Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

Canım ateş ölçme yöntemini ben de kk'da ateş ölçme topigini okuyarak öğrendim. İstersen bir göz at o topige. Ben sana anlatırım da.
Her sabah mümkünse aynı saatte uyanır uyanmaz, yataktan kalkmadan, su içmeden, tuvalete gitmeden, dil altından dijital termometre ile ateşini olcuyorsun. Onlar fertility friend diye bir siteye üye olarak ateşlerini gün gün kaydediyorlar, site sana otomatik olarak yumurtlama gunünü söylüyor. Ben de o siteyi kullanıyorum. İnan cok basit ve gecen ay Dr umun yumurtan çatlamış dediği gün bu site de ateşim arttığı için ovulasyon göstermişti. Sen o topigi oku, ben yarin sana yardımcı olmaya çalışırım canım.

çok haklısın aslında ama bir kere kafana takıldı mı istemeden bekliyorsun yani çok enterasan :) ama hep diyorum artık bakmıcam hiç bir şeye tamam sonra kendimi bir araştırma içinde buluyorum :))

Bende :) reglımı beklıycem dıyorum sonra yok ya dıyorum nasılsa cıkıyor testte ogren sonucu
Karısık duygular :)

süperrrrrrrrrrr

ayyy canım çok sağol ya valla içimi rahatlattın yarında ultrasona gitcem bakalım inşallah iyi çıkar.bende pko vardı malesef onan istedi sanırım doktor sadece üçünü istemiş ama diğerlerini istememiş sinirim bozuldu ya çunku benim şikayetlerim vardı baya

Dedıgın sıteyı bende takıp edecegım ısı yontemıne baya onem verılıyor
Bızde takıp edelım dı mı ama :)

Asla umudu kaybetmeyın pko lu arkadaslarım.
Kardesımde pko oldugundan ılk bebıslerı tup bebekle oldu sımdı 3 yasında ecemız var.. Asıl mucıze bundan sonra baslıyor .. Kızkardesım ogrendıkkı hamıleymıs yenıden ve tamamen kendılıgınden :))

Evde hic test yaptin mi canim.. Nedense icime hamilesin gibi dogdu.. Hayirlisi bakalim cikmama ihtimali yuksek ama sen bi test yap bakalim silik milik birseyler cikar belki..

canım ne güzel his doğmuş.başka belirtiler de var hep yorgunum, duygusal ve göğüs ağrısı. çok girdim bu psikolojiye galiba.ama hakikaten bugün ki kahverengi akıntı baya bi garip. siteleri bi dolaştım da hamileleik belirtileri adet belirtilerinin aynısıymış ve hafiften kanaam olabilirmiş. günüm geçmedi ama ben yarın bi test alayım.

bide doktora hiç gitmedim kafama göre günde 2 ane folikplas kullanıyorum 2 haftadır.aile hekimi öle yap demişti bi ara ölçmeden

Topidik çok teşekkür ederim bakıcam siteye, ovulasyon testi kullanıyorum 50 lira verdim bu ay. Bu yöntem maliyetsiz hem. Çok saol

fertility friend i telime indirdim apple store da var süperrrr bunu takip edicem harikasın

fertility friend i telime indirdim apple store da var süperrrr bunu takip edicem harikasın

Superr :)) sen de harikasinnn, hiç bana gerek kalmadan bulup indirmissin bilee ) internette sitesi de var canım ama ben de telefondan kullanıyorum. İlk ay öğrenmeye çalıştım hem sistemi hem kendi normal vücut isimi. Şimdi bu ay bebis calışması için kullanmayı deneyeceğim :) dediğin gibi bedava. Buraya akinti ve başka belirtileri de işaretliyorlar, ben henüz sadece ateşi ölçüyorum. Denemek isteyenler birlikte kullanalım ve öğrenelim, ne dersiniz?

Son düzenleme:
Al ve yap bakalim ne zaman senin gunun canim.. Bizede hhaber ver tmam mi.. Yarin hayirli haberler bekliyorum insAllah..

Olur derim.. Oncelikle bi derece mi almam lazimmm..

bana niye demedin (((

fsh düşerken lh yükselirse pko dan şüpheleniliyormuş.lh ın da iyi yüksek değil inş.geçmiştir

fsh düşerken lh yükselirse pko dan şüpheleniliyormuş.lh ın da iyi yüksek değil inş.geçmiştir

Arkadaşlar siz bu konuda uzman olmuşsunuz artık. ben de birkaç bişey sorabilir miyim? Ben hamilelik düşünmeye başladığım zaman yani 1-2 ay önce doktora gittim. benden belli başlı testler istedi ama bunların içinde prolaktin, FSH, lh, e2 falan kesinlikle yok. Şimdi benim de yıllardır hep PKO muyum diye şüphelenmelerim olrdu ama gittiğim hiçbir doktor bana bu tanıyı koymadı. Adetlerim düzenlidir belki de ondan. AmA onun dışında kilo, insülin direnci, tüylenme vs. hepsi var.

Benim sorum bu yukarıdaki testleri ne zaman yaptırmam gerektiği. Yani adetimin kaçıncı günü yaptırmalıyım. Ayrıca aç tok karnına farkedermi

bana niye demedin (((

sen de ateşini ölçüyorsun diye biliyorum?
yaklaşık 2 aydır hemen hemen her sabah ölçüp telefondaki bu programa kaydediyorum canım. internette de fertility friend'in sitesini kullanarak da kaydediliyor.

bu yöntemin yol gösterici olması için en az 1 ay düzenli ateş ölçerek kendi normal vücut ısımızı, adet öncesi ve sonrası nasıl hareket ettiğini görmemiz gerek diye düşünüyorum. neden dersen, ilk ay hatırlarsan adetim 8-9 gün gecikmişti. ateşim de bu sürede hep 37 cıvarı idi. ben o ay gebelikten çok ümitlenmiştim. ama şimdi bakıyorum ben her ay adet bitene kadar yüksek ateşte kalıyorum. bu ateş ölçme topiğinde çok deneyimli yorum yazan kızlar var, ordan okuduğum bazı kadınlar ateş düşer düşmez adet oluyormuş, bazıları da yüksek ateşte (benim gibi). şimdiye kadar emin olamadığım için kendim denedim canım. ama geçen ay (korunduğum ay) bu site yumurtlama günümü gösterdi, doktorum da yumurtan çatlamış dedi bir gün sonra hsg için kontrole gittiğimde.

benim bu sistemden anladığım, herkesin ısısı farklı, ısı değişimleri de farklı seyrediyor. ancak düzenli olarak ölçerek güvenilir bir yöntem oluyor. bu ay yapmak isteyenlerle deneyelim görelim. sizin pek çoğunuz ovulasyon testi de kullanıyor, her ikisini birlikte yapın isterseniz, bakalım aynı dönemlerde mi gösteriyorlar yumurtlamayı? bu siteye pek çok bilgi girilebiliyor, ben sadece ısıyı girdim canım.

Ovulation Calendar and Ovulation Chart - Fertility Charting

http://www.kadinlarkulubu.com/gebelik/392878-ates-olcme-yontemi.html

Son düzenleme:

canım ben bilgim dahilinde birkaç şeyi paylaşıyım. bana doktorum hiçbir hormon testi yapmadan pko değilsin ama yumurtalıklarında pko görünümü var demişti. yumurtlayamıyordum ve adet düzensizliğim olmuştu 4-5 ay. bana pko için ilaç verdi dr. ben yine yumurtlayamadım. sonra prolaktin ve tiroidime baktırmak aklına geldi de beynimdeki prolaktin salgılayan bir tümöre bağlı olarak prolaktinimin çok çok yüksek olduğunu fark ettik. prolaktin için ilaç içiyorum. ama bende hep bu pko korkusu vardı dr un söyledikleri yüzünden. o yüzden öyle çok araştırdım ki, kendi tanımı da en son kendim koydum. geçen ay bütün tahlillerimle bir profa gittim, adam herşey normal, pko veya başka bir düzensizlik yok dedi. sen nerden bilip yaptırdın bu testleri, aferin akıllı kızsın dedi :)))

A. pko sendromu denilebilmesi için:
1. düşük fsh, yüksek lh (fsh ve lh hormon testleri yapılmalı yani)
2. insülin direnci (glukoz ve insülin testleri ile ölçülüyor)

B. bu ikisi yoksa ama yumurtalıklara ultrasonla bakıldığında bir sürü küçük kist varsa ve kendi kendine yumurtlayamıyorsan (bu ultrason takibi ile belirleniyor) pko sun ama hormonal değil, daha hafif bir çeşit ve yumurtalıkları uyarıcı ilaçla yumurtlama sağlanıyor.

ben yukarda 1 ve 2 de yazdığım testleri kendim yaptırdım ve normal sınırlarda çıktı. pko değilim. prolaktinim düşünce yumurtlamam da yeniden başladı. sevgili doktorcuğuma selam olsun. az ağlamadım onun söyledikleri yüzünden.

şimdi biraz uzun yazdım ama, sen neden pko dan şüpheleniyorsun canım? şüphen varsa fsh, lh, glukoz ve insülin baktır (en azından bunları baktır, istersen prolaktin, tiroid, estradiol da baktırabilirsin). bunlar adetin 2, 3 veya 4. günü aç karnına ölçülüyor.

Son düzenleme:

Cnaım benim adet düzensizliğim hayatımın hiçbir aşamasında olmadı. 5 yıl önce evlenirken 60 kiloydum, 4 yılın sonunda 112 kiloya çıktım. Ve pek tabi o kiloya çıkınca insülin direnci baş gösterdi. Sonra 1 yıllık diyet macerası ile şimdi 28 kilo verdim ve 84 kiloya düştüm. İnsülin direncim de ortadan kalktı. Ama tüylenme problemim var. Gerçi 2010 yılı sonlarında gitmeye başladığım doktorum o dönem bana bu testleri yaptırdı. o dönem sonuçlarım aşağıdaki gibiydi. ve herşey normal demişti (o dönemde tam bugünkü kilomdaydım şansa)

FSH 6,84

Prolaktin 8,29

Serbest Testesteron 1,54

BU anlamda benim şu an tüylenme şikayeti dışında başka bir belirtim yok, tabi aşırı kilo almaları saymazsak. Ama bunun sebebi de benim homini de gırtlak yemek yememden başka bişey değil çok yiyiodum bu birgerçek

BU doktorumdan çokçok memnundum aslında profesördür ve çok iyidir ancak kiloya takıktı o zaman ben 80 li kilolardayken 60 a düşün ondan sonra bebek demişti. tabi ben onun üstüne 60 a ineceğime 112 ye çıkınca ve ancak tekrar 84 e inince ondan çekindim ve başka bir doktora gittim. PKO'n var mı diye bana sordu bu gune kadar tanı konulmadığını yok diye bildiğimi söledim. Adet düzenimi sordu, vajinal muayene yaptı ve herşey tertemiz, ayrıca yumurtlamışsın diyip yumurtayı dahi gösterdi. Kokrma sende kesinlikle PKO DA YOK dedi ama dedğim gibi bu belirtilen testleri benden istemedi.

Şu an benimki sadece evham 32 yaşında oldugum ve bebelk çalışmalarına ilk kez bu ay başlayacağım için ya bilmediğim bir rahatsızlığım varsa boşuna kürek çekersem diye korkuyorum sadece şimdilik hepsi bu

canım son cümleni sanki ben yazmışım gibi. ben de 31 yaşındayım ve aynı endişeye sahiptim. 7 ay önce evlendim ve 31 yaşına kadar düzenli olan adetim birden bire düzensizleşti, yumurtlamadığım söylendi bana. doktorum da inatla hormon testi yapmıyordu herşey normal diye. sonuçta evet herşey normal çıktı, ama bu testleri yaptırarak inan sanki ipin ucundaydım da indim. çok rahatladım.

daha önce yaptırdığın testler normal canım. ultrason görüntün de normalmiş, yumurtanı gördüğüne göre yumurtlayabiliyorsun da. benim sadece aklım kilo artışına takıldı. canım insülin direnci belki vardır sende, buna bir baktır istersen (insülin ve glukoz ölçtür, HOMA diye bir oran var biz onu burdan hesaplar bakarız var mı gerçekten diye). aşırı zayıflık veya kilo yumurta kalitesini düşürebilirmiş, ama tabii nice kilolu bayan var çatır çatır doğuruyor. sen deneyerek vakit kaybetmek istemezsen, endişelerini gidermek istersen tekrardan bu testleri yaptır canım. bana bu yazdıklarından pko yok gibi geldi.

ben de dijital derece kullandım ama demekki düzenli ve zamanında kullanmamışım.hatta yumurtlama günümde dedim ne bu vucut ısım aynı :) neyse bakalım heralde ilk adet gününde başlanılıyormuş ısı takibine doğrumu topidikcim...bu arada yedikolik yien yok bri test yapmadı bugün 1 hafta oldu adeti geçeli benim bu kadar gecikseydi kesin hamileyim derdim :) hadi yedikolik bugün bari kan testi yaptır da öğrenelim artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…