinde birşeyler oluyor dalgınlık mı unutkanlık mı bilemiyorum umarım geçer.
Ben aldım sende alabilirsin ben çok dalgın biriydim. Benim kalma sebebim hep heyecandı. İlaç alabilirsin

Hayatında hiç mi heyecan yok da buna heyecanlanıyorsun? Bana gayet sıradan bir hadise gibi görünüyor. Gerçi ben ehliyet alalı 10 yıl olmuş, sen bana bakma.

Anladım. Sadece komisyon görevlileri yavaş gitmeye kızıyor genelde onu demel istedim . Hızlı gideyim derken de 50 üstüne çıkmamaya çalış. Tabi ki hop diye çıkamazsın acemi sürücüsün bunun kadar normal bişey yok. Ben ona takılacaklarını zannetmiyorum . Tabi ki sınav süresi yarım saat ona göre ayarlarsınız artık. Yarim saatin 5 dk yola çıkmaya çalışmakla geçmiyorsa sıkıntı yok bence. Usta değiliz herhalde . Taktak yapamayız herşeyi. Öyle olsa sürücü kursları ne işe yarıyor.

park etmede sorun gibi büyük hatalar yapmadığın sürece aslında görmezden geliyorlar.

telafisi olduğunu düşünürsen daha rahat hissedersin. Şöyle düşün kaldın ne oldu tekrar giriyorsun.En kötü ihtimal bile o kadar kötü değil aslında.

Ya da şöyle düşün bu kadar insan yapabiliyorsa ben de yaparım

Mutlaka şeker al öyle gir sınava. Ben de çok heyecanlıydım ama kurul çok tatlıydı. Mesleğimi, eğitimimi falan sormuştu ve o konuda ilerlemişti. Uçak nasıl uçar? Kanadı kopsa nasıl uçar falan diye sorular soruyordu bende anlatıyordum bi baktım geçmişim adama da kısa pilotaj dersi vermiştim. Bir de her hareketimi yüksek sesle söylüyordum. Şimdi sağa dönüyorum, kırmızı ışık var yavaşlıyorum, sinyali yaktım, şimdi park ediyorum diye diye çünkü uçuş eğitiminde öyle eğitim aldık ve her hareketimi yüksek sesle soylediğim için kendimi daha rahat hissediyordum
Umarım geçersin

Son düzenleme:
Dediğiniz doğru eminim kurulda bunları göz önünde bulundurup anlayışlı olurlar zaten bir önceki kurulu kaybettiğim için üzülüyorum açıkçası ama kısmet hersey. Sağda solda biraz oyalansam saatimi geçirmem herhalde. Bide dilimi ısırayım :)) arabayı stop ettirmiyorum ama bazen sallandırıyorum çok nadir umarım sınavda karsılasmam.

Umarım canım inşallah. Valla açıkçası bende herseyi söylerim diye düşünüyorum. Sinyalimizi verelim arabaya fazla yanaşmayalım gibi :) ben böyle konusuyorum ama tabi insanları görünce dilim tutuluyo salak gibi oluyorum kurul bana iyi davranmıstı artık nasıl heyecanlandıysam adam demişti çok mu heyecanlısın diye daha suratıma bakar bakmaz. Yani eğer yola çıkarsam benim için bir adım olucak düşünüyorum da 1 aydır fink fink gezdiğim çıktığım yolları kurul üyelerini görünce saf gibi kalmam kendimi dövebilsem dövücem :) hem komik hem acı... Tabi ilk sınavda ne çektiğimi ben bilirim hocam geldi yanıma ne oldu sana birşey mi dedi biri kim ne yaptı diyordu adamcağaz... :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…