Herkes hamile kalacak arkadaş :))))

kızlar bu arada bakın aklıma ne geldi. yanlış anlaşılmasın biraz gülelim moral olsun diye...

birde bizim kocişler kulüp kurup topik çıkarırlarmışş 'herkes hamile bırakacak arkadaşşşş' diye..

her akşam yazışırlarmış bu ayda olmadı, yok biizimki oldu. falan :)

yada şöyle bir topik

'babalık yolunda hep beraber ilerleyelim' :)

hadi sizce başka nasıl olurdu. azcık yazında gülelim

canım anlamadım noldu sana sen bu testleri ne zaman yaptırdın yani kürtajmı oldun? olduysan ne kadar sonra testleri yaptırdın bilgi verirmisin?

canım ben aralık 2012 de gebe kalmısdım sonra subatta bebegimin kalbi durdu 13 subatta kürtaj oldum...doktorlar dedi normal olabilir böyle ilk sen degilsin cok rastlanılan bir durum kromozon bozuklugu vardır saglıksız gebeliktir felan filan dedi hicbir doktor pıhtılasmayı getirmedi aklıma benim bir arkadasım o 4 düsük yapmısdı sonra pıhtılasma cıkmıs onda...bana dedi istersen sende bakdır pıhtılasma varmı felan filan derken üniversite hastanesine gittim 12 martta gittim kan verdim 22 nisanda sonuclarım cıkdı..ve sonuc olarak bendede pıhtılasma cıkdı gebe kaldıgında kese görüldügü an igneye baslamalısın dediler ve öncede aspirine baslatıllar...suan gebeyim kesede gözükdü hemen pazartesi igneye basladım (kan sulandırıcı)...sende ihmal etme mutlaka o testleri yapdır...trombofile paneli diyorlar...kromozon analiziside yapdır sen bunları yaz bir kagıda unutma üniversite hastanesine git durumunu anlat yaparlar bu testleri....sakın ihmal etme canım...dedigim gibi benim arkadasım beni yönlendirdi ALLAH ondan binkere razı olsun o beni yönlendirmeseydi benim aklıma bu pıhtılasma gelmezdi zaten kac doktora gittim biri bile demedi böyşe bisey olabilir diye...o hastalık 3 düsükden sonra akla geliyormus ve 3 düsükden sonra tahlilleri yapıyorlarmıs benim bir düsük diye pek ciddiye alınmamısdım ama disli cıkdım :) ve ciddiye alındım sonra :) tekrar gecmis olsun canım....banada bol bol dua edin arkadaslarım dualarınızı eksik etmeyin İNSALLAH sag saglim bebegim dünyaya gelir

hem üzüldüm hem sevindim adına canım iyi yapmışsın doktor bana kesin yapacak zatende bende not aldım şimdi gene kürtaj sonrası 1 adet ol öyle yapalıjm hormonlar düzelsin dediler.Allahım korusun seni ve bebegini.inşallah bende sein gibi arkasından hamile kalırım hemen.hayırlıysa.sonuçlar 1 ayı buluyor çıkması sanırım.kan veriyorum değilmi sadece?kromozonda da

dilzar ve Aysbozz napıyorsunuz canlar? haberler ne?
ben bu sabah tahlıl yaptırdım. geçen perşembe beta-hcg 80'di, bu gün 2627 olmuş :) cumartesi ilk doktor randevumuza gidiyoruz, Allahın izniyle artık umutlanmaya başlıyorum :)

birde aç karnınamı kan veriyoruz canım adetliykenmi bitincemi belli günü varmı?

[/QUOTE]

Sağol canım iyiyim... Sadece ayakta kalmak pek iyi gelmiyor bel ve kasık ağrısı yapıyor...

Geçen cuma gitmiştim kese gözükmemişti yarın gideceğim... İnşaallah her şey yolundadır diye dua ediyorum....

Bir gün sonra da sen gideceksin inş. İkimizde güzel haberlerle döneriz....

canım özele gitmeme rağmen ben malesef 2 düşükte anlayamadım bişey olduğunu.yinede benden kimse trombofoli paneli istemedi.ben burdan araştırarak gidip yaptırılmasını istedim.bu 3. gebeliğim.bunda iğne kullanmaya başladım.şuan için bir sorun yok ilerliyoruz.bu arada iğneler için rapor almanı tavsiye ederim arkadaşım,pahalıya geliyor bu şekilde raporla ücretsiz.

düşük hikayelerim senin gibi işte 8 hafta biri diğeri dahada ilerlemişti kalp durması oldu.

Canım süperrr kan değerin maşallah ben salı gittim doktora kan değerime bakmadı ultrasona aldı keseyi gördü ama bebiş yok içinde daha haftaya gel dedi benim çok karnım ağrıyo normalmidir bilmiyorum bide dün biraz sinirliydim iice karnım ağrıdı bilmiyorum inşallah normal bi süreçtir doktora gittiğimdede hafif vardı ağrılar doktorda normal dedi bide söylemesi ayıp acayip bir kabızlık var ondanda olabilir diyorum

ooo değerin de çok güzel katlanmış maşallah :) bir taraftan da hala inanmıyorum biliyomusun şaka gibi resmen. En umutsuz olduğun ayda bebişinin gelmesi Allah'ın bizlere umutsuzluğa hiçbirzaman kapılmamız için gösterdiği bir ders gibi :)

ay sen çok yaşaya emi allah sana uzun ömür versin
sperm testleri varya evde yapılan kaba tabirle kısırlık testi onları yapıp çift çizgileri vs gösteriyorlarmıs burda bu ay oldu olmadı felan=)=)

Gözün Aydın canım... Bebeğini kalp atışını da hayırlısıyla görürsün inş.
Benim de karnım çok ağrıyor ve Dr normal diyor...

Ama şu kesin ki stres olumsuz etkiliyor.... Dün bir şeye canım sıkıldı... Hem bel hem karın ağrısı fazlalaştı...

Canım hayırlı olsun seninde inşallah. senin kaç haftalık şuan? Benimde ilk zamanlar kasıklarıma batma oluyodu şuan komple ağrı var karnımda bide aynen benimde belim ağrıyor inşsllah normaldir tüm bunlar ? Doktoruna sordunmu bu ağrıları normalmiymiş

Adet ağrısı gibiyse normal diyor Dr...

Benim de komple ağrı oluyor dönem dönem....

Kaç haftalık olduğu henüz belli değil adet düzensizliğim vardı... Geçen reglimi iki ayda ilaçla olmuştum.... Bu ay kullanmak istemedim... Geçen hafta kese gözükmedi... Yarın gözükürse Dr ona göre bir şey söyleyecek sanırım....

Son düzenleme:
Hepinize cok tesekkur ederim canlar :) evet Nursaycim, hicbir zaman umutsuzluga kapilmak yok. Insallah en yakin zamanda senden de mujdeli haberler aliriz :)

Ben bir kitap okuyorum gebelikle ilgili. Orda diyor ki bebegin besinleri daha fazla emebilmesi icin bagirsak hareketleri yavasliyormus hamilelikte. Kabizlik dogal yani, yavrucuklar besleniyor :) kuru kayisi ve Erik yiyin, faydasi oluyor.

Aynen benim de adet sancisi gibi agrilarim var. goguslerim ve karnim da acayip sis. Pantolonlarin beli sikiyor simdiden.

ay sen çok yaşaya emi allah sana uzun ömür versin
sperm testleri varya evde yapılan kaba tabirle kısırlık testi onları yapıp çift çizgileri vs gösteriyorlarmıs burda bu ay oldu olmadı felan=)=)

evet yaa... foto ekleyip ' beylerrrr yardımmmmmm''

''bi bakın beyler sizce çift çizgi mi koyu mu açık mı sizce bu gece çalışma olsun mu'' ayyyyyyy çok güldüm yaaaaaaaa

aynen canım sadece kan veriyorsun ama kromozon analizisinde hem sen hem esin kan verneli karsılastırcaklar ikinizin kromozonlarını...benim esim yaptırmadı İNSALLAH sorun yokdur ben sadece pıhtılasma testi yapdırmısdım...kimisinin sonucları 15 gundede cıkıyormus...kaldıgın yere baglıdır ben dogudayım esimin isinden dolayı evet bende 1 ay sonra yaptırdım...aminnn canım İNSALLAH ALLAH cümlemizin gönlüne göre verir İNSALLAH suan gebe olanların bebegini sag saglim kucagına almayı nasip eder ve anne olmak istiyenlerinde İNSALLAH en kısa zamanda göbüslerini doldurur :) bugün cuma mübarek gün bol bol dua et canım...darısı İNSALLAH sana en kısa zamanda....sana ne kadar korun dedi doktor??? bana biri 2 ay dedi baska 2 doktorda en az 3 ay korun dedi ama ben 2 ay korundum iki adet gördüm sonra 3 cü adetimi görmedim cok sükür ALLAHIM...

arkadaslar gebeyken kanda nelere bakıyorlar ??? mesela toxoplasmose felan filan okumusdum gecenlerde...ben simdi nelere bakdırmam lazım ???

Son düzenleme:

cok gecmis olsun canım benim İNSALLAH bu sefer meleklerimizi kucagımıza almak nasip olur...evet pahalı igneler ben 10 tanesine 20 milyon verdim ama esim razı esim diyor yeterki bebegimiz sag sgalim dünyaya gelsin diyor..ben arastırdım da rapora Periferik Serebral damar Hast. variz yetmezligi yazdırırsan gebelik yazdırmicakmıssın ozaman bedavaya geliyormus igneler...ama her doktorda bunu yazmazmıs bakalım denicem haftaya persembe doktora gitcem bebegimin kalp atısı varmı diye dua edin bana İNSALLAH kalp atısını alırız...iste ozamanda doktora rica edecem bunu yazmasını İNSALLAH yazar yazmazsada canımız sagolsun yeterki bebegime bisey olmasın...

ünlügül canım ben bisey yemeden gitmisdim kan vermeyede ama sanırım önemli degil bana kimse ye veya yeme dememisdi...nurdan sen nasıl gitmisdin kan vermeye ??? acmı ?? ben daha adet görmemisdim kürtajdan sonra 14 martta ilk adetim gelmisdi ben 12 martta kan vermisdim doktora söyledim daha adet görmedim diye olurmu diye önemli degil demisdi...nurdan sende nasıldı ?? ünlügülü yanlıs yönlendirmek istemiyorum...

malesef bu ayda olmadı kızlar bugün itibarı ile adet oldum erken geldi ama üzülmüyorum en azından gecikip de umutlanmadan geldi haziranda olur ınş hayırlısı ile

canım 3 ay dedi doktor.acelesi yok agustosta biter korunma öyle başlarız Allah kısmet ederse facein varsa ekleyebilirim canım.özel hastane 15 günde çıkar dedi.araştırmalarım sürüyor.kimisi kürtajdan 2 hafta sonra yaptırmış.bakalım ne zaman yaptıracam ama en gec 1 ay sonra hepsini yaptırırım yok eşimde verecek onda sıkıntı yok.ver derim verir :)hayırlısı bakalım.sana neler yapıldı bugüne kadar yazarsan diğerlerini söylerim

Bugün Dr gittim ve bir dolu kafam karıştı.... akşama tekrar başka bir dr gideceğim...

Kese 5 hafta 5 günlük gözüküyormuş ve bebek keseye göre küçükmüş... Kalp atışaları 90 ınn altındaymış yani çok zayıfımış...

İki tane yolk sac gözüküyormuş kesenin de büyüklüğü göz önünde tutulursa ikiz olmalıymış ama ikinci kalp atışı yokmuş...

Düşme olasılığı varmış ama progesteron bile yazmadı...

Akşam dört buçukta randevu aldım... Bakalım o Dr ne diyecek....

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…