Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Bende sorucam bende sorucam uzmanlarım bana yardım. tabi bu soru biraz ruhani tıbbi değil :))

şimdi 1 gece önce ben sol göğsümden fışkıra fışkıra süt geldiğini gördüm arabadaydım eşim yanımdaydı.

bu gecede eşim rüyasında bir kızımız olduğunu görmüş

şimdi ne demek bu hamilemiyim belirtilerim bu mu acaba benim :)))))

off evet aynıyız gerçekten de

Allah yüzümüzü güldürür inşallah bunalr sadece hüsnü kuruntudur umarım. Ama yarın sabaha randevu alıcam şimdi. İÇim rahat olsun gidicem bana bu bu testleri yapın dicem banane :))

BU arada bende zaten 112 kiloya çıkınca insülin direnci olmustu evet. Ama kilo verince o da tekrar düzeldi.

Bu testleri yaptırdım zaten. Bak sonucları yazayım sana

Glukoz 120: 70 (normal değerler 70-120)

Açlık kan şekeri : 75 (normal değerler 74-106)
HbA1C: 4,5 (normal değerler 4-6,02)

İnsülin 0: 7 (normal değerler 2,10-30,80)

İnsülin 120: 39 (normal değerler 18-56)

nasıl hesaplanıyor HOMA acana bilen varmı

aç karnına adetin 3.günü canım

ölçüyordum ama 37 de adet olunca bıraktım

canım sen bugünden başla istersen. adetinin kaçıncı günündesin? yumurtlaman geçmişse dahi adete kadar olan dönemin gidişatını görürsün, gelecek ay için sana yol gösterici olur. benim burda anladığım takip ederek kendi vücudumuzun nasıl cevap verdiğini görmemiz ve değişiklikleri görebilmemiz. bu site zaten biz bilgi girdikçe tablo yapıyor, takip etmesi çok kolay oluyor.

ölçüyordum ama 37 de adet olunca bıraktım

canım bu ay ben adetten 1 gün önce ve adetim boyunca 36.7 idim. dün ve bugün 36.5e düştü. adetim bitti ve ıusım daha normale düşmedi yani. kiminin görüyorum ısısı düşüyor birkaç saat içinde adeti geliyor. her birimiz farklıyız. sen de ölç istersen, ovülasyon testinle birlikte gidersin.

hamile olacağına ve kız çocuğun olacağına işaretmiş okudum :))))) hadi bakalım canım hayırlısı

Arkadaş ne zor bu işler yaa, dün topidik yazmıştı galiba bir ilişki ile hamile kalacağımı düşünürdüm diye, aynen... PKo Fsh ıh ...... Korkmaya başlıyorum ben alttan muayene edileceğim diye hala gitmedim doktora , gerçi şuan tam da yumurtlama dönemi uygun olmaz herhalde günler geçtikçe umutsuzluğa kapılıyorum evde de aradığımı bulamadım 10 dk da bir kv arıyor , işinize 5 elle sarılın...

nursay ayrılma canım hesaplayıp mesajımı yazıcam. bekle beni birazcık olur mu?

burdayım canım işyetim zaten her an önümde çaık :)

yarın gideyim diyorum ama yarın adetimin 4. günü, en ideali 3. günü yaptırmak mı acaba pff poffffff, ünlügül öyle yazmıs:2:

HOMA= (açlık kan şekeri-glukozu x açlık insülini) / 405 = (75 x 7) / 405 = 1.2962

HOMA 2.5 ve yukarısı ise insülin direnci varmış. senin yok canım. benim de HOMA sonucu 1.08 çıkmıştı. yok birşeyciğin Nursay, bence rahat ol canım :)

Son düzenleme:
burdayım canım işyetim zaten her an önümde çaık :)

yarın gideyim diyorum ama yarın adetimin 4. günü, en ideali 3. günü yaptırmak mı acaba pff poffffff, ünlügül öyle yazmıs:2:

sorun olmaz tatlım, ben de 3. gün pazara denk geldiği için 4. gün yaptırmıştım. bakan prof 2 ve 4. günler arası olur demişti.

yaaa dimi yaaa, sanki atomu parçalıyoruz bu ne boyle yahuuuu valla hamile kalırmıyım kalmaz mıyım, ama bu kadar düşünmeye devam edersem ruh hastası olacağım kesin

ben de eşim de 1 kere korunmazsak hamile olacağımı sanıyorduk. çevremde de 1 kereden kaza ile hamile olduğunu iddia eden bayan çok var hehe. aslında bu işler bir mucize ve tüm olasılıkların denk gelmesi ile oluyor. o an hazır yumurtan olacak, yumurtaya ilk ulaşan sperm dna ve şekil olarak sağlıklı olacak, döllenmiş yumurta rahme tutunabilecek, vs. vs. o yüzden diyor doktorlar yaş musaitse ve görünen bir sorun da yoksa 1 yıl denemeden tahlil falan yapmayız gidin evinize deneyin diye :))

sen biraz dinlen berianur, tekrar işe başlayacaksın gibime geliyor :)) aman banka olmasın

aynen ben de ilk ay hamile kalacağımı düşünüyrodum canım,eşim de dün diyor 3 yıldır boşuna korunmuşuz.bir gün ilacı unutsam bir hafta dikkat ediyorduk.:) bu arada sen çalışmıyormuydun evdemisin tam anlayamadım

topidik yumurtanın çatladığı nasıl anlaşılıyor dr bana yumurtan suan var dedı dun ultrasyonla bakmıştı ama çatlayıp çatlamadığı hakkında birşey demedi bu aralar ilişki olsun demişti

topidik yumurtanın çatladığı nasıl anlaşılıyor dr bana yumurtan suan var dedı dun ultrasyonla bakmıştı ama çatlayıp çatlamadığı hakkında birşey demedi bu aralar ilişki olsun demişti

dr yumurtanı görmüşse daha çatlamadı herhalde? her an çatlayabilir ve çatladıktan sonra da ömrü 24 saat canım. bu 3-4 günü değerlendirin diye düşünüyorum. çatlama anını bilmemiz mümkün değil sanırım, yaklaşık olarak günlerini tahmin edebiliriz.

tşk ederim tatlım ozaman yumurtlamada bir problem yok diyebilirmiyiz acaba ben cok takıntılıyım sanırım bır kaç test yaptırdım ama daha sonucunu almadım

sorun olmaz tatlım, ben de 3. gün pazara denk geldiği için 4. gün yaptırmıştım. bakan prof 2 ve 4. günler arası olur demişti.

tamam canım çok saol, yarın bir tahlil labaratuvarına gidicem, orda doktor kaprisi ile uğraşmak zorunda da değilim, istediğim testleri sölicem yaptırıcam ohh misss :)))

ya arkadaşım çok saol gerçekten nasıl yardımcı oldun anlatamam. ben yaptırayım rahatlıyım yaaa dimi ama :)

süperrrr :)) bir de diğer testleri yaptırdığmda güzel sonuç alayım rhaat rahat çalışmalarıma başlarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…