Herkesin annesi böyle mi?

hemen kosturarak yasına baktım glsh , bana da yıllar once aman kızım yapma aman etme
oh c ok tesekkur ederım derdı, arada da paylardı tbııı, sımdı yaptıkca daha cok ıster oldu yap kızım yap kızım onu yapmamıssın ah be kızım

aynen canım aynen ama sanırım bizlerde onlar gibi olucaz yaş ilerledikçe çünki herkes her işi kendi istediği gibi olsun istiyor sanırım eski kadınlar daha da katı bu konularda

ya ben bir sey apsam topaqrlasam tesekkür bile demez tam tersine bunu niye böyle yaptin bir de begenmez kendi baslar bir seyler etmeye, bazen cok bunaliyorum ama anlamiyoranlatiyorum ama yinede anlamiyor ayni hareketlere devam,

benim annem de aynen böyle...
mesela toz alırım ya da temizlik yaparım zaten ben yaparken bi göz ucuyla izler kontrol eder,şunu yaptın mı,bunu da yap fln der.ama diyelim ki eleştirecek bişey bulamadı o zaman da normal temizlik rutininde yapmadığımız başka bişey söyler mesela "kapının kolunu da sildin mi?" der.
ya da çorba karıştırırım,gelir kaşığı elimden alır karıştırmaya devam eder.
herşeyimi eleştirir.
o yüzden ben de pek bi iş yapmıyorum evde artık.
nasılsa yapsam beğenmeyecek beni sinir edecek,yapsın kendisi...

benim annemde bukadar abartili degil, ama bir sey yaparken söyle yap böyle yap söyle olur bölye olur, diyip durur, örnek ben kizartmayi kücük kücük dograyip seviyorum o ise daire sekilde kizartip ayri koyuyor ben hepsini karistiriyorum öyle olmaz kizartma vs diye söylenir, yada bugün temizlik yaptim odadan basladim o salondan basliyormus onada söylendi, yada misafir gelir, ben cay suyunu coktan koydum kaniyor nerdeyse cay suyunu koysana, veya salata yapacam yikamadan dograma sanki ben yikamiyorum bu arada sunuda söylemeliyim ben annemden daha titizim düzen simetri titizlik hastaligi var bende annem öyle degil ve böyle olunca karistigi zaman daha cok kiziyorum :-(((

ama arkadasim sen evlenmisin hala daha karismasi biraz tuhafima gitti, tamam bazen söyle böyle yap diyebilir sonucta anne o öyle ögrenmis öyle yapiyor biz farkli yapinca degisik gelebiliyor

benim annemde anlattığın gibi.geçen gün camı siliyodum.geldi inceliyo nerden bişi bulurum.orası olmamış burada leke var kaç saat oldu silemedin ayyyyyyy daraltıyor

benim annemde karışır ama bukadar değil tabi. hatta ben ona daha çok karışırım herşeyine. o benden bunalırD

Benim annem karışmaz hiç birşeye..
Ben ona daha çok karışırım..
Arada bir fikrini söyler ama hiç kızdırmaz.
Annemde beni över yani benim yanımda değil ama duyumlar alıyorum..
Hatta yaptığım herşeyi çok beğenir ve ' eee kimden öğrendin der '..,
Allah razı olsun annemden..

benim annemde karışır ama bukadar değil tabi. hatta ben ona daha çok karışırım herşeyine. o benden bunalırD

valla titizlik düzen ve simetri konusunda bende karisirim, hatta daha bugün dedim nebicim bayram temizligi yapmisin heryer toz icinde diye her yeri silmiyormusun diye, tekrar sildim bende kaydirigubbakcemile3

benim annemde bu anlattiklarinin aynisi :1rolleyes:
bi kere istedigi bisey yapmadimmi. HIc yapmiyosun zaten der.klava:
Yapsamda yapmasamda yaranilmiyor asla.
Kizkardesim hic bi ise elini sürmez
Sigara icer
bütün gün gezer dolasir
yinede hep benden daha kiymetli :mymeka:
anlamadim gitti bende bu carkin dönüsünü. :sm_confused:
Neyse..
Ev isi konusunda, bizim iyiligimiz icin yapiyorlar. evlendikten sonra zorluk cekmiyelim diye onu anliyorum evt ama sanki kiz kardesim evlenmicekmi kötükedihüso? Ay o benden önce gidecegi simdiden kesin ki. :dilcikar:
Bunada neyse :roflol:
Ben evlendikten sonra asla karismasini istemem. kaydirigubbakcemile2
Cünkü o artik benim evim, benim düzenim.
Zaten ben anneme diyorum. anne niye bunu böle yapiyosun veya sunu söle yapmiyosun?
Sen git kendi evinde naparsan yap diyor evlenince klava:

yapcam zati diyom :roflol:

bılmem belkı seneler gecınce degısıryerimseniben

inan bana arkadasim ayni seyleri bende yasiyorum, kiz kardeism dogru düzgün bir sey yapmaz ama yine ondan iyisi yokdur

cnm benim annemin anneside ne yapsa beğenmezmiş, annem çok üzülürmüş o yüzden şuan bana çok iyi davranıyor. kek yapmayı kendim öğrendim kaç kez malzemeler çöpe gitti ama karışmaz. deneyerek öğren der, çirkin olsa bile güzel olmuş der. Kendi annesinden çekmese bu kadar iyi davranırmıydı bilemiyorum. Bence annen karışıyor ama bunu istem dışı yapıyor amacı seni kırmak üzmek değil. O yüzden gülüp geç, onu olduğu gibi kabul et. Bir şey deyince kafana takma.

amannn benim annem ben ne yaparsam o güzel olmuş der..Canım sende annenin sevdiği şekilde yap ne varki;patatesleri diri diri bırakırsan bende laf ederim bunlar ne böle diye ,yiyeceğin kadarını diri bırak gerisini annen nasıl seviyorsa öyle yap kızlarrr
CENNET ANNELERİN AAKLARININ ALTINDADIR..ONA GÖRE DAVRANIN...ANNELERİMİZ KUTSALDIR.33 YAŞIMA GİRİYORUM ANNAMI ALLAHIM BAŞIMDAN EKSİK ETMESİNNN ..AMİN...

bence annen seni en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyor.yarın bir gün tek başına rahat edesin herşeyi bilesin diye.
benim annem bana hiç bir şey öğretmedi.hep kendi yaptı rahat edeyim istedi evlenince öğrenirim nasıl olsa diye.evlenince korkunç zorluklar çektim yol yöntem yemek bilmem ne nasıl pratik temizlenir bilmem
eşimle çok da problemler yaşadık titizdi kayınvalidemlere gün geldi alay konusu oldum öğrenene kadar ama evliliğe bir eksi ile başladım.onlar şans ki hamaratlığa çok önem veriyordu.
o yüzden herşeyi öğrenin derim anneleriniz ne yapsa sizin iyiliğiniz için.
en güzelini en pratiğini.
ben anneme hala kızarım hala kalkar kendi iş yapar.böylesi de kötü kızlar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…